SAPPER lopaty: Typy a jemnosti používania

Vykopať pôdu už začala už dávno. Takáto potreba – teraz mnoho storočí existuje nielen v poľnohospodárskych, záhradkárov, archeológov a staviteľov, ale aj v ozbrojených silách. Odpoveď na túto potrebu a stala sa nástrojom, o ktorej budeme hovoriť.

Čo to je?

S príchodom Rapid Manual Weapons, s nárastom rozsahu delostreleckej správy vojny v druhej polovici XIX storočia sa výrazne zmenil. Potom bola relevantná najrýchlejšia farba prístreškov v poli. Všetky jednotky pechoty vo všetkých armád začali byť vybavené malým hriadeľom nástrojom. Ukázalo sa, že je oveľa praktickejší ako záhradné náradie používané skôr. Predpokladá sa, že Spernaya Lopata je vynájdený koncom roku 1860, prinajmenšom, práve v Dánsku bol vydaný prvý známy patent pre takúto výstavbu.

Avšak, v Kodani a okolí, novinka neocelila. Pôvodne bola jej výroba zvládnutá v Rakúsku. V priebehu rokov bol v priebehu rokov prijatý. Ako sa spoliehajú do armád, okamžite vyvinuli podrobné pokyny a pokyny o používaní. Ukázali sa, že sú tak dobré a presné, že doteraz boli pridané len malé nuansy.

Vzhľad tradičnej čepele spermií sa takmer nikdy nezmenil. Vzhľadom na vývoj hutníctva sa však jeho chemické zloženie opakovane zmenilo. Neustále vykonané (a teraz) vyhľadávanie optimálnych zliatin. Napriek názvu „Sapper“ sa lopatka skutočne ukázala byť multifunkčný, pretože používajú všetky jednotky pozemných síl, ktoré sa priamo zúčastňujú na bitkách. Dokonca aj tankery a motorizované pušky niekedy musia byť bolestivé. Áno, a pre špeciálne jednotky, ktoré odchádzajú na nájazd na území nepriateľa, je to tiež užitočné.

Vývojári sa vždy snažia zvýšiť produktivitu nástroja, pretože rýchlejšie sa priekopník zlomí, tým menej straty bude. Čoskoro sa SAPPER čepeľ začal používať ako improvizovaná zbraň, a potom to bolo ocenené a mimo ozbrojených síl. Najčastejšie používa sa takýto nástroj turistov a poľovníkov, rybárov a účastníkov rôznych expedícií. Potrebuje ich na sekanie pobočiek a nakrájajú ľad. V zručných rukách, Speernaya lopata pomáha zberu stánkov pre stany, ľahko treí a drôt.

Kompaktnosť (v porovnaní s domácimi náprotivkami) zabezpečuje nasledujúce funkcie

 • Urobte menej miesta v batožine na špičke;
 • Odstráňte obmedzenie pohybov;
 • ticho wadget v hrubých húštinách, nie držať pre vetvy a kmene;
 • riadok, je na lodi alebo rafte;
 • Dajte Jacka;
 • chrániť pred predátormi;
 • sekanie dreva.

V dôsledku terénnych testov v XIX storočí sa zistilo, že účinnosť malých lopatiek dosahuje 70% veľkého formátu. Niekoľko menej produktivity počas kopania je odôvodnené pohodlím pracovať v akejkoľvek polohe, dokonca leží. V pokojných podmienkach, takáto potreba vzniká zriedka, ale pohodlie Koppers na kolenách je veľmi ocenený spotrebiteľmi. Tieto verzie nástroja, ktoré sú určené na bojové použitie, sa aplikujú ich účinkami. Prvá skúsenosť s takýmito akciami už ukázala, že lopatka spermií kombinuje vlastnosti bajonet a sekeru.

Malé čepele SAPPER boli vytvorené z kovového kovu relatívne krátke. Veľká potreba pre nich nútenú ísť na zvarovú technológiu. Šírka bajonet v klasickej verzii je 15 cm a jeho dĺžka je 18 cm. Od roku 1960 sa na výrobu SAPPER Lopata začala používať viac jemnej ocele. Teraz jeho vrstva nepresahuje 0,3-0,4 cm.

Dizajn

Čepeľ pechoty (Speerya), ktorá sa používa v Rusku, má len 2 komponenty: čepeľ ocele a stoniek dreva. Jednoduchosť tohto dizajnu je spôsobená skutočnosťou, že na prvom mieste existujú úvahy o spoľahlivosti. Vzhľadom k tomu, že nástroj je nevyhnutne vytvorený s výpočtom boja proti používaniu, bajonet robí len kované vytvrdené ocele. Na výrobu odrezkov sa používajú plemená pevných dreva; Čo je dôležité, nie je možné maľovať.

Rozširujúci sa tip je silnejší, aby sa držal lopatu, ktorý je dôležitý v únavných prácach a v ruke-to-hand potirmish.

Ale počet rohov na bajonet môže byť iný – 5 alebo 4, občas sú oválne nástroje. Hrany priamo ponorené do zeme sú nevyhnutne ostré ako akútne. Potrebná ostrosť je určená tým, akú pôdu sa plánuje kopať. Vo väčšine prípadov sú bočné steny tiež ostré, aby sa efektívnejšie vykopali ohromujúci koreň. Väčšinou bojové odrody sú vybavené dankmi a ich tváre sú čo najviac ostrihať.

Charakteristika

Vďaka vytvoreniu veľkého počtu možností populácie vzoriek môžete vybrať najlepší nástroj pre seba. Medzi veľkosťou je najväčšia hodnota. Najľahšie čepele už nie sú 80 cm. Niekedy, ale veľmi zriedkavo, dĺžka je obmedzená na 70 alebo dokonca 60 cm. Takýto nástroj je preferovaný pre turistickú prevádzku, pretože je ľahké uverejniť v bočných vreckách batohov. Pomocou týchto zariadení môžete vykonať nasledujúce úlohy:

  • sekanie drevo;
  • pripraviť oheň;
  • vykopať jamu;
  • pracovať efektívne v obmedzenom priestore.

  Ale pre domáce použitie nie sú malé pije. S nimi potrebujete príliš tvrdo a často ohýbať. Väčšie varianty sú takmer univerzálne, ich dĺžka je vo väčšine prípadov obmedzená na 110 cm. S tým môžete vykonávať takéto úlohy ako:

  • Kvapka pod nadáciou;
  • Práca v záhrade a záhrade;
  • produkovať iné práce, neprístupné pre konvenčný záhradkársky inventár.

  Skladacie verzie majú dĺžku 100-170 cm. Vedúci výrobcovia majú desiatky modelov v ich sortimente. Existuje množstvo metód rozloženia. Najčastejšie aplikovanej techniky, čo znamená použitie páky. Táto lopatka má štvoruholníkový alebo pentagonálny vedro.

  Odrody

  Klasický námestie pohľad na lopaticu spermií dlho prešla do minulosti aj v jednotkách. Iba v prvej svetovej vojne a trochu neskôr ocenili jeho schopnosť chrániť pred guľkami. Pokiaľ ide o tie, ktoré sa dnes predávajú na civilnom trhu spermií, trojuholníkové výrobky sú menej bežné. Vyrábajú sa len v Európe. Hlavným cieľom je uvoľnenie obzvlášť pevnej pôdy, ako aj umývanie zlata, pracovať s rôznymi horninami.

  Malé aj veľké lopaty SAPPER medzi prepojovacím obdobím a druhá svetová vojna mali štvorkumulárnu formu. Stále sa viacerí výrobcovia jednoznačne uprednostňujú na panvicu takýchto konfigurácií. Okrem zvýšenej produktivity je dobré, pretože vám umožní vytvoriť extrémne hladké zákopy.

  Od roku 1980 získali Pentagonálne štruktúry veľkú popularitu. Umožňujú vám kopať ani významné oblasti, pričom trávia minimálne sily. Zarovnanie zákopov a kotlov je trochu komplikovanejšie. Niekedy samočinné lopatky s polmesiacom na konci. Praktická užitočnosť takéhoto zariadenia má skvelé pochybnosti, pretože sa vykonávajú len niektoré spoločnosti, ktoré sa snažia vyniknúť týmto spôsobom.

  Skladacie druhy potrebné v prípadoch, keď musíte ísť alebo ísť, a potom vykonať značné množstvo práce. V takejto situácii použite bajonet lopatu tradičnej alebo dokonca vzorky je nepohodlný. A veľmi malé – nie dosť produktívne. Skladací nástroj vám umožňuje vyriešiť tento rozpor.

  Existuje odstupňovanie SASTPER LOTHE a typ použitého materiálu. Jednoduché čierne kovové úplatky svoje lacné, ale nie je dostatočne trvanlivé a ľahko korózia. Nerezové zliatiny sú oveľa stabilnejšie a dlhšie slúžia, zatiaľ čo ich používanie okamžite vyvoláva cenu o 20-30%. Titanium SAPPER Lopata sa vyznačuje ľahkosťou a silou. Titan nie je korózia v týchto prostrediach, kde sa bežne používa Shantian nástroj. Avšak, tieto výhody sú dosť ohromené vysoké náklady – náklady na lopatu z tohto materiálu sú trikrát vyššie ako je podobného oceľového výrobku. Duralumumum je veľmi jednoduchý a vôbec nie je podlieha korózii, ale ľahko ohybom. S najväčšou pravdepodobnosťou je to jednorazové rozhodnutie o 1 turistickej kampani.

  Dôležitý! Vo väčšine prípadov používajú nerezové lopaty. Len so špeciálnymi požiadavkami a dostatočnými peniazmi uprednostňuje možnosti titánu.

  Prevádzkové odporúčania

  Časť turistov (a pred, a teraz) sa snaží aplikovať takýto nástroj ako improvizovaná panvica. Ale toto je veľmi zlé riešenie, pretože ohrev, čepeľ stratí počiatočné vytvrdenie. Výsledkom je, že čepeľ začína ohýbať. Factory Breoting je dostatočné len na to, aby sa na priame účel. Ak plánujete používať špachtľu pre sebaobranu, je pravidelne ostré.

  Pre vzdialenosti do 5 m preferovaného spôsobu non-reverzného hádzania. Ak je vzdialenosť väčšia, je potrebné použiť revolvingovú metódu. Ale musíte vziať do úvahy, že je to len teoretická základňa. A nie je to len, že musíte študovať v praxi. SAPPER Blade, hoci nie je studené zbrane podľa zákona, môže to ešte spôsobiť veľmi ľahko ťažké, dokonca aj fatálne zranenia. Preto s bojovou aplikáciou, budeme dokončiť a prejsť na „pokojnú“ prácu.

  Vzhľadom na dizajnové funkcie sa všetky práce vykonávajú alebo na všetkých štyroch, alebo leží. Na rozdiel od populárneho viery, toto zariadenie funguje veľmi dobre na záhradách, v záhradách. V každom prípade je pre deti a ľudí malého rastu celkom prijateľné. Nie je potrebné kúpiť Titanium možnosť, ale má zmysel obmedziť najjednoduchšiu verziu s drevenou rezačkou. Ako prax ukazuje, že malá čepeľ SAPPER môže pomôcť pri vykonávaní nasledujúcich úloh:

  • pri práci v skleníku alebo skleníku;
  • Pri príprave pozemku pre lôžka a kvetu;
  • Počas kopania otvorov a jamy;
  • pri položení priekopy;
  • v ľade a dokonca kameň;
  • Pri výsadbe a transplantácii rastlín.

  Malý nôž SAPPER prevyšuje efektívnosť. Ona spolu s reznými burinami sa otočí pôdne švy. V dôsledku toho sa ich korene pozerajú a nemôžu klíčiť. „Vecches“ sa stávajú improvizovaným hnojiva. Použitie MSL, BSL a ďalšie modifikácie, je možné brúsiť a zelenú hmotnosť a potravinársky odpad.

  Kravata ostrosť výrazne zjednodušuje zúčtovanie mladých kríkov a dokonca aj výhonky stromov. S medenou Zeme, armádna inštrukcia predpisuje pracovať nie viac ako 10-15 minút v rade. Potom sa prestávka vykonáva 5-10 minút, v závislosti od stupňa únavy a na silu práce. Ako ukazuje prax, takáto pracovná organizácia je produktívnejšia ako kontinuálne kopanie 40-60 minút. Zároveň sa zníži únava.

  Ako si vybrať?

  Značkové modely modernej vzorky sú takmer vždy dodávané v prípade. Ale väčšina profesionálov poznamenala, že sú v priemere horšie ako posvätné lopaty starých modelov. Môžete si kúpiť tie, ktoré boli odstránené zo skladu vo vojenských skladoch. Vo väčšine prípadov ide o výrobky z 80. rokov. Avšak, nástroj uvoľnený z roku 1940 až 1960 je oveľa silnejší a spoľahlivejší, pretože je vyrobený z hrubšieho kovu.

  Niektorí odborníci sa domnievajú, že dobrá voľba je SAPPER Blade 1890 alebo 1914. Kvalita konzervovaných vzoriek spĺňa moderné požiadavky. Je potrebné poznamenať, že aj hladká hrdzavá vrstva to neovplyvňuje. To platí aj pre lopaty vydané v rokoch 1920-1930. Stojí za zmienku, že čepele každého roka s identickými stigľami môžu byť veľmi odlišné v charakteristikách.

  Z starých cudzích vzoriek sa odporúča venovať pozornosť švajčiarskym výrobkom. Nemecké výrobky sú lepšie vhodné pre tých, ktorí majú malú kefu. Toto sú však už vzácne výrobky, ktoré majú vysokú cenu. Skladacie listy obdobia druhej svetovej vojny, vyrobené v Nemecku, nie sú zlé vyvážené. Je potrebné si uvedomiť, že ich záves s odporom a intenzívnym prácou takýmto nástrojom je nevhodný. Pri výbere je tiež potrebné vedené nasledujúcimi kritériami:

  • Subjektívne pohodlie;
  • veľkosť;
  • cena;
  • pevnosť;
  • výkon.

  Ak je vybraná čepeľ, reprodukciu klasických vojenských vzoriek, musíte ich v ruke ochutnať. Vysoko kvalitný nástroj pre tento druh uchopenia a pohodlného v ruke akejkoľvek veľkosti. Rozlišuje sa výkonným, stabilným držiakom. Svetlo drsnosť špičky umožňuje, aby to neuvoľnila z rúk. Samozrejme, „skutočný“ SAPPER Lopata je vždy monolitické – prefabrikované možnosti sa odporúča kúpiť len ako posledná možnosť.

  Najlepšie modely

  Potreba vybrať si moderné modely (ako napríklad „Pustisher“) je spôsobený tým, že kopanie starých verzií je často nepohodlné. Sú negatívne reagovať, najmä mnoho pokladov a vyhľadávačov. Ale mnoho pozitívnych spätnej väzby vstupuje do produktov Fiskars vyrobených vo Fínsku. Výrobky tejto spoločnosti dokonale pracujú aj na veľmi hustej pôde. Takéto lopaty sú dobre nasekané koreňmi a dokonca malými stromami, ako aj výpisom. Pre amatérske vykopávky sa odporúča použiť skrátené lopatky Fiskars 84 cm dlhé. Táto dĺžka a hmotnosť približne 1 kg výrazne zjednodušujú turistiku.

  Pozitívne odhady sú spojené s modelom BSL-110. Navonok, vyzerá to ako záhradná lopatka, ale umožňuje vám úspešne nahradiť bajonet a príznaky. MPL-50 má dĺžku presne 50 cm, takže môže byť aplikovaný nielen ako spevačný nástroj, ale aj ako meracie zariadenie. Obe tieto verzie sú dodávané takmer všetkými výrobcami. Sturm dodáva svojim spotrebiteľom replika starého malej čepele SAPPER. Nástroj je vyrobený z ocele a dreva.

  Spoločnosť „Zubr“ ponúka svoje výrobky. Model expertov prichádza v prípade. Ako výrobca vyhlasuje, taká lopata je ideálna pre obidva turistické použitie a ako auto v aute. Jeho odrezky sú vyrobené z vybraného dreva, ktoré poskytlo najviac ergonomický tvar. Drevená časť je pokrytá spoľahlivým lakom a pracovná časť je vyrobená z uhlíkových ocelí.

  Návrat do produktov FISKARS, musíte spomenúť model pevnej látky. Odporúča sa používať v vykopávkach av turistickom účely a na diaľkových cestách. Čepele sú vyrobené z vytvrdných ocelí špeciálnych značiek, ktoré úspešne znižujú dokonca trvanlivé korene. Súdiac podľa recenzií, zváranie rezačky s čepeľou je vyrobené tak spoľahlivo a trvanlivé. Samotné odrezky boli ohnuté takým spôsobom, aby čo najviac zjednodušili prácu. Cutlets končí rukoväťou, pri výrobe je tuhý plast.

  Na žiadosť spotrebiteľov si môže kúpiť iný značkový batoh, v ktorom je lopata umiestnená spolu s detektorom kovu.

  Ak potrebujete vybrať nástroj pre turistické aplikácie alebo pre obmedzený priestor – má zmysel venovať pozornosť modelu Fiskars 131320. Zariadenie je vhodné na použitie v lopatovom režime alebo motyku. Hmotnosť dizajnu je 1,016 kg. Jeho dĺžka môže byť nastavená v rozsahu od 24,6 do 59 cm. Brúsenie čepelí takým spôsobom, že účinne šíri všetky druhy pôdy, prechádzajúce korene. Produkt je pohodlný a pri preprave v aute a pri prenesení do batohu a pri upevnení na pás.

  Pri výrobe pracovnej časti Fiskars 131320 sa používa oceľ s pridaním bóru. Táto legovacia zložka spolu s pevnosťou zvyšuje flexibilitu dizajnu. Pridať a rozložiť lopatu s minimálnym úsilím, pohyb nastane ticho. Balenie obsahuje tarpaulínový prípad. Tento kryt pomáha zabezpečiť bezpečnejšiu a prepravu a skladovanie.

  O tom, ako používať Spernoe lopaty, pozrite si ďalšie video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: