Rastúca Willow Purple „Maják“

Willow sa vzťahuje na rodu drevín z rodiny IV. Dlho sa objavili na našej planéte, v období kriedy. V súčasnosti je to veľmi spoločná kultúra v mnohých krajinách.

Vo svojom vzhľade je vŕba veľmi rôznorodá – od vysokých stromov až po malé, rastúce kríky na zemi.

Popis

Iva Purple „Maják“ má sférickú dvojtrovernú korunu. Toto je otvorený ker vysoký až 3 metre, ktorý má elegantné ružové červené výhonky. Lean-lancancing listy, mierne lisované na vetvu. Sú zelená farba, až 15 cm dlhá, zo spodnej strany majú sivú farbu. Strážice dlhé pobočky sú zamerané – samozrejme, je to vysvetlené menom odrody.

Žlté ružové kvety kvitnú v marci alebo apríli, nachádzajú sa na grimoch fialovej farby. Ovocie-boxy s malými, pokrytými bielymi líškami. Korene, rovnako ako všetky yves, majú schopnosť posilniť v blízkosti pôdy. Táto odroda bola chovaná slávnou školou Ural Schedul. A. Shaburov. Spočiatku to bolo určené na tkanie takýchto domácností, ako sú koše, truhly, stoly, stoličky, kolíska.

Pristátie

Willow je ťažké propagovať semená, ale sú ľahko zakorenené reznými rezmi. Zdravé výhonky na výsadbu na skoré jar. Odporúča sa vek 2 rokov, listy musia byť prítomné na každom cutken. Dĺžka úniku je najmenej 20 cm, je tiež potrebné mať 5-7 obličky. Nižší rez je vyrobený v uhle 45 stupňov.

Odrezky s pásmi spracovaním „root“, vo vode alebo vo vlhkom piesku, s niekoľkými obličkami by sa mali umiestniť nad povrchom. Potom, čo sú korene pevné, strieľa na zem na sadenice a pokryté filmom. Pri vytváraní nových listov sú zasadené v samostatných hrnciách.

Odrezky v pôde, Keď nie sú žiadne denné a nočné teplotné kvapky. Každé vysadenie vyžaduje otvor so šírkou 50 cm a hĺbkou 40 cm, odporúčaná vzdialenosť medzi jamkami je asi 1,5 m. Ak potrebujete odvodnenie, spodná časť jamiek Linse s kamienkami a rozbitými tehálmi. Vôňa je zavlažovaná, dajte stonky, potom zaspíte zmesou mletej, komposty, piesku a dusíkatých hnojív. Horný napojený v nízkotučnej vode. Je dôležité vedieť, že vŕby nemôžu byť stlačené vedľa brezy a hazel.

Prečítajte si viac  HOST "KIWI FULL MONTI": Popis, pristátie a starostlivosť

Starostlivosť

Aby bolo možné pestovať zdravé a krásne vŕby, je potrebné vziať do úvahy množstvo faktorov.

  • Pôda. Musí to byť dend-podzolový, vhodná ľahká hlinka, čierna pôda alebo rašelina. Je žiaduce, aby bola pôda neutrálna kyslosť. Prebytočná vlhkosť je zle ovplyvňuje rast yves. Nedostatok vody môže viesť k smrti rastliny.

  • Osvetlenie. Iva sveta a preferuje slnečné miesta. Môže dobre rásť na polovicu. Treba však zapamätať si, že keď je to zbytočné tieňovanie, jeho vetvy sú škaredé úsek a strata dekorácie.

  • Zalievanie. Ideálne, ak je Iva fialová zasadená v blízkosti zásobníka. Rastlina vyžaduje pravidelné zalievanie koreňov a lístie. Napojené najlepšie pred východom slnka alebo po západe slnka. Po zvlhčovaní je potrebné explodovať Zem na prístup k kyslíku k koreňom. Môžete urobiť mulčovanie prioritnej pôdy rašeliny na záchranu vlhkosti.

  • Zimný. „Maják“ – zimná odroda, ale mladé stromy môžu poškodiť zimné mrazy a jarné mrazy. Preto mladí vŕba pred zimnou dobou sú zvyčajne pokryté DEREUGA alebo Poľnohospodárskym.

  • Orezávanie. Počnúc dvojročným vŕbom rezané každé jar po kvitnutí. Mali by ste odstrániť mŕtve a chybné výhonky s pomocou Secateurs, rezané zahusťované konáre. To umožní, aby rastlina vytvorila krásnu korunu. Škrty nevyhnutne potrebujú dezinfikovať. Pamätajte, že orezané výhonky by nemali byť viac ako 50% ich celkovej hmotnosti.

  • Choroby a škodcov. IVI fialová niekedy ovplyvňuje choroby, ako je hrdza, malvá rosa, falošná malikous rosa. Silne poškodená rastlina by mala byť zničená a zvyšok – na liečbu fungicídov. V škodcove IV patrí k TLL, web tick a weevil. Pre profylaxiu, striekacie zariadenia s linkovanou kvapalinou a keď sú detegované hmyz, insekticídy.

Použitie v krajinnom dizajne

Iva Purple „Lighthouse“ je veľmi dekoratívne: v lete obdivuje jej otvorené listy, a v zime jej červenkasté pobočky vyzerajú veľkolepé na pozadí snehu.

Prečítajte si viac  Zinnia Elegantná: Popis a Agrotechnológia

S tým môžete pokryť neatraktívne miesta záhrady. Je harmonicky kombinovaný s kvetmi, trávou, ihličnatou.

Fialové vŕby sa často používajú v krajinných kompozíciách v popredí ako osamelé (jednorazové) rastliny.

Z nich sú živé objatia a rôzne sochy.

O tom, ako zasadiť IVI „Lighthouse“, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: