Spiray Berezoliste: Popis, pristátie a starostlivosť

Jedným z najobľúbenejších záhradníkov dekoratívnych záhradných kríkov je Berozoliste Spirea, ktorý môže byť pestovaný v južných regiónoch a v strednom pruhu kvôli svojej zimnej ťažkosti a vytrvalosti. Závod má svoje vlastné jemnosti pristátia, reprodukcie a starostlivosti, ktoré potrebujete vedieť, kedy sa kultivuje.

Popis krovky

Dekoratívne spiae berezolistické (latinsko spirarea betulifolia) má iné meno – Tollga. Tento krásny pohybujúci pohľad je nenáročný v starostlivosti, môže rásť na rôznych pôdach a dobre odoláva drsné zimné zima.

Popis zariadenia zahŕňa množstvo vlastností.

 • Kroon vo forme lopty má rovnaké parametre ako jeho výška – 50-80 cm, lístie si zachováva svoju dekoratívnosť počas leta.
 • Krovové vetvy sa vyznačujú miernym rastom, mladé výhonky prevládajú načervenalé farbu kôry, zatiaľ čo dospelé kríky, ktoré ona hnedá.
 • Rozmery listov od 2,5 do 4,5 cm v dĺžke so šírkou 1,5 cm. Farba – zelená, hlboká, na spodnej strane. Tvar – tvar vajíčok s špicatou špičkou a jazzovými hranami.
 • Spirerea kvitne vo veku 3-4 rokov, spravidla v druhej polovici júna, ale kvety sa uchovávajú na krátku dobu – asi dva týždne. Kvetenstvo sú kefy, v ktorom sú dolné kvety dlhšie ako zvršok, a ukazuje sa, že kvety sa zdá, že tvoria horizontálny rozsah.
 • Kvety majú ružovo, bledé a hlbšie odtiene, niekedy jemný krém alebo biely. Záhradníci, ktorí nevynášajú kultúru semien, na zachovanie dekoratívnosti, lopaty kefy sa odstránia, keď začnú blednutie.

Zvlášť jasné sfarbenie listov a farieb je možné dosiahnuť, okyslenie pôdy pre spiries, ale v tomto ohľade, rôzne odrody rastlín môžu byť trochu odlišné v ich preferenciách.

Výrazné črty druhov sú jeho schopnosť čistiť vzduch, zvýraznenie fytoncides, ako aj nákup lístia krásnych zlata a oranžových odtieňov v jesennom období. Jeden deň Spiree vysadený v záhrade je schopný kvitnúť a vyzerať si osobne, ale potom je vhodné aktualizovať ho maximálnym orezaním pobočiek.

Populárne odrody

Existuje niekoľko populárnych odrôd rastlín, Kto úspešne prišiel do záhrady milencov tejto kultúry:

 • Zlato – Kompaktné puzdro, nie vyššie ako 70 cm, má zaoblenú korunu v tvare lopty. Odroda je schopná zmeniť farbu listov v závislosti na fázach vegetácie – sú zelené, zlaté, svetlé červené, burgundy a lilac. Malé biele kvety sú uložené na ker od prvých dní leta a do polovice augusta.

  • Sférická koruna, v obvode 1,5 m komponent Island Grade, Zároveň sa pohybuje od 80 cm do 1 m. Rastlina miluje osvetlené oblasti a nenáročne k zloženiu pôdy. Jeho kvetenstvo vo forme štítov zahŕňajú mnohé snehové biele farby.

  • „TOR“ – Dekoratívny stupeň s hemisférickou formou nadzemnej časti, kruhu a 1,5 výška. Jeho kvety majú bledý béžový, žltkastý alebo krémový odtieň. Kultúra sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči mrazu, najmä dobre vyvíja na olúpaných pôdach, pretože jeho listy sa stáva hlbšou farbou.

  • Krásne ružové okvetné lístky sú charakteristické pre kompaktné malé veľkosti kríkov Ružový. Výška rastie až 50-60 cm. Miniatúrne puzdro vyzerá veľmi efektívne kvôli hustým korunkom a nezvyčajným, originálnym odtieňom lístkov.

  Uvedené odrody Spirea sa líšia v ich veľkostiach, farebnom a tvare koruny, rôznych období kvitnutia, ale sú vysoko cenené pre svoje botanické a dekoratívne kvality a sú široko používané na dizajn záhrad a parkov.

  Pravidlá pestovania

  Pristátie – zodpovedný moment v pestovaní dekoratívnej kultúry. Preto je dôležitá každá etapa tohto procesu a prípravu na to.

  Načasovanie

  OPTIMÁLNY ČAS NA DISEEMBARK SPIRNIKA V OPEN PÔDOVANÍ – JARKU A JEUNOM. Aby sa vystavenie slnečnému žiareniu nezrazilo sadenice, pre tento postup je múdrejší vybrať si daždivý, dokonca aj daždivý deň.

  Výber miesta

  Pre ker, bude vhodný pre dobre osvetlený pozemok so svetlým tieňovaním, na mieste, kde podzemné vody leží pomerne hlboko.

  Príprava pôdy

  Pre dobrú adaptáciu a rýchly rast je Bush potrebný úrodný, divý pôda so zvýšenými hladinami kyslosti. Okrem toho je potrebné zaviesť organické hnojivá na zem – ohromený hnoja alebo kompostu.

  Výsadba

  Algoritmus akcií:

  • 10 dní pred pristátím, otvor pre sedenie 60 cm hlboko, ktoré má veľkosť, by mala prekročiť chladič koreňov 1/3;
  • Medzi rastlinami, intervaly 0,5 m sú ponechané, menšie intervaly sú prípustné, ak je vytvorený živý plot;
  • Na dne jamiek, drenáž štrk a plytké kamienky alebo hliny;
  • Substrát pre kultúru musí obsahovať rašelinu, vlhký, veľký piesok a trávnik;
  • Koreňový systém mladých busty pred pristátím sa zníži do vody s rastovým stimulantom rozpusteným v ňom.
  • Kontajnerové rastliny sú hojne zbavené vody na bezpečnú extrakciu;
  • Spiren je umiestnený v diere s koreňovým hrdlom umiestneným na úrovni zeme.

  The Labure Zeme, je potrebné naliať pôdu pod krovom, predtým, než zakrúhol jeho mulč.

  Vlastnosti starostlivosti

  Spiree potrebuje pravidelné zalievanie, mulčovanie, kŕmenie nutričných zložiek a iné postupy potrebné na jeho kultiváciu.

  Zalievanie

  Je potrebné zavoliť prioritnú zónu 1-2 krát za 15 dní, nalievanie o dvoch vektoroch vody pod každým krovím. Úplne zastaviť zavlažovanie v chladnom počasí (+10 stupňov a nižšie). Ubytovanie Mulch sa vyskytuje po zavlažovaní, optimálnych materiáloch – rašeliniská, uvoľnenie v tomto prípade irelevantné.

  Tvorba hnojív

  Dvakrát počas obdobia vegetácie, rastlina oplodňuje – pružinová voda s roztokom kvapalného hnoja zmiešaného s superfosfátom. Pred vytvorením púčikov sa musí pridať do pôdy, vrátane fosforu a draslíka.

  Orezávanie

  Pre skupinové rastliny, lisovanie účesov, podpora kríkov v elegantnom stave. Sanitárne orezávanie sa vykonáva na jar – staré a mladé výhonky sú narezané na prvú interkause. U dospelých kríkov vo veku 4-5 rokov, 25 cm dlhé pobočky sú ponechané na omladenie.

  Príprava spireya na zimovanie je kontrolovať a odstrániť pokazených výhonkov, kríky sú namontované s organickým a rašelinou na ochranu rastliny pred malými zvieratami, ker jemnej mriežky je oplotenie. Na pokrytie kríkov odolného voči mrazu so špeciálnymi ochrannými materiálmi.

  Metódy chovu

  Každý záhradník si vyberie o seba najvhodnejší spôsob, ako chovať spiraea birch.

  Cherenca

  Môžete kresliť ker na jeseň čas. Počas postupu, vetvy rastú vertikálne, mladé a majú čas vyhrať. Potom, iba horné listy listov sú ponechané a vetva v roztoku pre tvorbu koreňov. V nádobách s navlhčenou pieskovou odrezkami pristál s miernym sklonom. Na jeseň sa vstrekujú do zeme a sú pokryté jarným pristátím.

  Kopanie

  Jednoduchý spôsob, ako pre začínajúcich záhradníkov – dostať lisovanie. Nižšie zdravé ker výhonky musia byť vyberané do pôdy pod materskou závodom vo varených plytkých jamkách a spoľahlivo konsolidácia, neustále zvlhčovať prioritný kruh dospelého kríka. Spolu s, Môžu sa vykonať iné agrárne diela, ale s opatrnosťou, snaží sa poškodiť proces vytvárania koreňov v budúcom sadeni. Na zimu, pôda je tvarovaná, klesá s ochrannými materiálmi a oddelené výhonky s koreňmi na jar, zatiaľ čo sú vysadené vo vonkajšom teréne.

  Deliaceho kríka

  Takže môžete získať ponuky z rastlín vo veku 3-4 rokov. Na jeseň je pôda v poriadku pod duchmi, vyleje sa v kruhu, odstráňte puzdro a ostrý nástroj je oddelený na niekoľko častí. Každý musí mať neporušený trup a silné korene. Kríky môžu byť vysadené v pôde, ale pre zimu bude musieť ich dôkladne ukradnúť, aby sa nestalo žiadne zmrazenie.

  Metóda osiva nie je príliš populárna, pretože trvá veľa času a úsilia. Veľmi dôležité vysoko kvalitné semená, inak nesmú stúpať. Semená na jar, po výdavkoch antifungálne spracovanie a stratifikáciu. V skleníkových podmienkach, semená klíčia, potom sú prepustení. Na zimu sú mladé rastliny lepšie presťahovať sa na skleníky a výsadbu na trvalom mieste budúce jar.

  Choroby a škodcov

  Takáto kultúra ako spirea je zriedka podrobená chorobám a útokom škodlivého hmyzu. Ale s nesprávnym agrotechnológiou z týchto problémov, môže trpieť.

  Bežné problémy, s ktorými záhradníci čelia pri pestovaní kríkov – sivá forma, rôzne typy miesta. Na ošetrenie bude potrebné úplne postihnuté plne postihnutým hubami a sprej s fungicídnymi prípravkami.

  Efektívny výsledok poskytuje ochranné a kontaktné prostriedky „DITAN M-45“, schopný pomôcť pri infikovaní perionospherov, fytofluoric a iných patogénnych húb. A tiež z mnohých plesňových ochorení je vhodné aplikovať „benomyl“ ako terapiu a na prevenciu. Najjednoduchšia metóda – spracovanie burgundovej tekutiny v jarnom čase.

  V nebezpečných škodách, ktoré ohrozujú normálny rast a aktívna vegetácia kríkov patrí:

  • Web tick, známky životne dôležitých aktivít, z ktorých vzhľad bieli škvrnitov na listoch a v budúcnosti ich žltnutie a sušenie;
  • List TLL a jeho larvy – škodcovia sania životné šťavy od mladých vetvičiek, v dôsledku čoho stratia svoju atraktívnosť a môžu zomrieť.

  Súvisiace škody zariadenie môže aplikovať iné škodcovia – päty, whiteflies a letáky, kliešte. V takejto situácii použitie acaricídnych a insekticídnych činidiel.

  Aplikácia v krajinnom dizajne

  Berezolistický stupeň sa pestuje na použitie v jednoduchých a skupinových pristátiach. Vysoké dekoratívne vlastnosti zariadenia vám umožňujú vytvoriť rôzne originálne kompozície s jeho účasťou:

  • Spirea vyzerá veľkolepé ako rámovanie skalnatých záhrad a kvetinových lôžok pomocou upravených kameňov;

  • Úspešná možnosť aplikácie je kombinácia s inými prvkami v alpskom snímke;

  • Kultúra je nevyhnutná so zariadením takejto elegantnej kvetinovej záhrady ako zmesi;

  • S pomocou skupinových veží, môžete krásne zónovať pozemok, najmä pre to je vhodný pre miniatúrne odrody mýta.

  Kvitnúce ker môže ozdobiť verandu, zelené trávniky, dobre kombinované s vysokým a nízko-temperamentným ihličnatým stromom a kríkom. Často sa získajú originálne súbory, keď sú spilera kríky kombinované s trvalkými svetlými a veľkými kvetmi, park ruže a astrams, kvitnúce kríky Weigel, Lilac a Hydrangea.

  Najpozoruhodnejšia kvalita brezy spirea – je to krásne nielen na momenty kvitnutia. KRUT si neustále udržiava dekoratívne, čo vytvára dobrú náladu a jedinečnú záhradnú atmosféru kedykoľvek.

  Prečítajte si viac o Spiae Berezoliste Pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár