Ruže na podujatí

Niekedy môžete vidieť zelené Rosettes malých na IV stromoch alebo kríkoch. Tieto „kvety“ môžu niekoľko rokov rásť na IWAH. Postupom času sa konvertujú zo zelene na hnedú. A hoci mnohé „kvitnúce“ vŕby sa zdajú atraktívne, skúsení záhradníci vedia, že stromy a kríky by mali byť uložené z takýchto „dekorácií“.

Čo to je?

Na takomto nezvyčajnom fenoméne, ako sú ruže na iwa, ľudia zaplatili svoju pozornosť dosť dávno. Niektoré z nich spravovali stromy s ružami, pretože to vnímali ako niečo neprirodzené, alebo dokonca ako oslavanie niečoho hrozného. Iní považovali za takéto povstanie Svätého fenoménu a bránili sa proti cudzincom. K stromom, ktoré kvitnú ruže, prišli k modlite a požiadali o seba a ich blízkych.

Avšak, v našich dňoch, takýto fenomén už dostal pomerne jednoduché vedecké vysvetlenie. Zdá sa, že je to všetka krásna ružová zelená alebo ružová farba, je žlta – mutovacia časť úteku. Takáto zmena je výsledkom starostlivých škodcov, ktorý sa nazýva Ryroard Gallina.

Ak odhalíte taký kvet vo forme ruží, môžete okamžite vidieť veľké množstvo „miestností“, kde LIVE LIVE. Vzhľad gally okamžite stratí svoju atraktívnosť.

Príčiny vzdelávania

Lisoving v takýchto „domoch“ larvy – to sú veľmi vŕbové rýmy-tvarovanie galians. Sú to komáre malej veľkosti a žijú na rôznych typoch Yves. Ich charakteristickým znakom sú malé chlpaté krídla, ako aj dlhé fúzy. Krídla v takom hmyzu sú veľmi slabé a opevnené len niekoľkými žilami. Dospelí jedinci nejedia nič a žijú len niekoľko dní. Ich jedinou úlohou je ukladanie vajec. Rodinná rodina Galliz Iba vďaka malým larvám, ktorý sa prispôsobil na prežitie v najneobvyklejších podmienkach.

Predpokladá sa, že menšia veľkosť hmyzu, tým viac nepriateľov. Galians však nie sú hrozné, pretože sa skrývajú vo veľmi spoľahlivom prístrešku – galle, to znamená, že v modifikovanej časti stromu, čo je perfektný uzavretý priestor. V takých vrkoch, larvy dostanú všetko, čo potrebujú na život. Po prvé, toto je jedlo, to znamená, že šťava z rastliny. Dobre izolované steny gally sú chránené gallom nielen od nepriateľov, ale aj z dažďa a iných poveternostných javov.

Vzhľadom k tomu, tieto škodcovia majú veľmi malú hlavu a slabo zvládne ústa, nemôžu hrýzť rastlín. Takže konajú trochu iné. Larvy začínajú prideliť chemickú látku do svojho organizmu na vybranú rastlinu. Výsledkom je, že bunky rastú veľmi rýchlo a rozdelené. Listy začínajú obrátiť a listy – obrubník. Potom existuje nadúvanie Ceshes, ako aj ohýbanie listami zdieľania, v dôsledku čoho je poškodený vrchol vetvy, a na tomto mieste sa vytvorí malá zásuvka listov, ktorá tvorí skutočný ružový.

V dôsledku toho sa ukáže, že všetko okolie vidia krásnu kvetinu, ktorá pre galilu je veľmi spoľahlivá útočisko. V samom dne gally je malá diera.

Boj proti škodcom

Postihnuté galónmi budú môcť ušetriť. Kvôli dopadu škodcov je kvalita dreva výrazne horšia. Vŕba cez šťavu je infikovaná vírusovými infekciami, čo môže viesť k úplnej neprítomnosti semien v budúcnosti a dokonca aj na smrť rastliny. Takže to nestane, musíte prijať vhodné opatrenia.

Je potrebné konať rýchlo, kým sa na strome „ruže“.

  • Najjednoduchší spôsob boja –Rezanie Galla, rovnako ako úžasný pozemok okolo neho z vŕby. Urobte to najlepšie na samom začiatku, kým larvy úplne vyliahnuté. Potom sa musí spáliť „Rose“. Ak sa to nerobí, možno nová infekcia.

  • Môžete sa tiež zbaviť takýchto škodcov pomocou chemikálií. Môžete použiť „Aktellik“ a „Kemifos“ a „Fufanon“. Striekanie sa najlepšie robí v tichom a suchom počasí. Postup môžete zopakovať po 7-10 dňoch. Pre väčšiu účinnosť, keď je opakované striekanie, musíte použiť inú drogu.

  • Môže byť tiež použitý na odstránenie galluBiologické prípravky. Nemajú škodlivý vplyv na osobu, ale s škodcami sa veľmi dobre vyrovnajú. Najčastejšie sú tieto drogy vyvinuté na základe špeciálnych baktérií alebo húb. Zloženie takýchto látok zahŕňa neurotoxíny, ktoré, ak chelice, alebo ich paralyzované, alebo ich úplne zabiť,. Najčastejšie prostriedky sú považované za „fytodetra“, „Avertin“ alebo „herec“.

Sčítanie, môžeme povedať, že vidieť ruže na IWA, nemali by ste len obdivovať. Naopak, je potrebné urýchlene byť alarmujúce a zbaviť sa ich včas. To sa vyžaduje, aby sa na ďalší strom, aby ste potešili svojich majiteľov, ako aj všetky tie, ktoré obklopujú mnoho rokov.

Prečítajte si viac o ruže na IWA. Pozrite si časť Video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár