Rastúce volanie semien doma

Calla – jemný a krásny kvet, málo ľudí opúšťajúcich ľahostajní. Pochádza z Afriky, vo voľnej prírode, nachádza sa na tom istom mieste av Južnej Amerike. Táto rastlina vyžaduje starostlivosť a starostlivú starostlivosť, ktorá však nezastaví znalcov. Ako pestovať Calla doma, bude diskutovaná v tomto článku.

Rastúce volanie semien doma

Rastúce volanie semien doma

Rastúce volanie semien doma

Popis a odrody

Často Calla je zmätený s bielym hrdlom, ale to sú úplne odlišné rastliny. Ak je túžba pestovať túto kvetinu doma, výber odrôd nie je príliš široká. Na tento účel, kvety produkty používajú etiópsky calla, Elliota a „Remani“. Líšia sa vo vzhľade.

Rastúce volanie semien doma

Rastúce volanie semien doma

Calla Etiópčan predstavuje takéto odrody ako „Zelená bohyňa“ a „Childsiana“. Môžu sa pochváliť dlhými listami nasýtených smaragdovou zelenou, ktorá hľadá. Kvety sú veľmi veľké a biele.

Rastúce volanie semien doma

Rastúce volanie semien doma

„Eliota“ tiež nechá ľahostajnejšie znalce. Jej zvýraznenie je veľmi veľké, až 15 centimetrov, oranžovo-žlté kvety. Svetlé listy, v malom klipe.

Rastúce volanie semien doma

Najčastejšie sa získajú kvety produkty, aby rástli doma Calla „Remani“. Má oveľa menšie kvety rôznych odtieňov. Medzi nimi sú veľmi časté ružové. Tam sú tiež červené, fialové a dokonca aj čierne kvety.

Rastúce volanie semien doma

Príprava semien

S dlhodobým skladovaním sú semená schopní stratiť svoje klíčenie. Najlepšia cesta zo situácie bude nákup čerstvého sejacieho materiálu v špecializovanom obchode. Pre viac aktívneho vývoja môžu byť semená umiestnené v stimulátore rastu.

Ak si želáte, môžete sa zapojiť do prípravy semien doma. Aby to urobilo, bude potrebné po období kvitnutia opustiť semená na calle, takže to, čo robia, potom musia byť opatrne odrezané a suché, potom, čo sú semená odstránené.

Treba mať na pamäti, že kvitnúce je ponechané len vtedy, ak sú potrebné semená rastliny. V opačnom prípade to povedie k oslabeniu koreňového systému. SOC SOW SAFTING MATERIÁLU Je to potrebné bezprostredne po vysušení.

Rastúce volanie semien doma

Rastúce volanie semien doma

Príprava kapacity

Po pripravení semená, musíte zdvihnúť kontajner, aby ste s nimi pracovali. Dokonale zapadne hlinitým hrncom vybaveným drenážnymi otvormi. Jeho priemer by mal byť asi 15 centimetrov, hĺbka je rovnaká alebo o niečo menej. Tento kontajner umožní, aby sa koreňový systém vyvíjal v príjemnom prostredí.

Na pristátie sa odporúča vybrať úrodnú pôdu. Je dokonale vhodný pre kyslú alebo slabosť pôdy, hlavnou vecou je správne poskytovať drenáž. Pre vlastnú prípravu pôdy, listov, rašeliny, piesku a trávnika. Všetky komponenty musia byť zmiešané v rovnakých pomeroch. Takáto pôda je vhodná pre volanie akéhokoľvek druhu.

Aby ste mohli nasýtiť pôdu užitočnými látkami, môžete pridať nejaký superfosfát. Optimálny pomer: 1 polievková lyžica pre 3 litre. Môžete si tiež kúpiť špeciálnu pôdu v maloobchodných predajniach pre záhradkárov.

Rastúce volanie semien doma

Siatie

Pred zasiatím Calla je potrebné na klíčenie semien. Na to, počas 6 hodín, ktoré sú umiestnené v teplej vode. Pridanie stimulátora rastu nebude zbytočné. Potom je výsadný materiál naskladaný v mokrej uteráku alebo gáze, zakryje ho a ide na teplo asi týždenne. Keď sa uterák začne tlačiť, bude musieť znova navlhčiť.

Semená vysadené nasledovne. Vopred pripravená pôda sa vytvárajú malé jamy, asi 3 centimetrov hĺbky. Pôda je zavlažovaná, semená sú umiestnené v ňom a úhľadne sa naleje na vrchol. Ak sa používajú hlinené nádoby, počet semien v každom by mal byť od 3 do 5, zaručí vzhľad výhonkov.

Môžete tiež dať semená zhora, bez toho, aby ste ich prehĺbili do zeme, mierne vložte do pôdy. Potom zvlhčovate, zakryte polyetylén a vyberte do miestnosti, pričom teplota, v ktorej nepresahuje 20 stupňov.

Rastúce volanie semien doma

Starostlivosť o pristátie

Pred prvými prvými výhonkami je potrebné včas navlhčiť pôdu a zabezpečiť prístup kyslíka. Shots sa objavujú o mesiac neskôr, hlavnou vecou je zabrániť meracích semenách.

Ak strieľa vyzerajú zdravé a dosť veľa, mali by ste sa ponoriť. Na to je výhonok extrahovaný z nádrže, jeho korene sa umyjú a je umiestnený v čerstvej pôde. Rhizome bude potrebovať mierne posypeme, hlboko, že by to nemalo.

Ďalším dôležitým bodom – výber transplantačnej kapacity. Ak sa ukáže, že je príliš malý, CALLA sa aktívne rozvíja greeny a farby na to sa neobjaví.

Rastúce volanie semien doma

Podmienky rozvoja

Pre aktívny a riadny rozvoj CALLA je potrebné zohľadniť takéto faktory ako: \ t

 • osvetlenie;
 • vlhkosť;
 • teplota;
 • podriadený.

Rastúce volanie semien doma

Rastúce volanie semien doma

Rastúce volanie semien doma

  Dajte nám podrobnejšie prebývať.

  Napriek tomu, že rastlina je celkom svetelná, priame slnečné svetlo ho neprináša dobré. Minimálny svetelný deň, najmä počas kvitnutia, by mal byť 10 hodín. teda V určitých časových intervaloch budete musieť urobiť sprchu. Svetelný nedostatok môže viesť k nedostatku farieb a plechov deformity.

  Rastúce volanie semien doma

  Calla sa cíti pohodlne v podmienkach vysokej vlhkosti. V teplej sezóne môže byť paleta naplnená vodou pre niekoľko centimetrov. Listy budú užitočné utieranie mokrou handričkou.

  Zalievanie závodu sa odporúča 1 krát týždenne, ale pred kvitnutím bude potrebné vykonať častejšie, možno aj denne. Suchá pôda vedie kvetu v pokoji.

  Teplota miestnosti sa má uchovávať medzi 18 až 23 stupňami. Porušenie tohto režimu ohrozuje rozvoj chorôb a vyvoláva výskyt škodcov, pretože pôda bude celkom vlhká. Návrhy by mali byť vylúčené.

  CALALAM vyžaduje ročné kŕmenie. Avšak, že rastlina spokojná s farbami neustále, môže byť oplodnené špeciálnymi kompozíciami 1-2 krát mesačne. Na vytvorenie zelene budú potrebné látky obsahujúce dusík av období kvitnutia je vhodné podávač draselný-fosforečný. Zvlášť táto otázka je relevantná, keď CALAMAM chýba svetlo.

  Rastúce volanie semien doma

  Ročná transplantácia prispeje k aktualizácii Zeme. Okrem toho sa zvýši priestor pre vývoj žiaroviek. Môžete nahradiť postup pre zmenu len hornej vrstvy pôdy, je však také nebezpečenstvo ako poškodenie koreňov, takže akcie by mali byť čo najkrajšie.

  Rastúce volanie semien doma

  Reprodukcia

  Na reprodukciu tejto rastliny sú 2 možnosti.

  • Môžete použiť semená, ako aj delenie hľuzy. Prvá možnosť je dosť komplikovaná, o tom hovorili skôr. V tomto prípade sa výsadný materiál nasiakol niekoľko hodín na humálne sodík, po ktorom je umiestnený v mokrom uteráku a je odstránený na týždeň na teplo s konštantným mikroklíma. Keď sú semená klíčenie, môžu byť vysadené do pôdy.
  • Reprodukcia štiepenia tuber je jednoduchšia. Ročne rastie žiarovka rizómov. Ak sa počas transplantácie, aby sa rozdelil na niekoľko kusov a stear nad rôznymi tankami sa rastlina bude cítiť skvele. Treba však mať na pamäti, že na klíčenie na zvolenej žiarovke by mali byť prítomné k obličke aspoň v jedinej inštancii.

  Rastúce volanie semien doma

  Rastúce volanie semien doma

  O tom, ako správne rásť CALLA, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár