Rastúca magnólia „Susan“

Magnolia „Susan“ priťahuje záhradníkov s jemnou krásou svojich kvetenstiev a príjemnou vôňou. Dekoratívny strom však vyžaduje osobitnú starostlivosť, a preto je jeho chov ďaleko od každého.

Popis

Hybridná magnólia „Susan“ („Susan“) je list listu list, ktorej výška dosiahne od 2,5 do 6,5 m. Táto odroda bola získaná v dôsledku hybridizácie magnólie hviezdy a magnólie lilie. Život kultúry je niekedy 50 rokov, ale len vtedy, keď obsah za priaznivých podmienok. Pyramídová Croon v priebehu času mierne zaoblené. Je vytvorený hrubý listové dosky šťavnaté zelene, vlastniť trblietky.

Kvitnúca hybridná magnólia začína v apríli – máji, a to môže pokračovať až do konca prvého letného mesiaca. Kvetenstvo s jeho vzhľadom sa mierne podobajú veľké okuliare vzhliadnuté. Priemer jedného kvetu so šiestimi okvetnými lístkami môže byť 15 cm. Svetlé ružové poháriky majú jasnú a veľmi príjemnú arómu.

Hlavný mínus magnolia „Susan“ zavolajte jej nízku zimnú ťažkosť. Kultúra však môže byť úspešne pestovaná aj v regiónoch známych za zasneženú zimu, napríklad v oblasti Moskvy.

Pristátie

Pristátie magnólie hybridnej odrody „Susan“ je správna stráviť uprostred jesene. To je vysvetlené skutočnosťou, že strom niekde v októbri vstupuje do režimu dlhodobého spánku, a preto je oveľa jednoduchšie prevody všetkých traumatických postupov. V zásade môže byť kultúra vysadená a na jar, ale stojí za to byť pripravené na to, že náhle mrazy zničia rastlinu. Vysadený alebo transplantovaný strom je vždy pevne zakrytý, pretože nízke teploty sú deštruktívne pre neho. Pôda, kde bude umiestnená magnólia, by mala byť obohatená rašelinou, čiernou pôdou a kompostom. Kultúra nemajú radi vápno alebo piesčité oblasti.

Potravina je lepšie organizovať na pomerne osvetlené miesto, ktoré je chránené pred ťažkými bustovacími vetrami. Príliš navlhčená pôda rovnako ako príliš vypustená, pre „Susan“ sa nehodí. Pred výsadbou je pôda mierne zavlažovaná. Povrch je opitý a obohatený o drevo. Potom sa vytvorí otvor, ktorej hĺbka dosiahne 70 cm.

Školka jemne zostupuje do diery a zem je satista. Zem okolo trupu sa líši, potom, čo pristátie bohato zavlažuje teplú vodu. Na konci, mulčovanie s rašelinou.

Počas práce je dôležité si uvedomiť, že koreňový krk je zakázaný – mal by sa zvýšiť aspoň 2 cm nad pôdou čiarou.

Starostlivosť

Kultivácia rozmarnej kultúry má svoje vlastné špecifiká. Napríklad je nesmierne dôležité, aby kyslosť pôdy zostala buď vysoká alebo médium, inak je kultúra chorá. Okrem, Vysoký pôdny dusík vedie k tomu, že odolnosť proti mrazu „Susan“.

Mimochodom, pred zirujúcou krajinou okolo magnólie, bude potrebné vyliezť a skryť smrek sweetheart. Kmeň samotného stromu sa zmení na kúsok teplej a hustého tkaniny.

Zalievanie

Týždenné zavlažovanie by malo byť hojné, pretože vysoká koncentrácia živín v pôde prispieva k sušeniu a žltohom plechu. Navyše, Sušenie pôdy je často hlavnou príčinou paustic. Prvé tri roky po pristátí sadenice magnólie je tak často tak, že pôda neustále zostane navlhčená, ale nie mokrá. Prepínanie bude veľmi rýchlo zničiť mladý kostol. Keď „Susan“ vyrastá, bude možné zavlažovať štyrikrát mesačne, to znamená týždenne.

Voda by mala byť teplá, ktorú možno dosiahnuť, len držať ho na slnku. Čím staršia ako magnólia, tým viac si vyžaduje vlhkosť, ale mala by byť zavlažovaná len vtedy, keď sa Zem zachytí. Aby sa kvapalina mohla lepšie absorbovať, pred zavlažovaním pôdy by mala byť značková. Urob to vynikajúco, pretože koreňový systém kultúry nie je príliš prehĺbený.

Pri vysokých teplotách letných mesiacov, zavlažovanie, spravidla, je potrebné byť bohatšie, hoci je stále potrebné navigovať na konkrétny stav „Susan“ a pôdy.

Orezávanie

Vytvoriť korunu „Susan“ nie je zmysel – je veľmi harmonicky rozvíjať. Hygienické orezávanie sa vykonáva na jeseň čas, keď strom už vyloží a začal sa pripraviť na hibernáciu. Mali by ste použiť ostré dezinfikované nástroje, ktoré neopustia šance a nepoškodzujú stromový otvor. Výsledné vraky sú spracované Garden Wara.

Na jar nie je možné vykonať prerezávanie v žiadnom prípade, pretože porucha integrity stromu stromu, v ktorej sú šťavy už aktívne sa pohybujú, značne poškodia magnólie.

Podkord

Ak boli hnojivá vyrobené pred pristátím, potom nasledujúce dva roky o kŕmení nie je možné počítať. Od tretieho roka života magnólie by sa však mali konať pravidelne. Univerzálne hnojivo sa považuje za zmes močoviny a dusičnanov užívaných v pomere 2 až 1,5.

Z hotových zmesí, ktoré dávajú preferencie minerálnych komplexov vhodných pre dekoratívne alebo kvitnúce kríky.

Reprodukcia

Hybridná magnólia „Susan“ sa dá vynásobiť pomocou troch základných spôsobov: semená, drážky a zastavenie. Metóda semien je vhodná len pre teplé oblasti, pretože aj s vysoko kvalitným prístreškom siatím studenej sezóny neprežije. Reprodukcia semenami – prípad je dosť nepríjemný. Budú musieť zasadiť ihneď po zbere, nezabudli na prenesenie ihly alebo stratiť brúsny papier príliš tvrdý shell. A pristávací materiál bude musieť opláchnuť mydlovou vodou z mastnej vrstvy a opláchnite v čistej vode.

Na pristátie budú potrebné obvyklé drevené boxy naplnené nutričnou pôdou. Každé semeno bude potrebné prehĺbiť do zeme niekde na 3 centimetre. Naočkované semená sa odstránia na chladnom mieste, napríklad v suteréne, kde sú ponechané takmer až do marca. Na jarných zásuviek budú musieť byť odstránené a umiestnené na pomerne osvetlenom povrchu, ideálne – na parapete.

Transplantácia na otvorenú pôdu je povolená až po prekročení stromu 50 cm.

Citlivý materiál je nakrájaný na konci júna. Je dôležité, aby sa to stalo po dokončení kvitnutia. Na reprodukciu budú potrebné zdravé vetvy, na ktorých sú prítomné aspoň tri skutočné listy. Po prvé, odrezky ponorené do kvapaliny obohatenej o rastový stimulant a potom transplantoval do substrátu zloženého z rašeliny a pôdy. Kapacity sú pokryté špeciálnymi plastovými uzávermi a potom sa prenesú do miestnosti, kde sa teplota udržiava od 19 do 21 stupňov tepla. Po niekoľkých mesiacoch budú korene existovať, a odrezky môžu byť umiestnené v záhrade na trvalom mieste biotopu.

Reprodukcia s netesnosťami má veľké množstvo času. Na jar bude potrebné, aby sa spodné vetvy Magnolia „Susan“ spálili na pôdu a potriasol. Je dôležité konsolidovať vetvu kvalitatívne tak, že nie je narovnaná, ale zároveň ju opustiť. Na jeseň by cisterny mali už existovať korene, ale oddeľujú sa semená a transplantáciu na nové miesto je povolené len po niekoľkých rokoch.

Choroby a škodcov

Z škodcov Magnolia „Susan“ najčastejšie zaútočí na mérne a pavučiny. Pomerne často zistí a poškodenie hlodavcov. Zbalenie hmyzu sa vyskytuje s pomocou insekticídov, napríklad akaricídov. Zo účinkov myší, útočiaci na trup a korene stromu, pomôže včasnému mulčovaniu. Ak Rodentent sa stále podarilo prelomiť, potom poškodené miesto by malo byť liečené riešením „Fundazola“.

Hybridná magnólia môže byť infikovaná sivou plesňou, práškovou rosou a bakteriálnym miestom a tiež sa ukáže, že je cieľom pre húb častíc. Boj s chorobami je možné len s pomocou fungicídov a pesticídov.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Magnólia „Susan“ môže byť vysadená ako jediný ker, a môže byť súčasťou dizajnovej skupiny, sedí na popredných alebo strednom pláne. Kombinácia akceptovala sa s takýmito kultúrami ako Thuja, Lipa, Kalina a Juniper. Kombinácia magnólie a modrého smreka je mimoriadne výhodná. Dobrý pohľad strom bude s akýmikoľvek farbami.

Spravidla sa Susan používa na zdobenie častí parku, vstupných skupín a arborov. Kvitnúce stromy sú vhodné pre rámovanie uličiek a skladieb, ako aj dizajnu štvorcov a rekreačných oblastí.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: