Spirea Japonce „Little Princess“: popis, pristátie a starostlivosť

Spirea „Little Princess“ – nezvyčajný trpaslík ker, ktorý sa často používa v krajinnom dizajne. Minie Spirey – Japonsko a meno sa stalo kvôli malým veľkostiam kríka a farby farieb nezvyčajných pre tento druh. Spirea je nenáročná v starostlivosti, rastie dosť pomaly, ale priemerná dĺžka života môže dosiahnuť 30 rokov.

Zvláštnosť

Spirea „Little Princess“ – trpaslík Bush má sférický tvar. Malá princezná alebo malá princezná dostali svoje meno kvôli svojej malej veľkosti v porovnaní s inými typmi spiries. Výška ker je len 60 cm, je mimoriadne zriedkavé stretnúť sa s rozpätím tohto typu s výškou až 1,2 m. Pre sezónu rastie ker o 10-15 cm, najmä rýchlých mier rastu v prvých rokoch života. Tento ker sa vzťahuje na dlhé pečene – poteší svoj krásny vzhľad 25-30 rokov.

Počas kvitnutia, listy Spiraia získajú smaragdový zelený tieň a na jeseň sa stanú oranžovo-červenou farbou. Kvety kvitnú v júni a kvitnú do septembra a nové kvety sú tvorené celé obdobie. Japonský spiraea je pokrytý mnohými malými fialovými ružovými kvetmi zozbieranými v krytových kvetenstve. Púčiky sú veľmi malé a nachádzajú sa na koncoch pobočiek.

Akonáhle čas kvitnutia končí, malá princezná spiraea japonica dáva ovocie, ale zvyčajne sa čistia, aby sa nepokazil estetický štýl kríka.

Prvý kvet začína druhým tretím rokom života rastliny.

Opis tohto typu spiraray:

 • Má sférickú nádhernú korunu, ktorá sa môže šírku na 1,2 m;
 • Listnatý ker z rodiny Rosetiky;
 • Bohatý kvet začína tretím rokom života;
 • Spiaeiho ovocie vyzerajú škaredo a nejedia ich, takže si neviem predstaviť.

Ako zasadiť?

Prvé pravidlo úspešného pristátia krovky – správne vybrané sadenice. Spiaei Roots musia byť pokryté pôde, aby sa zabránilo sušeniu. Ak je zem vysušená, pred výsadbou musíte dať korene do vedra s vodou na 1-2 hodiny. Samotné korene musia byť dobre vyvinuté, bez suchých rozbitých tipov.

Uprednostniť malé sadenice bez listov – to sú oni, ktorí majú dobré prežitie.

Pristátie by sa malo konať neskoro jeseň alebo skoro na jar, kým boli tvarované obličky. Rastlinný závod Najlepšie v Zamračnom počasí. Mladé sadenice sa rýchlo vyvíjajú, takže je potrebné predpokladať dostatok miesta pred plánovaním.

Malé princezny môžu rásť v akomkoľvek teréne. Cíti sa dobre v oboch miernych klimatických a horúcich. Ale pôda sa nehodí. Tento japonský ker miluje zmes obyčajnej zeme s rašelinou a pieskom. V studni koreňov, musíte dobre narovnať a naplniť slamku so zemitou zmesou. Záhradníci sa odporúčajú, aby spiraea vykopali otvor s hĺbkou až 50 cm, takže koreňový krčík je na rovnakej úrovni s povrchom. Ako prax ukazuje, ak ste pred dažďom dal krík, postará sa o takmer 100% prípadov. Potom, čo je ker vysadený, pôda musí byť dobrá, naliať a ľahko vlhké.

Ako sa starať?

Starostlivosť o kríky začína včasným zavlažovaním. V prvých rokoch života, rastlina veľmi potrebuje dostatok vlhkosti. Po prvom kvete je možné vodu jeden alebo dvakrát týždenne, ak je v lete zhoršované, množstvo zavlažovania sa môže zvýšiť. Nemôžete nalievať ker, pretože korene sú príliš blízko k povrchu a môžu sa ohýbať, čo povedie k smrti rastliny.

Môžete kŕmiť „malú princeznú“ dvakrát pre sezónu – najprv po zime, potom počas kvitnutia.

Po zime, keď je prerezávanie, môžete ľahko perie pôdu s komplexom minerálov, v období kvitnutia – kovboj alebo vták vrh.

Pravidelne je potrebné uvoľniť pôdu a zabrániť tvorbe kôry okolo koreňov. Explózia musí byť vyrobená plytká, aby nedošlo k poškodeniu koreňov (nie viac ako 5 cm), uistite sa, že po zrážok alebo zavlažovaní.

Metódy chovu

Skúsení záhradníci odporúčajú niekoľko spôsobov reprodukcie dekoratívneho japonského kríka.

 • Žiarivý – proces je dosť nepríjemný, ale účinný. V lete, keď Spirea Blooms (jún-júl), klíčky sú odrezané, čiastočne opotrebované. Ďalej musia byť vložené do skleníka v zmesi piesku a rašeliny. Počas tohto obdobia musíte čo najčastejšie potrebovať ker. Jarná rastlina môže byť zasadená v otvorenej zemi.

 • Kaplnky – jednoduchý a účinný spôsob chovných liehovín. Vyberte si pobočku, ktorú sa vám páči, opatrne to ublížil na zem a opraviť, zasadiť Zem. Táto metóda sa používa na jar, keď sa objavia prvé listy. Na tomto mieste musíte tiež pravidelne vodu.

Už na jeseň alebo na budúci jar sa objaví nový ker, ktorý už môže byť oddelený od „rodiča“ a závodu na inom mieste.

 • Semená – najviac časovo náročný a komplexný proces, ktorý prináša najmenší výsledok. Semená sú naočkované vopred v pripravených nádobách s rašelinou, pokrytý filmom. Pravidelne ich potrebujete vetrať a vodu. Po spracovaní prvých výhonkov sa film vyčistí a hrnce nechávajú otvorené až do konca leta. Až do jesene, sadenice musia byť transplantované do otvorenej zeme, predo zakorenenie koreňa. Na zimovanie musia mladé rastliny zabezpečiť teplo. Prvý kvet začína v 3-4 rokoch.

 • Divízia – najbežnejší a jednoduchý spôsob, ktorý dáva dobré výsledky. Dospelý rastliny by mal byť starostlivo rozdelený lopatom a kusom kríkov na transplantáciu na iné miesto.

Choroby a škodcov

Spirea „malá princezná“ je odolná voči chorobám, ale škodcovia nie sú chránené pred poškodením. Škodcov, ktoré môžu byť nebezpečné pre Twarf Spiria.

 • Rosálne letáky – Takmer všetky listnaté stromy úžasne. Hmyz sa skrýva v listoch, otočení ich do svojej trubice, najmä na ne a poškodenia. Je možné sa vysporiadať s letákom s postrekom biologických pesticídov, neonikotinoidov, pyretroidov, fosforodov.
 • Klaso – usadiť sa na krov, postupne prehľadáva pobočky a listy webu. Na spodnej časti listu sa objaví webe, je to veľmi tenké a transparentné, že škodca môže zostať bez povšimnutia. Znamenie biotopu kliešťa môže byť biele bodky na listoch alebo sušenie bez explicitnej príčiny lístia. Webka klientom kríkov je poháňaná, v takmer akejkoľvek forme rastlín. Listy, prepichnuté kliešťom, najprv začnú byť pokryté bielymi bodkami, potom bledé, suché a zomrieť. Tick ​​Vajcia sa môžu dostať na rastlinu s vetrom, zvieratami a ľuďmi sa môžu stať podstavec pre dospelých jednotlivcov, môžete si tiež kúpiť už infikované sadenice. Colónia kliešťov sa rozvíja veľmi rýchlo a vedie k smrti kríkov. Zbavte sa tohto škodcu nielen, kliešte sa rýchlo zvyknú na drogy. Boj by sa mal začať čo najskôr – pre to, akaricídy a inssektoakaricídy sú vhodné na to, zasiahnutý ker bude potrebný na 5-7 dní 4-5 krát denne (možno viac). Pri spracovaní musíte striedať lieky.
 • Všímavý – môže niesť vírusové ochorenia. Keď infikuje listy deform, na nich sa objavuje šalžová huba. Vzhľad mravcov okolo kríka môže tiež poukázať na infekciu. Prípravky na boj proti týmto škodcom: „Carbofos“, „AKTARA“, „INTAVIR“.
 • Butterfly Butterfly Crawler môže spôsobiť výrazné poškodenie keru, ak nie je potrebné spracovať včas „desisis“ alebo iné podobné lieky.

Skúsení záhradníci sa odporúča pravidelne kontrolovať ker na tému akýchkoľvek lézií, pretože skôr si všimnete ochorenie alebo škodcov, tým efektívnejšie bude bojovať s ním.

Použitie v krajinnom dizajne

Nenáročný a krásny ker vyzdobí akýkoľvek dvor alebo záhradu. Tu sú to, čo dizajnéri odporúčajú.

 • Ak kvetinový záhon vyzerá prázdne, môžete pristáť v centre trpaslivej vetvy, čo dá harmonický vzhľad a zlepšiť kvetinový gamut. Tiež, Spiaire môže byť zasadený okolo kvetu – v dôsledku toho bude to krásne.

   • Malá výška kríka z neho robí krásny živý hedge. Malé princezny môžu byť vysadené okolo domu, rekreačných oblastí pozdĺž bazéna alebo skladieb.

   • Pestovanie v hrnci vám umožní ovládať kvitnutie, s dostatočným skúsenosti, ker poteší svieži kvety aj v zime.

   • Dokonale kombinovaná „malá princezná“ s levanduľami, ihličnatými stromami, barbarisom. Spirea nemá rád, že je v tieni iných rastlín, aj keď s „susedmi“ sa dostane okolo.

   • Ak chcete používať ružové striekané kvety ako dôraz, musíte dať ho vedľa kríkov, ktoré kvet menej výrazné, hlavná vec je, že obdobie kvitnutia sa zhodujú.

   Ako zasadiť Spirea Seages „Little Princess“, pozrite sa na video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: