Sledovanie smútku: Popis, pristátie a starostlivosť

Ak si myslíte, že závod sa používa na zdobenie stránky, mali by ste venovať pozornosť smreku. Táto rastlina má neobvyklý vzhľad, takže bude jazdiť na názory nielen z vašich domácností, ale aj susedov, ako aj náhodných okoloidúcich.

Vlastnosti a odrody

Larch je strom, ktorý odkazuje na triedu ihličnatého oddelenia. Jedna z najobľúbenejších a bežných odrôd Larch je larch plač. Táto rastlina sa často používa na vyzdobenie oblastí v krajinnom dizajne. Hlavnou výhodou použitia závodu v krajinnom dizajne je skutočnosť, že rastlina prakticky nevytvára tiene, takže jej základ môže pristáť nízke farby.

Dôležitý! Treba poznamenať, že medzi záhradníkmi a krajinnými dizajnérmi sú najčastejšie. Japonská odroda využíva popularitu.

Rozlišovacia charakteristika Larch obalov na kmeň je jej nezvyčajná závesná koruna. Aby sa strom plne plnil svoju dekoračnú úlohu, jej koruna je tvorená orezávaním a účesmi. Okrem toho sa vykonáva na tento účel ďalší povinný postup pre očkovacie drevo. Ak budete konať podľa pokynov a radu nerd vedcov, ako aj skúsených záhradkárov, potom na spodnom riadku dostanete zdravý, krásny a silný strom s rovným kmeňom a rastúce zvislé vetvy.

Výška zariadenia sa môže značne líšiť v závislosti od konkrétnej odrody, miesta rastu, ako aj odchodu. Takže, tkanie smútko môže dosiahnuť 1 až 8 metrov. Strom rastie pomerne pomaly – za rok môže pridať viac ako 20 centimetrov v množstve koruny a 30 centimetrov na výšku.

V období jarného vývoja môže byť chybne chyby. Drevená spojka dosť mäkká top, a samy o sebe môžu byť natreté v širokej škále odtieňov zelených a zelených farieb. Výhonky rastliny v ich štruktúre sú veľmi jemné a nehomogénne, zatiaľ čo môžu byť umiestnené veľký počet rôznych tuberkulín, procesov a iných nezrovnalostí. Potom, čo je tvarovací smrek nakoniec zrelý, začína tvoriť šišky, ktoré sú rozdelené na mužov a ženy.

Líšia sa nielen na vnútornej štruktúre a organických funkciách, ale aj vzhľadu. Takže, ženské kužele sú esteticky atraktívne. Vo ich sfarbenie prevládajú jasné a bohaté odtiene a sami sa podobajú ružovým kvetenstvom (bud alebo kvitnúci kvet).

Na jeseň múdrosti smreku sa postupne začíname žlť, a potom na to padnúť.

K dnešnému dňu majú vedci niekoľko druhov smrekov. Zvážte ich najobľúbenejšie a krásne z nich, a to:

 • Repens – Tento typ sa vyznačuje nezvyčajnými pobočkami, ktoré kradnú na zemi;
 • „Guľky“ – tento druh tvaruje svetlú zelenú farbu výhonkov, ktoré sa dostanú na povrch zeme;
 • „Pororn“ – Výška rastliny je pomerne malá, Larch sa vyznačuje neuveriteľne krásnou korunou, ktorá má sférický tvar a natretý v nasýtenom smaragdovom tieni;
 • „Creiche“ – odroda sa líši od všetkých ostatných miniatúrnych veľkostí (až 1 meter na výšku) a našuchorenú korunu nesprávnej tvary;
 • „Šedá perla“ Má hustú zaokrúhľovanú korunu a vyznačuje sa veľmi pomalým procesom rastu;
 • „Modrý gnome“ – stromové výhonky majú všestranný smer.
 • „Bambino“ – Táto odroda sa vyznačuje najviac malými rozmermi medzi všetkými vyššie uvedenými odrodami a má tiež ihly, ktorých farba sa líši medzi modrou a zelenou farbou;
 • Wolterdingen – Maximálna výška Larch je asi 0,5 metra.

Ako zasadiť?

Ako viete, pristátie z väčšej časti určuje budúci rast a rozvoj akejkoľvek rastliny. Aby ste smradli, ste odôvodnili všetky svoje nádeje, je dôležité starostlivo zaobchádzať s výberom pristávacích miest. Takže, pozemok by mal byť slnečný alebo byť v polovici. Pokiaľ ide o pozemnú hmotnosť, mala by byť ľahká a nevyhnutne vypustená. Ak nemáte veľký výber, pokiaľ ide o pôdu, a k dispozícii máte len kyslú pôdu, potom je dôležité, aby pristálo na vykonanie potrebných postupov pre odvodnenie a vápno. Stojí za zmienku, že sa neodporúča zasadiť smreky v piesočnatej krajine, pretože s vysokou pravdepodobnosťou rastliny môže zomrieť.

Na pristátie je dovolené používať iba tie sadenice, ktorých vek nedosiahne dva roky. Takéto kópie sa zvyčajne predávajú v kontajneroch, zatiaľ čo ich koreňový systém je v uzavretom stave.

Okrem iného, ​​aby bolo možné pristátie úspešné, je potrebné dodržiavať niekoľko povinných pravidiel.

 • Po prvé, musíte sa pripraviť vhodné na veľkosť studne. Jej rozmery by mali byť 2-krát viac ako hlinená miestnosť sadenice, ktorú ste si zakúpili.
 • Je potrebné pripraviť vhodnú zmes pôdy: mala by sa skladať z pôdy, rašeliny, humusu alebo kompostu (súčasne je potrebné dodržiavať proporcie 1 až 1 až 2). Náklady na venovanie pozornosti skutočnosti, že ak je zem ílu, potom sa do pôdnej zmesi odporúča malé množstvo piesku.
 • Po vykonaní všetkých prípravných prác sa semená umiestnil do otvoru, zaspával s pôdnou zmesou a potom bol povrch zavretý na vrchole a napojený.

Dôležitý! Hĺbka jamiek by mala byť najmenej 80 cm, a ak sedíte niekoľko rastlín hneď, potom medzi nimi by mala byť vzdialenosť najmenej 2 metre. Len v takýchto podmienkach bude smradľavý aktívne rásť a rozvíjať.

Ako sa starať?

Sledovanie starostlivosti o smrad. Zároveň je však potrebné postarať sa o presné plnenie všetkých odporúčaní. Malo by sa zrejmé, že pristátie je len prvou etapou. Dôležité sú aj odchodové aktivity.

 • Ak chcete začať s, mali by ste sa oboznámiť s pravidlami zavlažovania. Weaving Larch potrebuje bohatú a systematickú vlhkosť. Ak rastlina rastie v suchých klimatických podmienkach (napríklad na juhu krajiny), potom požadovaný objem zalievania – 2 lyžica vody 2 krát týždenne. Avšak, v období dažďa, nepotrebujem.
 • Aby bol vývojový proces aktívnejšie prúdiť, musíte sa postarať o výrobu krmív a hnojív. Najlepšou možnosťou v tomto ohľade budú zmesi potašov alebo fosfátových hnojív. A môže byť tiež použitá kompost, močovina, komplexné hnojivá pre ihličnaté rastliny alebo výživa „Kemira“. Všetky tieto látky môžu byť zakúpené v záhradníckych predajniach alebo online. Hnojivá sa odporúčajú vyrábať v prvých rokoch života stromu na jar.
 • Povinné aktivity zahŕňajú aj mulčovanie a uvoľňovanie procesov. Takže, mulčovanie by sa malo vykonávať po pristátí a zalievanie okolo piliera. Takže budete chrániť strom pred vysychaním. Pre mulčovanie môžete použiť kôru borovice, rašeliny alebo humusu (v druhom prípade budete vykonávať 2 procedúry v rovnakom čase – mulčovanie a hnojivo). Postup slušovania sa odporúča, aby nevykonával príliš hlboko – o 20 centimetrov.
 • Aby bol strom krásny a zdravý potreba vykonávať pravidelné orezávanie a tvorbu kôry. Existujú také typy podobných postupov ako:
  • Formulovací účes sa vykonáva na jar, podľa jeho výsledkov, strom sa stáva svieži a kríkom; Formovanie účes je dôležité pre mladé rastliny;
  • Omladzovanie – vo svojom kurze musíte odstrániť všetky slabé výhonky a zdravé – na skrátenie jednej tretiny;
  • Sanitárne orezávanie sa vykonáva, ak je zariadenie ovplyvnené škodlivými mikroorganizmami, škodcami alebo chorobami.

Dôležitý! Na ochranu farurkovej formy z chladu musí byť pokrytý netkaným materiálom.

Metódy chovu

Rozdeliť Larch formy môže byť niekoľko spôsobov.

 • Cherenca. Aby ste chovali strom pomocou rezne, musíte mať špeciálne vedomosti. Preto táto metóda používajú špecialisti v škôlkoch. Metóda je dosť pracná.
 • Semená. Na koreňovanie Larch foriem na jeho stránke môže tiež používať semená. Aby ste to urobili, musíte mať zrelé kužele, oddelené semená z nich a namočiť 14 dní. Sejacie semená sa odporúčajú v špeciálnej zmesi piesku a piliny. Po výseve nezabudnite navlhčiť rastlinu. Po prvé výhonky idú, musia byť naočkované vo veľkej kapacite, a za rok si môžete zasadiť smrek do otvoreného terénu v metóde opísanej vyššie.
 • Očkovanie. Spôsob reprodukcie očkovaním sa používa, ak chcú udržiavať čistotu odrody. Ak to chcete urobiť, v mladom strome musíte urobiť rez vo vertikálnom smere, vložte do tejto časti rezačky s obličkami a potom ho kopol.

Použitie v krajinnom dizajne

S pravým a pozorným prístupom, používanie Larch Paych pomôže vytvoriť nezvyčajnú zelenú oázu na vašich stránkach. Strom môže byť zasadený ako nezávisle (napríklad pozdĺž trate alebo v blízkosti vstupu do domu) a pridajte do iných hotových prostriedkov na zeleninu. Napríklad, Sledovanie Larch sa často používa na dizajn alpské snímky, arbors, kvety, plot. Veľký smrek sa bude pozrieť do kombinácie s inými ihličnatými kultúrami, najmä tmavou farbou.

O tom, ako sa riadne starať o šúpací smrekľavý, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: