Topicia z umelej trávy: odrody, odporúčania na vytvorenie

V krajinnom dizajne je takýto smer umenia veľmi populárny ako vytvorenie Topiaria. V tejto definícii sú sochy a geometrické tvary zo záhradnej zelene alebo umelej trávy skryté. Zloženie tému vždy robí injekčnú oblasť s originálnou, nezvyčajnou a jedinečnou.

História

Prvá zmienka o Topiari patrí do Rímskej ríše. Dobyď tohto štátu viedol k vzniku veľkého počtu otrokov z rôznych krajín, medzi nimi boli mnohí kvalifikovaní záhradníci – rýchlo prispôsobili novým podmienkam existencie a aby sa potešili svojich majstrov, začali rezať kríky odohre a dať im najviac bizarné formy. Postupom času bola technika vytvárania záhradných postavičiek honovaná, majstri súťažili navzájom v schopnosti, takže čoskoro v historických kronikách dostal popis nového typu umenia. To bolo potom zavedené a Termín „Topiary“ – v preklade z latiny, znamená „TOPIAII“ ALEBO TOPIAIIUS, to je, ako boli otrokmi, ktoré majú zručnosti dekoratívnej koruny stromov, boli povolaní v starovekom Ríme. V tých dňoch boli vytvorené skutočné majstrovské diela – labyrints, bizarné vzory, sochy a komplexné geometrické tvary. Avšak, vášeň pre umelé záhrady prešlo veľmi rýchlo.

Nové kvitnutie umenia Stvorenia Topiari padli len na XVI storočia. V tejto epoche sa vytváranie zeleninových kompozícií zakladalo na dizajne francúzskych parkov. Do Ruska, móda pre floristiku dosiahla len XVIII storočia, ale nehodila, Záujem o umenie robiť záhradné sochy v našej krajine sa objavili nedávno. Využívanie nových technológií a materiálov výrazne rozšírilo možnosti dekor, záhradné topiaries dnes sú najčastejšie vykonávané pomocou umelej trávy. Malými ako tí, ktorí vytvorili starovekých rímskych majstrov, ale majú svoje vlastné kúzlo a kúzlo.

Zvláštnosť

Topiari, vytvorené z umelej trávy, sú do značnej miery odlišné od tých, ktorí sú na dizajne, ktoré žijú Lyanas a kvety. Topire z trávy je objemová postava, jeho základňa je kovový rám z drôtu a dekoratívna vrstva sa vykonáva z umelého trávnika. S pomocou Topiaries zdobela nielen domáce pozemky, ale aj vnútorné priestory. Sochy sú veľmi obľúbené v dizajne chatiek, meštianskych domov a kaštieľov, často zdobia mestské parky a štvorce, Sú inštalované na bulvári ako nezávislý objekt krajiny. Figurín tráva sa často nachádza vo veľkých nákupných a zábavných komplexoch alebo kaviarni.

Hlavnou výhodou umelých trávnych sochy je zachovať farbu – Topiari zostáva zelený kedykoľvek v roku, bez ohľadu na počasie. Takáto socha nevyžadujú zavlažovanie a pravidelné orezávanie, nezmizne pod lúčom horiacej slnka a zachováva svoj dekoratívny pohľad počas dažďa a snehu.

Umelý trávnik nie je predmetom hniloby, nie je znásobený hubám a plesne, čo umožňuje topiaris zostať štýlový a farebný po celý rok.

Rôznorodosť

V závislosti od dizajnéra myšlienky Topiaria z umelého trávnika môže mať sféroid alebo valcový tvar. Táto možnosť je veľmi obľúbená u majiteľov veľkých pozemkov – Niekoľko pyramíd inštalovaných v záhrade je podobné údoliu egyptských pyramíd. Sofistikované modely zahŕňajú hladké geometrické tvary, ako aj špirálovité, odmerné a kombinované sochy.

Ak má majster dostatočné pracovné skúsenosti, môže dokonca zobraziť ľudskú postavu alebo zviera v plnom raste.

Výrobná technológia

Pred niekoľkými desaťročiami, záhradné kompozície vytvorené z kríkov a stromov s ich dekoratívnym orezaním. V dnešnej dobe, umelé zloženie trávnika majú veľký dopyt. V prítomnosti niektorých zručností práce môžu byť vyrobené vlastnými rukami.

  • Ak chcete začať, mali by sme zvážiť a rozvíjať projekt budúcej sochy, potom zobraziť svoju siluetu v profile a skúsenosti v prirodzenom veľkosti. V systéme nevyhnutne potrebuje načrtnúť hlavný obrys.

  • Po pripravení schémy môžete prejsť na vytvorenie rámca. K tomu, drôt sa aplikuje na diagram a ohnite pozdĺž obrysu, chýbajúce prvky sú zvárané, potom, čo je hotový okruh pevný s použitím zvárania na stojane. Pomocou krúžkov rôznych priemerov je požadovaný objem pripojený k siluete, na všetkých miestach priesečníka s obvodom zvaru kruhu. Ďalej by ste mali konsolidovať krížové rebrá stuhnutosti z toho istého kovového drôtu – je dobre ohýbať ihneď po zváraní, zatiaľ čo ešte horúce. Celkový počet častí rámca kompozície priamo závisí od rozmerov obrázku.

Bunky by mali byť tak, že mriežka sa vyrovnal s zaťažením na 150 kg, ale tiež nie je potrebné zapojiť sa, inak to bude príliš masívne.

  • Po pripravení jadra môžete začať vytvárať referenčný povrch. Na tento účel je rám dotiahnutý kovovou mriežkou, jeho „Loskutka“ je pripojená k druhej, pozdĺž práce, navzájom sa pripájajú. Ak vytvoríte sochu na zvieratách – štartujte výhodne z papule a operadla. Každý fragment mriežky je pripevnený k rámu v malých drôtových segmentoch v niekoľkých častiach – nevyhnutne na obryse a kde odchádza z kostry. K fixácii bola spoľahlivejšia, pri vyrezaní mriežky je žiaduce ponechať malé kolmolne tolens, takže budete ľahšie namontovať niektoré samostatné kusy mriežky. Na konci práce musia byť všetky vyčnievajúce fragmenty drôtu schopné zahriať, inak sa socha môže ukázať ako traumatické a škaredé.

Ak je to možné, nechajte stranu malého „okna“ – takže môžete zakryť ruku vo vnútri a udržať pod kontrolou výroby topiary až do konca práce.

  • V cieli je potrebné vybaviť obrázok „kožu“. V tomto prípade je princíp práce podobná: jednotlivé časti umelého trávnika by sa mali pripojiť jeden po druhom, starostlivo po smere vilí plne sa zhodne. Každý poťahový fragment v niekoľkých miestach je upevnený s drôtom, takže v prípade potreby môžete presunúť „kožušinu“ na boku. Každá nasledujúca klapka sa prišla na predchádzajúcu hrubú ihlu s ventilátorom alebo rybárskou čiarou, pod stehmi by sa mali uvoľniť, čo robí švy neviditeľné. Umelá tráva by mala zahŕňať jadro zo všetkých strán, vrátane dokonca aj nízkonákladových plôch – paw podložiek, podporných konštrukcií.

Ak nedávate túto dostatočnú pozornosť a nechať otvorené povlak, vosa a iný hmyz sú odôvodnené vo vašom Topiarii

  • Ready TOPIR je upevnený na pripravenej ploche s veľkým výstrekom. Ak chcete vytvoriť spoľahlivú podporu, môžete použiť štvorcové rúry.

Príklady

Podobne populárne obrazy zvierat a hmyzu – motýle, slony, donks, medvede, ako aj psy, jeleň, a dokonca aj dinosaury.

V domovoch, kde deti žijú, môžete vidieť znaky vašich obľúbených karikatúry.

Topiariah listy z umelej trávy vyzerajú veľmi štýlový.

V parkoch sa údaje mladých ľudí často stretávajú na pozadí srdca – takéto miesta sú vždy priťahujúce novomanželia alebo len milencov.

A samozrejme, nestratíte náš význam pre obvyklých geometrických tvarov – loptu, pyramída, kužeľ.

Ak chcete dať na svoj pozemok umelej trávy, malo by sa zrejmé, že takáto dekorácia sa určite stane centrom príťažlivosti. Takéto zloženie by malo byť rezervované centrálne miesto vo dvore.

Harmonické takéto kusy sa pozerajú na vstup na chaty alebo v samom centre pľúc na trávu. Topiaria vždy prináša dotyk prekvapení vo vašom dizajne.

Ako urobiť fytoskulpture s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár