Trim Tui Jar: Pravidlá a schéma

Tuya – Dekoratívne ihličnajte. Je obzvlášť bežné medzi milencami dizajnu krajiny. Zariadenie nevyžaduje osobitnú starostlivosť a majitelia môžu dať jej korunu takmer ľubovoľnú formu. Táto ihličnanová jednotka môže byť vysadená v podmienkach mesta av krajine. Avšak, na zachovanie tohto vzhľadu, musí byť strom pravidelne znížiť. Tento článok povie pravidlá a schémy orezávania tejto rastliny.

Odrody a potreba orezávania

Krimpovací systém Záleží na jeho účele:

 • Sanitárna liečba – Koruna je čiastočne ošetrená, vysušená a choré vetvy sa odstránia;
 • Tvarovanie – Umožňuje ovládať výšku stromu, dajte Krone potrebný pohľad.

Existujú tui odrody, ktoré nemusia byť upravené, časom sami prijímajú určitú formu (lopta, pyramída alebo kužeľ). K tvarovaniu orezávania by sa malo uchýliť, ak majitelia nemajú radi prirodzený tvar alebo korunku príliš hrubý. A ak niektoré odrody nevyžadujú vytváranie účesov, potom sa hygienická liečba dôležitou súčasťou starostlivosti o akýkoľvek typ THUY. Je to potrebné najmä, ak príliš veľa žltých listov, suchých vetiev vytvorených v Krone.

Tuya Western je najbežnejšou odrodou v Rusku. Dokonale toleruje mínusové teploty, zvýšenú vlhkosť vzduchu, tepla a iných nepriaznivých klimatických podmienok. Všetky typy Thuuy sa líšia rýchlosťou rastu, takže rôznymi spôsobmi je potrebné upraviť korunu. Triedy „Smaragd“, „Holmstrup“ a „WINRYI“ v priebehu roka rastú nie viac ako 12 cm, takže ich musia znížiť len 1 krát za rok. „Brabant“ a „stĺpec“ sú schopné zvýšiť výšku na 20-30 cm ročne, takže potreba orezávania počas tohto obdobia bude 2 krát.

Všetky vyššie uvedené triedy tvoria pyramídový alebo kolonumový tvar. Zástupcovia charakterov sa zvyčajne nerozlišujú výškou a pomaly rastú, takže v účes takmer nepotrebuje. Raz rokom môžete stráviť len hygienické spracovanie, odstránenie poškodených pobočiek.

Pravidlá a pravidlá

Tui sú dekoratívne rastliny, nemôžu byť narezané kedykoľvek počas roka. Takmer všetky ihličnaté stromy sa vyznačujú niektorými fyziologickými vlastnosťami, takže sa o nich nemôžu starať, ako za ovocnými plodinami. Účes by sa mal vyrábať buď na jar alebo v letných obdobiach. Načasovanie priamo ovplyvňuje vegetatívnu fázu. Obličky TUI sa vyhodí 10 dní po dosiahnutí priemernej teploty + 10c. Spravidla, v strednom jazdnom pruhu Ruska, strom začína kvitnúť v 5-10 dňoch od mája na severozápade – v prvých dňoch júna a na juhu – začiatkom apríla.

Prečítajte si viac  Všetko o Londeysheev strom (Halezia)

Poznámka: Ak plánujete účes na začiatku jari, kým sa nezobrazí prvé obličky, môžete zlomiť prirodzený vegetatívny proces. Upiera sa s takýmitom recepcie len vtedy, ak je potrebné výrazne posilovať korunu, odrezať úžasné pobočky. Ak chcete, aby strom pokračoval v raste, nechajte ho s orezávaním, až kým sa fáza kvitnutia nedokončí. Nižšie sú najčastejšie chyby, ktoré robia mnoho neskúsených letných domov.

 • Nie je možné kompaktovať príliš veľa – to je najdôležitejší bod. Nezabudnite, že ko-deštrukovaná časť koruny by nemala prekročiť 30% z celkovej hmotnosti.
 • Nemôžete opustiť pobočky. Iba listnaté rastliny môžu zvýšiť zelenú hmotu. Studené vetvy ihličnatého stromu jednoducho sušia.
 • Rezanie vedľa obličiek je neprijateľné. Rez sa vykonáva vo vzdialenosti 2 cm nad obličkami. Vďaka takýmto recepcii sa obličky nedotí do procesu hojenia.

Skúsení záhradníci robia rez na základe pozície pobočky a požadovaným smerom rastu. Ak sa vetva vyrastá, potom musíte rezať cez vonkajšie obličky z valca, a ak je nadol – nad vnútornou.

Čo znížiť?

Pre strihanie nevyžaduje veľký počet nástrojov. Výhonky sa nerozlišujú špeciálnou hrúbkou, takže len sektor s nožnicami bude potrebovať pohodlnú prácu. Tajomstvo je zariadenie s dlhými rukoväťmi a je vynikajúci pre spracovanie dekoratívnych stromov a kríkov všetkých veľkostí. Tento produkt môže byť elektronický aj mechanický. Skúsení záhradníci tvrdia, že doma neexistuje žiadny bod pre preplatok pre elektrické modely – sú užitočné len v odborných činnostiach pri spracovaní veľkého počtu stromov.

Bez ohľadu na typ nástroja, mal by byť vždy čistý. Nožnice musia pravidelne zaostriť. Prerezávanie rastlín na blot secateur nielen negatívne ovplyvní rýchlosť prevádzky, ale ovplyvňuje aj zdravie stromu.

Krimpovacie schémy

Zvážiť niekoľko Možnosti Tui účes.

 • Tvorba zabezpečenia. Ak sa rozhodnete vytvoriť živý plot, Tuya bude jedným z najlepších riešení. Po vysadení závodu by sa mali vykonať nasledujúce položky:
 • Najprv rezané horné časti výhonkov o 30%;
 • Po roku vykonajte orezávanie svetla, zavesiť výšku – orezávanie vrchov prispieva k rastu bočných výhonkov. Vďaka tomuto recepcii bude živý plot hladký, a koruna bude hustá.
 • Téma orezávanie.
Prečítajte si viac  Poly Ruže: odrody, tipy na výber a starostlivosť

Mnohí majitelia chaty milujú experimentovať na strihu TUI. Krone ľahko získava všetky formy geometrických tvarov a správnym prístupom môže záhradník vytvoriť zelené sochy. Podobný účes zvaný tédium. S takýmto orezaním sa môže dokonca neskúsený záhradník vyrovnať, hoci na prvý pohľad sa môže zdať, že kučeravý účes je ďaleko od každého. Na základe tejto formy závodu by ste si mali vybrať novú vhodnú postavu. Najjednoduchšie sa vykonávajú sférická, kvádová a pyramídová forma. Jedna z najťažších špirály je.

Fáza tvorby špirálového tvaru koruny.

 • Na vrchol stromu, musíte spojiť lano a začať navíjať korunu zhora.
 • Potom, čo ste „blikali“ obrys, musí byť starostlivo „rez“ s pomocou sekateru.
 • Na tomto označení musíte urobiť ešte hlbšie. Zvýšenie hĺbky by mala byť postupne. Je dôležité, aby bol prechod hladký.
 • Uvoľniť a odstrániť lano zo stromu.

Krajinci dizajnéri praktizujú ďalšiu schému rezacieho stromu. Rám musí byť úplne vyrobený z kovu. Zvyčajne sa vyrába z drôtu, inštalovaného na správnom mieste a rastlinné zariadenie vo vnútri. Keď strom rastie, a vetvy sa začne dostať do rámu, mali by byť orezané pozdĺž obrysu. Po plne vytvorenej tvary Tymusus môže byť rám odstránený.

POZNÁMKA: Počas tvorby sôch v korunke by nemal byť žiadny holý únik, inak sa v budúcnosti vytvorí „Slashina“, z ktorej sa nemôžete zbaviť.

Spánok a údržba

Ak už bola vytvorená Krone, potom jeho vzhľad by mal byť neustále udržiavaný v dobrom stave. Podporný účes by sa mal vykonať v lete, keď sa objavia nové výhonky, ktoré zlomia tvar stromu. Ak sa Krone stane príliš hrubým, potom by sa mal zvrátiť, podľa nižšie uvedených položiek.

 • Preview ihličnan, vizuálne definovať oblasti, ktoré potrebujú nastavenie.
 • Odstrániť sušené, poškodené a choré vetvy.
 • Ak je koruna príliš hrubá a takmer zmešká svetlo, potom musíte rovnomerne odstrániť niektoré pobočky. Slurower by sa mal vykonávať symetricky, inak „diery“, prázdnota môže tvoriť.
 • Ak je vo svojom stanovisku, závod je príliš vysoká, potom by ste mali upraviť korunu na požadovanú veľkosť.
 • Všetky výhonky, ktoré sa odlišujú od celkovej hmotnosti, musia byť odstránené. Lepenie vonkajších prírastkov možno odrezať počas leta.
Prečítajte si viac  Hydrangea "Madzhikal Sviečka": Popis, pristátie a starostlivosť

Ako sa starať po účes?

Thuja, ako mnoho ihličnatých stromov, je jemný tolerovať proces rezania. Avšak, podobne ako akúkoľvek inú rastlinu, zažíva stres a vyžaduje si nejaký odchod po orezaní.

 • Bezprostredne po účesoch sa vylieva scout. Bude to trvať 10 litrov vody.
 • Ak ste na jar rezali vetvy, potom je napájanie povinné. Mnohé záhradkári odporúčajú hnojivo „Kemira Universal“. Ak sa spracovanie vykonáva v lete, nie je potrebné oplodniť pôdu.
 • Po ukončení orezávania by mali listy postriekať rastlinu so špeciálnymi stimulantmi. „Zirkón“ a „Epin Extra“ používajú najmä popularitu.

Ak ste odstránili veľké pobočky, na mieste zostane veľká rana. Ihličnaté stromy sú dokonale regenerované, avšak, ak si všimnete, že rastlina začala vyzdvihnúť malé množstvo živice, potom sa rana má liečiť špeciálnym rozmazaním. Špeciálne spracovanie výrobkov pre ihličnaté stromy neexistujú, takže môžete použiť sušienky pre ovocné stromy. Najlepšia možnosť je považovaná za „Robin Green“ paste, ale môžete si kúpiť a fondy „Ranne“, „FASCO“ alebo „záhradník“.

Namiesto hotových liekov sa často používa receptová pasta – VaR Reshetnikova, vyrobený personál:

 • Roztaviť 100 g vosku a 1 kg gils;
 • Vyplňte kapacitu 150 ml lekárskeho alkoholu, premiešajte a rozbije do sklenených jedál;
 • Po ochladení sa zmes môže aplikovať na poškodené oblasti rastliny.

O tom, ako sa natočiť na jar, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: