Spirea Douglas: Popis, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

Spiria Douglas – Leaf Foll Dekoratívny ker zámorského zostupu, úspešne používaný v domácom krajinnom dizajne. V záhradných kompozíciách trvá jeden z centrálnych miest kvôli jeho efektivity, multifunkčnosti a plasticitu.

Popis

Spirea Douglas je populárny v záhradách aj z dlhodobého obdobia kvitnutia, ktorý prebieha na jeden a pol mesiaca. Kroviny strieľa veľmi odolné, s jednoduchými stonkami, dospievajúcim, nasýteným tieňom. Sú ziskové zarámované nie veľmi veľké jasne zelené listy podlhovastého tvaru s sotva viditeľným strieborným matným.

Hlavnou výhodou závodu je nenáročná starostlivosť a netradičnosť pre rastové prostredie. Spirea je zimná ťažká rastlina, ktorá vám umožní úspešne vyrastať v miernej klíme ruských zemepisných šíriek.

Kvitnúť

Douglas Spiray Flowers kvitnú a demonštrujú vynikajúce odtiene fialovej ružovej v úzkom tvarovaní hustých kvetenstiev. Kvety jemnej veľkosti, ale početné, zdobené vo veľkých kužele (10-18 cm). Dĺžka kvetenstva určuje podmienky obsahu dekoratívnej kultúry a ich kvality. Čo sú lepšia, najdlhšia mikina.

Aktívny rast je zvláštny pre kríky, takže trojročná rastlina ukazuje plný kvet. Kvitne túto rozmanitosť spiray od júla do letného výsledku. Ovocie dozrievajú v septembri.

Ako sapi

Semená

Typicky je materiál naočkovaný na začiatku jari do špeciálnych prímorských boxov alebo priamo na zem, ale vo vyhrievanom skleníku. Samostatná kultúra na rýchle uľahčenie podmienok miestnosti, pretože je ľahké udržiavať určitú teplotu v dome bez ďalších prekážok pre výhonky.

Na vrchole nádrží s sadenice sa film napnuje a necháva ich v interiéri s dobrým osvetlením pri štandardnej teplote miestnosti do mája. Dva alebo tri mesiace po vzniku výhonkov, sú upravené na posteli na chladenie na veľkosť plných sadeníc.

Ak chcete aktivovať tvorbu dobrých koreňov, by mal byť stredný koreň počas procesu potápača skrátiť. Avšak, že nenápadná kultúra umožňuje pristátie výhonku na trvalom mieste bez predchádzajúceho rozšírenia.

Len za ním je dôležitá starostlivá starostlivosť, zabezpečenie včasného kŕmenia, burín, uvoľnenia pôdnej vrstvy a mierne zavlažovanie.

Ak odstránite prvé kvetenstvo od mladých kríkov, bude prínosom pre rozvoj rastliny. Modifikácia Spiray Douglas podľa semien je najťažšie, a to nie je veľmi racionálnym spôsobom, vzhľadom na to, že klíčenie semien nie je viac ako 80%. Okrem toho konečný výsledok často neodôvodňuje očakávania – neexistujú žiadne príznaky materského ker.

Od poslov

Reprodukcia horizontálnych zŕn – najspoľahlivejšia a menej energeticky náročná metóda. Vykonáva sa nasledovne: Na jar, keď lístie bude kvitnúť, periférne stonky kroviny ohýbajú na zem, upevnenie drevených rohov alebo drôtu a zaspávajú s pôdou. Aby bol budúci útek, aby sa v budúcnosti uskutočnila vertikálna forma, blízko neho môžete vynechať malý kolík a kravatu pre neho na vrchole, posielanie správnym smerom.

So všetkým Royal Chieper, táto kultúra nie je rozmarná a nádherná rastie s dlhým kvetom. Vežička svetla musí byť stále chránená pred jasným svetlom slnka a udržiavať v mokrých miestach.

Pristátie

Tepelná milujúca spiéra Douglasu môže rásť na rovnakom mieste po dobu 15 rokov. Vyzdvihnúť pozemok pre ňu, musíte vziať do úvahy taký faktor. Nejaký čas je prípustný, aby mal Bush umiestnený v tieni. Napríklad, Harm Blossom nebude spôsobiť tieňované na niekoľko hodín denne. Ale konštantné tieňovanie spolu s vlhkosťou je neprijateľné.

Pozemok na pristátie by malo byť úrodné, voľné a dobre vyčerpané. Pôda v zložení – neutrálna alebo slabo kyselina. Treba mať na pamäti, že korene spiraray sú základné, vystavené vysielaniu. Ak sa podzemná voda ukáže na povrchu stránky, rastlina zomrie. Výsadba ker v tienenej nížine s klastrom vody – chybou, ktorá zmení smrť spiára.

Rastlina je prekvapivo odolná voči mrazu, ale s cieľom udržať jeho dekoratívne zvláštne pre neho, v prvom zime je lepšie ho pokryť. Je to kvôli častému poškodeniu špičkových výhonkov na čerstvé výhonky.

Na odporúčanie skúsených záhradníkov je lepšie zasadiť ker na trvalom mieste, akonáhle sa pôdne zadky, to znamená skoro na jar. Buď to na jeseň, ale najneskôr koniec pádu listov.

Ako zasadiť liehoviny

Dno omáčil pod pristátím jamiek až do 50 cm roztrhol drenážnou vrstvou vo výške dlane. Drenáž slúži ako vrstva piesku, omrvinky alebo dreveného uhlia.

Výsadný materiál musí mať dobre vyvinuté, zdravé korene. Predrezané poškodenie a suché časti. Dve hodiny, SAPLTHIST sa dezinfikuje v malte mangánu, po ktorom opustia rhizoma v činidle na stimuláciu rastu rhizomov a vykonávať spracovanie fungicídov.

Ak sa predpokladá, že Douglas Spirea je súčasťou záhradného zloženia, musí byť zasadený v diere. Skriny na vytvorenie živých plotov z rastlín sú umiestnené v priestrannom výkopu.

S ľubovoľnou možnosťou vykládky je optimálna hĺbka 50 cm. V šírke otvoru by mala byť 15 cm viac ako koreňový systém a vzdialenosť medzi kríkmi sa stanoví o 60 cm.

Nasledujú nasledujúci algoritmus akcií.

  1. V spodnej časti sú odvodnenie s 20-centimetrovou vrstvou vo forme kamienkov alebo štrku.
  2. Na vrchole drenáže sa pripravená pôda skladá zo zmesi fertilnej vrstvy a kompostu v rovnakých častiach.
  3. V strede vertikálne je Spireire inštalovaný vertikálne, korene sú distribuované, pôda zaspí. Koreňový krk musí vykonávať nad úrovňou zeme 3 cm.
  4. Zem je zhutnená, potom napojená a vedená mulčovanie rašeliny.

Pri pristátí sa zohľadňuje plánované bylinné zloženie. Ak sú spiries dekoratívny kvetinový živý plot, pristátie vedie dvoma radmi, jamka pod semenáčikmi sú kopanie v šachovnom mieste, určenie vzdialenosti medzi nimi asi 0,5 m, v uličke je 0,4 m.

V skupinových kompozíciách Spirahi rastliny na 0,7-0,9 m jeden z druhého. Je dôležité vziať do výpočtu odrody priestor – v raste a priemere, ker dosiahne 1,5 m. S úmyselnou populáciou vykládok v živom ploti v záhradnom dizajne by kríky mali byť od seba v dostatočnej vzdialenosti, takže krása Busha odhalila a plánovacia osobnosť bola zachovaná.

Optimálna pôda na utesnenie pristátia bude použitá ako horná zemská vrstva rašeliny, spojená s rovnakým množstvom humusu a riečneho piesku. V jamčkách, naplnené polovicou takejto zmesi, nalejte bohaté množstvo vody a umiestni tam sadenice, Controlling, že Rhizome je slobodný sa usadiť, nie zabalené.

Potom sa semená zblízka zvyšnú pôdnu zmes, ktorá má koreňový krk na rovnakej úrovni zo zeme, úhľadne komické pozemky v blízkosti sadenice. Nakoniec, miesto pristátia znova a pôda je zavraždená.

Mladé rastliny, ktoré majú prvé zimovanie, sú potrebné;. Pre tento účel alebo iné špeciálne materiály je vhodné rezance jedľa.

Starostlivosť

Konvenčné kapactné postupy sa skladajú z miernych zavlažovaní, uvoľnenie pôdy okolo kríkov, burín a mulčovanie. Mulč je výhodne pravidelne aktualizovaný. Ak sa zobrazí nežiaduce opláchnutie, je potrebné ho odstrániť rezaním pod základňou.

Orezávanie

Povinná udalosť s cieľom zachovať ušľachtilú dekoratívnosť spiray douglas. Prerezávanie, vedené viacerými pravidlami. Spirea, podobne ako kvitnúca letná kultúra, by mala byť orezaná len skoro na jar. Orezať ker zo štvrtého roku svojho života, musím to urobiť až do veľkosti 0,25-0,3 m od povrchu pôdy. To sa robí tak, že kultúra má zadržanú kompaktnosť, stonky sa netrpeli na stranách a počet kvetov sa zvýšil.

Vedenie jemného, ​​elitného orezania – neproduktívnu a iracionálnu udalosť. Vykonáva sa len neskúsení záhradkári. Mladé výhonky z orezaných rastlín tak uspieť s tenkou a chili a kvetenstvo budú malé.

Koruna Douglas Spiray je vytvorená na jar, kým sa na ňom objaví lístie. Staré pobočky rezané spolu s mladou zahusťčnou korunou. Je potrebné znížiť trhlé výhonky, skrátiť vrcholy. Mladá rastlina je narezaná do hornej časti podľa úrovne dobre vyvinutých obličiek.

Orezávací ker je vystavený ročne. Ak sa na Douglas Spilea objaví slabý prasiatok, dekoratívna kultúra sa presunie na inú stránku správnou transplantáciou.

Zalievanie

Zariadenie nepotrebuje neustále zavlažovanie, stačí, aby sa tento postup uskutočnil dvakrát mesačne, hojne vylievajúcu vodu. V horúcom počasí, zavlažovanie. Rovnako je dôležité vyhnúť sa sušeniu, ani omladenie pôdy na pozemku. Je potrebné, aby ho uvoľnili, ako aj externé buriny.

Kŕmenie rastlín na jar, so začiatkom vegetačného obdobia. Zavádza sa vo forme vody zriedenej vodou, po 2 týždňoch – pomocou nasýtených fosfátov. Účinne pôsobí na rast kultúry Kemira Universal – hotové hnojivo zavedené pod koreňmi.

Použitie v krajinnom dizajne

Vynikajúce kríky s pastelovými ružovými kvetmi v očarujúcich sťahík na pozadí strieborného listu efektívne sami a v rôznych skupinových kompozíciách. Sú krásne orámované Park Alides a zdobia cesty v záhrade. Dizajnéri krajinných priestorov oceňujú Spiray of Douglas pre plasticity a zvážte jej úrodný materiál pre „zelenú konštrukciu“.

Záhradníci záhradníci utesňuje skutočnosť, že má nekonečno a neuveriteľne dlhé. KRUB Stormsya dáva náležitú starostlivosť o svoje nádherné letné kvety.

Douglas Spiray Kvitnúce vidieť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: