Pristátie Petunia v Snail

Slimák je jedným zo spôsobov pristátia semien na sadenice. Nedávno sa objavil, ale mnohí záhradníci a kvetflowers sa mu podarilo hodnotiť v dôstojnosti. Táto metóda je vhodná pre rozmarné rastliny, ktoré ostro reagujú na vonkajšie faktory a na záznamovom postupe. Tieto rastliny zahŕňajú Petunias.

Výhody a nevýhody

Plusy výsadby semien Petunia v „Snail“ sú nasledovné.

 • V takýchto podmienkach sa sadenice môžu vyvinúť až na resetovanie jeho trvalej lokality, obchádzanie procesu potápača.
 • Korene rastlín sú prakticky prepojené, napriek tomu, že sa používa spoločné pristátie.
 • Odstráňte závod na následné transplantáciu veľmi pohodlné. Aby ste to urobili, stačí sa oddýchnuť „slimák“.
 • „Snail“ má malé miesto, najmä ak porovnáte s množstvom pohárov s individuálnym pristátím.
 • Táto metóda poskytuje dobré klíčenie.
 • Ľahká starostlivosť.

Nevýhody pristávacích semien Petunia v „Snail“ majú tiež:

 • Príliš husté pristátie môže prispieť k nedostatku slnečného svetla každým rastlinami;
 • Existuje riziko vzniku slabého koreňového systému a strečingových sadeníc.

Materiály a nástroje na výrobu slimákov

Budete potrebovať:

 • Substrát z penovej gumy, ktorý sa bežne používa pri nosiči laminátu;
 • toaletný papier;
 • Vodný prášok;
 • semená petunia;
 • nožnice;
 • Bankové gumové pásy alebo laná na upevnenie „slimák“;
 • Nálepky na označenie;
 • primárny.

Termíny pristátia

Trvanie disperzie Petunia na sadenice sa líši v závislosti od regiónu, pretože klimatické podmienky v rôznych častiach našej krajiny sú veľmi odlišné. Je potrebné sústrediť sa na dátumy pre sadenice petúnových sadeníc v otvorenom prostredí a obdobie pestovania sadeníc. Na pouličných podmienkach Petunia je potrebná teplá pôda, dlhý deň a nedostatok mrazov. Zvyčajne sa takéto obdobie vyskytuje uprostred mája av južných regiónoch 2-3 týždne skôr.

Prečítajte si viac  Kedy a ako kopať narcisy po kvitnutí?

V tomto ohľade by sa mala vyrábať disperzia semien petunia na sadenice v slimách.

Semená sú povolené v januári, ale len najmä slnečné regióny. Avšak v tomto prípade to nevyhnutne potrebuje dodatočné osvetlenie s lampami, pretože svetelný deň je stále veľmi krátky pre normálny vývoj sadeníc.

Príprava pôdy

Ako pôda pre siatie petustície, zmes záhradného pozemku, zvlhčovania a piesku. Približné proporcie 1: 1: 2, resp. Nezáznamné útočisko je povolené od proporcií, dôraz je kladený na uvoľnenie a jednoduchosť substrátu. Všetky zložky sú rovnomerne zmiešané a v prípade potreby sa mierne vo vode.

Aj v pôde na pristátie semien používajú vermikulit – Toto je minerál s vrstvou štruktúrou a dokonale absorbovanou vlhkosťou. Sadruje pôdu s minerálmi potrebnými na výživu rastlín a v prípade potreby dáva vlhkosť.

Ak je vysadený vo vermiculite petúnii, môžete poradiť pridať jednu časť na zem pre sadenice. Pôda sa stáva voľnejšou a schováva pomalšie.

Pristátie semien vo veľkom „slimák“

Landing algoritmus vyzerá.

 1. Zo substrátu s nožnicami je páska rezaná, ktorej šírka je rovná šírke používaného toaletného papiera a dĺžku približne 25 cm.
 2. Potom je horná časť substrátu naskladaná na toaletný papier po celej dĺžke.
 3. Papier potrebuje na mokrú vodu. Je to najvhodnejšie to urobiť s rozprašovacou pištoľou. Ak to nie je, môžete úhľadne vylejte zo lyžičky alebo zabaliť mokrú chuť.
 4. Potom sú semená Petunia uložené na zvlhčovacom toaletnom papieri. Vzdialenosť od horného okraja „slimákov“ pred usporiadaním semena by mala byť asi 1 cm. Vzdialenosť medzi semenami je najmenej 1-2 cm.
 5. Potom je na vrchole semien stanovená jednotná vrstva. Optimálna hrúbka vrstvy Zeme je 1 cm. Aby zem, aby sa Zeme nelepila a pohodlne otočila valca, zem je mierne vyživovaný. V prípade potreby je zem zvlhčený.
 6. Nad pôdou je položená druhá vrstva toaletného papiera, ktorá je tiež zmáčaná vodou.
 7. Výsledný viacvrstvový dizajn sa zrúti do valca a fixuje s použitím bankovej gumy alebo laná.
 8. Roll sa otočí a je nainštalovaný na palete, takže semená sú bližšie k hornému okraju.
 9. Z vyššie uvedeného „Snail“ je pokrytý obalom alebo polyetylénovým filmom.
Prečítajte si viac  Vyberte kolesá pre MOTOBLOCKS "NEVA"

Pristátie semien v malom „slimák“ je takmer nie je odlišný od pristátia do veľkej. Rozdiel je, že malé kúsky substrátu s veľkosťou 10×10 cm sa odoberajú pre malý kotúč. Zvyčajne v takomto slimách je možné zasadiť niekoľko semien (od 2 do 5). Výsledné mini slimáky sú inštalované na všeobecnej palete.

Starostlivosť o Seedhy

S začiatkom prechodu semien sa odstráni obal alebo film. Zásobník s „Snail“ je vystavený na parapete. Je žiaduce, aby to bola južná strana a sadenice dostali plnú časť slnečného svetla. S cieľom pestovať zdravé a silné sadeníc, s nedostatkom svetla, odporúča sa používať luminiscenčný a fytolampa.

Zavlažovacie sadenice je potrebné vyrábať tak, aby sa na listoch nenachádzajú kvapky vody. To môže byť vykonané z akéhokoľvek svietidla s tenkým nosom, s pipetou, injekčnou striekačkou bez ihly, hrušky, lyžičky alebo cez paletu.

Ak sa rozhoduje ponoriť sa sadenice petúnov z „slimák“ do jednotlivých okuliarov, potom je potrebné to urobiť, keď sú 2-3 páry reálnych listov v rastlinách. V predvečer pristátia „Slimák“ rozliať dobrú vodu pre ľahký extrakt zo svojich sadenice. Pred odstránením kotúča musí byť nasadený.

Kŕmenie petunia začína v štádiu vzhľadu prvých 3-4 skutočných listov. Ak sa ponoril ponor, potom sa podávač vykonáva najskôr ako týždeň. Prvý, ktorý používa hnojivá obsahujúce dusík, a po začiatku aktívneho rastu petúnov – potaš. V budúcnosti sa striedajú. Popping Seedlings Petunia umožní povzbudiť rastlinu, aby vytvoril nové výhonky z dutín listov. V dôsledku toho sa Petunia stáva nádhernejším a objemovým. Postup sa vykonáva nožnicami alebo prstami vo výške štvrtého piateho listu.

O pristátí petunície v slimách. Pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: