Ružové Chryzantémy: Vlastnosti, Význam a odrody

Kvety sa používajú na výzdobu záhrad, kompilácie kvetu. Chryzantémy sú pomerne populárne medzi záhradkami, pretože ich jednoducho rastú, a dekoratívne vlastnosti sú dobre vyslovené. Druhu číslo asi 150 odrôd, ale vysoko zvýraznenie ružovej. Madovanie malých lístkov rôznych tonalít fascinuje.

Popis

Chryzantémy – ročné a trvalých bylinných alebo polo-murovaných rastlín rodiny astronómie. Záhradný pohľad má skvelú popularitu, jeho vlasť je považovaná za Čínsku. V záhradách sú zvyčajne zasadené kríky od 45 cm do 2 m. Listy môžu byť odlišné, všetko závisí od konkrétnej odrody. Vlastnosti chryzantémy.

 1. Dosť veľké množstvo odtieňov okvetných lístkov. Tento kvet ukazuje celú možnú ružovú paletu.
 2. Kvetenstvo môže byť odlišné – semi-stupeň a lístky rôznych tvarov.
 3. Priemer samotného kvetu je dosť veľký. Pomp robí rastlinu veľmi dekoratívne.

Sýta môžu byť zasiatení a nahý. Listy sú umiestnené v poradí frontu a môžu byť jednoduché, žiarlivé, rozrezané, pevné alebo položené. Veľkosť a tvar závisí od odrody a odtieň je prevažne svetlá zelená. Malé kvety sa zbierajú v košoch rôznych veľkostí.

Zvyčajne vo vnútri sú rúrkové žlté a vonkajšia časť je zdobená viacfarebnou, ktorá sa nachádza v jednom rade.

Typy a odrody

Chryzantémy sú tak rôznorodé, že niekedy ich môžete zmiasť s inými farbami. Odrody často na rozdiel od, ale sú zoskupené podľa typu. Pôvodne zdieľajú predčasné, stredné a neskoré odrody v závislosti od kvitnutia v septembri, októbri a novembri. Tiež distribuovať chryzantémy vo veľkosti kvetov a výšky kríka. Profesionáli radšej používajú kombinácie z rôznych typov pre jednu záhradu kvetov. Záhradná chryzantéma ružová farba toľko, že je nemožné zoznam všetko. Dávame populárne odrody rastlín.

 • „Mona Lisa“. Studená farba kombinuje popolček ružový a jemný lila. Samostatné poloľky, veľkosť 6-7 cm v priemere. Stredná maľovaná v žlto-zelenej. Kríky silné a pestujú až 70 cm. Cuiz a oddelené listy, maľované v tmavozelenej zelenom. Kvety na jeseň, až do októbra.

 • „Pink Flamingo“. Farebné jemné a svetlé. Stredný kruh okvetných lístkov na kvete je zdvihnutý a skryje stred. Bush má málo letákov a rastie až 65-70 cm. Listy navonok ako dub. Kórejská odroda sa nebojí sucha a ľahkého mráz. Blossom začína v septembri.

 • „Grand Pink“. Jasné ružové lístky. Rozmanitosť sa objavila relatívne nedávno, v roku 2000 a je kombináciou chryzantéma a harmančeka. Stredný kvet zelený. Kefa chryzantéma rastie dosť veľké, až do 80 cm.

 • „Memphis ružová“. Bright Raspberry Farby majú zelené jadro. Odroda je mladá a celkom odolná voči mrazu. Dokonca aj na slabej pôde kvitnú rastliny.

 • „Dovolenka ružová“. Kvety majú ružový-lilac odtieň. Kríky dosahujú 70 cm. Stupeň dobre toleruje, ale je lepšie ho zakryť na zimu. Je pozoruhodné, že jeden-litrový chryzantéma dáva malý počet výhonkov.

 • „Spider Pink“. Odtieň lístkov ružových, rozjasní na tipy. Bush dosiahne výšku 45-60 cm. Kvetenstvo sú veľké a majú formu pavúka. Spider Pink začína kvitnúť 10 dní po skrátení svetelného dňa. Dlhé a tenké ihly chryzantémy lístky môžu tvoriť háčiky.

 • „Mariella ružová“. Okvetné lístky sú jemné ružové, sú zničené, takže kvet je veľmi svieži. Záhradná chryzantéma rastie až 70 cm. Blossom začína na konci leta alebo na začiatku jesene.

 • „Sund Pink“. Okvetné lístky biele a ružové, bližšie k okrajom rozjasniť. Rastlina dosahuje 30 cm a kvitne od augusta do prvých mrazov.

 • Hydars Pink. Okvetné lístky tmavo ružové, s bielym okrajom. Existujú aj iné odtiene, ale kvety vždy kombinujú 2 kontrastné tóny. Zelený zelený stred. Priemerná trieda dosiahne výšku 80 cm.

 • „Kseniya“. Ružové a široké lístky. One-srsť Chryzantéma rastie až 70 cm. Je pozoruhodné, že zástupcovia odrôd majú hrubú listu.

 • „Dustina Pink“. Delikátne lístky sa nachádzajú v kvete ako Pompon. Nízkonákladová rastlina dosahuje 40 cm. Žltá stredná fritická chryzantéma je obklopená tmavšie okvetné lístky. Blossom začína v polovici augusta a pokračuje až do konca septembra.

 • „Ružový pompon“. Kórejský chryzantéma môže byť akýkoľvek odtieň ružovej. Rásť až 70 cm na výšku. Dobre vyzerá v kvetinových lôžok av kyticiach. Tvar kvetov sa pripomína malý pompon, priemer 4-5 cm v priemere.

 • „Gompi ružová“. Okvetné lístky sú jemné ružové a sú veľmi zaujímavé. Vnútorné riadky Zatvorte jadro a externé rastúce po stranách. Rastlina je malá, asi 60 cm, kvet začína na konci leta.

 • „Elda Pink“. Farba je tak jemná, že je čo najbližšie k bielej farbe. V strede, jeden riadok vyrastá a má tmavší odtieň a zvyšok okvetných lístkov je nasmerovaný na stranách. Nízko-rýchlostné Bush dosiahne 40 cm, kvet začína v septembri.

 • „Merfette ružová“. Okvetné lístky v centre majú bohatšiu farbu a externé rady jemnej ružovej. Kvety svieža a Terry. Chryzantéma znížil a dosiahne 40 cm, kvet začína v auguste.

V záhradníctve využíva iné odrody. Napríklad, „ružový stylista“, ktorého lístky sú zdobené ružovými a malinskými ťahmi. Veľmi zaujímavé vyzerá ako „ružový umelec“, hoci sa podobá harmančeku. Okvetné lístky takmer biele zdobené tmavými ružovými ťahmi. Pri výbere stojí za to navigácia len na to, ako účinok v záhrade chcem dosiahnuť.

Všeobecné pravidlá pestovania

Chryzantéma potrebuje obyčajnú zem pridaním humusu a piesku na riadny rast. Hnojivá v pôde poskytnú dlhú a svieži kvitnúce. Pred výsadbou sa na každú M2 pozemku používa pár okuliarov popola, 2 lyžice nitro-fosfátu a asi 5 kg. Takže chryzantéma bude rásť vysoké a silné. Miesto musí byť vybrané tak, že tam nie je stáť voda. Chryzantémy sa cítia skvele na slnku, mierne na kopci. Z vetra musí byť rastlina chránená. Ak sa slnečné lúče nestačia, potom kvetu príde oveľa neskôr ako.

Na jeseň musíte začať oplodniť pôdu. Samotný kvet je vysadený v otvorenej zemi na konci jari alebo začiatkom leta. Najprv musíte urobiť zákopy vhodnej veľkosti a nalejte ich čistenou vodou. Medzi kríkmi, mali by ste odísť asi 30 cm voľného miesta pre plné rozširovanie. Pravidlá starostlivosti budú také.

 1. Vyberte si solárne a vinátorné pristávacie miesta.
 2. Slabá pôda.
 3. Poskytnite vysoko kvalitné zavlažovanie, kým sa objavia prvé púčiky. Počas obdobia kvitnutia by sa malo znížiť množstvo vody.
 4. Minerálne a organické hnojivá musia používať každé 2 týždne.
 5. Vyblednuté listy a púčiky by mali byť okamžite odstránené.
 6. Studená rastlina zle toleruje, takže je potrebné ukradnúť.

Zapojenie chryzantéma je pod koreňom. Listy a kvety zvlhčujú. Ubytovanie sa vykonáva na udržanie vlhkosti. Po kvitnutí, pri vytváraní nových výhonkov sa odporúča vodu dostatok vody každých 7 dní. Každá sezóna by mala zadať riešenie s koreňovými hnojivami 2 krát. Tvorba krídla je spôsobená obriezkou. Bočné výhonky sú odstránené na jar, Bush sa stáva sféroidom.

Aby ste boli veľké kvety veľké, môžete urobiť štipku, v ktorej sú bočné poháriky riedené.

Použitie v krajinnom dizajne

Záhradné chryzantémy sa vyznačujú vysokou dekoratívnosťou a jednoduchým odchodom. Ich kultivácia je ľahko daná aj začiatočníci v tejto veci. Ružové odrody sú rôznorodé a očíslované množstvo odtieňov. Dajte nám krásne príklady kvetu.

 • Ružové chryzantémy vyzerajú skvele v spoločnosti farieb tej istej odrody, ale ďalšia farba. Takéto kvetinové postele vytvoriť len.

 • Môžete použiť inú recepciu – kombináciu vysokých a nízkych rastlín. Ten sú zasadené dopredu. Okrem toho používajte rastliny, ktoré tvoria zem.

 • Pri výsadbe ružovej chryzantémy môžu byť obmedzené na jednu odrodu. Sú pre to dosť dekoratívne.

 • Kvetinový zábohý môže byť tvorený viacfarebnými chryzantémami. Kombinácia odtieňov môže byť vybraná ľubovoľne, hlavnou vecou je, že saturácia je rovnaká.

 • Kvety tohto druhu vám umožňujú vytvoriť skôr zaujímavý dekor. Tento dizajn je vhodný pre akúkoľvek záhradu.

Funkcie Starostlivosť a chov Chryzantémy Pozrite si video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár