Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Kosačka Stihl Lawn je moderným technickým riešením pre záhradu starostlivosti, schopný poskytnúť skutočne vysokokvalitné rezanie bylín ako dobre upravený trávnik a mimo už rafinovanej oblasti. Modelová škála značkových produktov je taká široká, ktorá vám umožní vybrať si optimálne riešenie pre každé miesto a typ práce. Profesionálne záhradkári a milovníci sú vysoko cenené nemeckou spoľahlivosťou, vysokou presnosťou a trvanlivosťou stanovenou v každom produkte, ktorá opúšťa pod slávnou značkou.

Správnu voľbu pomôže prehľad benzínu a elektrických modelov kosatrov trávnikov. Bude užitočné študovať a vlastnosti samo-poháňaných modelov batérií – to sú oni, kto dnes predstavujú najväčší záujem o letné obyvateľov. Porovnanie všetkých výhod a nevýhody rôznych modelov môžete mať naozaj vážené riešenie.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

O značke

Výrobca kosačky na trávu pre trávu STIHL je všeobecne známe kupujúcim domácim a záhradným nástrojom po celom svete. Zástupcovia značky sú v Austrálii, Ázii, Afrike a Amerike a samotná spoločnosť sídli v Nemecku a Rakúsku. Spoločnosť existovala takmer 100 rokov – od roku 1926 a jej rozsah bol pôvodne zameraný na oblasť lesníctva. Je to spoľahlivé a moderné reťazové píly, ktoré priniesli popularitu spoločnosti a urobili to vedúci priemyslu už do roku 1971.

Značka Názov dostala svoje meno zakladateľským menom – Andreas Stlin. Držanie, v ktorom sa spoločnosť obrátila do roku 1990, zostala pod vedením členov svojej rodiny a aktívne sa rozšírili.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Iba v roku 2002 patrili ľudia tretích strán medzi manažérmi. Ale neovplyvnilo úspech spoločnosti. Od roku 2016, po kombinácii s nástrojmi glóbového, nabíjateľné zariadenie sa objavili v sortimente spoločnosti.

Osobitná pozornosť si zaslúži značku Viking, ktorú vytvoril STIHL v roku 1981 na výrobu záhradných zariadení. Spoločnosť sídli v Rakúsku a zabezpečila rozvoj kosačiek na trávu, záhradných kultivátorov, kostrifikátorov a vrtuľníkov. Obavy Viking v roku 1992. Od roku 2019 bola celá línia tejto techniky úplne označená ako STIHL produkty, čím sa zmenila zelené farby puzdier na oranžové.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Klady a zápory

Koshokhi vyrobený pod značkou STIHL, Možno poznamenať nasledujúce zjavné výhody.

 • Vysoká spoľahlivosť technológie. Všetky položky a komponenty sa vyrábajú na európskych normách v vlastných podnikoch spoločnosti.
 • Dostupnosť v modelovej oblasti kosačiek pre veľké miesta a krajiny pľúc. Nemôžete si vybrať silné modely, stráviť len časť svojich zdrojov. Pre každé úlohy kruhov bude jeho vlastná technika.
 • Jasný rozpoznateľný dizajn. Kosačka trávnika sa nestratí v tráve, bude dobre viditeľný z diaľky – je dôležité zabezpečiť bezpečnosť, keď.
 • Spoľahlivé rámy vyrobené z odolného ocele. Nemôžete sa starať o skutočnosť, že kosačka na trávu nebude vydržať úsilie pripojené pri práci. To je dôležité najmä pre modely s nezeraným dizajnom.
 • Špeciálne kryt kolies. Je vyrobený zo špeciálnej gumovej zmesi uľahčujúcej priľnavosť s pôdou. Tráva netrpí pohybujúce sa na jej kosačky.
 • Nože z nerezovej ocele. Tráva po kontakte s nimi nie je pri oxidácii.

Nevýhody zahŕňajú okrem toho, že pomerne vysoká cena: sa líši od priemerného trhu, ale je spojená výlučne s kvalitou technológie.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Názory

Všetky existujúce typy technológií STIHL pre strihanie trávnika možno pripísať dvom veľkým skupinám: samohybné a nepohybované (manuálne) bez pohonu kolies. Prvá skupina je nevyhnutne vybavená motorom, ktorý vám umožní poskytnúť autonómny pohyb techník na území. Toto je predovšetkým robotické modely a benzínové vozidlá s čo najvyššou.

Kosačky, ktoré nie sú vlastným záujmom, sú tiež populárnym možnosťou a sú zamerané najmä na starostlivosť o už vytvorené trávniky, ktoré sú jednoducho potrebné na pravidelné udržanie optimálnej výšky trávy.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Typom dizajnu a výživy možno rozlíšiť nasledujúce typy zariadení.

 • Benzín. Najbežnejšie a obľúbené modely. Líšia sa vo väčších rozmeroch a masívnosti, ale poskytujú maximálny výkon. Kosačka na trávu nezávisí od prítomnosti moci, najčastejšie má typ konštrukcie s vlastným pohonom.
 • Elektrický. Pohodlné a ekologické riešenia pre záhradníctvo. Sú ľahšie, tiché ako benzín, ale vyžadujú dostatok častých prestávok v práci. Ich rozsah je úplne závislý od dĺžky kábla. V mokrej tráve nesmú fungovať elektrické kosačky.
 • Nabíjateľný. Pľúca, kompaktné, neprchavé. Ale ich pracovný čas je obmedzený a kapacita batérie. Dobrá voľba pre malú starostlivosť o trávnik alebo celú záhradu, ak sa besolínová technika nezdá byť príliš ekologická.
 • Robotický. Najdrahšie programovateľné modely. Pracujte v rámci zadaného obrysu, poskytnite naň voľný pohyb, vráťte sa do databázy. Môžete nastaviť nečestný režim a nestarať sa o trávnik po celom lete.

Všetky tieto typy zariadení STIHL majú spoľahlivosť firemnej, vysoko kvalitné výkony a sú už zastúpené v produktovej rade spoločnosti.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Preskúmať modely

Medzi trávnik kosačky Stihl má mnoho modelov hodných pozornosti. Stojí za to zvážiť najlepšie možnosti podrobnejšie.

Nabíjateľný

Model RMA 235 si zaslúži pozornosť v triede batérie. Je kompaktný, pohodlný pre prácu, maneuveran, vybavený skladacím garbitom, kosenia šírky v 33 cm. Existuje dosť na spracovanie malej trávniky. Kapacita modelu 450 W, batérie STIHL systému kompaktného systému sú vhodné – lítium-iónový systém, 2.8 AMP-hod.

RMA 339 – 900 W nabíjateľná kosačka na trávu so šírkou 37 cm – to bude vyrovnať s odchodom na strednodobý trávnik. Zahrnuté lítium-iónové batérie, rukoväte pre pohodlie prevodu, špeciálny zberateľ trávy, firemného noža s klapkami, ktoré rozšírila offline prácu v dôsledku úspory energie.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Robots-Lawn kosačka

Celkovo existuje 4 stihl iMow line, ale 2 modely si zaslúžia osobitnú pozornosť. RMI 632 P je najsilnejší, schopný spracovať až 4000 m2 v dôsledku akumulátora na 194 w / h. Model prekonáva svahy na 45%, znižuje trávu v nadmorskej výške 20-60 mm, týždenne môže pracovať až 8 hodín, je minimálny hluk. Spracovaná šírka je 28 cm, technika vyžaduje použitie reštriktívneho drôtu, je ovládanie z diaľkového ovládania.

RMI 422 P – Model strednej energie. Tento robot kosačka na trávu je schopný poskytnúť starostlivosť o trávnik na 1500 m2, kontrolu a inštaláciu programu CAT sa vykonáva pomocou displeja na puzdre.

Technika je pripravená pracovať až do 25 hodín týždenne, vždy podporuje dokonalý stav trávnika.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Elektrický

Záujem o elektrický segment sú najjednoduchšie modely a pomerne silné agregáty. Mladší model v RME 235 LineUp je vybavený elektromotorom 1200 W, ktorý je schopný prejsť pásmom pri 33 cm. Zvýšená manévrovateľnosť ju robí optimálnou možnosťou pre liečbu záhradného priestoru medzi stromami a kvetinovými lôžkami.

RME 545 V – najsilnejšie riešenie, s plastovým puzdrom a rámom plechu. Model implementoval systém spínacieho systému 7-stupňov. Sila zariadenia je 1600 W, v súprave je 60 l zberač trávy, rezný prvok 43 cm široký, monorukathetika so skladacím mechanizmom a špeciálnymi dopravnými rukoväťami.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Benzín

Medzi benzínovými zariadeniami, STIHL pre strihanie trávnikov možno poznamenať modely 2, 4, 5 série súvisiace s domácou. Napríklad RM 248 – mladší vo svojej triede, má šírku 46 cm a môže spracovať trávnik do 1200 m. A RM 448 TC, vybavené špeciálnou ergonomickou rukoväťou s jednostranným typom držiaka, vytočte tú istú oblasť rýchlejšie a šetrí palivo.

Medzi najsilnejšie kosačky Stihl na benzínové motora je možné poznamenať agregáty 6 série. Tento RM 650 VS je výkonná technika údržby trávnika do 2000 m2. Zahrnuté špeciálne brzdové systémy a hladké nastavenie pohonu. Šírka snímka – 48 cm, výška – od 25 do 85 mm. RM 756 YC – najvýkonnejšia séria kosačky 6 vybavená hydrostatickým systémom pohonu. Model je vybavený monórukhalom, ktorý uľahčuje prístup k zberateľovi trávy.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Ako si vybrať?

Hlavné kritériá na výber kosačiek trávnikov STIHL Môžete zavolať nasledujúce body.

 • Technológia ekológie. Ak nechcete vdychovať páry benzínu počas práce, je lepšie uprednostniť elektrickú batériu alebo káblovú kosačku.
 • Dostupnosť voľného času. Ak to nie je, a krásny trávnik mimo okna, ktoré chcem vidieť, pozícia zachráni kosačke trávnika-robot.
 • Dostupnosť spoľahlivej elektrickej siete. Pre časti bez elektriny alebo s nízkoupojnou sieťou sa benzín alebo nabíjateľná kosačka stane najlepšou voľbou.
 • Námestie kosenia. Pre veľké miesta, polia, majetok majetku v niekoľkých hektárách sa hodí len na benzín kosačku. Všetky ostatné možnosti sú vhodné len na montáž trávy trávniku doma.

Rozhodovanie so všetkými parametrami zariadenia môžete ľahko nájsť najvhodnejšiu možnosť pre seba.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Používateľská príručka

Povinná podmienka pre efektívnu prevádzku elektrických kosačiek na trávu STIHL – Krmivo batérií. Predtým, ako začnete, musíte sa uistiť, že je batéria nabitá, kábel je neporušený a v sieti je prúd. V prípade modelov benzínu je všetko trochu komplikovanejšie. Ak v zastrihávač stačí na vietor alebo zmenu rybárskej čiary na cievke, nastavenie zariadenia pre veľké úseky mačky si bude vyžadovať vážne úsilie. Skôr ako začnete motor, musíte skontrolovať pripravenosť techniky do práce. Tečúca kosačka na trávu je podľa potreby v závislosti od spotreby paliva. Ale naliať a vymieňať olej zakaždým pred použitím. Aby ste to urobili, musíte otvoriť kryt nádrže as pomocou hadice na zlúčenie starého maziva.

Keď prvýkrát spustíte, je potrebné učiť sa podrobne, aké kontroly sú k dispozícii a kde sa nachádzajú. Z trávnika je odstránený extra odpadky, kamene, padlé stromy pobočky. NsERED START Práca sa kontroluje a opája sa v prípade potreby sprísňujú. Čepele rezných prvkov sa odporúčajú na štúdium poškodenia. Ak potrebujete nastavenie karburátora alebo iných komplexných manipulácií, je lepšie kontaktovať servisné stredisko.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Možné poruchy

V priebehu prevádzky kosačiek trávnikov STIHL používateľa Môže sa vyskytnúť nasledujúce problémy:

 • Nože sú príliš rýchle;
 • Technika sa nespustí;
 • Motorové práce, ale stánky v procese hniloby;
 • Karburátor je upchatý;
 • Významne kvapká energiu počas prevádzky.

Väčšina problémov s diagnózou v batérii a káblovom elektródach je spojená s oxidáciou kontaktov alebo útesu. V elektromotoroch kefy sa pohyblivý prvok zlyhá – kefa, ale náhradné je zvyčajne zahrnuté v balení.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

V modeloch benzínu sa prvá vec študuje prítomnosťou paliva v nádrži. Technika sa skúma na prítomnosť iskier – ak nie je, problém môže byť v zapaľovacej sviečke.

Vibrácie telesa kosačky označuje, že sú prerušené bežné svietidlá. Mali by sa pravidelne dotiahnuť, aby sa zabránilo globálnym poruchám. Ak kosačka nerovnomerne znižuje trávu, problém môže byť v brúsení noža. Vykonáva sa v uhle 30 stupňov. Vysoko okradnuté kovové disky vyžadujú výmenu.

Píšťalka vo vnútri prípadu pri štartovaní – znamenie, že cudzí predmet sa dostal dovnútra. Zvyčajne blokuje prevráčku aerator. Potrebujete demontovať zodpovedajúci blok a odstrániť rušenie. Kvitnúce motor je zvyčajne spojený s blokujúcim piestom alebo kľukovým hriadeľom motora. Okrem toho rovnaké príznaky dávajú nedostatok oleja v kľukovej skrini.

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

Stihl kosačky: odrody, výber a prevádzka

V ďalšom videu nájdete stručný prehľad kosačky batérie STIHL RMA 448 TC.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár