Prečo sa nekvitne v Hydrangea a čo s tým robiť?

Hydrangea sa považuje za skutočnú výzdobu akejkoľvek záhrady, jeho veľké otvorené kvety – gule jemných farieb vyzerajú veľkoplošne ako v jednom pristátí, ako v úlohe živých živých plôch. Napriek pomerne nenáročnému charakteru tohto nádherného keru, nie každý záhradník dostane svieži a dlhý kvet.

V našom článku sa zameriame viac z dôvodov, prečo ulica Hydrangea udáva jednu zelenú hmotu a nevytvára farby.

Požadované podmienky pre kvitnutie

Zvyčajne Hydrangea s náležitou starostlivosťou tvorí veľkolepý Bush pozostávajúci z 5-7 kvetenstva. Táto rastlina sa stáva hlavným dekoratívnym prvkom v krajine alebo v domácnosti kvetinovej záhrade pre domácnosť. Hydrangea kvitne do polovice leta, keď sa výrazne zvýši počet slnečných dní a v noci sú inštalované slnečne vysoké teploty. Kvitnúce končiace spadá do septembra.

Pre to Tak, že Hortensia potešilo svojich majiteľov s nádherným dlhým kvetom, kríky vyžadujú povinné orezávanie – Má silný vplyv na rast zelených výhonkov a hojnosť kvitnutia. Nesprávny postup sa stáva hlavným dôvodom, prečo ulice Hydrageas formou jedného listu.

Dôležitú úlohu sa hrá zavlažovaním, Hydrangea reaguje dobre na vodu, aj jeho názov z latinského jazyka je preložený ako „misa s vlhkosťou“. Kultúra potrebuje častú a hojnú vlhkosť. V horúcom letnom období by mala byť každá rastlina zavlažovaná dvakrát týždenne, ak sa drží daždivé počasie, množstvo zavlažovania môže byť znížené, zatiaľ čo objem vody sa upraví v závislosti od počasia.

Majte na pamäti: Mladé kríky, ktoré boli len nedávno zasadené v zemi, zvyčajne majú oslabený koreň a určitý čas Aby sa plne posilnili a začali vytvárať farbu. To je dôvod, prečo úplný kvet Hydrangea sa vyskytuje len vo štvrtom ročníku rastu rastlín.

Ak sa vám nepáči s vašimi kvetmi ihneď po pristátí – nemali by ste paniku, pokračovať v vode a oplodniť zelený maznáčik a v budúcnosti môžete získať krásne pristátie každú sezónu.

Príčiny jeho neprítomnosti

Dôvody ulice Hydrangea Nevytvára kvety a púčiky, môže byť odlišné:

 • Rastlina nie je vhodná na zloženie pôdy;
 • Koreňový systém je oslabený a zle sa rozvíja;
 • Nepravidelný režim zavlažovania;
 • problémy s osvetlením;
 • prebytok, alebo naopak, absencia hnojív;
 • zmrazenie výhonkov;
 • Nesprávne vybraté miesto pristátia;
 • Choroby a záhradné škodcov;
 • Nesprávne orezanie.

Pri nákupe výsadby materiálu sa odporúča kontaktovať špecializované škôlky. Výber záhrady Hydrangea Bush na trhu a v málo známej obchode, mnohí preferujú inštancie s bohatými kvetmi. V praxi to však nie je vždy indikátorom dobrých zdravotníckych zariadení. Vo väčšine prípadov sa rastu stimulanty používajú na poskytovanie trhu. Faktom je, že takéto zosilňovače vytvárajú zvýšené zaťaženie vegetatívnych prvkov Hydrangea, následne takéto kríky netvoria kvety už dlhú dobu, a niekedy sa stáva, že majitelia nevidia kvety vôbec. Je lepšie okamžite opustiť akvizíciu takéhoto sadenice, ale urobiť si vybrať v prospech inštancie plameňa.

Keď získate sedací materiál, uistite sa, že rastlina nie je skleníková – tento materiál je dodávaný s otvorenou zemou veľmi zlé.

Chyby počas kŕmenia sa často stávajú absenciou kvetenstiev zo záhrady Hydrangea. Uvedenie pôdy hnojiva obsahujúcich dusík stimuluje aktívnu hromadenie zelenej hmoty, potašov a fosforečných podávačov majú priaznivý vplyv na kvitnutie, jeho potiahnutie a trvanie. Neskúsené kvety veria, že pre vzhľad kvetov, pouličné hydrogens nebude potrebovať dusík – a to je veľká chyba. Prípravky dusíka prispievajú k tvorbe výhonkov, na ktorých obličky vyžarujú rozpadávanie v nasledujúcej vegetačnom období sú položené na jeseň, je možné vykonať len také hnojivá. V lete by sa mal klásť dôraz na prípravky obsahujúce draslík a fosforu – budú podporovať trvanie kvitnutia.

S nástupom jesene hydratácie sú potrebné fosforečné kompozície – s ich pomocou, kvet bude schopný prežiť zimu a udržať všetky obličky bezpečné a bezpečné.

Hydrangea nemusí vyrábať kvety v dôsledku negramotných orezov – to je jedna z najčastejších príčin choroby. Ak jeseň vyrezate všetky výhonky, potom rastlina nikdy nebude kvitnúť ďalšiu jar. Faktom je to Obličky, ktoré musia kvitnúť, začnú tvoriť na jeseň. Je dôležité, aby boli ohromení a s nástupom tepla by sa mohli prebudiť, takže jesenné obloženie by malo byť obmedzené na odstránenie suchých vetiev, oslabených a uhlových výhonkov, je tiež potrebné znížiť rastové kríky – zhoršujú dekoratívny stav závodu.

Majte na pamäti, obličky sú vytvorené na vrcholoch výhonkov, takže nie je potrebné podporovať zdravé pobočky Hydrangea.

Faktor slabého kvitnutia alebo jeho úplná absencia môže byť nedostatok osvetlenia. Je pomerne často pozorované v oblastiach, kde sú prirodzené slnečné lúče dostupné v obmedzenom objeme. Ak chcete problém odstrániť, musíte vytvoriť ďalšie podsvietenie alebo presunúť rastlinu, kde bude slnečné svetlo stačiť.

Hortensia často netvorí púčiky v dôsledku renálneho inžinierstva v zime. Hlavná časť nenáročných odrôd Hydrangea ľahko toleruje chladno, ale v posledných rokoch je trochu zasnežené, takže Hydrangea musí byť ukradnutý na zimu a čím skôr to robíte, tým lepšie. Optimálne vykonávať všetky potrebné práce v druhom desaťročí septembra. V slabo suchom počasí, flexibilné výhonky kríka úhľadne ohnúť na substrát a upevnené záhradnými klipmi. Zastrelené výhonky so silnou zásuvkou sa často zlomia, takže môžete aplikovať veľké kamene, tehly alebo vrstvu facothy. Potom je Bush pokrytý poľnohospodárskym alebo iným netkaným materiálom. Pamätajte: Pod útulkom sa musí udržiavať vysoko kvalitné vetranie, takže nie je možné použiť polyetylénovú fóliu. Z vyššie uvedeného, ​​Bush je posypaný rašelinou alebo podzemnou vrstvou na 8-15 cm a preložil všetok syr.

Prístrešok sa odstráni na jar, po skončení snehu a vytvorí konzistentne pozitívnu teplotu v deň a noc.

Metódy riešenia problému

Treba poznamenať, že vegetácia Hydrangea rôznych odrôd má svoje vlastné charakteristické vlastnosti a, Ak chcete vyriešiť problém s nedostatkom kvetov, mali by ste požiadať vlastnosti vývoja jedného druhu jeden alebo iný.

 • Sprostý. Tento druh sa vyznačuje dlhou dobou rozvoja, prvý kvet sa vyskytuje len za 5-6 rokov. Najčastejšie sa absencia púčov stáva zložením a štruktúrou Zeme. Lamb odrody uprednostňujú strednú kyslosť a hlinku, na ťažkej hline, pieskoví a slabé kvitnúce škvrny jednoducho sa neobjavujú.

Pre hojné dlhé kvety, by mala byť pôda testovaná, zabezpečiť potrebnú kyslosť a neustále sa kŕmiť.

 • Veľká Hydrangea. Najčastejším dôvodom na nedostatok pukov tohto druhu sa stáva zmrazovaním, pretože takýto Bush môže vydržať mrazy len do -18 stupňov, v oblastiach s chladnými zimami, bude potrebný ochranný úkryt.

Buds-Shields sa vytvárajú výlučne na výhonkoch minulého vegetačného obdobia, a tento faktor sa musí zvážiť, keď má strih. Ak sa prerezávanie uskutočnilo pod pahýlom, potom takáto rastlina kvitne len na druhom alebo treťom roku.

Zvážte, že toto je jedna z najvzdrnejších odrôd Hydrangea, takže zavlažovanie je potrebné byť hojné a časté, aspoň raz týždenne 2-4 vedrá pre každý kríky. S nedostatkom vody, rastliny produkujú veľmi málo farieb malých.

 • Strom Hydrangea. Odkazuje na najviac dlhotrvajúce odrody. Tvorba kvetov začína piatym rokom života rastliny. Strom Hydrangea sa vyznačuje zvýšenou potrebou vlhkosti, v suchom čase bez zavlažovania kríkov, jednoducho pozastaviť vývoj a nevyrábajú kvety. Pre dlhodobé kvitnutie, rastlina vyžaduje aspoň 6 bohaté zavlažovanie za sezónu.

Táto hydrangea vytvára kvetenstvo na sezónnych výhonkoch, takže orezávanie neovplyvňuje tvorbu púčikov – takéto kríky môžu byť rezané, ako sa vám páči a navždy.

Odporúčania pre starostlivosť

Ak je rastlina vysadená na pohodlnom mieste, sú pozorované všetky základné pravidlá agrotechnológie, Hydrangea netrpí chorobami a škodcami napadnutia hmyzu a nebude kvitnúť viac ako 5 rokov – bude vyžadovaná dodatočná stimulácia -. Mali by sa použiť kultúru k krvavému, mali by sa použiť minerálne hnojivá a nutričné ​​zmesi. Kŕmenie by sa malo vykonávať epizodicky alebo podľa schémy. Dávame niekoľko efektívnych možností stimulácie kvitnutia.

 • Ihneď po odstránení snehu na napájanie stoniek a posilní koreňový systém v pôde, je zavedený POKON hnojivo. Zloženie s vysokou aktivitou, všetky potrebné dávky sú uvedené na obale.
 • Od mája do júna by Hydrangea mala byť zavlažovaná s roztokom nitroammofoski z výpočtu 2 st. L. Na vedre vody alebo komplexnej zmesi pre dekoratívne kvitnúce kríky, interval medzi každým hnojivom – 2 týždne.
 • Na zvýšenie výskytu kvetov je potrebné pravidelne prenášať kvapalné alebo granulované podávače v celom rastúcom období, najmä od mája do júla, počas tohto obdobia kultúra dobre odovzdáva na superfosfát draslík (1 st. L. Na 10 litrov vody). Z hotových zmesí môžete použiť drogovú fertiku.
 • Výrazne sa zvýšil celkový počet a kvalita púčikom pomáha paušálne kŕmenie s Greenworld, je určená špeciálne pre Hydrangea a Rhododendrons. Podávač trávi na jar vo fáze druhého listu.
 • S nástupom jesene môžete kŕmiť hydrangea s organickými hnojivami, ktoré umožnia ľahšie pripraviť sa na zimné obdobie. V tomto okamihu bude vhodný pre humus alebo rýchlo, udržiavať vlhkosť pod kríkmi pomôžu mulčové čipové, piliny alebo syr.

Venujte pozornosť: Nemali by sa používať na stimuláciu kvitnutia vodivých liekov obsahujúcich vápno, nie je možné kŕmiť kultúru dreveného popola. Faktom je, že takéto zmesi znižujú kyslosť pôdy, ktorá najviac nepriaznivo ovplyvňuje vzhľad rastliny a zhoršuje jeho schopnosť kvitnúť.

O tom, prečo sa nekvitne v Hydrangea a čo s ním robiť, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: