Ručne vyrobené snehové dúchadlá: Vlastnosti a typy

Snehové čistenie z pravidelnej lopaty len na prvý pohľad sa zdá byť aktívna a užitočná zábava. V skutočnosti, po 20 minútach začne chrbát zlomiť, ruky sú unavené a monotón povolania prináša na túžbu. Špeciálna technika tiež ušetrí výkon a čas – ručné snehové dúchadlo.

Charakteristika

Manuálne zariadenie na odstraňovanie snehu slúži na čistenie sneh z miestnej oblasti. Zariadenie je vedro, ktoré obsahuje snehuliak s ovládacím gombíkom. Mini SnowPlow je schopný vyrovnať sa s snehovým čističom na ploche až 400 metrov štvorcových. Kvalita čistenia, ako aj čas strávený na zúčtovanie, je určená veľkosťou veže. Ako je vyšší, tým vyšší bude obrovský snehový kôš schopný vyčistiť. Širší, tým rýchlejší je operátor vyrovnať s jeho úlohou.

Princíp prevádzky je celkom jednoduchý: technika sa pohybuje pod vedením operátora správnym smerom, zachytáva sneh a vyhodí ho stranou.

Pred prácou je potrebné nastaviť smer žľabu na odstránenie purifikovanej hmotnosti a potom zatlačte jednotku pred ním, „hladovanie“ územia.

Na rozdiel od elektrických alebo benzínových samohybných modelov, manuálna technika poskytuje prevádzkovateľovi úplnú slobodu. Je to skôr ľahký nástroj na odstránenie snehu v ťažkostných miestach. Kompaktné rozmery poskytujú zúčtovacie terasy, obrubník, kroky.

Okrem toho sú tieto parametre veľmi pohodlné pri preprave snehového dúchadla. Pohodlie pri preprave alebo skladovaní poskytuje teleskopickú skladaciu rukoväť.

Klady a zápory

V porovnaní s vlastnými modelmi nie je vzdialenosť pre manuálnu snowpressu. Majiteľ samotnej techniky určuje, ktorá stránka je potrebné spracovať. Tj Manuálne odstraňovanie snehu More Maneuveran. Samozrejme, že je to ekonomickejšia možnosť, ktorá sa nemôže len radovať. Plusy by mali zahŕňať malé rozmery technológie, ktoré poskytujú jednoduchú prepravu v malom priestore, napríklad v trupe, ako aj možnosť samosprávy v prítomnosti najjednoduchších materiálov.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať blok motora "Neva" s pozíciou disku?

Manuálne snehové dúchadlá prakticky nevyžadujú údržbu. Zvlášť sa to týka elektrických modelov. Ide o verziu šetrnú k životnému prostrediu, na rozdiel od inštancie s dvojtaktným motorom vnútorného spaľovania, ale tento druh má svoje výhody, a to: efektívnosť a racionalita.

Zo mínus manuálneho snehového ventilátora treba poznamenať dodatočné zaťaženie, ktoré musí byť prevádzkovateľ použiť. Ak samotný stroj s vlastným pohonom ide, a to je len dosť na to, aby sme sa riadili v požadovanej strane, potom Manuálna technika je potrebné presadiť dopredu, vďaka ktorej je majiteľom jednotky rýchlejší.

Okrem toho, s príliš vážnymi úlohami, manuálne vybavenie sa nedá vyrovnať, je vhodný na mierne čistenie voľného snehu.

Odrody

Ručne vyrobené snehové dúchadlá môžu byť klasifikované podľa typu snehu.

Obchody ponúkajú dve možnosti:

 • jednostupňové;
 • Dvojstupňový.

Prvá možnosť má tiež názov šneku. Vo svojom zariadení sa sneh vyhodí pomocou špeciálneho potrubia. Počas otáčania skrutky dochádza k snežným hmotnosti a ich izba v potrubí, kde sneh odchádza smerom k. Dvojstupňový typ – zložitejšia jednotka. V tomto prípade sa opuch snehu vyskytuje na úkor skrutky a jeho zlikvidovanie na rúrku sa vykonáva v dôsledku rotora.

Okrem toho môžu byť ručné snehové dúchadlá rozdelené podľa typu skrutky. Toto sa často stáva hlavným kritériom pri výbere zariadenia. Mechanizmus funguje ako kuchyňa.

Rozlišujú sa dve odrody.

 • Šuky s plochým povrchom. Takéto auto je navrhnuté tak, aby vyčistilo stopu z čerstvého snehu. Typicky táto technika slúži na rýchle čistenie povrchovej vrstvy, pod silou jej svetlo mäkkého snehu kopca.
 • Skrutka. Pracuje s komplexnejšími snehovými hmotnosťami. Zariadenie s ozubenou skrutkou sa vyrovnáva s tuhým mizutou snehom alebo vysokou snehovými kvapkami. Počet a veľkosť zubov sú určené výškou snehových násypov a parametrov lokality, ktorý sa má vyčistiť od snehu.
Prečítajte si viac  Ponuky "Duchess de Nemur": popis rozmanitých, pristávacích a starostlivých pravidiel

Šekyri sa môžu líšiť nielen vlastnosťami zariadenia, ale aj materiálu. Tento prvok v ručných snehových drecoch môže byť vyrobený z ocele, gumy alebo plastu. Každý typ má svoje výhody a nevýhody, ale v každom prípade, pri riadení manuálnych technikov, stojí za to vyhnúť sa šľahačke kameňov, lesov a iných prekážok.

Dokonca aj najstabilnejšia oceľová skrutka rýchlo zlyhá, keď kolízia s takýmto prekážkou. To platí najmä pre jednotlivé jednotky, kde by mala byť rýchlosť otáčania skrutiek maximálna.

A tiež ručné čistiace stroje na umývanie sneh:

 • mechanický;
 • Pohon.

Mechanické zariadenie môže byť mechanický dizajn s čepeľou, lopatou a inými mechanizmami. Drive, potom možno rozdeliť na odrody elektrických a benzínov.

Mechanické zariadenie je vhodné na elimináciu malého nábrežia z verandy, úzkej dráhy alebo malej plošiny. Odporúča sa viac rozsiahlych úloh, aby poskytli zariadenia na ručné zariadenia.

Mimochodom, mnoho majiteľov súkromných domov nezávisle vytvárajú mechanické autá na čistenie snehu. Ich pracovná kvalita však stále nie je tak silná, podobne ako možnosti riadenia.

  Jednotné modely Bez problémov sa uvoľní voľný čerstvý sneh, ale až do okamihu, keď výška emisií snehu na stranách skladieb nebude vyššia ako prípustná. Nástroj už nebude schopný oddeliť sneh na boku.

  Pre hnacie kópie Takéto prekážky nie sú desivé. V tomto prípade je možné zlikvidovať sneh do vzdialenosti na 5 metrov, a preto sa operátor nemôže starať o výšku snehového kopca na strane strán. Avšak, I Táto jednotka je schopná odstrániť iba voľnú snehovú vrstvu s hrúbkou nie viac ako 30 cm.

  Ako si vybrať?

  Manuálne snehové dúchadlá sú určené na prácu v každodennom živote. Komunálne služby používajú samohybné zariadenia. Avšak domáce použitie strojov musia spĺňať základné požiadavky. Dôležitým kritériom je napríklad materiál obežného kolesa.

  Odporúča sa vybrať modely s kovovým obežným kolesom, pretože sú odolnejšie voči závažným zaťaženiam a majú aj väčšie prevádzkové obdobie, ale sú drahšie ako plastové možnosti.

  Výber motora je dôležitý. Elektrické modely majú ľahkú hmotnosť, menšie vibrácie, sú ľahko ovládateľné, ale sú vhodné len pre územie, ktoré majú zdroj napájania. Okrem toho je schopnosť takejto agregátu dosť obmedzená.

  Prečítajte si viac  Pravidlá pre pristátie a starostlivosť o hrniec

  Benzínové inštancie sa môžu vyrovnať s väčšou intenzitou, oblasť ich práce nezáleží, ale sú zložitejšie v údržbe. Napríklad, Pravidelne musia byť mazané a tankovanie. Okrem toho je ťažší v hmotnosti jednotky, ktorá spôsobuje ťažkosti.

  Väčšina mechanických modelov má špeciálne kolesá, ktoré sú významne pomohle v procese čistenia snehu. Prevádzkovateľ nemusí stráviť extra sily na nástroj. Ako pre výrobcov, potom Forte, Huter, Stiga, Husqvarna, SIBTACH Modely používajú najväčší dopyt.

  dávaj pozor na Populárna jednotka „Sen Under“. Toto je svetlá manévrovateľná zbraň, ktorá ľahko čistí aj zvonenie. Tento model sa získa nielen ako nástroj používaný v každodennom živote, ale aj na použitie v mestských službách.

  Zariadenie ľahko preniká na tie stránky, kde je práca špeciálneho vybavenia nemožná. Gumové rukoväte rukoväte nie sú dovolené zmrazených dlaní, samotný vedro sa vyrába z 2,5 mm kovu, ktorý poskytuje stabilitu na vysoké nárazové zaťaženie. Šírka vedra je celkom vhodná pre rozsiahle dielo – 80 cm. Cena je dosť demokratická.

  O jemnosti výberu manuálneho snehového dúchadla rozpráva nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: