Štartéry pre čerpaciu stanicu: Vlastnosti zariadenia a inštalácie

Manuálny štartér pre čerpaciu stanicu alebo zastrihávač benzínov – mechanický uzol, ktorý obsahuje kladku dodávanú do račňa. Zapnutie kladky v počiatočnej polohe. Pri spustení sa vytiahne. Práčovňa pružiny – mali by ste sa nechať ísť na koniec lana, ako sa vráti. Ako pružina sa používa plochá stuha, skrútená v krúžku. Podáva sa jar vo veľkých mechanických hodinách, ktoré začínajú raz denne. Samotný štartér je častejšie vzadu, pričom bližšie k prednému koncu kosačky alebo zastrihávača. Aby ste riadne vyrábali všetky manipulácie so štartérom pre benzokos, musíte poznať funkcie zariadenia a inštalácie.

Ako je štartér benzokosy alebo zastrihávač?

Štartér – mechanizmus ako celkový a univerzálny pre benzocos, triméry, benzínové a dieselové generátor agregátov. Nie je to problém vybaviť aj auto, motocykel alebo skúter, ak existuje voľný priestor pre jeho inštaláciu vo vašom vozidle. Niet divu, mnoho sovietskych vozidiel a nákladných vozidiel boli vybavené štartovacím nástrojom, remostrálne pripomínajúci ohnutý dvakrát mol.

Moderná „ručná brzda“ začína od kábla – je viazaný na mechanizmus a nie je možné ho stratiť.

Zostava štartéra má nasledujúce údaje:

 • Zapaľovacia jar s háčkovaním;
 • Rana šnúry na cievku;
 • Vráti jar;
 • Riadiť račňu a hlavnú pružinu;
 • Corpus mechanizmus chrániaca račňu;
 • Zastaviť skrutku.

Najhoršia možnosť poruchy

Existujú prípady, keď štartér ešte si ponechal pracovnú kapacitu, ale môže prelomiť, napríklad opotrebovaný kábel. Ratchet sa ešte nepodarilo pracovať, keď sa motor spustí, a zvyšky kábla sú okamžite navinuté na zvitku, zadná časť návratu je zbavená háčikov, drážky prestávku v štartovacom puzdre. Výsledok – výmena a pružiny a bývanie.

Ak bol model čerpacej stanice alebo zastrihávača odstránený z výroby, bude ťažké nájsť presne tie isté náhradné diely a štartovacie zmeny úplne.

Ako vymeniť alebo dať štartovaciu pružinu?

Ak sa všetko ukázalo byť v štartéri na štartéri, podozrenie spadá na samotnú cievku. Je aktivovaný pružinou stuhou, skrútená do rolka. Pre posun pružiny by sa mali vykonať určité kroky.

 1. Odstráňte štartér z čerpacej stanice.
 2. Odstráňte začiatočníkovú cievku.
 3. Odskrutkujte hlavnú skrutku, ktorá drží remenicu.
 4. Odstráňte vzrušujúce fúzy a pružinu, pružina páska je takmer úplne narovnaná alebo zložená krúžkami väčšieho priemeru.
 5. Držte ho vopred.
 6. Skontrolujte, či je na jar (hrdzavé rozvody môžu byť prítomné, dorms a t. D.). Ak sú háčiky na svojich koncoch roztrhané, ohýbajte nová vôľa nebude úspešná – vysoká uhlíková oceľová oceľ sa rozbije, zatiaľ čo sa snaží ohnúť ho. Slabé háčiky sú vhodné pre ľahkú prevenciu.
 7. Uistite sa, že pomocná (normálna) pružina s podložkami na mieste. Tieto detaily chránia rámec cievky od koncov hlavného pružiny. Ak sa podložky a pružina zlomili, a neexistujú žiadne nové, nie sú skrutkové skrutky tvrdo, však, sledovať to – to môže odskrutkovať a stratiť.
 8. Ak je poškodená hlavná (plochá) pružina, vložte rovnaký nový. Dajte háčik na koniec pružiny na jeho mieste a ohnite ho, vložte otočenie otočením do priestoru, kde má byť.
Prečítajte si viac  Motorové čerpadlo: odrody, vymenovanie a modely

Spring Rewind sa vykonáva za minútu. Snorzka v tejto akcii rýchlo získava.

Ako vymeniť alebo dať štartovaciu pružinu na mieste, pozrite sa na nasledujúce video.

Ako tesná pružina?

Uveďte pružinu požadovanú potenciálnu silu potrebnú pre jasné a rýchle navíjanie kábla, určením dĺžky kábla v otočení. Takže rukoväť káblov sa neskrýva, pridajte k počtu otáčok 1-2 viac. Tak, Ak má kábel dĺžku 5 otáčok cievky, potom, keď sú pružiny obrátené, prejdite cez cievku na 6-7 plných otáčkach.

Montáž štartovacích motocos

Pri údržbe a opravách štartéra je dôležité správne zbierať – ako keby bola zostava zariadenia vykonaná továreň. Ktorýkoľvek z detailov, nesprávne nainštalovaných, nedovolí, aby ste plne používali vyžínač alebo motoka.

 1. Po naskrutkovaní pružiny otočte cievku a dajte ho tak, že druhý hák pružiny sa vráti na svoje miesto. Na ovládanie správnosti inštalácie pružiny na samotnom cievke sú technologické okná.
 2. Umiestnite štartérovú kladku a uistite sa, že jeden z háčkovaní pružiny zadalo drážky na veku štartéra.
 3. Vložte pružinu a puky na bokoch tak, aby pružina nevymýva plastové oddelenie, v ktorom sa nachádza. Ak je pružina rozbitá, a druhý je rovnaký, namiesto toho je dať extra podložku.
 4. Vložte pohár s fúzy v cievnej drážke.
 5. Nainštalujte cievku na svoje miesto, utiahnite skrutku na zarážku, ale bez fanatizmu.

Ak nechcete chrániť podložky z hlavného pružinového priestoru, kde sa pohybuje pri pohybe štartéra a odvíjaním, cievka často vidí, keď sa pokúsite spustiť benzotrimer alebo motocos. Oslabenie skrutky cievky povedie k jeho strate.

O tom, ako zostaviť štartovacie trimmer motocos, roztaviť sa vo videu.

Ako zostaviť novú štartovaciu čerpaciu stanicu?

Pre montáž štartéra Urobte nasledujúce manipulácie.

 1. Preskočiť jeden koniec kábla cez otvor na začiatku cievky a učiniť ho uzla. Uzol by nemal prejsť cez otvor. V opačnom prípade spochybňujete štartér.
 2. Zmiešajte kábel na samotnú cievku.
 3. Nainštalujte pružinu v kryte štartéra, háčik v drážke jeden koniec a zabaliť. Pre pohodlie, navíjanie otáčania proti smeru hodinových ručičiek.
 4. Dajte račňový mechanizmus na pružinu.
 5. Háčik pre račňu sám háčikať pružné pružiny, zaistite ho na cievku.
 6. Nainštalujte hlavnú pružinu a puzdro pomocou zozbieraného račňa, pripojte časť štartéra spolu a utiahnite všetko s hlavnou skrutkou.
Prečítajte si viac  Orientálne Lilie: odrody, rozdiel od ázijských, pristátie a starostlivosť

Po ukončení zostavy štartéra preskočte voľný koniec kábla cez otvor v puzdre, určený pre cievku. Odstrániť rovnaký koniec cez otvor v rukoväti, pre ktorú sa kábel ťahá. Kravatu silného uzla na rukoväti. Skontrolujte operáciu štartéra.

Ako zmeniť štartérový kábel?

Stáva sa to, že v nemožnosti štartu nie je jar, ale samotný kábel. Môže kýchať alebo ísť ďalej. Demontáž štartéra benzokosy alebo trimmer univerzálne v ich krokoch.

 1. Odstráňte štartovaciu jednotku pomocou zastrihávacej alebo čerpacej stanice.
 2. Odskrutkujte hlavnú skrutku drží ručnú brzdu.
 3. Vytiahnite cievku a vetrte zvyšky opotrebovaného kábla.
 4. Uvoľnite uzol na rukoväť káblov a vytiahnite ho z neho.
 5. Uvoľnite uzol na druhom konci (na začiatku cievky) a odstráňte starý kábel. Uzly, ktoré sa stali tesnými, sú rozpútané pomocou passatátov alebo kliešťov.
 6. Umiestnite uzol na jednom z koncov nového kábla, aby ste ho zavreli cez otvor na začiatku cievky (bližšie k jeho osi).
 7. Skrutku do cievky niekoľko otáčok novej šnúry. Ak je to dlhé, urobte viac zbytočné.
 8. Predávajte a pretrepte pružinový napínač kábla (ak je zastrelený) a pružinové prvky v správnej sekvencii.
 9. Vložte cievku na miesto a zaviazate voľný koniec kábla do zásuvky štartéra a v rukoväti.
 10. Nainštalujte blok štartéra.

Zaskrutkujte štartér pre kábel, spustite čerpaciu stanicu alebo zastrihávací stroj. Väčší a výkonnejší motor, tým viac šnúrkových trhlín bude potrebný pri spustení, normou nie je viac ako 7-krát. Výsledkom je rýchly a hladký začiatok motora, dostupnosť jednotky do práce.

Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: