Purple Vestúnnik: Popis, pristátie a starostlivosť

Purple Cordnik je považovaný za pomerne populárne rastliny a dobre známe letným domom a krajinným dizajnérom. Rastlina priťahuje svoju nenáročnosť, dobré dekoratívne vlastnosti a udržateľnosť na väčšinu chorôb a škodcov.

Charakteristické pre typ

Fialová fialová (lat. Eupatorium purpureum) je typickým zástupcom rodiny Astrov a musí byť názov listov, ktoré silne pripomínajú listy kanabisu, ktorý bol predtým nazývaný „NAST“. Vlastná elektráreň je Severná Amerika, kde možno často vidieť vo voľnej prírode. Okrem Amerického kontinentu je vložený v Eurasia av Južnej Afrike. V našej krajine je rastlina rovnako znepokojená v európskej a v ázijskej časti a má mnoho mien ľudí.

Tak, v jednom teréne, to môže byť nazývaný Shaposhnik, Cunning, Kráľovská tráva a nepočujúca žihľava, zatiaľ čo v iných regiónoch sa nazýva romanista, koňa, stuha a sedache. Kvetina sa cíti skvele v rôznych ekosystémoch a je rovnako dobre pestovaný v lese, na lúke a pozdĺž bánk riek. Vzhľadom na absolútnu nenársnosť, rastlina rastie celkom rýchlo a tvorí rozsiahle oblasti kolónií.

Pokiaľ ide o opis morfologických značiek, rastlina je vysoký bylinný únik, dosahuje výšku na 2 metre. Fialová kmeňová fialová drieka má priamu robustnú štruktúru a prakticky nie je vetva. Vďaka svojej dĺžke sa nachádzajú veľké podlhovasté lístky nasýtenej zelenej farby s fialovými alebo lilac hrubosťou. ROZIVE ZARIADENIA JE ZAMESTNANOSŤ DOSTATOČNÝCH, KTORÝMI ROZDELENÍM.

Hlavná výzdoba trvalých sú však fialové kvety, ktoré nepatria dlhú dobu.

Kvitnúce zariadenie začína na začiatku polovice augusta a končí bližšie k októbru. Malé kvety sa zbierajú v košoch, ktoré, počas kvitnutia, vyzerajú ako hromadné kvitnúce čiapky s priemerom až 30 cm. Ovocie rastliny vyzerajú veľmi nezvyčajné a sú prezentované vo forme chocholatých semien, vo vnútri sú malé hrubé semená. Ale aj po skončení kvitnutia, rastlina vyzerá veľmi krásne a ušľachtilé. Stonk pre tentoraz získava ružový odtieň a vyzerá dosť efektívne na pozadí jasných zelených listov.

Prečítajte si viac  Ako a keď kvitne popol?

Metódy chovu

Reprodukcia purplennaya purplenka sa vyskytuje dvoma spôsobmi: semeno a vegetatívne. Druhá je najviac optimálna a prispieva k zachovaniu všetkých druhov druhov. Navyše, reprodukcia osiva je pomerne dlhý proces, v ktorom sa kvety objavujú v najlepšom čase po 2 rokoch od dátumu pristátia. Vegetatívna reprodukcia, potom môže byť vykonaná delením puzdra, brúsenie rhizomov a výhonkov.

Separácia koreňov sa vykonáva pomocou ostrej sekeru alebo bajonetovej lopaty a vyžaduje značné úsilie a zručnosť. S touto metódou je potrebné zabezpečiť, aby aspoň 3 obličky zostali na každom kríku, a tam bolo viac ako 5 rokov. Tento spôsob je však príliš zranený koreňovým systémom a vedie k oslabeniu rastliny. V tejto súvislosti je najlepšou voľbou pre vegetatívne reprodukcie šiling, v ktorom je potrebné zabezpečiť, aby sa na rezaných odrezaní prítomní nie menej ako dve interkozály.

Najvhodnejším časom tesnenia je druhá polovica jar a leta.

Kde sa používa?

Sféra použitia fialová fialová guľa sphere široká. Vďaka vysokým dekoratívnym charakteristikám a absolútnejším nenársím je rastlina nezávislým prvkom krajinných kompozícií pri vytváraní zložitosti kvetinových lôžok a životných elevácií. Kvetina sa často používa na praktické účely, umelo ich maskovať nevzhľadné budovy a úseky pre domácnosť miestnej oblasti. Vysadené rastlina rastie dobre a hojne kvitne 10 rokov, bez toho, aby si to vyžadovalo žiadnu pozornosť.

Okrem toho, dokonale dostane spolu so všetkými dekoratívnymi druhmi a môže byť odvážne zahrnuté v komplexnom zložení ako vertikálne dominantné. Kvetina vyzerá harmonicky so všetkými druhmi obilnín a rastlín, ako je Echinacea a Astilba. Hlavným dekoratívnym mínusom Preoccupus je však jeho neskoršie kvitnutie. Rastlina sa rýchlo prebudí a začína kvitnúť len na konci mája. Preto, aby bol kvetinový posteľ prázdny, odporúča sa predpovedať krokusy, snowdrops, Szilllas alebo Haggard.

Okrem dekoratívnych vlastností prevláda Purplennaya sa líši v množstve liečebných vlastností a používa sa v tradičnej medicíne.

Rastlina má mierny sedatívny, diuretický, protizápalový, anthelmint a choleretický účinok a prispieva k displejovi spumu kašľa. Avšak, nie celá kvetina má prospešné vlastnosti, ale len jeho korene, z nich je vyrobená na jeseň, po tom, čo závod bude blikať. Ich infúzia sa používa na hnačku, gastritídu, žltačku, zvýšený arteriálny tlak a zníženie cholesterolu v krvi.

Priebeh liečby predkladateľom však môže byť nevyhnutne koordinovaný s lekárom a vykonáva sa len jeho vymenovaním. Je to spôsobené obsahom v tráve jedovatých alkaloidov, ktoré môže nadmerné použitie poškodiť zdravie.

Vlastnosti pestovania

Predtým, než pokračujete na pristátie purplennaya fialové, je potrebné správne vybrať si miesto. Optimálna možnosť bude mierne tieňovaná alebo otvoriť solárny graf, na ktorom sú svetlé voľné úrodné pôdy. Na SABE a hlinených pôdach, kultúra rastie trochu horšie, začína zaostáva v raste a bloats neskoro. To spôsobuje potrebu obohatiť vyčerpané pôdy pomocou kompostu, vlhkého, dreveného popola alebo kostnej múky.

Okrem toho, reliéfny je rastlina milujúci vlhkosť a najlepšie miesto pre to bude nízka vlhkosť.

Pristátie

Po zvolení miesta môžete začať pristátie. Na to existujú 4 spôsoby: semená, sadenice, štiepenie odnožení a standing.

  1. Fialové semená fialové Môžete si kúpiť v akomkoľvek kvetinárstve alebo zostaviť sami v jesennom období. Semeno pristátie sa vyrába v prímorskom hrnci, mierne posypeme pôdu, zavŕtenej a pokrytej filmom alebo sklom. Po semenách sú dobré a 4-5 listov sa objaví na nich, mladé výhonky sedia do samostatných kontajnerov. Potom, akonáhle sa pôda zahrieva aspoň do 10 stupňov, rastliny transplantáciu v otvorenej zemi. Kvitnutie rastliny vysadeného semienkou sa zvyčajne vyskytuje pár rokov.
  2. Ak bol embosovaný nadobudnutý semenáčikom, Potom je zasadený v jarných mesiacoch vo vyhrievanej a navlhčenej pôde. Vzdialenosť medzi jamkami by mala byť najmenej 70 cm, inak budú dospelé kríky úzko. Po pristátí je Zem zvyčajne namontovaná s pilinou, ktorá prispieva k maximálnej konzervácii vlhkosti v zemi a zabraňuje vzniku burín.
  3. Pristátie oddelené kríky Je to najjednoduchšia metóda práce. Pre toto, rozdelený rizóm s rodnou kusov pozemku je umiestnený v diere, zaspávame, Zem zaspí a my wipet.
  4. Výsadba pekného cheeéra Tiež nespôsobuje ťažkosti a je nasledovné: výhonky s 3-4 obličkami sú odrezané, odstráňte spodné listy z nich a sú umiestnené v studni na dieru. Potom stonky sú posypané so zemou, sú dotiahnuté, napojené a pokryté plastovou fľašou. Po zakorenení zariadenia sa uzáver čistí a nechá útek do zimy. Jarná rastlina môže byť zopakovaná na nové miesto.
Prečítajte si viac  Motorblocks "AGRO": Model Rozsah a prevádzkové pravidlá

Starostlivosť

Napriek tomu, že PurplenNennaya je pomerne nenáročná prítomnosť, minimálna pozornosť je stále potrebná. Starostlivosť o rastliny obsahuje množstvo jednoduchých postupov.

  1. Zavlažovací kvet musia byť vykonávané pravidelne, najmä v horúcom suchom lete. Zalievanie rastliny je neskoro večer, po západe slnka.
  2. Poddajný Poskonian vykonávať trikrát ročne: skoro na jar, v lete pred začiatkom kvitnutia a po páde farby na jeseň. Ako hnojivo sa odporúča použitie humusu, dreveného popola, kompostu, nitroamhosu a močoviny.
  3. Príprava na zimovanie Vykonajte nasledovne: Mladé a oslabené výhonky sú pokryté rezancou, a stonky dospelých rastlín rezané až do výšky 10-15 cm a nechať zimu v tomto druhu. Prebudenie spacích rastlín sa vyskytuje veľmi neskoro, pretože v niektorých regiónoch sa kvet prebudí len na konci mája. Ale potom reliéfne fialová začína aktívne rásť a poteší ich okolo jeho kvitnutia až do nástupu chladu.

Z videa sa môžete naučiť veľa užitočných informácií o takej nenávrivej rastline, ako policajt.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: