Swing Lavičky: Typy a proces výroby

Swing-lavice odkazujú na modely rodinného typu. Môžu mať zábradlia alebo robiť bez nich, tvrdé sedadlá sú často pokryté matracom alebo vankúšom, a na montážnom lúč zvláknite baldachýn, z tohto hojdania sa stávajú útulnými. Často sú inštalované v rekreačnej oblasti, v blízkosti stôl a kvetinových postelí, kde sa rodina môže stretnúť a stráviť svoj voľný čas.

Model je možné zakúpiť pripravený. Najčastejšie sa vyrábajú na kovovom základe, majú malý baldachýn a dostatočnú mobilitu, ktorá vám umožní presunúť dizajn na akékoľvek miesto. Ale pohodlnejšie a vítané bude hojdačka vyrobená s vlastnými rukami.

Kde je lepšie inštalovať?

Pred pokračovaním do práce na hojdačkách by ste si mali vybrať pre nich vhodné miesto. Dizajn môže byť inštalovaný kdekoľvek, ale ak potrebujete krásu a pohodlie, je potrebné premýšľať o voľbe priestoru.

Takéto hojdačky sú pomerne priestranné, môžu byť dospelí s deťmi. Tam, kde sú nainštalované, tvorí výhodné miesto na relaxáciu vonku. Neďaleko sa nachádza jedálenský kút, gril s kachlí a brazierom. Alebo zamerať sa na estetiku: hojdačky sa nachádzajú v centre čerstvého trávnika alebo obklopené kvetinovými lôžkami, na dekoratívnej fontáne, rybník, vodopád.

Samotné miesto na inštaláciu budúcich hojdačiek môže byť otvorené, uzavreté alebo polo-zatvorené. Otvorené konštrukcie sú inštalované na voľnom záhradnej oblasti alebo pred domom. Maximálne, že môžu mať ako strecha, je malý baldachýn vybavený samotným dizajnom.

Hojdačky usporiadané v oblúku, rozdrvené divoké hrozno alebo ruže vyzerajú skvele.

Semi uzavreté oblasti zahŕňajú terasy, pergola, kde sa postaví niekoľko podmienených stien pokrytých vegetáciou. Niekedy sú hojdačky umiestnené v uzavretom priestore – na verande alebo v altánku. Výber miesta pre rámové hojdačky by sa mali zohľadniť určité nuansy:

  • Je nemožné dať dizajn do nížiny, aby sa zabránilo vlhkosti;
  • Miesto musí byť hladké, alebo by malo byť zarovnané;
  • Hojdačky sú potrebné tieň z dreva, budov alebo baldachýn, ale zároveň je potrebné vyhnúť sa miestam s návrhmi;
  • V blízkosti rekreačnej platformy by mala vylučovať rastúce jedovaté rastliny, ako aj alergény a voštinové.

Ako spraviť?

Výber slušného miesta pre budúce hojdačky, môžete začať vytvoriť ich. V počiatočnom štádiu je potrebné čerpať výkresy štruktúry, alebo aspoň nakresliť náčrt, vypočítajte rozmery. Choďte na pripravené miesto a pokúsiť sa predstaviť, ako sa swing vyzerá. Musia odolať minimálnej hmotnosti troch dospelých. Uhol medzi sedadlom a chrbtom je vykazovaný experimentálnym spôsobom, je zvolená najhodnejšia voľba. Výška a šírka hojdania je určená ľuďmi, ktorí na ňom sedia.

Rámové lavice

Začnite robiť hojdač s rámom budúceho dizajnu. Brucks sú spojené v pároch v uhle, jeden z nich sa bude vzťahovať na zadnú časť, druhý – na sedadlo. Musí s stolom lepidla a skrutkami. Štyri párové prvky zostavené týmto spôsobom upevňujú horizontálnymi tyčami: dva na zadnej strane a na sedadle. Ukazuje sa na „kostry“ budúcej lavice.

Sťahovanie

Predtým, ako budeme mať rám lamel, dĺžka, šírka konštrukcie a ohybu rohu medzi chrbtom a sedadlom sa skontroluje. Na každej lamelici, otvory na oboch stranách na upevnenie. Potom je rám úhľadne vybavený pripraveným materiálom. Lavica sa musí otáčať a posilniť dno kovových rohov.

Lakťové opierky

Pre hotovú základňu lavice s pomocou skrutiek sú namontované lakťové opierky z najjednoduchšej formy. Môžu byť vždy odstránené ako zbytočné, skrutky vám umožňujú rýchlo urobiť.

Spracovanie a maľovanie

Pred maľovaním by sa malo drevo liečiť antifungálnym činidlom, chrániť impregnáciu alebo olpohom, dať lak. Ak chcete maľovať hojdačka, je potrebné brať vážne, neošetrené časti dreva sa zrútia do vzduchu.

Konečná montáž dizajnu by sa mala vykonať po plnom laku, úzkostňovanú kontrolu utiahnutí všetkých skrutiek a spojovacích materiálov.

Inštalácia

K hotovej lavici spájajú reťaze alebo iné upevňovacie prvky. Potom visieť na lúčoch, krokvy, ak je inštalovaný v altánku alebo na verande. Ak je hojdačka namontovaná na otvorenom priestore, vytvárajú pre nich špeciálny rámec.

Typy jatočných tiel

Existuje niekoľko základných typov rámcov. Swing-lavice určené pre niekoľko dospelých ľudí vybaviť najspoľahlivejší model. P-tvarovaný rám vyzerá ako LetterP, Pozostáva z dvoch dotknutých pruhov v teréne a priečnymi. Takýto rám, dokonca aj berúc do úvahy cement, nebudete volať spoľahlivé, je navrhnuté, skôr pre detské hojdačky.

Rám v tvare L je dizajn dvojitých podpery, prepojené vrcholmi navzájom a vystavujú z rôznych strán. Na párovaných podpore pripojený priečok na suspenziu hojdačky. A-tvarovaný rám sa vykonáva ako predchádzajúci, len cez priečky sú inštalované medzi párovými tyčami pre tuhosť, podpery sa získajú vo forme písmena „A“. Podobný rám je považovaný za najodolnejší, je určený pre hojdačku rodiny.

Rám tvaru x je tiež postavený písmenom „L“, Len jeho konce v hornej časti podpery pretínajú, priečok na pozastavenie hojdania spadá medzi nimi.

Spôsoby upevnenia

Môžete urobiť swing lavičky rôznymi spôsobmi. Laná, kovové káble, reťaze, guľatiny sú vhodné ako suspenzie. Reťaze sú zjednotené dvoma vlastnosťami naraz: Spoľahlivosť a efekty, sú ľahko nastavené na výšku, takže tento materiál sa najčastejšie používa. Ale stále reťaze by sa mali kontrolovať na kvalitu antikorózneho povlaku a pevnosť väzieb, model musí odolať aspoň 400 kg hmotnosti.

Nastavenie suspenzií pre lavičku, mali by ste sa sústrediť na pohodlie sedí dospelých, mal by byť svetlo, aby sa dotkol Zeme, potom nemusíte stlačiť nohy počas hojdania a bude ľahké vstať s hojdačkou.

Riadne vystavené suspenzie spolu s lavicou pripojeným cez priečok.

Klasický spôsob

V tomto prípade je zvolený pohľad na rám tvaru. Crossbar sa vykonáva ako s priemerom približne 10 cm. Je zostavený na podpery kovových rohov. Suspenzie s lavicou sú pripevnené k priečku. V prípade potreby, na vrchole dizajnu nastaviť baldachýn.

Bezplatné upevnenie

Vykonávané bez bočných pilierov, takže hojdačka vyzerá svetlo, stúpajúce vo vzduchu. Brucks, ktorí sa držia suspenzie, by mali byť pomerne silné, pretože zažijú zvýšené zaťaženie. Pod hojdačkami niekedy namontovala drevenú plošinu, postaviť stenu z dreva s záveternou stranou. Môžete zasiahnuť stenu na stenu a zasadiť kučeravé rastliny, to bude ozdobiť pokojové miesto.

Upínanie kapitálu

Na pripravenej ploche sú založené štyri stĺpce a cementované. Na hornej časti nich namontovaný rám. Rám je umiestnený na ráme pre suspenzie, zvyšok podmieneného strešného priestoru je „šité“ pri doskách vystavených na okraji. Štruktúra sa podobá pergolovi. Tri strany môžu byť uzavreté z vetra s priehľadným polykarbonátom, ale konštrukcia v záhrade bude vyzerať harmonické, ak nainštalujete súbory a zasadiť ich s divokým hroznam.

Upevňovacie puzdro z BROUS

Upevňovacie prvky sa vykonávajú nielen z pružných prvkov (káble, laná, laná), môžu byť vyrobené z zaobleného dreva. Upevňovacie prvky budú potrebovať háčiky, krúžky a silné karbiny. Plne drevený dizajn je atraktívny vlastným spôsobom.

Ako vykonať z palety?

Ak sa na chate uskutočnili stavebné práce, a tam boli palety po doručení tehál, môžu byť použité na vytvorenie hojdačky. Jedna billistika pôjde na sedadlo, druhá je na chrbte, mali by byť orezané vo veľkosti. Palety musia byť spracované na hladký stav, aby sa eliminovali nebezpečenstvo priblíženia, potom namočte antiseptikum, srsť so závojom alebo lakom.

Späť a sedadlo sú pripojené pomocou kovových rohov. Medzi úrovňami, palety pociťované suspenzie (lano, kábel). Hojdačka by mala byť dobre rovnováha, inak sa vrátia. Štyroch palety môžete urobiť dlhý dizajn. Pre pohodlie je lavica zdobená vankúšmi. Útulné hojdačky v záhradnom pozemku naznačujú, že majitelia môžu pracovať nielen dobre, ale aj plne pohodlne relaxovať.

Prečítajte si viac o tom, ako urobiť lavičky, sa naučíte z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár