Rhododendron Shlippenbach: Popis, starostlivosť a reprodukcia

Uprostred XIX storočia, dôstojník ruskej flotily, Alexander Egorovich Shlippenbach, prechádzajúce pri pobreží Kórey ako súčasť expedície na Frigate „Pallada“, videl na pobrežných svahoch svieža kvitnúce veľké ružové kvety. Prispel do Ruska prvých vzoriek tohto rozkošného kríka, za ktoré bolo jeho meno imortalized v titule druhu Rhododendronu.

Popis

Rhododendron Schlippenbach alebo Azalea Kráľovský – Frost odolný ker Rastlina, odkladanie listov Počas odpočinku, sa vzťahuje na vresovú rodinu. Výška dospelého Bush sa pohybuje od 60 do 200 cm, niektoré kópie môžu rásť až päť metrov. Oblasť Royal Azalea beží v horách a svetlých lesoch Kórey, Číny a Khakassky okres Primorsky Krai.

Početné pobočkové výhonky svetlo šedej farby vyčerpať 4-5 tmavo zelené listy ovoidného tvaru s krásnym vlnitým okrajom, úzke koncové upevnenie na farbu hrdzavej železnej farby 2-4 mm. Dĺžka plechu od 40 do 120 mm, šírka sa pohybuje od 2,5 do 7 cm. Azalea Listy, hladký vrch, sú publikované v spodnej časti života. Svetlé sfarbenie lístkov na jeseň v palete žltohodných odtieňov pridáva dekoratívnosť záhrady.

Kvitne „ružový strom“ súčasne s rozpusteným listom alebo trochu čoskoro. Veľké 5-okvetné kvety kvety vo forme široko prerušeného zvončeka od 50 do 100 mm s bledovou ružovou farbou s fialovým striekaním vo vnútri Whin. Kvety na 10 mm kvety sú kombinované do dáždnikov 3-6 púčikov. Desať tyčiniek sa nachádza okolo paličky, ohýba sa, pridáva otvorenie kvetu. Kvitnúce Rhododendron Shlippenbach má ľahkú príjemnú arómu a priťahuje včely, je dobrý med.

Rhododendron ovocia multifunkčná vo forme podlhovastého alebo podlhovastého v tvare 5-skladacej krabičky v tvare podlhovača približne 15 mm.

Systém root „ružový drevený“ je kompaktný s množstvom koreňov moču, ktorý sa nachádza v hornej vrstve pôdy, vďaka ktorej kríženia sú ľahko transplantovať.

Pristátie

V kultúrnom kvete, Rhododendron Schlippenbach používa z druhej polovice XIX storočia. Veľmi pekná kvitnúce rastlina je skutočná záhrada dekorácie. Aby bolo možné potešiť svojho majiteľa, je potrebné správne vybrať si graf na osvetlenie a zloženie pôdy.

Pristátie a transplantácia „Rose Tree“ produkujú do dvoch jarných mesiacov alebo v septembri – október. Ak vznikla potreba, potom pristávacie práce môžu byť vykonané v inom čase, okrem okamihu kvitnutia a párov budúceho týždňa.

Rhododendron Shlippenbach dokonale sa cíti v tieni a chladu, takže môžete pristáť zo severnej strany. Azalea preferuje voľné, kyslé krajiny bohaté na humus. A hoci rastlina vyžaduje veľa vlhkosti, stagnácia vody ho môže viesť k smrti, takže prítomnosť drenážneho vankúša je životne dôležité. Ak má pozemok podzemnú vodu, ktorá sa nachádza v hĺbke nie viac ako metra, výsadba ker na špeciálne nábrežie.

Nákup na Land Lepšie sadenice vo veku štyroch rokov pestovaných prirodzeným spôsobom. Sadenice pestované hydroponickým spôsobom, zle odchádzajúc v záhrade.

„Ružový strom“ je dobre valcovaný vedľa stromov, ktorých korene sú zamerané na hlbiny zeme, ako je smradľavý, dubový alebo jablkový strom. Ak je potrebné umiestniť Rhododendron v blízkosti stromov, ktorých koreň sa nachádza v rovnakej rovine ako Azalea, potom sú korene krídla chránené, obklopujúce ich v zemi neistiteľným materiálom. Ak sa to nerobí, potom krík nedostane prospešné látky.

Otvor pod „ružovým stromom“ hlboko do 40 cm a v šírke 60 cm. Substrát výsadby sa pripravuje z:

 • 10 lyžíc hornej rašeliny;
 • 3-4 Sušičky suginky alebo ílu dvakrát menší objem.

Pripravené pôdy zaspávajú v studni a dôkladne tamper, potom sa prehĺbenie tak, aby sa na semenách umiestnili.

Predtým, než sa kríky Rododendron pristáli na trvalom mieste, vzduch sa odstráni zo svojich koreňov, umiestňuje nejaký čas vo vode a odoláva až do výberu bublín.

Pripravené výhonky sa spúšťajú do pristávacej fossy a zaspávajú to úplne substrát, opatrne utesňujú, takže prázdne priestory medzi koreňmi sú naplnené. Koreňový krk v rovnakom čase sa nachádza v zemi s povrchom.

Po pristátí Rhododendron hojne napojené, Tak, že zem je impregnovaná vodou polovicou hĺbky diery. Rovnaký priestor Mulčové rašeliny, dubové OPD, borovicové ihly alebo sphagnumová vrstva na 60 mm.

Niektoré číslo kvetinovej obličky na transplantovanom závode stojí za to odstrániť, Na Bush rýchlejšie prispôsobené na novom mieste.

Ak je Azalia vysadená jedným kríkom, potom v prvom rade vyžaduje podväzok na podporu ochrany proti hrbolem počas nárazu vetra. Akonáhle je zariadenie spoľahlivo klíčiť, záloha sa čistí.

Starostlivosť

Starostlivosť o „ružový strom“ ako obvykle, s výnimkou koreňovej práce. Kopať a zmiznúť pôdu v blízkosti kríka je kategoricky neodporúča, pretože korene sa nachádzajú v blízkosti povrchu. Španielska bylinná tráva v koreňovej zóne s rukami, ochrana integrity koreňov.

Royal Azalea je ťažko zavlažovaná a zvýšená vlhkosť vzduchu, najmä keď kvitne. A tiež z pravidelnosti zavlažovania závisí od nafúknutia kvitnutia krídla budúci rok. Napojená rastlina s mäkkou vodou, ktorá sa posadila alebo bola zozbieraná po daždi. Ak o niekoľko dní pred zavlažovaním do nádoby s vodou, hodiť trochu rašeliny, pridá sa kyselina a posilnená mäkkosť. Vzhľad rastliny vyzve potreba zalievanie: matná plodina opustí hovoriť o nedostatku vlhkosti.

Zavlažovanie Azalia, Pôda sa zvlhčí do hĺbky 0,3 m, chráni pred nadmernou vlhkosťou, Vzhľadom k tomu, zvýšená vlhkosť koreňov ľahko ovplyvňuje rastlinu, čo spôsobuje rovnakú reakciu ako sušenie pôdy.

V suchom horúcom rhododendróre sa vyžaduje časté striekanie lístia s mäkkou vodou, pri zachovaní režimu pôdy zavlažovanie.

Orezané Rhododendrons len v prípade potreby:

 • odstrániť mŕtve vetvy;
 • Nastavte výšku kríka;
 • omladiť rastlín.

Vykonáva sa orezávanie pred začiatkom vegetačného obdobia a len v najviac potrebnom prípade, Pretože Bush of „Rose Tree“ je vytvorený v procese rastu. Úseky výhonkov s priemerom 2-4 cm sú pokryté záhradnými boráncami. O niekoľko týždňov neskôr, rast nových výhonkov začína okolo sekcií.

Ak je rastlina omladzovaná, alebo je potrebné odstrániť mnohé vetvy zomrené z mrazu, orezávanie sa vykonáva v 2 etapách, skrátenie výhonkov do výšky 0,3-0,4 metra: jedna polovica naraz, druhá na budúci rok.

Infekcia frekvencie azali, keď je hojnosť farieb nahradená dobou odpočinku, opravená, keď vystúpil z rozmazaných kvetenstiev.

Kŕmiť rhododendrony od okamihu, keď sneh zostúpil, a až do polovice leta, keď je aktivovaný rast nových výhonkov. Z organických hnojív je najlepšie na kŕmenie upevnenie infúziou z predchádzajúceho hnoja kravy s pridaním nadržanej múky. Je vyrobený z jednej časti hnoja a 15 častí vody, čo trvá na niekoľko dní. Pred kŕmím kerom je napojený, potom hnojivo. Minerálne hnojivá prispievajú podľa schémy:

 • S prvým subkortexom v pôde, 50 g sulfátového amónia a horčíka na 1 kV. m;
 • Keď sa Bush premýšľal, na konci júna sa na rovnakú oblasť použije 40 g síranu amónneho a 20 g superfosfátu a síranu draslíka;
 • A nakoniec, v júli, len 20 g superfosfátu a síranu draslíka.

Reprodukcia

Pre plemenné rhododendróny používajú semená, reťaze a rezačky.

Reprodukčné semená dávajú dobré výsledky, pretože majú dobré klíčenie, a nepotrebujú ťažké vzdelávanie. SEVY sa vyrábajú v nádobách s kyslým substrátom zo zmesi pôdy pre azaly a očné buľvy v rovnakých akciách. Pôda sa dezinfikuje pred siatím a semená sú nasiaknuté v teplej mäkkej vode počas niekoľkých dní.

 • Spodná časť nádoby je položená drenážnou vrstvou, opuch na vrchole.
 • Na mokrom povrchu pôdy sú semená distribuované a lisované do pôdy bez prehĺbenia.
 • Po pokrytí filmový kontajner, vložte do ľahkého teplého miesta.
 • Po výskyte zárodkov, za pár týždňov, kontajner s sadením sa prenesie na chladné miesto s dobrým osvetlením počas 12 hodín. Ak nestačí čas, potom je potrebné ďalšie zvýraznenie.
 • Pôda pravidelne hydratuje, snaží sa poškodiť sadenice.
 • Keď sa sadenice objavujú v 2-3 listoch, sú transplantované do samostatných šálok.

Sadenice začínajú vydržať čerstvý vzduch, keď sa teplota na ulici zvýši na + 5 ° C, na vytvrdzovanie. Najprv po dobu 10 minút, postupne zvyšuje čas pobytu na ulici.

V záhrade, závod na klíčkoch vo veku jedného roka a pol podľa schémy pre dospelého kríka. Neodporúča sa rásť týmto spôsobom odrodových rhododendrónov.

Azalea odrody odhalené s obilím a stal.

Reprodukcia s nádržami je najjednoduchšie:

 • Keď kvitnú končí, drevený únik je ohnutý na zem a zaspí miesto ohybu;
 • neustále produkuje zalievanie;
 • Na jeseň sa dekódovanie objaví svoje korene;
 • Jarný mladý výhonok môže byť oddelený od materskej rastliny a transplantátu.

V júni môžete znížiť mierne zjavné tuhé s výškou až 150 mm, rez je produkovaný šikmým. OMIT CUT BRIGS DO ROZPEČUJÚ ROZPEČUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHUJÚ. Po mesiaci a pol odrezkov sú zakorenené, a na jar sa môžu vysadiť v záhrade.

Choroby a škodcov

   Záhradníctvo v záhrade Azaley podliehajú útoku hmyzích škodcov, ako sú slimáky a slimáky, rôzne chyby a roztočov, weevils a ďalšie sania parazitov.

   Bunthogs sa ručne odstránia z Bush a aby sa zabránilo ďalšej vlne invázie, je zariadenie liečené 8% Riešenie fungicídneho alebo použitia „Tiram“.

   V boji proti sania hmyzu sa používajú Insekticídy komplexných vplyvov, ako napríklad „iskra“, „aktara“ alebo „veliteľ“.

   Z chorôb Rhododendronu je lézia hrdze, škvrnitosti listov, rakoviny a chlorózy zachytená. Príčina ochorenia spočíva v nedostatočnom prevzdušňovaní koreňov. Od špinenia a hrdze ušetrí drogy obsahujúce meď. Na boj proti chloromu vo vode na zavlažovanie pridať chilate železo. S poškodením rastliny s rakovinou, choré výhonky sú úplne zničené alebo odrezané do neporušenej tkaniny.

   Aby sa zabránilo plesňovým ochoreniam na začiatku a konci sezóny, musí byť rastlina liečená linkou kvapalinou.

   O tom, ako pestovať Rhododendron Shlippenbach, povedal v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: