Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Mnoho hasičov milujú zdobiť svojich pánov ihličnatých stromov. Majú veľa výhod oproti listnatých rastlín, ktoré ich robia veľmi populárne. Toto sú ich nenársnosť, vysoké estetické vlastnosti a stálezelené lístie, aj keď vo forme ihiel. Okrem toho, v priebehu času, ATE začať priniesť plodinu vo forme kužeľov s lahodnými a veľmi užitočnými orechy. Dnes to povieme o jednom z typov plnív, ktoré sú ideálne pre pristátie na domácich pozemkoch – to je „NIDFORMIS“.

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Popis

Picea Abies Nidiformis sa objavil na trhu kvôli úsiliu chovateľov z Nemecka v roku 1904. Týka sa trpaslíkov. Jeho výška je malá a je maximálne 1,2 m, zatiaľ čo priemer koruny má dvakrát veľké. Pre jeho podobnosť s mäkkým vankúšom je tvar takýchto stromov obvyklý, aby volal vankúš. Pobočky sa líšia od trupu ventilátorom a ihly stromu sú mäkké a takmer žiadne zvlákňové, ich dĺžka nepresahuje jeden centimeter. Zvyčajne farba týchto jedly má tmavšiu farbu, ale na jar kvôli vzhľadu mladých procesov, jeho farba sa rozjasňuje takmer do šalátu.

Príjemný „bonus“ pre odpočinok, pristál tento strom, kužeľ. Zdá sa, že štyri roky po pristátí. Plody majú pôsobivé rozmery – od 10 do 15 cm, pravda je ich priemer nepresahuje 4 cm. Môžete rozlišovať zrelé ovocie na hnedý odtieň, zatiaľ čo nezrelé kužele sú natreté zelenou farbou.

Ihličnany – to sú známe dlhé pečeň, nie výnimky a nidoformis, ktoré môžu ozdobiť graf 250 rokov.

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Pristátie

Výber sadenice, zastavenie výberu na kópiách s uzavretým koreňovým systémom. Môžu byť zakúpené v kontajneroch, čo je veľmi pohodlné a umožňuje vám splniť obec do domu. Uistite sa, že stromy nie sú poškodené. Je to najlepšie pre to ate plodné, kyslé pôdy. Ideálna pôda sa stane mierne mokrými hlinkami alebo piesočnatými, čo by sa nemalo nachádzať v zóne podzemnej vody.

Pozemok v polomere rastu stromu nemusí byť pečať. Takže to nemá dosť, choďte od skladieb ďaleko od skladieb. Bude sa cítiť pohodlne, ak sa Zem niekedy uvoľní. Hlavná vec je vykonať tento postup úhľadne, nie skrytý plot stromu, pretože sú celkom blízko povrchu Zeme. Pristátie zahŕňa niekoľko stupňov.

  • Takže vianočný strom bol pohodlný a rýchlo sa gothuje, Pripravte na to otvor 1,5-2 krát vyššia ako veľkosť dostupnej kómy. Hĺbka topánky by mala byť 80 cm, plus 20 cm. Nechajte na kladenie drenáže.
  • Nalejte vodný vedro. Prehĺbiť strom tak, aby bol krk na zemi. Po trupe posypte Zem, musí byť opäť póly a zamerať sa. Ak je jeden vedro vody dosť na prvom pórov vianočného stromu, potom, keď rastú, by sa mal zvýšiť objem zavlažovania. Ak rast už prekročil značku v merači, potom si môžete vziať dva vedra na zalievanie.
  • S vekom, koreňový systém toho sotva rozširuje – podzemie môžu obsadiť až 3 metre štvorcové.

Na strome je dostatok miesta, neviete bližšie ako táto vzdialenosť ostatné rastliny.

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Starostlivosť

NIDFORMIS Trochu rozmarné z hľadiska pôdy – príliš mokrá pôda nie je kategoricky fit. Preto je dôležité, aby mala odtok, ktorá reguluje množstvo vlhkosti. V relatívne suchej pôde bude pohodlne, podlieha dostatočnému zavlažovaniu. Jedlik miluje piesočnaté pôdy a hlinku, ale v druhom prípade sa drenážna vrstva stáva predpokladom.

Pokiaľ ide o osvetlenie, miesto pre tento strom je lepšie vybrať si slnečno, ale nie na samotnom slnku. Podtynya je tiež vhodný pre NIDFORMIS. V zásade bude jedľa schopná rásť v úplne tieňovanom mieste, ale potom jej vetvy budú zriedkavé. Najkrajšie stromy s našuchorenou korunou rastie, kde jasné slnko svieti len niekoľko hodín denne, a potom nahrádza trestu a tieň. Odolnosť proti mrazu Jedná sa vysoká, môže rásť v rôznych klimatických zónach, aj keď teplota vzduchu klesne na -40 °. Mladé stromy, samozrejme, je to užitočné z mrazu. Všetky ostatné stromy potrebujú len zálohu zdola, čo nedovoľuje sneh rozbiť pobočky. Čo je naozaj ťažké zažiť tento druh, takže je to teplo.

Jedli z tohto plemena nepotrebujete tvorbu koruny, ale ak chcete dostať dokonale krásne kríky, potom Venujte pozornosť vzhľadu príliš veľkých pobočiek – pravidelne sa môžu dostať z celkovej hmotnosti „labiek“. Môžu byť rezané, ako sa vysušili. Je potrebné to urobiť začiatkom júna, keď strom dokončil rast jari. Rovnako ako niektoré DACMS a záhradníci uprednostňujú orezať spodné vetvy tak, aby nepoškodili na zemi. Potom Bush bude vyzerať opatrne a krajšie.

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Ak sa strom úspešne žil na vašej stránke za prvé desaťročie, potom s množstvom pravdepodobnosti je možné povedať, že sa nemôžete starať o jeho osud. Nidiformis sa zakorenilo a poteší vašu elegantnú korunu z vás a vašich potomkov, ktorí sa budú naďalej starať.

Reprodukcia

Pre Žiarivý Vyberte si non-fit deň. Strom by mal byť starší ako 5, a lepší 10 rokov, potom sa bude dobre pohybovať na postupe chovu a nebude poškodený. Ako odrezky majú silné vetvy zo stredu stromu od 6 do 10 cm. Rezanie od stromu, urobte striptér: Snažím sa nedotýkať kôry, znížiť všetky nezrovnalosti a prebytočné úľov. Ďalej musíte ich opustiť na noc v špeciálnom riešení pre odrezky „Korenev“. Občerstvenie na odrezky sú malé – až 6 cm. Paličky sú nasmerované v uhle asi 30 stupňov.

Odrezky získajú korene asi za 2-4 mesiace.

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Choroby a škodcov

Táto ihličnatá krása sa nebojí mnohých chorôb zničujúcich pre iné stromy. Je však potrebné vziať do úvahy jeho neznášanlivosť vysokej vlhkosti. Ak je pôda prenesená vodou, potom môže žiť ako huba, napríklad zasnežený pavúk. Aby sa tomu zabránilo okrem hnojiva, nebráni pravidelnému striekaniu kvapaliny Bordeaux. Keď je strom už chorý, potom použite zlúčeniny s obsahom medi na jeho liečbu, pomôžu prekonať hubu.

Poškodiť gidformis taký hmyz ako smrek prášok a vrstvy. Rovnako ako jeho trup môže prilákať Omniprsent Pawkin Tick. V počiatočnom štádiu poškodenia, aby sa ušetril smrek z škodcov pomocou roztoku mydla. Táto metóda „Dedovsky“ je stále široko používaná letnými domami v počiatočných štádiách chorôb rastlín. Opláchnite obeťou mydlovej vody z parazitov. V spustených prípadoch bez insekticídov už nerobia.

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Použitie v krajinnom dizajne

Evergreen ihla-vlasy beares sú skvelé pre zdobenie pôdy. So všetkou jeho relatívnou nenársnosťou a udržateľnosťou pre klimatické zmeny otvára veľký priestor na kreativitu. Tento ATE má mnoho výhod, ktoré z neho robia ideálnu inštanciu práve pre dizajn krajiny:

  • čisté veľkosti;
  • pomalý rast;
  • Neobvyklý formulár v tvare vankúša.

A bez tej krásnej koruny môžete zvládnuť svoj vkus, vytvárať bizarné postavy z neho. Záhradníctvo kameňov, Rocaria a alpské šmýkačky – vynikajúce možnosti pre vylodenie tohto nezvyčajného a krásneho stromu. Po umiestnení do nádrže môžete vytvoriť neuveriteľne útulné miesto na jeho pozemku. Úspešná možnosť v krajinnom dizajne bude obaja samostatne zasadené stromy a celých živých plotov.

Mimochodom, Ak chcete ozdobiť pozemok s skromnými rezervmi Zeme, môžete použiť NIDIformis lemované v samostatných kontajneroch. Potom nemusíte priniesť veľa pozemkov na vašich stránkach, zatiaľ čo môžete dostatočne zdobiť chatu alebo záhradu s týmito našuchoreným ihličnatým stromom. Ich kompaktné rozmery im umožňujú ľahko umiestniť tam, kde budete pohodlný. Zdobenie nidiformis striech budov umiestnených na webe, nebudete ich len ozdobiť, ale tiež získať dodatočnú ochranu izieb pred zrážok, ako aj vrstvu „izolácie“. V krajinnej dekorácii tento druh vyzerá skvele v kombinácii s bojazderom, zlatými a modrými trpaslíkmi.

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Smrek NIDFORMIS: funkcie a odporúčania pre pestovanie

Takže, smrek picEA ABIES NIDIformis sa stane vynikajúcou dekoráciou vašich stránok a umožní si uvedomiť nezvyčajné nápady o dizajne stránky, čo z neho robí náľade pre dizajnérov na šírku. Strom má nízky rastový meter alebo trochu viac – a nevyžaduje starostlivosť o starostlivosť.

Vyzerajú dobre vedľa iných nízkych rastlín a vytvárajú atmosférickú atmosféru kedykoľvek v roku.

V nasledujúcom videu čakáte na účes ATE ORDINARY „NIDFORMIS“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár