Prerezávanie notebooku: Podmienky a metódy vykonávania, užitočných odporúčaní

Dekoratívne tečúce rastliny, nepochybne, dekoráciu akéhokoľvek poklesu. Niektoré z nich sú celkom rozmarné, a je ťažké ich kultivovať, zatiaľ čo iní, naopak, nepotrebujú osobitnú starostlivosť a môžu po mnoho rokov potešiť svojho majiteľa. K poslednému a patrí ker Lapapply, alebo Kuril Tea. Je to trvalka (jej doba života môže prekročiť 20 rokov), rôzne odrody majú rôzne parametre (50-100 cm široká a výška).

Každá z stupňov však potrebuje včasné prerezávanie, aby sa zachoval atraktívny vzhľad. O tom, ako to správne vyrábať, prečítajte si v našom materiáli.

Podmienky a vymenovanie práce

Ak chcete pochopiť, aký je čas, je najlepšie orezať Nepochny Bush, je potrebné rozhodnúť o pridelení účesu. Celkovo 3 druhy orezávania Kurilového čaju.

Sanitárny

Je to preventívne opatrenie proti rôznym chorobám, zabraňuje masívnemu útoku škodlivého hmyzu. Je odstrániť všetky sušené, zlomené alebo parazity postihnuté parazitmi. Okrem toho, orezané a vyblednuté kvety. Sanitárne orezávanie sa vykonáva počas vegetatívneho obdobia: na jar, leto a jeseň.

Omladzujúci postup

Vykonáva sa na rozšírenie životnosti rastliny a zlepšuje jeho dekoratívne vlastnosti. Vykonáva sa raz za 5-7 rokov koncom jesene alebo skorého jari pred začiatkom mäkkosti. Postup je tiež známy ako účes notebooku „na pňach“. Týmto spôsobom je možné orezať, že len tie kríky, ktoré sa stretli na miesto pristátia, sú dobre a majú viac ako jeden rok.

Zvyčajne je postup rozdelený do 3 stupňov:

 • S nástupom jesene sa odstráni 5 veľkých starých vetiev, znižuje ich pod koreňom a ponechaní konope na 15 cm dlhé;
 • O rok neskôr odstránia ½ zostávajúce pobočky rovnakým spôsobom;
 • Tretia fáza orezávania sa strávi o rok neskôr, odstránenie zostávajúcich vetvičiek.

To prispieva k postupnému omladu kríka a zabraňuje vyčerpaniu rastlín.

Tvorba (dekoratívne) orezávanie

Ako vyplýva z mena, aby dal krásny tvar hrudníka a stimulácie dieťaťa a stimulácie jeho kvitnutia. Termíny – máj-mája, to znamená, že celé vegetatívne obdobie. Môžete rezať ako jediný rastlina, dávať jej tvar lopty alebo akejkoľvek inej a skupiny kríkov vysadených vo forme živého živého plodu.

Povedzte trochu viac, ako urobiť dekoratívny tvar. Po prvé, rozhodnite sa, že to bude: lopta, kocka alebo obdĺžnik. Odporúčame od týchto jednoduchých geometrických obrázkov a keď sa stanete Pro v tomto prípade, môžete dať vôľu fantasy a znížiť dlane kreatívne.

Existujú 2 spôsoby, ako vytvoriť formulár: „O očiach“ a kostry. S prvom možnosti je všetko jasné: Zameriava sa len na vašu víziu budúcej postavy a odstrániť všetko príliš veľa. Metóda rámca znamená výrobu rozloženia drôtu, ktorý je uvedený na rastlinu a všetky pobočky, ktoré presahujú svoje limity, budú potiahnuté.

Požadované nástroje

Hovorte o tom, aké zariadenie Je potrebné pripraviť sa na postup pre prerezávanie akéhokoľvek druhu:

 • Špeciálne záhradné palčiaky (rukavice) hrubej handričky;
 • Výkonný, ostro ostrý sprievod, ktorý je schopný ľahko znížiť vetvu v hrúbke 1,2 cm v priemere;
 • Obracania ventilátora budú potrebné na zber padlých listov pod kríkom a medzi vetvami, ako aj na čistenie prioritného kruhu zo sušených bylín;
 • Stavebná ruleta je potrebná na zmeranie presnej dĺžky orezanej vetvy;
 • Taška, v ktorej zbierate všetky rezané vetvičky.

Jarné pravidlá

Je čas povedať, ako orezať Bush Nepochki na jar.

Hlavné štádiá orezávania.

 • Vezmite ventilu hrable a odstráňte ich pomocou všetkých listov a sušenej trávy z valcovacieho kruhu. Odporúčajú sa tiež „bojovať“ vetvičky Kurilu čaju, aby ich očistili zo starých sušených kvetov a listov.
 • Pozorne sa pozeráte na Bush, pripojte sa, akú formu v súčasnosti je najlepšie dať. Najčastejšou je guľôčkový strih. Dbajte na ďalšiu nuanciu: Ak notebook svieti slnkom nerovnomerne, potom s viac izolovanou stranou jeho vetiev bude dlhšia, a dosiahnuť symetriu, ktoré budú musieť orezať na rôzne dĺžky z rôznych strán. Sledujte tento okamih počas celého postupu ostri.
 • Krížovanie vetvičiek sú najlepšie na 1/2, optimálne – na 1/3 dĺžky. To, samozrejme, sa týka len mladých a silných vetiev – sušené a rozbité odstrániť pod koreňovým, spracovávaním sekcií suts záhrady.
 • Na konci všetkých prác prijíma zariadenie s hnojivom obsahujúcim fosfáty (25 g na 10 litrov vody) alebo síran draselného (30 g na 10 litrov). To by sa malo stať počas vzhľadu prvých zelených.

Spring Curlean Strihanie Postup podporuje svieži stimuláciu kvitnutia.

Ako znížiť krídlo na jeseň?

Jesenné orezávanie ker notebooku sa vykonáva pred príchodom mrazu a začiatku listu. Na rozdiel od jari, zamerané na dávkovanie dekoratívnej rastliny, je to sanitárne a znamená sa zbaviť sušených a slabých vetiev a strieľa v krku.

Fázy orezávania.

 • Začať, skontrolovať rastlinu. Keďže listy ešte nie je opál a má zelenú farbu, budete okamžite vidieť tie vetvy, ktoré vysušili a vybledli. Rezať ich na dno alebo do životaschopnej obličky, ak je.
 • Ďalej stráviť problém riedeňovacích vetiev vo vnútri kríka, odstrániť extra výhonky.
 • Čiastočne odrežte mladý zdvih na silné vetvy – to pomôže poskytnúť potrebný tvar (sférický, štvorcový), takže na jar orezávania pokryté novými výhonkami a držal ho.
 • Na konci procedúry odstráňte celý odpad okolo trupu: rozprávkové lístie, suché vetvičky, tráva a prelomiť pôdu, aby ste eliminovali možnosť škodlivého hmyzu a ich larvy, ktoré môžu poškodiť koreňový systém rastliny.
 • Na účely prevencie, striekajte rastlinu tekutinou Bordeaux.

Na zimu nie je potrebné pre zimu, nemusí to skryť – to bude dobre, pretože sa nebojí mrazom.

Všeobecne platí, že orezávanie Kurilového čaju na jeseň sa odporúča v tých regiónoch, kde je dosť teplého jesenného a naurus zimy. Ak žijete na severe, kde teplota v chladnom období roka dosiahne veľmi nízku známku, lepšie opustí rastlinu neporušenú: Staré pobočky budú držať snehovú hmotu, čím sa skloplí.

A na jar ich môžete odstrániť bez toho, aby ste spôsobili škodu. Hlavnou vecou je urobiť to pred začiatkom pohybu šťavy.

Následná starostlivosť

Kuril Čaj – populárny ker. S ním môžete vytvoriť živé živé ploty, vytvárať skladby s inými dekoratívnymi rastlinami alebo disembarkingovými krídlami. Je nenáročný v starostlivosti, ale niektoré postupy budú ešte musieť minúť.

 • Pravidelne ukradneme pristátie, uvoľnite pôdu v bohatom kruhu každej rastliny, hojne vody v suchom období.
 • Spring Mulčovanie sa odporúča pomocou rašeliny buď drevených čipov – potom všetky vyššie uvedené akcie budú menej pravdepodobné.
 • Chcete, aby sa kukuliek začal kvitnúť hojne – prijať jeho komplexnú minerálnu zmes určenú na kvitnúce rastliny.
 • Ak dvor stojí horúce leto, dlaň môže začať kĺzať kvety. Aby ste sa tomuto dennému vyhýbaniu tohto denného, ​​zavlažte ho vodou z spreja. Potom bude rastlina „dýchať“ a kvitnúci bude pokračovať.
 • Ak si zachováte všetky pravidlá pre starostlivosť o čaj Curil, poteší vás so silným zdravím. Existujú však choroby, ktoré sú najcitlivejšie na túto rastlinu: popol, hrdza a špina. S nimi sa môžete vyrovnať s spracovaním fungicídneho lieku – kvapalina Bordeaux, „fytoosporín“.
 • Od škodlivého hmyzu sú kríky väčšinou zdokumentovať kopčeky (nočné noc). Jedná sa o nočné motýle, ktorých nenávratné larvy môžu prakticky zničiť rastlinu, jesť ho s lístkom a poškodením koreňového systému. Na ich bojovanie, získavať insekticídny agent – „PhytyTerm“, „Decis“ – a procesné vykládky raz za 1,5-2 týždne.
 • Predtým sme povedali, že ker Lapapply – mrazuvzdorný rastlina, ktorá nepotrebuje zimný prístrešok. Avšak, to platí len pre dospelých, dobre zakorenené kríky – mladí ľudia sa musia zahriať palácom listov.

O tom, ako orezať dlaň, pozrite sa na nasledujúce video.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
     Zdieľať s priateľmi
     Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
     Pridať komentár