Rosa „Santana“: funkcie a odporúčania pre starostlivosť

  Dlhé živé chovatelia a amatérske záhradkári – ich obchodní nadšenci! To je, ako chcem vylúčiť, učiť sa príbeh pôvodu veľa ruže „Santana“. Dnes, Rosen Tantau, pomenovaný po zakladateľovi Matias Tantau, je známe mnohým milovníkom farieb. To bolo tu, že hybrid „Santana“ v roku 1985 – Liatovoidná rastlina, ktorá je dôležitá na dotyk koberca z rubínových krás, roztiahnite sa nad ľahkú arómu a luku pred majestátnou kráľovnou.

  Popis

  „Santana“ nie je márne rozpoznať najjasnejší zástupca množstva ruží. Hlavná prvka – kvitnú z jari a na zlatú jeseň. Bohatá farba s zamatovým prílivom v šálke šálky dosahujúcich 8-12 cm. Táto odroda sa vzťahuje na re-kvitnutie, za sezónu Rosa má čas dvakrát odfúknuť. Popis kvetu Podrobne môžete poskytnúť nasledujúcu charakteristiku:

  • Výška rastliny 2.5-3 m, šírka – 1,5-2 m;
  • Vo veľkosti kvetu sa vzťahuje na veľkú farbu;
  • Okvetné lístky, zamat, po daždi sa stávajú nasýtenejšou farbou vína „Cabernet Sovignon“;
  • Ružové poháriky kvitnú v skupinách 3-7 kusov postupne cez kríky;
  • Vôňa je veľmi svetlá;
  • Plechové dosky sa rozlišujú šťavnatými zelenými, voskovým leskom a hustým;

  • Výhonky sú veľmi rozvetvené, vďaka ktorému je dobre vhodné na vytvorenie zvislých kompozícií, a keďže výhonky rastú pozdĺž celého trupu, obličky a púčiky sa vytvárajú rovnomerne po celej výške a šírke kríka;
  • Escape Silds majú dosť pre udržateľnosť bez podpory, ale rastlina je často posypaná po stenách budov, mretne a oblúk;
  • Ak zasadíte niekoľko puzdier, je vytvorený ružový ker-chewb;
  • „Santana“ je dosť odolná voči chladu a dažďu, ale bude to pohodlné v mäkkej klíme;
  • Liana má trochu škodcov, ako aj choroby;
  • Pre dobrý rast, potrebujete vetraný, ale bez návrhu, terénu.

  Ruža nie je zbytočná, je väčšia popularita medzi profesionálmi a amatérmi-kvetinami vody. Takže si to môžete vyskúšať zriediť a vo vašej pristávacej miestnosti. A na to je dôležité pochopiť, ako dať semená a pestovať.

  Pristátie

  Pred nákupom musíte získať vedomosti o tom, čo je kompetentný semenáč.

  • Dobré saugácie – Toto je koreňová krčka maternice, z ktorej 2-4 unikne so zelenou mladou kôrou a odnocou. Nákup sadenice „s rukami“, s najväčšou pravdepodobnosťou, korene bez pozemku budú jasne viditeľné. V tomto prípade si môžete starostlivo zvážiť, či sú poškodené, neexistuje žiadny hubový plak. Pri nákupe sadenice s uzavretým koreňovým systémom, to znamená, že v hrnci si môžete kúpiť „mačku vo vrecku“, ale aj výsadba takejto inštancie je ľahšie.
  • Ak sa Raptber s otvoreným koreňom nejaký čas nebola žiadna krajina, A korene vyschli, potom deň pred pristátím sa odporúča znížiť korene do vody a odolať 24 hodín.
  • Okamžite pred pristátím korene dezinfikujú. Na to je 30 g medenej nálady alebo 1 polievková lyžica „Fundazola“ je chovaná v 10 litrov vody. Sadenie je takmer úplne kúpanie v roztoku.

  • Pristátie na jar sa vykonáva, keď zem ohrieva na +10 stupňov. Je to asi od 20. apríla do 20. mája. Na jeseň, musíte mať čas na rastlinu nie príliš skoro, inak budú obličky rozdelené na rast, a nie príliš neskoro – koreňový systém sa môže zmraziť. Včas – od polovice septembra do polovice októbra.
  • Santana – Sun Flower. Južná časť stránky alebo steny domu bez návrhov – Čo potrebujete.
  • Zatiaľ čo semenádlo je v vedre vodou, Pripravte sa na neho dieru 50×50 cm hlboko v asi 30 cm. Mali by sa naliať Chernozem Bucket a je dobré naliať (množstvo vody závisí od zloženia pôdy).

  • Pri výsadbe na jar, bush rastlina tak, že koreňový krk zostáva nad povrchom. Keď pristátie na jeseň, odborníci radia okolo stonku na to, aby sa 20 cm vysoký, aby ochránili korene z mrazu.
  • Ostatní záhradníci sa odporúča naliať snímku, Predtým strátil pôdu a zalievanie zhora. Uzemnenie Tesnenie sa vykonáva, aby vystúpili von z koreňa, a rýchlejšie im dať možnosť dostať sa do kontaktu s pôdou. Snímka sa pohybuje za 2 týždne, keď sa semenár.
  • Nemali by byť žiadne listy na pobočkách. Z koreňa musíte opustiť Boloru v 20 cm výške, zvyšok orezania. Účel manipulácie: umožniť Kusta získať silu a rýchlejšie na root, a nie stráviť sily na rast výhonkov.

  Starostlivosť

  Profesionálne záhradníci tvrdia, že Rose si vyžaduje špeciálnu starostlivosť v prvom roku, bude to jednoduchšie. Je to tak, môžete skontrolovať len na vlastné skúsenosti. Starostlivosť o kvetinu leží v zalievanie, mulčovanie, kŕmenie, uvoľňovanie, príprava na zimovanie, orezávanie.

  Zalievanie

  Ako často do vody závisí od štádia rastu, poveternostných podmienok, kvality Zeme. Na jar, keď „Santana“ sa prebudí, obličky získavajú silu, listy sa objavujú, nové výhonky, – zalievanie sa vyžaduje viac a viac. Ale s každodenným zavlažovaním sa vlhkosť rýchlo odparuje z povrchu pôdy, takže koreňový systém bez vody. Pre dospelý bush v suchom teplom čase sa vyžaduje dvojnásobné zavlažovanie za týždeň pre 15-20 litrov.

  Ak je pôda Rocky, Mergel, potom zavlažovanie bude potrebovať viac. Ruže nemôžu byť zavlažované studené, najmä beh, voda s hadicou. Rastliny sa nepoškodzujú v horúčave: Môžete spáliť listy, vlhkosť sa rýchlo odparuje z povrchu, nechávajú popraskanú pôdu ako asfalt. Ale mokré listy, ktorí nemali čas na sušenie do chladnej noci, sa môžu stať semenárov plesňových ochorení.

  Od septembra Roses prestanú zalievať tak, aby nevyvolali rast. Ale suché jesenné kríky hydratujú asi 10 litrov vody raz týždenne.

  Uvoľnenie

  Uvoľnenie sa nazýva suché zavlažovanie. To dodáva Rhizome kyslík, zjednodušuje prístup vody k koreňom, chráni pred burinami. Mnohé rastliny milujú snímok Zeme v koreňoch, ale otvory. Ruže nie sú výnimkou. Lunokove strany oneskoria vlhkosť a nebude naliať cesty.

  Voľné zem od jari a až do augusta. Neskoršie uvoľnenie je nevhodné, pretože Rose sa pripravuje na zimovanie.

  Kúpanie sa vykonáva s ripperom, malým vrstvom alebo hadicou do hĺbky 10-15 cm. Veľké nástroje môžu poškodiť korene.

  Multifunkčný

  Mulčovanie alebo žiarenie – spôsob, ako chrániť kvet z burín, prehriatie zeme, rýchle sušenie vlhkosti, tvorba kôry na povrchu pôdy, zvetraných a mrazených koreňov. Mulč môže byť organický a anorganický. Organizátor vo forme skosenej trávy, piliny, slamy, Horvingu, ihiel sú známe – to je rozložené s nástupom jari pred prebudením obličiek. Ale takéto mulčovanie priťahuje hmyz, ktorý poškodzuje ruže.

  Preto niektoré použitie anorganické mulčovanie: Netkaný materiál, rezná guma, geotextílium. Ale možno optimálnou možnosťou je štrk, kamienky alebo veľké kamene. Suchý letný ranný teplý vzduch vytvára rosu, dotýka sa studeného kameňa. REW Kvapaliny prúdia cez kamene, ktoré poskytujú ďalšie zavlažovacie zariadenia.

  Podriadený

  Suma a kvalita potravín ovplyvnia množstvo kvitnutia a nasýtenia farby listov a farieb. Pre sezónu musí byť Bush podporovaný 5-krát s minerálmi a organickými (pre prvý rok 2-3 krát).

  V máji av prvých dňoch augusta je kvet je kŕmená dusíkovými hnojivami: 1 polievková lyžica močoviny, humátovej alebo kvapalnej organickej látky prispievajú k tlačiam ruží do rastu. Prerezávanie je stres pre ruže, tu a pomôže dusíkom.

  Tvorba silných výhonkov sa dosahuje vytváraním superfosfátov. Fosfor vyrobený od júna do augusta bude tiež poskytovať bohaté a dlhodobé kvitnutie.

  Pre Zerovy a Blossom potrebujú draslík. Poskytne Bush príprava na zimu. Feeder strávite celé leto a na začiatku jesene.

  Ak je pôda na tejto oblasti kyslá, potom je neutralizovaná dolomitou múkou, drevený popol, vlasový vápno, dotkli sa kriedy. Počas celého času vegetácie, kvetinové krmivo mangán, žehlička, bór, horčík. Tieto stopové prvky sa predávajú vo forme zmesí. Posledná zmes sa zavedie začiatkom novembra vo forme mulčovania organizáciou. Pomôže to ľahšie prebudiť sa a posilniť koreňový systém.

  Extrakčné kŕmenie, t.j. striekanie sa môže konať každých 10 dní. Pomôže to nasýtiť listy a púčiky rýchlejšie. Je dôležité, aby riešenie správne a používajte ho podľa pokynov. Listy by sa mali striekať na oboch stranách.

  A root, a ťažobné kŕmenie sa vykonávajú ráno alebo večer. Účel – ušetriť listy a sudy z popálenín. Pri striekaní je dôležité, aby sa riešenie mohlo absorbovať dážď. Všetky pokyny naznačujú použitie lieku na dážď.

  Príprava na zimu

  V južných regiónoch bude veľa Santana preniknúť bez izolácie, ale v strednom pruhu je šanca na zmrazenie. Pred nástupom mrazov je Bush rezaný a zakrytý. Výška priechodného materiálu by mala byť najmenej 20 cm. Môže to byť ihličnaté vetvy, zemiakové alebo paradajkové topy, pneumatiky, ktoré sú pokryté na vrchole dosiek. Často je Bush pokrytý záhradným filmom v niekoľkých vrstvách.

  Pred zakrytím pobočiek sa viažu na obrazovky a položte nielen na zem, ale na akejkoľvek izolácii: lístie, handrové, ihličnaté. Aby sa pobočky nevystúpili, musia byť adresované zeme.

  Starostlivá ostreľovanie sa vykonáva len vtedy, keď sa teplota znížila na -5 stupňa. Nesnažte sa posilniť rastlinu skoro: je to opatrný pod „kožušinou“ a bude zranený.

  Orezávanie

  O tom, ako správne bude prerezávanie vyrobené, nielen hustota kríka bude závisieť od, ale aj to, čo sa bude prebudiť na jar. Preto používajú nôž dezinfikovaný v strmom mangánom. Ušetrí sa z húb na sekciách. Oddiely na zvetraných vetvách sú liečené záhradnými borámkami.

  Orezávanie môže byť niekoľko typov.

  • Preventívne – na jar v čase opuchu obličiek odstrániť mrazené a choré vetvičky. Všetky ostatné sú rezané na najvyšší opuchnutý.
  • Riedenie – Rezané výhonky rastúce vo vnútri Bush, slabé zhrubnutie, staré, krivky. Účel – vložte Bush, pridajte krásu do závodu.
  • Omladzujúci – každý štvrtý rok s ružami podobnými záložným záložným dvoma odstraňujú staré pobočky na západ, nechávajú 30 cm od koreňa.
  • Osvetľovací kvet – inovatívna technika, na ktorú všetky staré pobočky najprv vystrihli, a všetok zostávajúci spúšť.

  Prerezávanie dáva tvar, dekoratívne, eliminuje zahusťovanie. Treba pripomenúť, že kvety budú len na podivných 1-3-ročných výhonkoch. Estanttne rastúci mladý zdvih, ktorý potrebujete veľmi opatrne znížiť. Prvé orezávanie sa vykonáva okamžite po výsadbe sadenice v diere, čo sme napísali vyššie.

  Na jar „Santana“ sa odreže bezprostredne po odstránení prístrešia. Čisté slabé, pacienti, rozbité pobočky. V lete sa rastlina vyčisuje od mečiacich pupkov a zbytočne pestovaných mladých výhonkov. Neskoro na jeseň stráviť prémiové orezávanie.

  Ostrý nôž tak, aby si nepamätal vetvičky eliminovať najdlhšie výhonky. S takýmto orezaním bude Bush silu na tvorbu púčikov, a nie zelených.

  Choroby a škodcov

  Určite, že rastlina je chorá, je možné jeho vzhľad. A to znamená, že choroba postupuje. Aby ste sa tomu vyhli, musíte pravidelne skúmať ružové kríky. V opačnom prípade môže ochorenie zosúladiť z jedného ruže na druhú. Najčastejšie vidíte nasledujúce známky lézie:

  • Impozantné kužele na koreňovom systéme – baktérií rakoviny nie sú liečené, ale odstránené z rastlín; Zdravé korene sa liečia s energiou medenou;
  • Biely RAID, podobný prebudeniu múky – mierna rosa; Ak chcete zachrániť iné rastliny, a nielen ruže, Bush je vykorenený a spálený ďaleko za záhradou a záhradou;
  • Čierne škvrny na listoch – marsonínu alebo čiernom mieste; Dotknuté listy sú odstránené a spálené na vzdialenom mieste, Bush sa spracuje s medenými a systémovými fungicídmi.

   Škodcovia majú veľa ruží: Počasie Tinner, Zelená Rose, Rotary Leiflet, Rosal Shield, Pottnie Slamung a ďalšie. S nimi bojovať s pomocou chemikálií – insekticídov. Ale môžu a ľudové opravné prostriedky. Napríklad: 300 g cibule alebo cesnaku, 400 g zelených paradajkových listov rozdrvených v mixéri; 5-6 hodín na trvalé miesto s 3 litrami vody; kmeň; Pridajte 7 litrov vody a 40 g mydla. Dobre zmiešané riešenie.

   Tipy na starostlivosť o množstvo Ruže Pozrite si video nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: