Snehové čistenie lopaty: Typy a Tipy na výber

S príchodom snehu sa objaví špeciálna radostná nálada aj u dospelých. Ale s ním je potrebné pravidelne vymazať stopy, strechy a autá. Aby ste uľahčili túto náročnú úlohu, je dôležité zvoliť správny nástroj na čistenie snehu. Voľba nie je taká jednoduchá, pretože výrobcovia produkujú mnoho odrôd zariadení na odstraňovanie snehu. Mieša sa podľa hmotnosti, materiálov, cieľových smerov.

Účel

Snehová lopata nemôže byť absolútne univerzálna vo svojom dizajne a stretnutí. Ten, ktorý je vhodný na čistenie strechy, je nepohodlný pri čistení auta alebo v budove. Kompaktná škrabka pre okuliare nie je vhodná na vyčistenie snehových stôp.

Zariadenia na čistenie snehových sedimentov sú:

 • štandardu;
 • pre autá;
 • vo forme škrabiek (škrabky);
 • skládky;
 • skrutka.

Štandardný

Skvelé na hranie v partii alebo križovatke snehu na tratiach. Lopaty vyrábajú z rôznych materiálov a ich kombinácií. Nízka cena a ľahký inventár pri nízkej silu si to v kategórii najmenej populárne. Takýto vedro musí posilniť kov. Plastová možnosť je povolená len na zber voľných, unAPT snehu.

Dokonca aj s kovovým hrotom nie je možné použiť plast na čistenie bleskového prostredia.

Takže môžete charakterizovať lopaty na snehu z jemnej nehrdzavejúcej ocele. Takáto oceľ neprekročí hmotnosť Phaneur a lopatka je vhodná v práci ani v silných rukách. Ale môže sa vyrovnať len s čerstvým snehom.

Lopaty vyrobené z pozinkovanej ocele rozlišuje zvýšenú silu. Zároveň sa ťahajú. Preto môžu byť použité na čistenie akéhokoľvek typu snehu, ale len s určitou vytrvalosťou a fyzickou silou. Trvanlivosť nádychového nádychu zvyšuje a rebrá s tuhosťou, ktorá umožňuje výrobu na zníženie hmotnosti a hrúbky kovu.

Automobilový priemysel

Navrhnuté na presmerovanie stroja lepenia v snehu. Autolopat na zber snehu je porovnateľný so štandardným modelom na jeho šírke, ale dramaticky zužuje bližšie k čepeli. Okrem toho je vždy vybavená skladacou rukoväťou.

Karpopat vedro z ľahkého hliníka alebo ocele, čo ovplyvňuje cenu smerom k nárastu cien.

Škrabka

Špecializované zariadenia na čistenie zariadení, podobne ako veľké škrabky na sklo. Dizajn sa vyznačuje formou vo forme rohu, rámu alebo oblúka. Rukoväť je optimálna na nepoužitie STEPLADDER. Ak chcete odoslať kus snehu, pružný plast sa upraví na rám alebo segment syntetickej hmotnosti. Rezanie zo strešného snehu zhasne z vodidla z tkaniva alebo plastového materiálu a nespadne na hlavu.

Ale bez lopatky Breakper bude zbytočné. V každom prípade budú mať snowpoty hrable. A ak sa lopata bez problémov môže prepravovať s vami v kufri na rôzne účely, potom škrabka je vhodná len na čistenie snehu z malých prevedení a striech. Väčšina zimnej sezóny je jeho veľa inaktivácia a čakať na svoju hodinu. Takýto nástroj je však vždy užitočný v súkromnej farme.

Elektrotechnika

Je možné zmierniť prácu s elektrickým lopatom alebo mini traktorom, ktorý sa šíri snehu do strán. Takéto nástroje sa ľahko vyrovnávajú s elimináciou zostávajúcich snehových kvasníkov po vyčistení strechy. Používajú sa na samotnej streche, ale nie na kaštieľ, ale na plochej streche viacpodlažných budov.

Prevádzkové elektrotechniky môžu užívateľov veku odchodu do dôchodku. Vyznačuje sa vysokou produktivitou, ale má veľké rozmery a hmotnosť. Ďalším mínusom môže byť riziko poškodenia drôtu pri nízkej teplote alebo nebezpečenstvu, aby ho odrážali s lopatkami.

NESPRAVUJE ZARIADENIA STRECHU.

Skrutka

Na pôsobení škrabky so skrutkou identifikovanou, ale predstavuje najproduktívnu verziu. Ak chcete skladať sneh namiesto hrubého fyzickej sily, sa používa so širokým krokom. Pri tlaku na šnekvencii snehovej hmoty, robí rotačné pohyby s lopatkami v uhle k blížiacemu sa snehu. Zároveň sa sneh pohybuje a resetuje blok.

Optimálne vhodné na čistenie plytkých snehových vrstiev.

Zjavný mínus sa prejavuje v nemožnosti čistenia hustých vrstvy klastrovaného mokrého snehu. Každá verzia modelu má svoje výhody a nevýhody. Najjednoduchšie sú tie, ktoré sú vo forme typickej lopaty. Môžu byť odstránené snehové uzáver z dlaždíc, vyčistite sneh zo stôp a prejdičov, zlikvidujte z kolies a brány.

Klasifikácia na základe materiálov

Z toho, čo materiál je vyrobený z lopaty, jeho trvanlivosť a pohodlie závisí. Proces čistenia je menej nákladný v čase, ak je nástroj vybavený priestranným vedrom, dobre dýchajte a zopakujte sneh. Pracovný prvok by mal byť umiestnený v pravom uhle. Pod všetkými týmito vlastnosťami môže byť pozastavená s lopatom na odstránenie snehu s obdĺžnikovým alebo trapézovým vedením.

Kaište zo strán zvyšuje svoju kapacitu. Ale vzostup veľkého počtu snehu vyžaduje veľké úsilie.

Optimálna veľkosť vedra pre priemerný užívateľ – 500×400 mm.

Okrem toho, pohodlie lopatky ovplyvňuje stonanie. Môže byť vyrobený z dreva, ktorý je vhodný, keď je lopatka zakúpená pre miestnu oblasť. Takáto stonka sa jednoducho skráti, ak sa ukáže, že je nevhodná dĺžka. Hliníková rukoväť je oveľa jednoduchšia, ale aj drahšia. Plastové kotlety sú príliš krehké a vhodnejšie pre vedro.

Pre maximálne pohodlie práce s lopatou by sa odrezky mali dostať do ramena. Zároveň sa berie do úvahy dĺžka vedra.

Lopata na predaj je skvelý rozmanitý.

Líšia sa vo forme a materiáloch:

 • Typ odolný voči vlhkosti;
 • polyetylén a iné typy plastov;
 • polykarbonát;
 • Oceľová oceľ;
 • hliník alebo dural;
 • Kombinované materiály.

Plastový inventár malý a krátkodobý. Ale plast nie je desivé vlhkosť a môže sa skladovať kdekoľvek. Predĺžiť životnosť plastového inventára môže byť vložená do kovových plechov. Hlavným rozdielom je odolnosť a odolnosť voči chemikáliám.

Čím vyššia je kvalita plastu – tým drahšie nástroj. Preto je dôležité zohľadniť spoločnosť Spoločnosti, nie príliš starať o čínske firmy.

Hliníková lopata na spoľahlivú, jednoduchú a odolnosť. Ale pre tok menej energie v procese prevádzky sa tento nástroj drží pozorovaním uhla 45 stupňov. Toto je optimálna možnosť pre dlhodobé čistenie veľkej plochy. Duralicumumum – kovová zliatina, ktorá umožňuje maximálnu pevnosť, aby sa dávala ľahká hmotnosť. Je to trochu ťažšie ako drevené, ale oveľa silnejšie. Snehová lopatka z ocele je vzorkou spoľahlivosti a sily. S ním ľahko znižuje aj ľad. Ale pre manipulácie je potrebné mať dobrú fyzickú formu.

Lopata s preglejkovým plátnom je najlacnejšia a prístupná pre seba-montáž. Jeho štruktúra a nízka hrúbka je výrobok rýchlo nosiť. Na drahších modeloch sa dodatočne vytvorí kovová kaym na panve. Vhodné najmä na čistenie čerstvého snehu. Odstráňte peknú tehotnú polevu bude ťažké. Ale aj oceľové hranice s priechodmi nebráni vzhľadu trhlín na preglejku odolného voči vlhkosti.

Druhy a dizajnové funkcie

Lopaty na odstránenie snehu sú odlišné:

 • Spôsob výroby;
 • konštruktívne detaily;
 • materiálov;
 • cieľový smer;
 • informovať;
 • Gabín.

Sú domáce a inventár. Vlastné výrobné náklady lacnejšie, ale výrobky sú ťažšie a nie tak pohodlné, ako kúpili.

Lopata – motor vhodný na zúčtovanie veľkého zasneženého územia. Sa líši na širokom vedre, úchvatné až 1 meter snehu. Rukoväť v tvare P slúži na väčšie skrášlenie. Vedro je niekedy vybavené kolieskami, ktoré zvyšujú funkčnosť lopatky. Takýto model môže byť použitý ako koliesko. Na okraji vedra vyrobeného z oceľového prekrytia, zvyšuje jeho trvanlivosť.

Lopata teleskopická oveľa kompaktnejšia lopatka s skladacou rukoväťou. Nastaviteľná výška rukoväte robí proces čistenia snehu pohodlnejší. Takáto lopata je možné zakúpiť samostatne alebo v súbore ako zložka cestného vytáčania pre výlety krajiny.

Škrabka lopaty je mechanický model, čo je vhodné v prevádzke. Odstráni záťaž z pásu. Vedro tlačí pred sebou, zatiaľ čo rotujúci šuky vyhodí sneh SOB. Ale nástroj sa zvláda len s tenkou voľnou snehovou vrstvou.

Nabíjateľné zimné vybavenie je ideálne pre prácu v oblastiach krajiny. Vymazanie snehového územia sa vykonáva bez potreby pripojenia k výstupu.

Vyžaduje včasné dobíjanie. Mobilný a nevyžaduje úsilie zo snehového dúchadla.

Technika benzínu sa vzťahuje na nákladnejšie a profesionálne nástroje. Okrem toho nie je žiadny škodlivý pár do vzduchu. Manévrovateľný v práci, čím sa znižuje čas čistenia snehu niekoľkokrát.

Výpis

Sa líši od škrabky s konfiguráciou vedra a parametrami. Na niektorých modeloch sú kolesá, ktoré tvoria značnú hmotnosť agregátu. Prítomnosť kolies uľahčuje zúčtovanie snehu, distribuuje si silu len na predstihu snehu dopredu s vedcom.

Dump je pripojený av prednej časti auta, aby sa pred ním objasnil, zámer z zasneženého nábrežia. V tomto prípade je nástroj vyrobený z ťažkého materiálu.

S vedcom

Vedro je prítomné na rôznych modeloch lopaty na odstraňovanie snehu. Účinnosť čistenia závisí od hĺbky snehového ploty vežeru. A šírka tohto detailu je tiež veľmi dôležitá. Vecket je vyrobený z rôznych materiálov: z kompozitu pred oceľou.

Škrabka

Rozlišuje sa širokou rukoväťou vo forme oblúka a pôsobí v šírke vedro. Účel – Čistenie voľného snehu. S zamrznutou vrstvou nie je možné pracovať.

Škrabka

Z tradičnej zimnej lopaty sa vyznačuje určitou zaujatosťou – pre pohodlnú inštaláciu kolmo na zem. Vhodné výlučne na praskanie, ale nie na hádzanie snehových hmôt. Nástroje Vytvorte jednu alebo dve rukoväte.

Možnosť s jedným svetlomerom, ale menej vhodné na trasenie hlbokého snehu. Je však veľmi účinný na čistenie snehových strechách.

Inventarizácia s dvoma rukoväťmi je vhodná na veľkých cestných stránkach a malých cestách. Predná hrana kovového noža tlačí sneh a zadné sa pohybujú prakticky k nemu kolmo. Aby sa uľahčila práca škrabka, ktorá sa často stanovuje na lyžiach.

Stojí za zmienku, že hybridy lopaty s škrabkou sa nachádzajú. Ich dizajn vám umožňuje zdvihnúť trochu snehu a presunúť veľké objemy na povrchu.

Hodnotenie najlepších výrobcov

Garda

Pohodlný a ľahký inventár na čistenie snehu. Prítomnosť plastovej hrany ho robí v bezpečí pre vyčistené povrchu. Je optimálny pre vysoko kvalitný prevádzkový uhol sklonu pracovného webu a odnímateľného rezania popola popola a hliníka 1,5 m dlhé. Vo svojom dizajne je uzamykacia skrutka pre spoľahlivé fixácie zariadenia.

Rukoväť Tvar kužeľa uľahčuje použitie nástroja, čím sa zabráni pošmyknutiu z ruky.

„Knight“

Plastová lopatka odolná voči mrazu je pripevnená k hliníkovú skrutku s rukoväťou v tvare V odolného plastu. Špeciálna forma vedra uľahčuje proces ploty a úľavy snehu. Prítomnosť hliníkovej dosky poskytuje pevnosť pracovnej časti, čím sa odolná voči opotrebeniu.

Lopata „Vityaz“ je navrhnutý tak, aby vyčistil stopy z voľného pľúcneho snehu.

„Snehová vločka“

Plastový veslár. Jednoduchá a iná hliníková rukoväť. Pohodlný nástroj na čistenie snehových násypov.

„Bogatyr“

Zimná lopata z kompozitného plastového materiálu. Veľký a hromadný vedro zaisťuje účinné zúčtovanie rozsiahlych snehových oblastí. Kompozitný plast sa nevykazuje v mrazu. Okrem toho vedce zvyšujú rebrá rebrá a okraj v tvare p. K dispozícii je rukoväť v tvare V.

Santa

Znamenie zvýšenej sily. Bucket je schopný odolať Auto Auto vážiace 2 tony. Súčasne je to ľahké a odoláva veľkým mínusovým teplotám. Vystužené vytvrdeným hliníkovým profilom široký 3 cm.

„Sahara“

Odolné plastové lopatky s drevenou rukoväťou a plastovou rukoväťou. Zimný sovietska lopatka kovová čepeľ, čím dáva inventarizáciu ďalšiu silu. Zároveň umožňuje rozšíriť spektrum vykonanej práce.

Fínsko

Vysoko kvalitný plast odolný voči mrazu s okrajom hliníka na externom pracovníkovi. Drevený stojak s plastovou rukoväťou nekĺzne z ruky. Fínska kvalita vhodná pre ruskú zimu. Záručná doba pre inventár je uvedený na 3 roky.

Oranžový

Plastové plátno a mrazuvzdorné plastové vystužené dvomi rebrami. Tuhosť konštrukcie poskytuje dosku z kovu na základni webu.

HARD WALKER produkt s veľkými pieskymi.

Kilimandžáro

Inventár od spoločnosti „centrum náradia“ na čistenie zo snehu z malých území. Vyrobené z plastu odolné voči nízkej teplote a nebojí sa mechanického poškodenia. Pohodlná plastová rukoväť vám umožňuje pevne opraviť nástroj v dlani ruky pri práci. Ergonomické kotlety sú pokryté gumikou a nespôsobuje nepríjemné hmatové pocity z dotykovej kože na mrazu.

„Bison“

Lopata je vyrobená z vysoko kvalitných odolných, spoľahlivých a odolných materiálov. Pracovná hrana je lemená hliníkom a je nízka. V tomto prípade odolný voči korózii a slúži ochranu plastu pred poškodením. Na rozdiel od bežného polypropylénu je polykarbonát obdvihnutý vysokou pevnosťou a mrazom (-60 ° C). Stabilita materiálu na slnečné svetlo a iné poveternostné faktory.

Hliníkové kotlety pokrýva film, takže ruky nie sú zmrazenie.

„Sneh“

Inventár je identický v kvalitatívnych charakteristikách s modelom „ZUBR“. Umiestnené v kufri vozidla akejkoľvek značky. Neuskutočňuje pri skladovaní a preprave. Gumová podložka na škrabáke vám umožňuje očistiť asfaltové a betónové povrchy.

„Arctic“

Inventár s polykarbonátovým vedením so zvýšenou odolnosťou voči mrazom a istým silou. Stabilita materiálu sa pozorovalo v teplotnom rozsahu -60 ° C až +140 °. Hliníkové kotlety sa rozmazali filmom pre pohodlné vyhľadávanie nástrojov v rukách.

Pracovná časť je prispôsobená veľkým množstvám aj vďaka dodatočným pásom. Dobre premyslený konfigurácia vám umožňuje používať inventár nie rovnako ako lopata, ale aj namiesto zošívačky.

Ako si vybrať?

Podľa hmotnosti nástroja

Jedným z hlavných ukazovateľov dobrej zimnej lopaty sa považuje za malú hmotnosť. Pravidlo je pravdivé: Svetelný nástroj je zjednodušená práca vo svojom potešení, masívnej – dlhá práca. Najdostupnejšie modely sú vyrobené z plastu.

Gabarits

Môžete rýchlo unavovať aj pri práci s nízkou snehovou lopatkou, keď je veľkosť náradia nesprávna. Parametre lopatky (zošívania) sú vybrané pre jednotlivé parametre a potreby. Zároveň je pozornosť čerpaná do oblasti a zohľadňujú sa funkcie konfigurácie.

Konfigurácia

Snowboardové lopaty sa zvyčajne vyrábajú s bočníkom na jednej alebo troch stranách. Zasahujú do skĺznutia snehovej hmoty z lopaty a umožňujú preniesť viac snehu na jeden prístup. Rýľ s vysokými stranami priestranného vedra, ktorý je umiestnený pomerne malý sneh.

Je ľahšie pracovať s polkruhovými vedrami vhodnými na čistenie nerovného terénu. Majú širokú pracovnú časť plus pohodlný stonk. Na veľkých snehových oblastiach sú ploché široké lopatky pohodlnejšie.

Dizajn

Veľké strany na zadnej strane zimných lopatiek vám umožní zlepšiť jeho plachtenie a pracovný proces. Hliníkový vystužený bar posilňuje plast. Okraj pozdĺž okrajov pracovnej časti ju chráni pred poškodením a zvyšuje životnosť nástroja. Okraj nehrdzavejúcej ocele pomôže pri zúčtovaní asfaltu a betónového povrchu zo snehu a spánku. Ľahká lopata s plastovou hranou nepoškriaba povrch a nepoškodzuje rastliny. Skladacia rukoväť je vhodná, ak plánujete prepravovať lopatu.

Veľká lopatka s stacionárnou rukoväťou nie je vhodná na prepravu.

Ďalšie hodinky Preskúmanie videa Lopata na čistenie snehu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár