Spirea Wangutta: Popis, odrody, pristátie a starostlivosť

Dekoratívne formy Wangutta Spiray sú rozlíšené krásnym kvetom, zatiaľ čo pristátie a starostlivosť o ne v budúcnosti nepredstavujú špeciálne ťažkosti a celkom pod silou každého amatérskeho záhradníka. Odroda „ružový ľad“ a „biela nevesta“, „renesancia“, snehová v priebehu rokov spôsobuje obdiv k pravým milovníkom krásy japonskej alebo čínskej záhrady. Stojí za to pochopiť, aké sú charakteristiky kríkov, ako ho zasadiť a starať sa o to.

Zvláštnosť

Spiae Wangutta – zaujímavý hybrid patriaci do rodiny ružovej. Toto je dlhodobý ker s prázdnou, kaskádou alebo zaoblenou korunou, výhodne zakrivenými výhonkami (existujú terahové poddruh). Botanický popis označuje, že rastlina sa vzťahuje na listy listov, sa vyznačuje vysokou dekoratívnosťou. Tvar kríka je atraktívny pre použitie v krajinnom dizajne. Hybrid s názvom Spiaea Vanhouttei bol získaný v dôsledku prekročenia 2 ďalšie druhy: Spiaea Cantoniensis a Spiraea Trilobata. Výsledná rastlina sa tiež označuje ako taivagoy analogicky s inými liehovinami.

Zaujímavé je, že vzhľad nových druhov nastal prirodzene v prírode, a takéto prípady nie sú nezvyčajné pre tento druh rastlín. KRUT má pomerne veľké rozmery: výška dosiahne 2 m, v priemere 3 m. Rýchlo rástol – v tomto hybridnom výrazne nadradeným svojim rodičom.

V dospelých rastlinách, vetvy berú oblúkový tvar a v období kvitnutia sú podobné bielym penovým prúdom fontány.

Upokojuje krytie, ktoré nie sú zverejnené listy nepriaznivo tvaru s 3-5 nože a ozubeným okrajom. Vonkajší povrch je tmavozelený, pred pádom jeho odtieňa sa líši od žltej až oranžovej-červenej. Spodná časť listov je tmavšia, dim-siene. Ich dĺžka dosahuje 3,5 cm. Viacnásobné kvetenstvo, majú polotovary, rovnomerne obliecť výhonky po celej dĺžke. Kvety majú biele lístky a žltý stred, formu na pobočkách s viac ako 2 rokmi.

V kultúrnom zriedení sa Wangutta Spiray aplikuje od roku 1868 a má si zaslúžene populárne kvôli vynikajúcej dekoratívnosti. Klin tieňový, ale nevydrží významný pokles atmosférických teplôt. Z tejto funkcie, rastlina netrpí: mrazené pobočky sú veľmi rýchlo obnoviť. Pre spiray Wangutta je skorý kvet charakterizovaný, v júni až júli, je možné prejaviť opravu s tvorbou druhej vlny kvetov v auguste.

Odroda

Výber vangutta spiray’s chovu dal svet nie jeden desiatok krásnych odrôd so snehovo bielymi alebo mäkkými ružovými kvetmi. Najobľúbenejšie sú najprázdnejšie formy, ktoré vyzerajú najmä dekoratívne. Moderný výber ponúka možnosť obdivovať polo-svetový kvet alebo čakať na druhú vlnu kvetenstva. Avšak, všetky odrody tejto úžasnej rastliny si zaslúžia pozornosť. A najobľúbenejšie z nich by sa mali považovať za viac.

  • „Biela nevesta“. Luxusné, krásne kvitnúce odrody, vyzerajú elegantné a slávnostne vďaka bujnej scenérii kefy. Táto rastlina je jednou z najobľúbenejších krajinných dizajnérov. Bush má klasickú korunnú formu: dáždnik s elegantne zakrivenými vetvami. Výška dospelej rastliny dosiahne 2 m.

  • Snehovo biely. Môžete preložiť názov ako „Snow White“. Toto je odroda kanadského výberu, má priemerné rozmery: dosiahne výšku 150 cm so širokým rozšíreným korunkou s priemerom až 180 cm. Rastlina rozlišuje veľké expresívne čisté biele kvetenstvo. Luxusná tradičná trieda ako výzdoba výhľadu z okna alebo vstupnej skupiny.

  • „Renaissance“. Odroda odvodená na vytvorenie veľkolepých „cockcayes“ živých surovín. Označuje skupinu Wangutta American Selection. Okrem sviežej kvitnutia je tiež známy vysokou odolnosťou voči vývoji rôznych chorôb.

Optimálne riešenie pre pristátie pozdĺž hraníc stránky.

  • Ružový ľad. Neobvyklá škála Wangutta Spiray s bujnou zaoblenou korunou, zapakoval v sezóne mäkkých ružových kvetenstiev. Originality pridáva skutočnosť, že rastlina má mozickú farbu listov z prírody. Freaky kreslenie na nich tvoria 2 tóny: béžovo-hnedé a olivové. Bush je veľmi dekoratívny, vzdáva sa účesom.

  • „Gold Fontein“. Zlatá fontána – Vangutta Poľský výber Spiray. Je jedným z najmladších a ešte nadobudnutých širokou slávou, označuje pomaly rastúcu. Dospelá rastlina dosahuje výšku 120 cm a priemer 50 cm, kompaktný. Dierovacie vetvy, visiace na jednej strane, v lete sú pokryté svieži štítové kvetenstvo. Táto odroda má nezvyčajné listy smotany, ktoré vyzerajú veľmi nezvyčajné na pozadí okolitej zelene.

Ako zasadiť?

Pristátie Wangutta Spiray v otvorenej pôde začína ani z nájdenia miesta a vytvárania jamy. Prvým krokom sa vždy stáva semenáčikom. Vzhľadom k tomu, že rastlina je hybridná, rastliny, ktoré sú prezentované v škôlkach, aby sa získali presné správne odrody. Pri výbere sadenice v kontajneri, musíte venovať pozornosť stavu svojho koreňového systému. Nemalo by to byť stopy sušenia, vysielania.

Stojí za to venovať pozornosť cortexu. Povrch výhonkov by mal byť hladký, hladký, bez deformácie a iných defektov. Samostatné sedadlá sa odporúča priamo v predvečer ich umiestnenia v zemi. Optimálny čas na pristátie – jeseň alebo jar: pred vzhľadom prvý obličky alebo po líski.

Výber priestoru pre Wangutta Spiray je tiež veľký význam. Všeobecne platí, že rastlina sa považuje za nenáročnú, ale jeho kvet je hojný, trvanie – do značnej miery závisí od typu pôdy. Optimálne používanie miest s kyslosťou pôdy nie je vyššia ako 5-6 pH, dobre odvodnená, s pieskou alebo piesočnatou kompozíciou. Slnečné svetlo je tiež dôležité pre spirea, najmä pri raste v miernych klimatických podmienkach. No, ak sa vám podarí poskytnúť čo najdlhšie.

Na juhu je povolené pristátie v proplinovanej časti stránky.

Z načasovania pristátia Spirea Wangutta priamo závisí od toho, kedy začne svoj kvet. Skúsení záhradníci uprednostňujú jeseň zapadajú po pádoch a získajú prvý kvitnúci Bush na jar. Apríl Sadenice poskytnú kvetenstvo koncom augusta. Proces výsadby sa vyskytuje v určitom poradí.

  • Na zvolenom mieste sa pristávacia jama pripravuje s priemerom viac ako ťažnej miestnosti s 20 cm root, ale nie menej ako 50 cm, vrátane hlboko do. Dno je lemované vrstvou drenáže s hrúbkou 15 cm, môžete použiť ílu, drvené tehly. Ak existuje niekoľko otvorov, medzi nimi je 0,7 m priestoru a viac alebo 0,5 m počas tvorby živých elevácií.
  • Lunke dáva stáť 2-3 dni na zemné zrážky. V tomto čase sa pripravuje pristávacia zmes, pozostávajúca z vyrezávaného trávnika, dvojnásobok menšieho počtu rašeliny a jemného riekaného piesku. Všetky zložky sú dôkladne zmiešané, aby sa zloženie s homogénnou štruktúrou.
  • Semenáčko sa odstráni z nádoby alebo hrnca, vystaveného podzemnému rootvu, odstránenie suchých alebo hnilobných oblastí. Miesto v strede jamy, takže koreňový krk je nad úrovňou jeho hrán. Korene sa hanbia pripravenou výsadbou, vrchná vrstva je opatrne roztrhaná. Zariadenie je zalievanie teplou vodou. Potom je bohatý kruh dosť bohatý.

Po pristátí, Wangutta liehoviny sa vyžadujú pravidelné až 3 krát týždenne, zalievanie v suchom období, burín a pôdne mulčovanie. To zabezpečí dobré prežitie rastlín.

Ako sa starať?

Wangutta Spiray Care na pozemku nie je veľmi odlišný od toho, čo sú potrebné iné rastliny tohto druhu. Krov nie je príliš vlhkosť, zalievanie z 2 rokov pristátia je potrebné len v suchu. Počas tvorby púčikov je obzvlášť dôležité, aby sa zabránilo prekročeniu požadovaného množstva vlhkosti, inak sa veľkosť a množstvo kvetenstiev výrazne líši od normy. Po kvitnutí sa môžete vrátiť do zvyčajného poradia vlhkosti. Vedenie je dobrým dôvodom na zvýšenie objemu zavlažovania.

Krmite rastlinu odporúčané 2 krát počas sezóny. Prvýkrát sa hnojivá vyrábajú hneď po snehu a vzhľadu prvých obličiek. V tomto čase sa používajú komplexné minerálne zmesi.

Na jeseň sa druhé kŕmenie koná na základe liekov na potaš-fosfát.

VAROVANIE WANGUTTA SPIREY MUSÍ BYŤ: Stimuluje tvorbu nových výhonkov, zaisťuje požadovanú hustotu koruny. Prvé spracovanie sa vykonáva na rastlinách 3 rokov po pristátí, predtým, nie je potrebné. Dekoratívne – Tvorba – Prerezávanie Odporúča sa vykonať v jesennom období na konci kvitnutia. Skrátiť výhonky nie viac ako 1/4 dielu celkovej dĺžky.

Jarné orezávanie sa vykonáva v zdravotníctve, pomáha stimulovať bohatého kvetu. V tomto prípade je orezávanie vystavené všetkým výhonkom, ktoré sa nepohybovali zimovanie, zlomené, sušené vetvy. Po 7-8 rokoch môžete urobiť omladzujúci postup. V tomto prípade sú všetky výhonky narezané do takmer koreňa, na povrchu zostáva len základňa dlhých 15-20 cm.

Pri vytváraní živých plot má strihanie dôležitú formálnu hodnotu pre Spiria. V tomto prípade sa hygienické orezávanie vykonáva podľa potreby, ale bez ovplyvnenia kvetinových obličiek na 2-ročnom úteku. Na jeseň sú narezané na intenzívnejšie, odstraňujúce výhonky s blikajúcimi kefami. Okrem, Vzhľadom na hustotu výsadbových rastlín na živých plotách je korunný účes oveľa častejšie ovplyvnený hmyzom alebo chorobami.

Mladé rastliny zasadené na jeseň si vyžadujú povinnú tvorbu prístrešia na zimu. Sú viazané s netkaným materiálom, a potom vrecko. Od 2 rokov po pristátí v kryte nie je potrebné. Zimný žľab, je schopný odolávať mrazom na -45 °, po mrazených výhonkoch rýchlo obnovuje starý puff.

Metódy chovu

Metóda semien reprodukcie je zle vhodný pre hybridné druhy v dôsledku toho, že získané rastliny sú často vysoko odlišné od materského kríka. Okrem toho Spereray Wangutta semená nemajú vysokú gesticitu, je to len asi 5%. ale Ak existuje túžba experimentu, môžete vyrábať jarné siatie v malom skleníku. Odhadované obdobie čakania na výhonky – 2 týždne, po 3 mesiacoch, sadenice vykonávajú, pristátie v otvorenom pozemku sa vykonáva len v budúcom roku.

Zvýraznenie – oveľa populárnejší spôsob chovu spiray wangutta. Je vyrobený na jeseň po prechode kvitnutia, ktoré majú zamávať 2 týždne po pätine bouton. Pre rezné odrezky, výhonky s polo-rešpektovanou štruktúrou, zdravou a silnou. Zakorenenie sa vykonáva v nádobách naplnených rašelinou piesočnatou zmesou. Urýchliť proces pomôže umiestnenie sadeníc v mikro.

Keď sa na odrezkoch objavia mladé listy, môžete ich šíriť v samostatných kontajneroch.

Pri grilovaní sa pristátie v zemi odporúča len na budúci rok. Získané rastliny si zachovávajú všetky vlastnosti materského kríka. Existujú aj iné metódy, ktoré nezbavujú hybrid dekorácie. Napríklad reprodukcia darov s úpravou bočných výhonkov do zeme s ich následným zakorením. Takéto pristátie sa tvorí skoro na jar, vetva je položená v pripravenom výkopu, fixovaný mosadzou. Oddeliť nový závod z materského kríka môže byť len v budúcom roku.

Divízia Bush je metóda použitá, ak je vykonaná transplantácia. Plne kopané krídlo je oddelené na niekoľko častí, takže každý podiel má koreňovú časť a 4-5 výhonkov zhora. Rezy sú nevyhnutne liečené dreveným uhlím, potom sa rastliny vysadzujú rovnakým spôsobom ako v obvyklých umiestnení na ploche sprene v kontajneri.

Choroby a škodcov

Spiae Wangutta je dosť odolná voči rôznym typom chorôb a škodcov. Oslabenie imunity a zvýšenie rizík infekcie môže nadmerná pôdna hydratačná. Na účely prevencie sa odporúča monitorovať hojnosť zavlažovania, v prípade potreby vypustite zem. Bude užitočný po zasnežovaní snehu, ale pred tvorbou obličiek vyrábať hygienické spracovanie kríkov s roztokom „fioveter“ v dávke 1 ampulky na 10 litrov vody. Tento objem je dosť pre 5 rastlín.

Taký postrek zabraňuje vzniku gallitickej galky, záhradné slimáky, rebrá obyčajnej a repy. Ak chcete identifikovať nebezpečný hmyz, je potrebné pravidelne kontrolovať kríky – takže môžete detekovať webové kliešte alebo peeling. Ovplyvnené výhonky sú odrezané, oddelenia spracúvajú Garden Wara. Posvätné vetvy sú kombinované, zostávajúca časť puzdra je postriekaná fungicídnymi kompozíciami: 0,3% karbofos a jeho analógy.

Aby sa predišlo vzniku plesňového sporu o rastline, aby sa zabránilo infekcii s rosou jedla, sa odporúča vykonávať profylaktické spracovanie pred kvitnutím.

To používa tekutinu zlodejov pozostávajúcej z 1% roztoku síranu meďnatého a vápna.

Použitie v krajinnom dizajne

V krajinnom dizajne sa Wangutta Spiray je aktívne používaný v jednotlivých pristátiach z umelých nádrží. Tvar tvarovania kríka je dobre harmonizovaný s vodou a dáva ďalšiu oblasť dekoratívnosti počas kvitnutia. Nie je zlé kombinovať túto rastlinu s ihličnatými ako pozadie. Môžete si vybrať dekoratívne formy a klasický smrek, borovice, THUI. Specielicky vyzerá duet spiray wangutta s kvetinovými lôžkami. Tu bude úloha závodu na pozadí spokojná so slabým kerom.

Relevantné sú aj osamelé vykládky. Ak si dal Spire Wangutta v centre trávnika alebo kvetinovej záhrady, stane sa hlavným prvkom, ktorý vždy ide do popredia. Zvlášť dobré v tejto kvalite triedy dávajúc re-blossom. Ako súčasť živej nadmorskej výšky je tento druh nádherný udržať tvar a vyzerá veľmi expresívne. Je však dôležité, keď pristátie dodržiavajte vzdialenosť medzi základmi kríkov: by mala byť 0,5 m.

Iné hojné kvitnúce kríky sú vhodné ako spoločníci Wangutta duchov. Môže to byť lila alebo chubushnik, ktorý poskytne dodatočnú dekoráciu kompozície. No, ak sa vám podarí vybrať odrody s predchádzajúcimi a neskorými kvetmi, čo umožňuje vyhnúť sa záhrade po nohách okvetných lístkov.

Okrem toho o Wangutta Spiae, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár