Smrek „edith“: popis, pristátie a starostlivosť, reprodukcia

Miniature Scinty Ate sú veľmi populárne s majiteľmi krajín. Špeciálna láska k záhradkárom získala odroda „Edit“ (Piceea Bunghens Edith). Toto je krásna evergreen rastlina s elegantnou modrou záliv strieborného odtieňa. Neslavná trieda široko používaná v krajinnom dizajne.

Popis

Podľa historických informácií bola v polovici 70. rokov minulého storočia odstránená krásna odroda „Edith“ v polovici 70. rokov minulého storočia v Poľsku (Sopot City). V úlohe tvorcu nového typu modrého ostnatého jedla rozliata prvok Barabitz. Mimochodom, rastlina je pomenovaná po jeho žene. Predpokladá sa, že poľský chovateľ používa ako „zdroj“ populárny stupeň „Huppi“. Mnohí odborníci sa domnievajú, že „Edith“ je presne elitná forma tejto rôznych ostnatých jedli, ktorá sa vyznačuje elegantným, štíhlym korunkou a nádhernými farbami. Vlastnosti Evergreen Strom zahŕňajú nasledujúce.

  1. Úžasný odtieň ihličnanov. Tenké modré ihly sú obsadené striebro. Skúsení záhradníci zavoláte túto odrodu „modrá zo všetkých modrých plní“.
  2. Koruna obce – Elegantný kužeľový tvar, ktorý je známy svojou hustotou.
  3. „Edith“, ako všetci ostnaté jedli, sa vyznačuje pomalým rastom. Vo veku desiatich rokov, rastlina dosahuje dĺžku 1 až 2 metre. Následne sa miera rastu výrazne zvyšuje (až 30 cm ročne). Do 20 rokov má Evergreen Swift výška 5-6 cm. Táto odroda je však známa pre svoje miniatúrne veľkosti. Dokonca aj v zrelých rokoch jeho dĺžky nepresahuje značku 10 cm.

Dôležitým rysom jej „Edith“ je jeho prirodzená schopnosť „držať“ formulár. V tomto procese, rastlina pomáha vodcu strieľať, ktorá slúži ako základ pre tvorbu pravej koruny. V 6. veku ELITH je smrek začína zdobiť malé valcové tvary (až 8 cm). V jarnom období majú krásny ružový odtieň, ktorý sa časom stane nasýtenými hnedými.

Prečítajte si viac  Čo a ako obťažovať Phlox?

Zvláštnosť

„Upraviť“ sa nebojí nízke teploty a vyznačuje sa vynikajúcim odporom mrazu. Tiež, ihličnan netrpí suterénu v meste mesta. Preferuje solárne úseky však môžu rásť na tmavom mieste. Na otvorených miestach s veľkým počtom svetla a tepla, Edito smrek je schopný ukázať sa „vo všetkých jeho sláve“: Krone sa stane nádhernejším a modrý odtieň ihiel je zarážajúci s jeho nádherou. Odroda preferuje dobre odvodnenú, slabosť. Spinty smrek nevydrží suchosť pôdy a potrebuje pravidelné zalievanie. V tomto prípade je prebytočná vlhkosťou tiež nežiaduca.

Pravidlá pristávacieho a starostlivosti

Je dôležité najprv pripraviť pôdu. Smrek preferuje svetlo voľné pôdy, ktoré dokonale prechádzajú kyslíkom a vlhkosťou. Je tiež dôležité zachovať drenáž v pristávacej jame. Rutting Pravidlá pre oslňovacie jedli nasledovné.

  1. Ostnatý modrý smrek, spravidla, na jar. Avšak pristátie odrody „Edith“ sa môže uskutočniť aj v posledných dňoch, keď teplo „Falls“.
  2. Hĺbka pristávacích jamčiek je 40-60 cm. Keď skupina pristátie, je potrebné pozorovať vzdialenosť medzi sadenice najmenej 2 metre.
  3. V spodnej časti prehlbovania položte vrstvu drenáže.
  4. Piesok, rašelina a lesná pôda je vhodná pre zmes pôdy.
  5. V pristávacej džemní musí byť koreňový systém závodu rovnomerne umiestnený.
  6. Seedling padajú zmes pôdy. Koreňový krk musí byť umiestnený na rovnakej úrovni s povrchom Zeme.
  7. Po pristátí je zem okolo rastliny hojne zalievanie a produkovať mulčovanie rašeliny.

Napriek výslovne nenársnosti, smrek „Edith“ vyžaduje určitú starostlivosť. Napríklad táto trieda trpí bez pravidelného zavlažovania. Je potrebné navlhčiť pôdu 1-2 krát týždenne. Mladé stromy by mali byť napojené častejšie a bohaté. Tiež chlapci milujú „osprchovať“ s hadicou alebo zavlažovaním. Zároveň by voda nemala byť ľad.

Pokiaľ ide o kŕmenie, hlavné hnojivo sa zavádza v závode. Nasledujúci podávač sa vyrába niekoľko rokov na jar. Okrem toho, starostlivosť o mladú cirkev znamená pravidelnú pôdnu voľbu a mulčovanie. Mulčuje piliny, suché listy a rašeliny. Nezabudnite na sanitárne orezávanie, v procese, ktorý je odstránený suchý, staré pobočky. Stráviť ho na začiatku jari a neskoré jeseň.

Prečítajte si viac  Vlastnosti Lopata "Bison"

Pichľavý spinty smrek stalling, semená a očkovanie. Nepochybne, najjednoduchšou možnosťou je kúpiť mladé sadenice v osvedčenej škôlke. Začiatočníci sú lepšie využiť metódu, ktorá znamená reprodukciu závodu semienmi.

Použitie v krajinnom dizajne

Táto odroda je univerzálna. Je to rovnako dobré v jednotlivých plantážach a skupinových pristátiach. Miniatúrny smrek s modrou, strieborným syrom sadne v mestských a záhradných miestach. Na území prijímajúceho územia sa ihličnany používajú ako živý živý plot, ako aj oni sú schopní „rozdeliť“ do niekoľkých zón. Všimnite si, že Evergreen rastlina nestratí svoju atraktívnosť aj v zime.

Ešte viac o ostnatému jedlu „Edith“ môžete zistiť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: