Pristátie a starostlivosť o spirihy

Spirea je dekoratívnym ker, ktorý na jar je pokrytý obrovským množstvom voňavých farieb. Na páde listu na to sa stane žltou, jemnou oranžovou, pale-crimson, niektoré druhy lístia získava niekoľko odtieňov. Nevzniknuté rastliny pôdy sa často vysadzujú na ihriská, inštitúciách a súkromných domoch. Je to dokonale prispôsobí drsnému a mäkším podnebím, obnoveným po mrazoch, odoláva kvapky sucha a teploty. A ako je pristátie sprievodcov a starostlivosť o ňu?

Vybrať odrody

Je známe asi 100 odrôd tejto rastliny. Medzi nimi sú obrovské zástupcovia až 2,5 m a miniatúrne, len 15 cm vysoké. Pobočky v kultúre sú tepelné alebo ostrenie na Zemi. Počas kvitnutia je Bush pokrytý malými farbami usporiadanými v kvetenstve. Maľované lístky v odtieňoch od bielej do burgundy. V čase kvitnutia, odrody rozlišujú:

 • Jar;
 • Leto;
 • Na jeseň.

Jarné odrody sa vyznačujú hojnou a sviežou kvitnutím, ktorá trvá dlho. V prvom desaťročí máj, biele voňavé kvety kvitnú v dvojročných kríkoch. Typy pružín kvitnú len s bielymi kvetenstvami. Priemerná dĺžka života kríkov – asi 20 rokov. Blossom beží od polovice mája do júna.

Springnetswear patrí do nasledujúcich typov.

Spievať sivé

Pomenované v sivastách zelených farbách listu. Bush Až 2 metre High. Rýchlo rastie, kvitne mesačne. Kvetenstvo Cover Compress úplne. Je to považované za mrazuvzdornú odrodu, ale mladé rastliny do 5 rokov sa odporúčajú na pokrytie sladkostí alebo suchou trávou z chladu.

Prednásobný spirea (argut)

Najskôr. Výška od 1,5 metra a vyššie, vetvy sú naklonené, pokryté bielymi voňavými farbami. Čas kvitnutia – približne 3 týždne. Charakteristický rozdiel – úzke svetlé zelené listy listy. Často pestované ako živý hedg.

Socialistická spiraya

Tenké a zakrivené vetvy pokrývajú lesklé oválne listy pripomínajúce slivky. V páde, načúvali oranžové. Biele froté kvety sa objavujú v máji. Mladé kríky na zimovanie odporúčajú zatváranie a mulčovanie. Spirerea Sympoliste stiahnutý v Kórei, vyzerá skvele v krajine, zdobené v orientálnom štýle.

Spiraya Wangutta

Hybrid rastie až 2 metre. Moje kvety sú kondenzované do zaoblených kvetenstiev. Svieža tmavé listy červenať s jesenným nástupom. Vetvy oblúky, klesajúce na zem. Kvitnúce v júni, často v auguste. Slávne odrody: „Biela nevesta“, „Gold Fontein“, „Pink Ice“.

Spievať priemer

Na púšti na juhu Sibírskej a Strednej Ázie. Okrúhly krík s korunou svetlých zelených listov. Kvitne v máji. Kvitne asi 2 týždne. Pozitívne reaguje na prerezávanie a transplantáciu.

Spirea tunberg

Cez dĺžku dĺžky dosah 1,8 metra, naklonený na zem. Oválne listy predĺžené, svetlé zelené, s sotva viditeľnými klistami okolo okrajov. V páde žltej a dlhej drží na kríku. Kvety sú ružovo, zozbierané v kvetenstve, obliekajú pobočky úplne.

V Japonsku, kvôli tomu, rastlina sa nazýva „SNOW IVA“ (YUKI-YANAGI).

Tri-čepeľ spirea

Kompaktná škála nie viac ako merač vysoká. Zaoblené listy, s jasným výrazným klinčekmi, rezacích listov. Na jeseň lístia získava jasné farby. Biele kvety kvitnú v máji, kvitnúce pokračuje do júna. KRONE KRUT má tvar lopty, kvety sa zbierajú v kvetenstve – zaokrúhlené slnečníky. Stupeň odolného voči mrazu pre URALSKOU A MOSKVA. Nevyhnutné pre rámovanie hraníc a skladieb.

Letné druhy tvoria púčiky len na vrchole výhonkov tohtoročných výhonkov. Minulý rok suchý suchý. Spiei z letnej skupiny menej známym záhradkárom. Starostlivosť o nich je celkom jednoduché. Hlavnou vecou je odstrániť umierajúce výhonky včas.

Spiray berezolistov

Miniatúrny puzdro do 80 cm. Svetlé zelené listy zaoblený tvar s mäkkými handričkami okolo okrajov. Kvitnúce v júni, biele alebo ružové kvety tvoria kompaktné kvetenstvo. Svetlo zelená svieža zaoblené krídlo na jeseň natreté v červených tónoch. Trvalo udržateľný mráz a sucho. Dobrý rastie na slnku av tieni. Kvitne v polovici júla asi 3-4 týždne.

Spirea je Sorew

Osobné vetvy dosahujú 2 metre vysoké. Listy sú ostré, predĺžené asi 10 cm, hustá zelená. Jasne ružové kvety tvoria Panicals. Kvitne od júna do augusta. Nevýznamný vzhľad odolný voči mrazu. Medonos.

Prečítajte si viac  Vlastnosti Elm a jeho rastúce

Spirea belocevertic

Spiree Blooming má príjemnú arómu. Ker až 1 metrov výška, melite s bielymi voňavými kvetenstvami. Pobočky sú pokryté kvetmi od júla do konca augusta. Zimovanie bez prístrešia. Včasné orezávanie stimuluje tvorbu veľkého počtu púčikov.

Spiriya Gustocurkova

Malý ker až 80 cm s bujnou korunou v tvare lopty. Zaoblené listy, s malými tkaninami. Na páde listu z hustých zelených zmien sfarbenie na oranžovej alebo žltej farbe. V júni – júl začína kvitnúť v jemnej ružovej, ružovej alebo tmavej ružovej kvety tvoriace dáždniky.

Spiriya Bombald

Hybridný o dĺžke alebo mierne nižší. Úspora červenocké, listy predĺžené, s malými tkaninami okolo okrajov. Kvety v júli – august. Ružové kvety alebo rôzne variácie ružové kvetenstvo. Táto nenáročná elegantná odroda.

Samostatné letné druhy naďalej kvitnú a jesenné mesiace. Tieto spiries možno pripísať letnému jesennému alebo jesenným kríkom.

Spirea sirentswet

Hrubá koruna koruna v blízkosti metrov. Listy malý, podlhovastý tvar, malé lilac kvety tvoria veľké lieky. Blossom začína v júni a vydrží najviac mrazov. Na jeseň, kríky so žltou korunkou a fialovými ružovými kvetmi vyzerajú veľmi krásne.

Spiray Japonci

Miniatúrny ker až 1 meter. Na jar sa objavia hnedasté mladé listy, ktoré sú po chvíli mastné. Na jeseň Krona získava jasnú žltú alebo oranžovú farbu. Kvitne v júli – august, Bloom trvá v priebehu septembra – október. Zaoblené kvetenstvo bledé ružové alebo svetlé crimson, kvet z japonskej odrody len ročné výhonky.

Čas kvitnutia je často určený odrodou rastliny.

Aliere krásne

Výrazná funkcia – odnímateľné kvitnutie (opätovné kvitnúce). Prvá vlna farieb – začiatkom júna, druhá (v auguste a septembri) je viac hojná a svieži. Vetvy rovno, tvoria bushový okrúhly tvar. Má malé svetlé zelené listy pokryté listami až 5 cm, jemné ružové kvety sa zbierajú vo veľkých kvetenstve (až 15 cm), sa objavujú len na ročnom úteku.

Spiriya Douglas

Peňažné zimné kroviny rastie až 1,5 metra. Strieľa rovno, listy pretiahnuté, podlhovasté, znížené neskoro. Kvety Malé, jasne ružové, formuláre Panicals až 18 cm. Bloom prechádza od júla do septembra. Vôňa kvitnúce spirea pekné.

Spiraya Billarda

Odroda sa vyznačuje odolnosťou s vysokou mrazom, môže odolávať mrazom až -30 -35 operačným operátorom bez úkrytu. Odporučiť závod v ne-čiernej Zemi a Sibíri. Krov strieľa rastú až 2 metre, kvety malá ružová alebo biela, zozbieraná v našichorkách.

Ako satovať?

Môžete pestovať spiriéru takýmto spôsobom:

 • zo semien;
 • sadenice;
 • odrezky alebo reťaze.

Pre začiatočníkov je najjednoduchší spôsob, ako kúpiť hotové sadenice a pozemky na pozemku. Výber závodu, pozrite sa na stav svojich koreňov a pobočiek. Bush by mal vyzerať zdravý, bez známok hniloby, koreňov a flexibilných, bez suchých pozemkov. Silné obličky sú dobre viditeľné na pobočkách.

Pre výsadbu spirierov budú semená vyžadovať zásuvky pre kvety alebo široké plytké hrnce. Pripravte si substrát z rašeliny a LEP. Umiestnené v kontajneroch a vysadených semenách, preliate rašelinou asi 1 cm. Dňa 10. dňa sa objavia prvé výhonky. Aby sa výhonky nedostali chorý s hubami, odporúča sa ich postriekať s „fundazolom“, „fytoosporín“ alebo riešenie mangánu.

Po niekoľkých mesiacoch sú posilnené kríky transplantované na stránku. Krúžku so zbraňami. Korene odporúčajú trochu. Priestor okolo kríkov je napojený a mulčovaný. Pre zimu odporúčame prúdiť.

Kvitnúce mladé rastliny budú 3. ročník po pristátí.

Odrezky nastriekané po ukončení rastu pružiny, zastavuje sa v júni. Môže pristáť až do septembra – október. Je dôležité správne pripraviť odrezky pred pristátím.

 • Na rezanie Vyberte vertikálny priamy ročný únik.
 • Nakrájame na niekoľko častí, z ktorých každá zostáva 4-5 listov.
 • Spodné listy sú odstránené. Zvyšok listov je zníženie polovice.
 • Miesto v roztoku „Epina“ na 1 deň.
 • Oceľový dip v prášku na stimuláciu rastu koreňa.
 • Posypte do zvlhčenej pôdy (zmes rašeliny a piesku) 2 cm v uhle 45 stupňov.

Cut-off Shots Svahy vyžadujú pravidelné zalievanie 4-5 krát a vysokú vlhkosť vzduchu. Zakorenené odrezky budúceho prevodu na jar na trvalé miesto. Možno v otvorenom prostredí zasadiť sprej s odrezkami a jeseň. Drží zimu pod snehom, odrezky sú zakorenené na jar.

Keď je spiriáta venovaná nádrže, je dôležité dodržiavať tieto podmienky:

 • V blízkosti bush kopať malé prehlbovanie;
 • Silná šikmá vetva je flex a fixovaná;
 • Tip pobočky je rez;
 • Odmietnutie s uniknutím zaspávaním;
 • Pred začiatkom chladného počasia je pokryté suchým lístom.

Ak je reťazec zakorenený, nasledujúca pružina je odrezaná z matky bush a dať ju samostatne.

Načasovanie

Schody na stránke môžu byť zasadené na jar alebo na jeseň. Odporúčame na rastliny jarných stupňov, ktoré kvitnú v lete. Transplantácia by sa mala vykonať pred opuchom obličiek. Na jeseň sú veže, ktoré sú transplantované, lietajú v máji alebo od augusta do októbra. Transplantácia kríkov pred začiatkom listu.

Prečítajte si viac  Stihl Gasoline Trimsers: Charakteristiky, modely, Sertes selekcie a tipy na použitie

Seed Spirires Rast na jar (apríl) alebo na jeseň (október – november) v otvorenej zemi alebo v špeciálnych kontajneroch. Potraviny pre rastliny sa zvolení na mieste v roztvorení a zatvorené z konceptov. Takže, najčastejšie chované liehoviny v profesionálnych škôlkoch.

Odrezky Spire Seed v lete. Rezané odrezky odporúčané v júni. Potom okamžite vysadili na sekcie pripravené pre nich, kde podporujú optimálnu vlhkosť, kňaz a vetranie. Na jeseň pred zimnými rastlinami sú pokryté studeným a mechanickým poškodením.

Výber miesta

Spirea miluje slnko veľmi, v neprítomnosti slnečného svetla Bush takmer nekvitne. Pre pristátie na pozemku si vyberte zakalený mokrý deň. Dospelé rastliny s porodnými koreňmi na transplantáciu ťažšie ako mladé. Big Bush je ľahké rozdeliť na 2-3 viac kompaktnejšie a pozemky v blízkosti. V záhrade, kultúra dobre rastie s ihličnanou: jedľa, tay, jalovec.

Príprava pôdy

Pre rastlinu je slabo kyslá alebo neutrálna voľná pôda vhodná so zmenou trávnika alebo listového vyrovnania, ktorá prechádza vzduchom k koreňom. V hlinenej ťažkej krajine sa odporúča pridať piesok a rašelinu. V piesočnatých pôdach môžete pridať hliny a humus. Odporúčané proporcie: 2 akcie pozemku, 1 piesok zdieľanie a 1 podiel rašeliny.

Výsadba

Spravidla medzi kríkmi robia vzdialenosť od 70 cm na merač, miniatúrne puzdrá majú vzdialenosť asi 50 cm. V živých živočích sa vzdialenosť zníži na 30 cm. Pre živý plot, dizajnéri odporúčajú vychystávanie sadenice jednej odrody, vysoké druhy sú najvhodnejšie, nízke kríky sú vhodné pre horolezectvo alebo ROCARIA. Pre jednu kompozíciu je vhodná rastlina s bujnou korunou a dlhodobou kvitnutím.

Pre spirea, jamka kopanie niekoľko dní pred plánovaním a dávať ho stáť.

Veľkosť vrecka závisí od objemu rhorómov spiray. Pit urobiť trochu širšie ako korene krídla. Hlboko do jamy urobte 1,5 krát viac, než je potrebné na semeno.

Na spodnom mieste:

 • rozbité tehly, kamienky alebo štrk s hrúbkou 15-20 cm – to je drenáž;
 • Na vrchole Hollocha, zloženie humorského listu, rašeliny a piesku;
 • Bush sa kopanie, korene sa premyjú vodou;
 • vertikálne umiestnené a distribuované korene na nábreží;
 • Koreňová krčka maternice sa nachádza na úrovni pristávacej jamy;
 • pit na zem;
 • Bush je napojený v častiach (približne 2 lyžica vody) a pôda je zabalená;
 • Mulčové rašelinové alebo piliny (6-8 cm).

Ako sa starať?

Spirea sa považuje za veľmi rozmarný dekoratívny ker, pre ktorý sú záhradníci vysoko cenené. Dokonca aj s minimálnou starostlivosťou bude kultúra ozdobiť záhradu s bujným lístím a hojným gurmánskym kvetom. Spirea Root System je umiestnený v blízkosti povrchu, takže rastlina vyžaduje pravidelné zavlažovanie, najmä v horúcom počasí. Príroda okolo kríkov je často potrebná na uvoľnenie, ktorá poskytne kyslík prístup k koreňom. Mali by byť veľmi opatrní, aby ste nepoškodili korene rastliny.

Buriny okolo kríkov by mali byť liatie, pretože berú moc, korene vlhkosti a prekrývajú sa prístup vzduchu do pôdy.

Podkord

Pre mladé rastliny, hnojivo stimuluje rast koreňov a mladých výhonkov, dospelých kríkov s pravidelným kŕmím na dlhú dobu a hojne kvitnú. 3-krát ročne.

 • Jar. Po prerezávaní je spiriára kŕmená dusíkovými hnojivami. Toto krmivo stimuluje rast závodu, neodporúča sa aplikovať na jeseň.
 • Leto. Pre bujné a hojné kvitnutie v bežných a nasledujúcich rokoch, organické a minerálne kompozície sú vyrobené (kovbojový roztok s pridaním superfosfátov).
 • Na jeseň. Komplexné hnojivá fosforov-draslíka pomôžu rastlinku akumulovať potrebné živiny na zimovanie.

Orezávanie

Všetky odrody spiries sú dokonale prenášajúce prerezávanie. Pravidelné rezanie výhonkov stimuluje rast rastliny, vzhľad nových pobočiek a prispieva k hojnému kvitnutiu. Na jar na opuch obličiek pod zavedenou pozitívnou teplotou, orezanie suchých, mrazených a non-willtických výhonkov. Staré vetvy hrubšie 2 cm Môžete tiež odstrániť. Nenechávajte mladé kríky mladšie ako 5 rokov.

Prečítajte si viac  Multi-detektív Petunias: Čo sa stane a ako to správne rásť?

Senovacie odrody sú narezané na veľké obličky, a tenké a slabé výhonky úplne odstrániť. Druhy sušenia RANNUNE (jazdná jazda) sú úplne rozrezané len po ukončení kvitnutia. Tvorba kríka, vetvy skracujú približne jednu tretinu.

Aj na jeseň, môžete tiež vykonať sanitárne (odstrániť suché a choré výhonky) a omladzujúce orezávanie (pre kríky staršie ako 7 rokov). Omladzujúci orezávanie (odstránenie všetkých starých vetiev) je lepšie robiť v niekoľkých technikách, ako napríklad na jar a jeseň. Poradiť jesenné orezávanie do 3 týždňov pred začiatkom mrazov. Samostatné súhrnné typy, napríklad japonský spire, je možné znížiť 3-4 krát za sezónu.

Orezávanie po prvej kvitnutí stimuluje ker kvetu v páde re.

Zalievanie

Spiriya – rastlina, odolná voči nedostatku vlhkosti, ale s hojným zavlažovaním, Bush rastie sviežo a kvitne oveľa hojnejšie. Mladé rastliny vyžadujú vodu menej ako dospelé kríky. Ostro odrody napojené 2-krát mesačne 10-15 litrov, pre vysoké kríky, normou je 15-20 litrov mesačne. Pôda okolo spiroi by mala byť voľná, neumožňujú vzhľad na povrchu pevnej šupky. Malé rastliny sú menej odolné voči sušeniu pôdy ako veľké.

Je dôležité vziať do úvahy, že všetky spiries sú v pôde slabo tolerantná vlhkosť.

Svetlo a teplota

Spirea uprednostňuje veľké množstvo svetla. Odporúčame zasadiť Bush na slnečné pozemky. V polčasi sa spirea tiež rastie celkom dobre, ale nebude blikať s výnimkou tieňového druhov. Rastlina odolná voči teplostným kvapkám, dobre odoláva chladenia alebo tepla. Sharp a častá zmena režimu teploty negatívne ovplyvňujú text kroviny. Kultúra sa vyznačuje vytrvalosťou do mrazu a mrazu. Po zmrazení v zime sa rýchlo obnoví.

Príprava na zimu

Príprava na zimné Bush Spiray neberie veľa času. Kryjú rastliny na jeseň pri spúšťaní teploty, ale pred zmrazením Zeme. Suché kvetenstvo v neskorých vodičských odrodách po odrezaní sa odrezaní, korene rastliny sú pokryté vrstvou suchého listu s hrúbkou 10-15 cm. Pre mladé rastliny je priestor okolo koreňového maternice ďalej mulched humusom.

Väčšina druhov Spioess Transfer Frost na -35 OS. V regiónoch s drsným klímou a pre tepelné láskyplné odrody spiries, prístrešok robí. Neodporúča sa na jeseň rezanie závodu v severných regiónoch.

V mraznivej malej zime je lepšie zakryť kríky úplne a v strednom pruhu Ruska.

Ako skryť Spiray Bush?

 • Odbory sú zhromažďované a zviazané.
 • Nízke kríky sa ohýbajú na zem a opravte. Pre vysoko vysoké značky špeciálne rámy.
 • Zhora sú pokryté suchým lístím, miláčikom, pilitou, burnou.

Možné ťažkosti pri pestovaní

V horúcom lete sa odporúča vodný vetvička 2 krát týždenne. Zavlažovanie nie je veľmi studenou vodou, lepšie teplé, zachránené na slnku. V prípade nadbytku vlhkosti, krík začne vyblednúť a na listoch sa môžu objaviť sivé škvrny – to sú hubové ochorenia. Pri prvom príznakoch ochorenia sa rastlina liečila bordovej kvapalinovej, naliatinovej alebo koloidnej sivej.

Kurva rastlina môže a kedy sa škodca objaví. Najnebezpečnejšie – web tick. Zlženie a penenie koruny, otvory na listoch a kvetenstvo, biely web medzi výhonkami – to sú znamenia, že kliešte sa usadili na kríku. Sprej rastlín Roztok „Carboofos“ alebo „fosfamid“. Slimáky a Tlla Láska sa usadiť na spiraray pobočkách.

Skoré jarné procesy strieľa drogom „fytoverm“, ale odporúča sa počas sezóny na prevenciu opakovať spracovanie.

   Hnojivo a zavlažovanie je potrebná rastlina počas obdobia rastu, tvorba púčikov a sviežej kvitnutia. Je dôležité dodržiavať opatrenie pri výrobe kŕmenia a zavlažovania. Kŕmiť Spireire 2-3 krát v roku, a napojená len v lete. Dospelý veľká rastlina môže produkovať vlhkosť z nižších vrstiev pôdy. Po skončení kvitnutia je lepšie znížiť kvetenstvo, takže spirea nebude stráviť sily na tvorbu semien.

   Ak sa Bush dlho pestuje na jednom mieste a zastavil intenzívne kvitnúť, môžete ho aktualizovať. Na zakalenom jesennom dni je napojená a kopanie. Korene z zeme, umyté tečúcou vodou. Poškodené výhonky a korene sa odstránia, zanechávajú silné a silné. Bush vysadený na novom mieste, prinášajúce čerstvý substrát do jamy. Napojené, miesto okolo koreňov.

   Ako môžete vidieť Spiraeya zdobiť záhradu s sviežou zelenými a krásnymi kvetmi, je to potrebné: správne pristátie, minimálna starostlivosť a včasné prerezávanie. A potom nenápadný a elegantný ker poteší záhradníci už mnoho rokov.

   Reproduktory o starostlivosti o spiriires.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: