Spiraray orezávanie po kvitnutí: Pravidlá a schéma

Spirea je dlhodobý ker ružovej rodiny. Toto je pomerne nenáročná rastlina prispôsobená letnému teplu a zimnému mráz. Povedzte, ako riadne orezať spiray po kvitnutí.

Zvláštnosť

Light-Affilome Rastlina môže žiť až 15 rokov, miluje vlhkosť a slnko. Vo voľnej prírode sa môžete stretnúť v blízkosti vodných útvarov alebo na okrajoch lesa. S dobrou starostlivosťou dosahuje rastlina za rok do 15 cm. Závod má viac ako 80 druhov a je veľmi populárny. Je zasadený ako jeden, takže v zložení s inými rastlinami.

Dlhé kvitnutie a krásny tvar kríkov možno dosiahnuť s periodickým orezaním.

Potrebujete strih?

Spilea rastie veľmi rýchlo, v priebehu času, jej Bush začína začať mladých výhonkov, rozpadá sa v rôznych smeroch, nákup nie je veľmi atraktívna forma. Správne a stabilné orezávanie pomôže obnoviť a zlepšiť tvar kríka a tiež sa zbaviť suchých a zbytočných vetiev, Stretch Long Blossom, dávajte príležitosť bez následkov prežiť zimu a zachrániť kvetinové embryá. Spirea Shots sú krátkodobé, stačia sa na 2-3 roky. Potom sušia a urobia ker opusteného, ​​nedávajú príležitosti na vytvorenie nových výhonkov. Časy kvality a orezávania sa uplatňujú na rôzne typy spiries rôznymi spôsobmi.

Typy orezávania

 • Sanitárny. Takéto orezávanie je možné po roztavenom snehu. V procese sa orezávanie odstráni suché vetvy a vyberie malú prasiatko vnútri kríka. Táto metóda vyvoláva nárast počtu púčikov a rastlina dáva všetkým silám o raste zdravých výhonkov. Peeling suché poháriky tiež odstrániť spolu s najčerstvejšie tipy. Odbavenie by sa malo vykonávať len cez obličky. Táto metóda sa používa na kríky viac ako 3 roky.
 • Stimulovanie. Prerezávanie sa vykonáva cez obličky znížením veľkosti vetiev, takže pre mladý rast 25-30 cm. Postup sa vykonáva v júni. Spiree bude hrubý kvet a vyzerá nádherný.
 • Tvarovanie. Na jar alebo lete robia transformáciu kríkov akejkoľvek formy, v závislosti od vašich preferencií. Ak chcete zaoblený ker, vykonajte rezanú čiaru na rovnakej úrovni, pomaly zaokrúhľuje obrysy kríka. Ak máte zelený živý plot z tohto ker, kvet, ktorý spadá do júla, robiť orezávanie na konci leta, keď rastlina bude blikať. A na jar len aplikujete siluetu. Skrátiť najdlhšie vetvy o 25 cm. Vždy ovládať kríky zvnútra. Urob to 2-3 krát ročne. Vysoko zarastený ker prispieva k výskytu plesňových ochorení a priaznivého prostredia škodcov. Odstráňte suché vetvy a tenké mladé výhonky.
 • Omladzujúci. Omladzujúci účinok sa získa plným rezaním výhonkov na úroveň 20 cm od pôdy. Používa sa na staré kríky vo veku 10-12 rokov. Môžete odísť len 5-10 minuloročných pobočiek. Vďaka tomuto postupu môže rastlina rásť až 20 rokov.
Prečítajte si viac  Malva Musky: Popis, pristátie a starostlivosť

Prerezávanie druhov kvitnúce na jar

Spiriere Spiriere zahŕňa takéto typy:

 • „Wangutta“;
 • „NIPPONSKAYA“;
 • „Gray“;
 • „TUNBERG“;
 • „Dubberless“;
 • „Stredná zlatá“;
 • „Argut“.

Ich charakteristickým znakom je biely kvet so žltkastými strednými a veľmi dlhými výplňovými. Hrubý kvet v tvare dáždniku obálky strieľa, čo spôsobuje, že sú naklonení na zem. Kvety sú vytvorené na minuloročných výhonkoch pozdĺž celej dĺžky pobočky. Trvá to podívané 2-3 týždne. Niektoré druhy kvitnú v bielej alebo krémovej farbe.

Kríky, kvitnúce v máji a júni, odrezať v lete ihneď po kvitnutí. Vzhľadom k tomu, že sú náchylné na hojný rast výhonkov, orezanie pre nich je jednoducho potrebné. Všetky druhy orezávania sa vzťahujú na také typy liehovín. Trim vetvy potrebujú asi jednu tretinu po ukončení kvitnutia, uprostred leta. Je potrebné, aby bol nasýtený v jarnom kvete. Zranené kríky môžu mať akúkoľvek formu. Takéto typy rýchlo zvýšia korunu, takže ak zanedbávate rezanie, jednoducho strácajú zrak a nebudú dekoratívne.

Napríklad sivá spiroia začína kvitnúť koncom mája – začiatkom júna a dosiahne rast až 2 metre. Takže keď sa vyskytne prerezávanie, mnohé kvetenstvo je stále kvitnúce a veľmi ľúto. Ale prenesie proces dobre, a budúci rok jej koruny bude znovu rásť.

Orezávanie letných vodičských odrôd

Pre letné odrody orezania je prerezávanie potrebné na stimuláciu dlhého kvitnutia. Koniec koncov, puky sú vytvorené na stonkách aktuálneho roka. Texty zahŕňajú takéto typy kríkov:

 • „Berezolistické“;
 • „Billard“;
 • „Flt“;
 • „Irovel;
 • „Japonci“;
 • „Trpaslík“;
 • „Papier“;
 • „Douglas“;
 • „Histo-kvitnúce“.

Prosím, našu farbu celé leto. Kvetenstvo jasných odtieňov z ružovej do fialovej formy vo forme malých ventilátorov alebo veľkých dáždnikov. Takéto typy spirea môžu byť narezané na jeseň, bližšie k chladu. A je možné ju veľmi rozrezať, prakticky cez pôdu, odstrániť všetky suché výhonky a dokonca aj ošípané. To všetko pôjde len na láskavosť.

Prečítajte si viac  Prevodovky pre motobruu

Ak máte zlý Bush, Pred orezaním sa môžete dodatočne vystreliť rozdelením koreňového systému alebo rezaním rezných rezov a dať ich do hrnca na koreň, Pravidelne zavlažovaný pred vzhľadom na zelené listy. Ak napriek všetkým vašim snahám s orezávaním kroviny nedávajú požadované výsledky, je lepšie ho kopať a dať ďalšie. Po orezaní, zahriať ker na zimnú vrstvu lístia alebo piliny. A na jar, toto všetko je odstránené a posypané kríhom s organickým hnojiva.

Napríklad, Spirius „Papier“ kvitne už v prvom roku pristátia. Kvetenstvo je vytvorené na vrchole úteku. Do budúceho roka, vrchol výhonkov sa deje a kvitnú začína na výhonkoch zo strán. Rastlina je odolná vďaka hrubým kameňom, každá kmeňová žije 6-7 rokov. Takéto kríky sú preto potrebné ročne zo 4 rokov rastu rezaním celej hornej časti vo výške 30 cm od zeme.

Schéma a pravidlá orezávanie živých dutých

Liverestore vyžaduje ešte väčšiu pozornosť ako obyčajné puzdrá. Ak chcete vytvoriť, bude to vhodné akékoľvek odrody rastlín. Keďže tento ker okamžite rastie, v živom živý plot orezávania by malo byť s jasnými hladkými linkami. Mladá živá nadmorská výška musí byť orezaná na druhý rok života. Na rezanie stačí jednu tretinu celkového rastu za rok. V dospelých rastlinách môžete znížiť polovicu rastúcich výhonkov ročne.

Pružina

Prvé orezávanie sa vykonáva pri vyprázdnení kríka na jar. V tomto prípade musia byť vetvy skrátené o polovicu, ako aj odstrániť suché a poškodené výhonky. Právo je rezané na prvé obličky smerujúce von. Vlastnosti orezávania priamo súvisiacej s vekom závodu:

 • V prvých dvoch rokoch rastu sa výhonky skrátia na jednej úrovni;
 • 3 roky môžete znížiť všetky výhonky na samotnú pôdu, t. Na. nebudú kvitnúť a môžu zhrubieť ker.
Prečítajte si viac  Smrek "FASTIGIATRA" SMURE: Popis, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

Tvorba Bush môže byť vykonaná v marci pod podmienkou stabilnej teploty bez mrazu.

Letné orezávanie

Počas letného kvetu, sprearea naozaj potrebuje pozornosť. Počas kvitnutia je potrebné jemne odstrániť prázdne kvetenstvo, čo neumožňuje dozrievanie semien. Prispeje k rastu bočných výhonkov a stimuluje trvanie kvitnutia.

Vlastnosti orezávania rôznych odrôd

Spiray White

Tento veľmi bežný typ kríkov s výškou až 1,7 metra má hnedú farbu kôry na vetvy a listy s ostrými vrcholmi. White Blossom začína v júli. Rozmazané kvetenstvo sú odstránené v auguste po kvitnutí, takže neberú moc v závode. Jarný ker vyčistený od vzoriek a suchých výhonkov, tvar siluetu. V piatom roku rastu musí byť ker pravidelne stláčať na výšku 30 cm.

Spiraya Wangutta

Tento spire môže byť rezaný v apríli, riedenie a čistenie zo sušených vrchov. Z kmeňov nad 7 rokov sa môžete zbaviť. Rast tejto spirea môže dosiahnuť 3 metre. Šírka koruny má priemer až 2,5 metra. Jej šírenie korún sú pokryté bielym kvetom. Rezanie môže byť spustené ihneď po skončení kvitnutia orezávaním vetiev o polovicu a rozvetvené vetvy narezané na tretinu.

Starostlivosť po orezaní

  Po riadnom orezaní kedykoľvek v roku, rastlina zažíva stres a potrebuje kŕmenie. Hnojivá prispievajú k mulčovaniu pôdy spolu s zavlažovaním. Ak bolo prerezávanie leto, potom ker môže byť naplnený organickými hnojivami. Počas dňa predtým, ako je potrebné naliať rastlinu, aby sa živiny rýchlosti dosiahli koreňový systém. Po prikrývaní pod kerom môžete naliať piliny alebo listy z kompostu. Ako vidíte, prerezávanie hrá dôležitú úlohu v živote Spire.

  Najdôležitejšou vecou je správne a podľa typu rastlín. Záleží na jeho dekoratívnosti a trvanie života.

  O tom, ako orezať Spireire po letnom kvete, pozrite sa ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: