Spirenie papiera: Popis, pristátie a starostlivosť

Spiriápa z papiera alebo ružový – ker, ktorý je zvýraznený dekoratívnym pohľadom, veľké veľkosti a nádherné kvety. Závod je známa svojou vytrvalosťou a opatrnosťou.

Zvláštnosť

Spirarea BUMALDA ALEBO TOLOLGA patrí do dekoratívneho listu padajúce kríky rodiny ružovej a je jednou z mnohých odrôd spirey. Výška rastliny dosahuje približne 1 m. Listové dosky kríka sú malé, majú tvar ovoidu v závislosti od sezóny, ich opis je modifikovaný: Na jar sú svetlé zelené a na jeseň sa vyrábajú s červenou oranžovou alebo zelenohnedou. Koruna kroviny zaoblené, s rovnými, rebrovanými vetvami. Kôra na mladých výhonkoch je zelená, pretože sa tešia z hnedého tónu.

Kompaktné kvetenstvo sú tvorené z malých kvetov maľovaných v Lilac Pink Tons, hoci niektoré odrody môžu mať ľahšiu farbu: biela alebo biela ružová. Doba kvitnutia trvá od júna do septembra, čas závisí najmä od klimatických podmienok regiónu, kde sa rastlina kultivuje. Krov sa vyznačuje odolnosťou voči mrazu, odolnosť voči suchu a normálnej tolerancii opáleného vzduchu, ktorý jej umožňuje pristáť vo veľkých mestách.

Nedostatočná veža a zloženie pôdy, takže to môže byť vysadené na akomkoľvek pozemku.

osem

Fotografia

Okrem Ľahko sa prispôsobí rôznym klimatickým podmienkam. Zástupcovia druhov sú charakterizované dlhým životným cyklom, niektoré kópie dosiahli 40-ročný vek. Ker má obe lekárske vlastnosti. Odolný voči poveternostným vplyvom môže byť zdvihnutý nielen v Európe, ale jej záhrady v Ázii a Amerike sú zdobené. Rastlinné odrody sa každoročne stávajú čoraz viac, pretože chovatelia neustále pracujú na odstraňovaní nových formulárov s viac zlepšenými vlastnosťami a vzhľadu.

Ako zasadiť?

Hoci spievací bulma nevyžaduje osobitné podmienky, Avšak, keď pristátie stojí za to zvážiť nasledujúce nuansy:

 • Aby sa ker ukázal všetky svoje dekoratívne vlastnosti, je lepšie vybrať si graf s dobrým osvetlením, v tieni listov a púčikov nebude mať jasnú farbu;
 • Na pristátie je optimálne vhodný pozemok z južnej strany, s malým množstvom stromov, ktoré poskytujú rušné tienenie;
 • Pôda pre mýto je vhodná pre všetky, ale zachovať dekoratívnosť ker, je lepšie vybrať si trávnik alebo list;
 • Dokonalá zloženie pôdy pre kríky sa skladá z 2 časti zeme, 1 časť rašeliny a 1 časť piesku.

Pristátie je lepšie stráviť v apríli. Skriny by mali mať silný koreňový systém bez poškodenia. Lunda na pristátie by sa malo urobiť o tretinu viac ako objem koreňového systému, stojí za to 40-50 cm v hĺbke. Ak krajina nie je zmiešaná s pieskom a rašelinou, môžu byť vyrobené priamo do ložiska vykopaných, ale potom by mali byť 3 krát viac ako veľkosť koreňov. V pozadí môžete tiež pridať trochu humoring.

Zariadenie je umiestnené v studni, dobre narovnanie koreňov a ponáhľa sa na Zemi. Koreňová krčka maternice by mala byť na rovnakej úrovni. Roots rastliny môžu byť obaja s hlinenou miestnosťou a nahou. V druhom prípade by sa sada sa mal uchovávať v roztoku stimulátora približne 24 hodín. Lached rastlina napájaná teplá voda.

Spiray sa odporúča na radenie zasadiť, vzdialenosť medzi nimi by mala byť 35-45 cm a je vzdialenosť medzi kríkmi asi 50 cm. Správne pristátie slúži ako kľúč k dobrému rozvoju a krásnym výhľadom na kroviny.

S príliš hustým umiestnením, kríky nebudú schopné rásť. Spirenie papiera zle nereaguje na zvýšené ukazovatele uzemnenia, ktorá často ovplyvňuje kvitnutie. Ak sa na pozemku nachádzajú podzemné vody, Bush môže zomrieť. Aby sa predišlo negatívnym dôsledkom v takejto situácii a udržiavať rastlinu, je potrebné vykopať dieru pre ďalších 15-20 cm hlbšie, aby sa nalejte rubbels alebo štrku do neho a posypeme ich pôdu. Až potom zasadiť Bush. Podzemné vody teda nepoškodzujú kroviny.

Ako sa starať?

Ako už bolo spomenuté, Spiae je ružová nenáročná v starostlivosti, ale Avšak, pre objem koruny a sviežej kvitnutia, potrebuje určité podmienky.

 • Zalievanie. Hydratačné kríky potrebujú pravidelne a mierne. Je potrebné to urobiť opatrne, rastlina trpí konvergenciou a suchom. Dva týždne po vylodenie Bush napojené denne ráno alebo večer, vďaka tomuto koreňu rýchlejšie. V horúčave štiepenia Bulmy stojí za to vlhkosť v 4-5 dňoch. Vrstva mulčovania, aplikovaná okolo kríka, pomôže udržať vlhkosť dlhšiu. V tomto prípade by sa zavlažovanie v horúcom čase malo znížiť o polovicu.
 • Uvoľnenie. Pravidelne prestávte pôdu okolo kríka. Urobte to lepšie po daždi alebo zalievanie. Po postupe by mala byť rastlina navlhčená malým množstvom teplej vody.
 • Podkord. Takže ker má nádherný kvet, je potrebné ho kŕmiť. Pre toto použitie hnojivá na báze dusíka, fosforu a draslíka. Súčasne ich priveďte zavlažovaním alebo uvoľnením. Jasne ich vybuchli podľa pokynov, aby neboli poškodiť rastlinu. Pozitívne ovplyvňuje rast a tvorbu spiae a humusových púčikov. Prineste to ako mulč, a spolu s dažďami a zalievanie všetkých užitočných minerálov absorbovaných do pôdy. Počas období suché a pred zimovaním, Bush Fertre up.
 • Orezávanie. Ker je rezaný hlavne s nástupom pružiny, ale je možné vykonať postup av lete, keď rastlina kvitne. Letný účes schopný aktivovať Re-Blossom na jeseň. Tvar zhonu môže byť pripojený k rôznym spôsobom, ale často Tolroge robí pyramídovú alebo sférickú korunu. Strihanie neovplyvňuje dynamiku rastu rastlín, odrezať hlavne staré výhonky, ako aj bezpečné alebo poškodené stonky. Záhradníci sa odporúča, aby vykonali skorý jarný postup pred vytvorením tvorby listov na kríku. Potom je jednoduchšie vytvoriť potrebný korunný tvar.
 • Príprava na zimovanie. Na jeseň sú všetky pobočky zrelých kríkov odrezané z takmer samotnej základne. To prispieva k rastu koruny a rastlín vo všeobecnosti. Spirea dokonale toleruje studené, ale stále stojí za to izolovať, najmä mladé rastliny. Na to je oblasť praženia pokrytá suchým lístom, a keď spadne sneh, stojí za to hodiť ho na listy a kompaktné. Spire z papiera môžete izolovať rašelinovými vankúšmi, najmä takýto prístrešok je relevantný pre regióny so studenou klímou. Aby ste to urobili, ker výhonky upevňujú drôt na povrchu zeme a zaspíte s hojnostou rašelinou.

Metódy chovu

Droba a odrezky. Prvým spôsobom sa reprodukcia vykonáva na jar. V blízkosti Bush, aby plytké drážky, kde sú nižšie, silné výhonky a zaspávajú pôdu. V zimnom období sú kanalizácie pokryté suchým listom. Na jar sa výhonky objavujú korene, sú odrezané od materského kríka a závodu na zvolenom mieste.

Reprodukcia pozerania sa vyznačuje jednoduchosťou a ľahkosťou. Vykonáva sa takto:

 1. Odrezky sa na začiatku leta znižujú;
 2. zasadené v nádobách s rašelinou a veľkým riečnym pieskom;
 3. Na zlepšenie zátoky rezania sa môže liečiť stimulačnými liekmi;
 4. Zvlhčujte denne 4-5 krát;
 5. Po vzhľade koreňov sa sadenice vystrašujú na špeciálne vybavenej záhrade alebo výsadbe v otvorenej pôde.

Choroby a škodcov

Spirea Pink nie je obzvlášť náchylná na choroby a poškodenie hmyzu, ale, bohužiaľ sa to niekedy stane. Vzhľadom k vysokej vlhkosti pôdy môže byť rastlina poškodená hubovými ochoreniami, medzi ktorými najbežnejšia sivá forma a rôznorodosť. Na liečbu sa používajú fungicídne prípravky („fytosporín“, „fundazol“ alebo zlodej kvapaliny), a tiež normalizovať vlhkosť pôdy a množstvo zavlažovania.

Z parazitov, silná škoda spôsobuje web tick. Infekcia je možné určiť prítomnosťou drobných bielych škvŕn na plechových doskách. V priebehu času poškodené listy žlté a suché. Najčastejšie infekcia web tick sa vyskytuje v suchu.

Boj proti škodcom sa uskutočňuje insekticídnymi liekmi, najúčinnejšou – „metaphos,“ Celttan „,“ fosfamid „,“ akrex „. Prípravky sú chované podľa pokynov, ktoré dokonca poškodia rastlina.

TLL tiež prináša ker dostatočného problému. Kŕmi sa na šťavu z rastliny, takže je slabý. Chráňte Kush „Kroneforsom“, „pyrimore“ alebo „fosalon“. Z ľudových prostriedkov proti TLY, tinktúre folus Luka, ktorá stojí za to používať na začiatku obdobia rastu. Infúzia tiež priaznivo ovplyvňuje pôdu, zabíjanie mikroorganizmov a kŕmenie vitamínmi.

Príležitostne môže rastlina poškodiť bielefly. Zbaviť sa škodcov „fytodeterm“. Efektívny tento liek a proti dažďovým slimákom ho používajú v preventívnych účely. Lasterka je tiež schopná poškodiť Spiriý, Caterpillars sa objavujú na konci jari. Krmijú sa na kvetenstvo a obličky, nielen poškodzujú vzhľad kríka, ale tiež vedúc do kvitnutia. Je potrebné sa okamžite zbaviť škodcov, pretože húsenice sú veľmi rýchlo znásobené. V profylaktickom účely, kríky sprej so špeciálnymi liekmi každých 15-20 dní, takže lovess nemajú čas na množitie. Proti húsenicami sa používajú a infúzne z listov a poľa kvety harmančekov, v ktorých mydlo pridajte. Nastriekajte kríky niekoľkokrát po 10 dňoch.

Dôležitý! Na ochranu Scirew papiera z chorôb a útokov parazitov musí poskytnúť dostatočnú starostlivosť, ako aj rozprašovacie kríky v preventívnych účele celé vegetačné obdobie. Zvlášť je potrebné sa zamerať na jarné spracovanie na zničenie možných ohromujúcich parazitov.

Použitie v krajinnom dizajne

Rôzne odrody umožňuje používať rastlinu v rôznych kompozíciách. Kompaktný nádherný Bush tvar efektívne zdobí roccage alebo mixtore. Lopaty vyzerajú krásne a ako žijúci živý plot, ako aj v okolí s vyššími kríkmi alebo stromami so vzácnou korunou. Tollga vyzdobí akúkoľvek trávnik, ako elegantne v kombinácii s rôznymi kvitnúcimi plodinami a jediným pristátím Bush na dobre udržiavanej trávniku bude vždy priťahovať pozornosť. Môžete použiť spire z ružovej a ako zdobenie terasy alebo verandy, pretože jeho nízko-temperidné odrody vyzerajú skvele ako dekoratívne črepníkové kultúry.

Úžasná elegancia a krása lisu papiera umožňuje ho používať v širokej škále rozhodnutí o dekorácii stránky.

10

Fotografia

Viac informácií o papieri Spiae sa dozviete ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár