Spirea Berezoliste „Tor“: Popis, Tajomstvo výsadby a starostlivosti

Spiree sa vzťahuje na rodu dekoratívnych dekoratívnych kríkov ružovej rodiny. Preložené zo starovekej gréčtiny, slovo „spie“ znamená „špirála“. Vo voľnej prírode sa tento ker nachádza v lesoch, lesných stepoch a polosuškách, v horskom subalpine zóne severnej pologule. Taktiež rastie na území Ázie av Severnej Amerike. Spirea sa vyznačuje odolnosťou voči suchom, zimnou ťažkosťou a pôdnou plodnosťou.

Vzhľad

Spiray Berezoliste „Thor“ je kompaktný listnatý závod v tvare guľôčky s výškou približne 70 cm, priemer hustého rozmetávača koruny dosiahne 1 m a viac. Mladí vetvy rebrované a zakrivené, majú červenkastý odtieň, staré – hnedé. Listy širokej tvarovanej spirea, podávané, s klinovou základňou, sa podobajú brezovým listom, pre ktoré tento spievajú a dostali takýto druh druhov. Farba Leaf Dark Green s oceľovým leskom letným a bohatým žltým alebo červeným oranžovým na jeseň. Na spodnej strane je farba listu ľahšia, vyčnievajúce žily sú viditeľné, listy sú 4 cm.

Kvety Spiray Berezoliste koncom júna, od 3 rokov. Vynesené kvetenstvo majú priemer 5-7 cm, sú hrubé, pozostávajúce z 20-90 malých piatich farieb 7-8 mm. Farebné okvetné lístky Light Cream. V auguste začínajú kvety, ale niekedy môžu kvitnúť.

V októbri, veže berezoliste „Thor“ dozrievajú ovocie – letáky.

Ako zasadiť?

Výsadba tejto škály spiries môže byť na jar, kým sa obličky nebudú rozpustiť, alebo na jeseň (od začiatku septembra). Odporúča sa semenádlo s otvoreným koreňovým systémom, aby sa namočil pred výsadbou v roztoku kvapalného hliníka, pridaním stimulátora rastu. Sadenie v nádobe musí byť umiestnené vo vodnej nádobe, aby sa korene ľahko odstránila. Na pristátie by ste si mali vybrať miesto s dobrým osvetlením alebo pozemkom s ľahkou polovicou. Pôda môže byť akákoľvek konštrukcia, ale v opise tejto odrody je potrebné poznamenať, že ker bude mať krásnu jasnú farbu pri pristátí do mokrého vyčerpaného bubna.

Veľkosť pristávacej studne by mala byť dvojnásobok objemu chladiča.

Požadovaná hĺbka je asi 50 cm, drenážna vrstva 12-15 cm je umiestnená v deň. Sejačka v diere by mala byť umiestnená tak, že jeho koreňový krk je na tej istej línii s povrchom zeme, potom musíte naplniť jamu s pôdou a kompaktné. V priemere sa odporúča vytvoriť drážku na zavlažovanie busty. Ak sa berezolistický spirea používa ako živý plot, potom by mala byť vzdialenosť medzi semenáčikmi aspoň 50 cm.

Prehľad spiray berezoliste na video nižšie.

Potrebné podmienky

Napriek tomu, že táto odroda Spirei Berezoliste je pomerne ľahká starostlivosť, Malo by sa starostlivo čítať s odporúčaniami skúsených záhradníkov.

  • Zalievanie. Dlhé sucho pre spiray berezoliste „Thor“ je deštruktívny. Na Bush dobre rástlo, systematické zavlažovanie je dôležité. Ak v lete pravidelne prší, potom zavlažovanie 2-krát mesačne. Jedna závod vyžaduje 1-2 vodné vedro v závislosti od jeho veľkosti. Po zavlažovaní pôdy sa odporúča mulčovať alebo uvoľniť.
  • Podkord. Hnojivo by sa malo urobiť niekoľkokrát za sezónu. Odporúča sa prvé kŕmenie, po orezaní pružiny, s použitím vlhkého alebo infúzie kovboja s pridaním 10 g superfosfátu. Koncom máju – začiatkom júna sa odporúča, aby sa potaš-fosforečné hnojivá. Môžete použiť akékoľvek komplexné prípravky na kvitnúce kríky. Na jeseň je potrebné pozerať na valcovaciu kruh humusom, rašelinou alebo listy.
  • Orezávanie. Tento postup sa odporúča, aby sa vykonalo skoro na jar, až kým sa obličky prebudenie. Všetky staré výhonky by mali byť odstránené (6-8 rokov), rezanie ich zo zeme, vzhľadom na to, že horná oblička by mala vyrastať. Mladí pobočky odrezali, zhromaždili ich v balíku, aby sa koruna správne. Po piatich-ročnom veku sa stonky kríkov nakrájajú do výšky 30 cm od zeme, zvyšuje rozpadu a hrúbku populi. Po kvitnutí musíte určite odstrániť vyblednuté kvety.
  • Zimný. Odporúča sa plodiť poškodené vetvy po skončení listu. Táto odroda nevyžaduje v zime špeciálny prístrešok. Bush musí byť zatvorený humorom alebo rašelinou, bude to nielen ochrana, ale aj kŕmenie. Aby ste predišli poškodeniu invázie veľkých hlodavcov, mali by ste vopred nainštalovať špeciálnu ochrannú mriežku.
  • Škodcov a chorôb. Jemné listy Spirahi môžu trpieť kolóniou tly, ktoré sa živia šťavy z rastliny a belavé škvrny na listoch označujú porážku bypass tick. Okrem toho, kríky môžu poškodiť Biela, Leftling, Multicolorud Miner. Ankaricídy by mali byť použité z kliešťov a anti-hmyzu aplikovať „fytoverm“, „decis“ a iné insekticídy. Spirea Berezoliste „Thor“ je zriedka ohromený hubami, ale ak sa deteguje poškodenie vetiev alebo listov so sivou formou, odporúča sa liečiť rastlinu fungicídmi, napríklad „fytoosporín-m“, „DITAN M-45“. Prevencia plesňových ochorení je pružinové striekanie zmesi Bordeaux.

Žiadosť

V krajinnom dizajne sa Spiray Berezolistický „Thor“ často používa ako živé nožnice a hrany v blízkosti vyšších okrasných kríkov a stromov.

Je to organicky kombinované s trvalkými astrammi, ružami, lojálnymi, lilac, viburnum, ihličnatými horninami.

Spirea je dobrý a čistý a v zmiešaných kompozíciách. Zdobia alpské šmýkačky, ROCARIA, ZMESY.

Spiraea Berezolistický je veľmi krásny ako v období kvitnutia, a na jeseň, keď jej listy získavajú jasne žlté alebo červenkasté odtieň.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: