Prehľad s vlastným pohonom benzínové snehové dúchadlá pre chaty

  Čistenie oblasti krajiny v zime – pochybné potešenie. Ak už skôr zaúčtoval všetku prácu vykonanú rukou s pomocou lopatky, dnes je príležitosť využiť technických asistentov – stroje na odstránenie snehu. Existujú dva typy takýchto strojov: elektrický a benzín.

  A ak je niekoľko snehových dúchadiel s elektromotorom na čistenie území krajiny (koniec koncov, je často potrebné vymazať cestu do domu a elektrický snehový ventilátor má príliš málo energie, potom sa benzínové jednotky vyrovnali Akýkoľvek rozsah práce s treskom. Potrebujete len vybrať vhodný model.

  Zvláštnosť

  Snehové dúchadlá sú odlišné. Existujú modely, ktoré stále znamenajú použitie manuálnej práce. Sú to napríklad elektrické lode. Ale výber vlastného pohonu benzínového snehu pre chatky, budete veľmi uľahčovať svoj život. Aj keď je potrebné kontrolovať, proces je stále oveľa jednoduchší a príjemnejší, ako vymazať veľké štvorce z snehu manuálne.

  Moderné modely samohybnosti majú nízku hmotnosť a vysokú manévrovateľnosť. V dôsledku toho aj ľudia, ktorí nie sú odlíšení špeciálnou fyzickou silou, môžu ľahko zvládnuť. Napríklad to už nie je nezvyčajné, že sneh v nádvorí odstraňuje ženu alebo teenager – pretože proces sa stal jednoduchým a dokonca veselým.

  Vzhľadom k tomu, leto musí odstrániť sneh z veľkej plochy, potom snehová ventilátor potrebuje silný. Preto sa odporúča používať iba modely benzínu.

  • Sú mobilnejšie. Nie je potrebné ich pripojiť k elektrickej sieti a potom vytiahnite kábel na neznámej.
  • Ich motor je silnejší. Zatiaľ nie je vynájdený žiadny takýto elektrotechnický motor, ktorý by sa porovnával s výkonom benzínového motora, takže elektrické snehové dúchadlá môžu byť vyčistené úzku stopu alebo malé územie z čerstvého snehu, zatiaľ čo benzín sa môže vyrovnať nielen s klírensom stránky, ale Tiež s čistením cesty.
  • Zariadenia na odstraňovanie snehu benzínu s ľahkosťou odstraňuje sneh všetkých druhov: Rammed, mokré, zamračené, nehovoriac o čerstvo padlé snehové masy.

  Zariadenie a princíp prevádzky

  Všetky samo-poháňané benzínové spomalenie sa skladajú z približne rovnakých častí.

  • K dispozícii je prípad zariadenia, vnútri – motor. Všetky ostatné časti sú pripojené k puzdru.
  • Front sa nachádza vedro na zber snehu.
  • Vo vnútri vedra je skrutka pre plot snehu alebo kefy. Kefy používajú na spánok zostávajúci sneh z dlažby, s asfaltom a tak ďalej. V každodennom živote sa štetiny prakticky nepoužívajú, uprednostňujú len čistenie s šnemi.
  • Na bokoch sú kolesá alebo húsenice (v závislosti od toho, ktorý model sa pohybuje).
  • Top je pripojená rúrka, cez ktorú je zastrelený sneh. Spravidla je každá moderná snehová doprava vybavená funkciou nastavenia tejto rúry.
  • Zadné rukoväte a ovládacie panel na špeciálnom ráme.

  Princíp práce je, že zariadenie na odstraňovanie snehu sa pohybuje dopredu pri nízkej rýchlosti (zvyčajne nie viac ako 4-6 km / h). Sneh je získaný v vedre, ktorý je „brúsenie“ pomocou šneku. Tiež sa pohybuje rozdrvenej snehovej hmoty späť a sneh je vyhodený potrubím.

  Vzdialenosť emisií môže byť veľká – až 15 m, takže bez problémov sa ukázalo, že buduje sneh zo stredu stránky a presuňte ho na plot alebo z stredu cesty, aby sa sneh zlikvidoval na okraji.

  Klady a zápory

  Na niektorých výhodách samohybného benzínového snehu sa už uviedli, ale opakovanie nikdy neexistovalo. Výhody sú teda.

  • Veľká sila. Vďaka tomu je možné zbierať sneh z veľkých oblastí a sneh môže byť dokonca hustý alebo horlivosť.
  • Rozsah emisií snehu Veľký vzhľadom k tomu, že auto je výkonné.
  • Vysoká mobilita. Nemusíte nosiť kábel alebo batériu. Všetko, čo je potrebné – nalejte benzín a olej.
  • Vysoký výkon. Objem práce, ktorý obsadil dve hodiny, keď bola použitá jednoduchá lopata, teraz môžete vykonať za 40 minút.
  • Dlhý čas. Plná nádrž je spravidla stačí 3 hodiny prevádzky motora.

  Neexistujú žiadne nevýhody.

  • Plynový motor – vždy zlé pre ekológiu.
  • Stroje Noisy. Niektorí výrobcovia sa snažia dosiahnuť túto chybu.
  • Potreba nepretržitej údržby. Samozrejme, že každá technika to potrebuje, ale niektoré snehové dúchadlá sú tak komplikované, že nie je možné slúžiť a ich uložiť doma.
  • Vysoká cena. Cena samo-poháňaných benzínových strojov sa môže pohybovať od 30 000 do 100 000 rubľov. Existujú ceny a vyššie – to všetko závisí od motora. Nie každý je pripravený stanoviť také peniaze na zariadenia na vidieku.

  Hodnotenie najlepšie modely

  K dnešnému dňu je na trhu prezentovaný obrovský počet modelov odstraňovania snehu. Tam sú húsenice a kolesové, stroj na čistenie veľkých a malých oblastí, nízke napájanie a agregáty s vysokým výkonom. Všetci sa odlišujú od seba, a vypracúvajú hodnotenie, ktoré potrebuje každý z konkrétnych funkcií.

  Keďže nie je možné zvážiť všetky odrody rozdielov. Ich názor je nezaujatý a recenzie odrážajú skutočné existujúce výhody a nevýhody rôznych modelov.

  Súkromní užívatelia prideľujú niekoľko spoločností, ktoré produkujú trustovú techniku:

  • Remeselník;
  • Daewoo;
  • Honda;
  • Husqvarna;
  • Huter;
  • MTD;
  • „Interskol“.

  Väčšina zoznamu sú čínske firmy, pretože ich modely sú najpresnejšie z hľadiska nákladov. A cena je dôležitým ukazovateľom, najmä pokiaľ ide o techniku ​​na poskytovanie. Okrem čínskych firiem sa ruská spoločnosť ukázala byť listom preferencií.

  Najdôležitejšou vecou je vybrať si najobľúbenejší model pre každú z značiek a stručne povedzte o jeho funkciách.

  MTD SMART M 61

  Tento snehový ventilátor je umiestnený ako technika krajiny. Šírka zachytávania je 61 cm, výška – 53 cm. Šneky (v tomto modeli dva) sú vyrobené z kovu. Na jednej strane je to plus – železné šupky sú lepšie rozdrvené. Ale na druhej strane, po každom použití šneku bude potrebné vyčistiť, pretože sneh sa nalieha na kov.

  Chute pre emisie snehu je vyrobené z plastu. Je možné nastaviť: Potrubie môže byť nasadené 180 stupňov. Motor je nízko výkon – len 3 kW. Pri prepočítaní 4 l. s. Takáto sila je dosť na odstránenie malého pozemku, ale nestačí na čistenie územia okolo chaty. V súlade s tým je kapacita palivovej nádrže aj malé – 1,9 litre.

  Samohybný snehový sneh má sedem prevodov: päť predných a dvoch zadných. Kolesá nie sú veľmi široké, Preto, s hlbokým snehom, použite agregát sa neodporúča. Jeho hmotnosť – 77 kg. Priemerná maloobchodná cena je asi 65 000 rubľov.

  Remeselník 88172

  Tento snehový sneh sa líši od predchádzajúcich, predovšetkým materiálov. Tu a sklz na emisie snehu sú vyrobené z kovu. Šírka snímania snehu je 61 cm. Neexistujú žiadne spoľahlivé údaje o výške zachytávania, ale možno predpokladať, že je na štandardnej úrovni a je 45-50 cm. Stojí za zmienku, že pre väčšinu snehového vyfukovania by nemala byť odporúčaná výška snehu presiahnuť 20-25 cm.

  Kovový žľab je nastaviteľný, ale nastavenie môže byť vykonané len manuálne. Na ovládacom paneli môžete prepnúť iba prevod. Výkon motora je 5,5 litra. s. To znamená, že s pomocou snehového dúchadla môžete odstrániť viac územia – napríklad futbalové ihrisko.

  V silnom mrazení je možnosť spustiť zariadenie pomocou elektrického štartéra – jednoducho ho pripojte k elektrickej sieti, zapnite zapaľovanie a trochu počkajte, kým sa motor zahrieva. Potom môže byť mechanizmus vypnutý zo siete a bude fungovať hladko.

  Existuje osem prevodoviek: šesť predných a dvoch zadných. Priemer kolesa – 13 cm. Hmotnosť je 86 kg. Priemerná cena – 63 500 rubľov.

  Honda HSS655E

  Tento model sa vzťahuje na profesionálnu líniu, ale zároveň je ideálny pre domáce použitie. HSS655ET sa vyznačuje vysokou manévrovateľnosťou a nízkou hmotnosťou v porovnaní so zvyškom zariadenia HONDA Professional Snowplow.

  Snehový plot sa vykonáva na šírke 55 cm, avšak výška zachytávania je vyššia ako tá časť iných analógov a je 50 cm. Samotný agregát nie je kolesom, ale Caterpillar, ktorý vám umožní pracovať s ním aj s hlbokou vrstvou čerstvých snehu.

  Výber rýchlosti nie je tak široký: Existujú len dve predné a jedno zadné. Avšak, v tomto prípade to nezáleží, pretože zariadenie bude dobre prečítať sneh a ísť von aj po jednom „penetrácii“. Pre pohodlie je nainštalovaný svetlomet. S zimným krátkym dňom, možnosť pracovať v súmraku – veľká výhoda.

  Rozsah emisií snehu je 14 m. Výkon motora – 6 l. s. V tomto prípade je motor ekonomický. Na druhej strane zariadenie nemá elektrický štartér, ako aj noisy. Vytvára užívateľom premýšľať o tom, či takéto peniaze stojí za to zaplatiť. Priemerná cena v maloobchode – 144 200 rubľov.

  HUTER SGC 8100C

  Výrobca konštatuje, že tento sledovaný snehový ventilátor má zvýšenú priepustnosť a dokonale sa vyrovná s jeho úlohou aj v prípadoch, keď je úľava úplne problematická. Vysoký výkon motora v 11 l. s. Umožňuje dlhú dobu spracovať veľké plochy. Model má elektrický štartér, ktorý uľahčuje jej zriadenie pri nízkych teplotách.

  Chute pre emisie snehu je nastaviteľné a nastavenie môže byť vykonané pomocou špeciálnej páky na ovládacom paneli. Existuje osem rýchlostí: šesť front a dve zadné. Kovový šnek môže zachytiť sneh na šírku 70 cm. Pre väčšie pohodlie, vyhrievané rukoväte.

  Hmotnosť prístroja je 133 kg, ale húsenica pohybu umožňuje pracovať s ním a s voľným hlbokým snehom. Tam je svetlomet, takže môžete pracovať so snehovým dúchadlom a v tme.

  Toto zariadenie sa často kúpite komunálnymi službami na čistenie. Maloobchodné náklady v priemere je 87,900 rubľov.

  HUSQVARNA ST 224

  Americká technika Husqvarna má dôveru, pretože tu sa používajú náhradné diely vysokej triedy. Avšak, z nedávno, ona nebola schopná vrezať drvivú väčšinu DACMS, takže dopyt po tom, čo bolo zrejmé. K dnešnému dňu je cena maloobchodný v priemere 105 000 rubľov.

  Maximálny rozsah zasneženia je 10 m – priemer pre takéto technické zariadenia. Šírka zachytávania sa rovná 61 cm a pracovná výška je 58 cm. Technika vám umožňuje odstrániť drifts vysoko až 58 cm. Tento ukazovateľ je najvyšší medzi modelmi.

  St 224 sa pohybuje s kolesami, nie húsenicami. Tu sa tu používajú pneumatiky X-TRAC – špeciálny dizajn pre odstránenie snehu. Poskytujú najlepšiu spojku s povrchom. Kolesá s priemerom 15 palcov (približne 38 cm) nespadajú do voľného snehu.

  Hmotnostný model – 90 kg. Existuje sedem prevodov: šesť front a len jeden zadný. Pre funkčnosť nie je k dispozícii, pretože v praxi sa zadné prenosy zriedka používajú.

  Interskol »SMB-650E

  Tento model je populárny predovšetkým v dôsledku dobrého pomeru cien a kvality. Výkonný motor na 6,5 ​​litre. s. Umožňuje čistenie a chate plot a malé blízke územie. Venujte však pozornosť: Je možné pracovať s SMB-650E len na pevných povrchoch. Slávna cesta, presne ako úseky s trávou alebo zemskou vrstvou na chate, nestojí za zúčtovanie. Kameň, ktorý spadol do šneku, môže úplne stiahnuť techniku ​​av budúcnosti bude potrebné opraviť.

  Šírka a výška uchopenia – 57 a 53 cm. Existuje systém napájania. Maloobchodná cena Priestupov 35 000 rubľov.

  Daewoo DAST 7565

  Daewoo technika priamo z Južnej Kórey. Model DAST 7565 používa rabidový dopyt, pretože vám umožní vymazať pevné miesta na mieste. Auto je malé a jurt, takže jej manévrovateľnosť je oveľa vyššia ako zvyšok.

  Existuje päť prevodov: štyri predné a jedno zadné.

  Použitý motor na 7,5 litre. s., Preto je technika vhodná nielen pre prácu na území domácnosti, ale aj pre zúčtovacie cesty, veže, príjazdové cesty. Samozrejme, že sila nestačí na čistenie celej ulice, ale so zúčtovacou cestou z hlavnej cesty do domu krajiny, snežné skútre sa vyrovnáva výborne.

  Šírka snímania – 65 cm, výška – 51 cm. St 7565 sa nedá nazývať ekonomický. Objem nádrže je 3,6 litra a ukázalo sa, že pracuje približne 3-4 hodiny. Prípad a potrubie pre emisie snehu sú vyrobené z kovu. UhLové nastavenie a rozsah emisií snehu je vyrobený z ovládacieho panela. Zariadenie má svetlomet pre pohodlnejšiu prácu.

  Váži snehové dúchadlo 64 kg. Priemerná cena v maloobchode – 56 000 rubľov.

  Tipy na výber a prevádzku

  Existuje niekoľko odporúčaní týkajúcich sa, Ako si vybrať najvhodnejší snowpressure s vlastným pohonom bežneho benzínu pre dávkovanie a nie preplatok pre zbytočné zvony.

  1. Zamerajte sa na námestie, ktoré potrebujete na čistenie. Napríklad odstrániť futbalové ihrisko – nie to isté ako oblasť krajiny pár akrov. Nemá zmysel platiť za silnejšie auto, ak sa s vašimi požiadavkami vyrovnať s nízkou napájacou jednotkou.
  2. Zvážte, či potrebujete vymazať príjazdovú cestu. Práca so snehom, ktorý už pokúšal chodcov a prekročili iné autá, oveľa komplikovanejšie a nie je potrebné ušetriť na výkon motora.
  3. Prečítajte si recenzie. V nich majitelia technológií vždy píšu o úskaliach, s ktorými sa môžete stretnúť s použitím jednej alebo inej jednotky. Existujú aj odporúčania, či je jeden alebo iný model pre vidiecky dom je vhodný alebo lepší vybrať si niečo silnejšie.
  4. Vyberte si zariadenie so svetlometu. V ohromnom počte prípadov budete musieť použiť snehové dúchadlo za súmraku a aby sa necítila ako baník, hľadáte a uviedli na svetlometu, postarajte sa o svetelný zdroj.

  Prehľad dvoch populárnych značiek samo-poháňaných benzínových snehových dúchadiel na sledovaných idúcich na vás čaká na vás ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: