Trpia False: Popis a odrody, pristátie a starostlivosť

Dnes majú kvetflowers a záhradníci možnosť pestovať obrovské množstvo rôznych rastlín. Medzi atraktívnymi plodinami, ktoré sú prístupné kultivácii v otvorenom pozemku, ako aj doma, stojí za to zdôrazniť falošné, čo je veľký dopyt vo svetle svojej dekoratívnej atraktívnosti.

Zvláštnosť

Táto kultúra má niekoľko titulov spoločných medzi záhradkami. Preto sa falošné kŕče niekedy nazývajú ako Sedum Caucasian. Toto meno dáva pochopenie, odkiaľ pochádza závod. Vo voľnej prírode rastie kretén v Gruzínsku, v západnej časti Arménska, v predvolenom. A kultúra sa nachádza v Turecku a Iráne. Na základe jeho vlastností kreténov je trávnatá kultúra, ktorá uprednostňuje rozvíjať na svahoch, ako aj na lúk.

Keďže je preukázaná prax kultivácie, dobre sa prispôsobuje klimatickým zvláštnym osobitým severným regiónom Ruska, pretože rastlina má vlastné vlastnosti udržiavať ich životaschopnosť aj pri negatívnych teplotách vzduchu.

Podľa botanického popisu, sedume – pôda trvalka, ktorá sa zvyšuje vo výške najviac 25-30 centimetrov. Medzi jednotlivými druhmi existujú predstavitelia šťavnaté, ktoré sú schopné rásť len do 5 centimetrov. Koreňový systém je reprezentovaný množstvom vetvavých tenkých koreňov, stoniek falošného, ​​s prihliadnutím na druhy, existujú dva typy – fluttering alebo zvyšovanie.

Základné výhonky sú zvyčajne kratšie ako plodné na 3-5 centimetrov, ovocie sú tvorené v tomto procese vývoja kultúry. Zelená hmota je reprezentovaná bohatými farebnými listami, ktoré sa vyvíjajú. Dĺžka dosky je spravidla 1 až 3 centimetre so šírkou nie viac ako 1 centimetra. Fólia má klinoidný formulár s minimálnym vstupom.

Kvetenstvo Sedum sa šíria slnečníky, ktoré rastú medzi únikom navíjania. Zásuvky sú reprezentované veľkým počtom malých kvetov, ktoré môžu byť natreté v bielej, ružovej, malinovej a inej farbe v závislosti od odrody. V kvitnúcej fáze, kultúra vstupuje do začiatku leta, udržiavanie čerstvosti jej kvetov až do augusta.

Výsadba rastliny bude schopná druhého roka života, keď bude vytvorenie väčšiny výhonkov končí. Vo voľnej prírode môže byť kvet reprezentovaný zelený koberec s malými atraktívnymi viacfarebnými výstupmi zhora. Pri rastúcich zúčtovaní doma je jeho kvitnutie mimoriadne ťažké dosiahnuť.

Ovocie príplatku obsahujú veľké množstvo semien v tvare prachu, ktoré sú neoddeliteľné indikátormi vysokej životaschopnosti. Po ukončení leta, väčšina druhov falošného stláčania kvapky jej listy.

Kultúra je trvalka, avšak pri raste v dekoratívnych účely si bude vyžadovať pravidelné aktualizácie, ktoré budú mať pozitívny vplyv na jeho atraktívnosť. Lingement sa odporúča držať aspoň raz za 5-6 rokov.

Odrody

Medzi dostupnými predstaviteľmi tejto kultúry stojí za to vyčleniť najviac vyhľadávané.

Trpia falošnou malou

Kultúra, ktorá vyvíja až 20-25 centimetrov. Sito pobehuje, zelená hmota maľovaná v bohatom tieni. Vďaka svojej štruktúre sa rastlina tesne pokrýva zem. Niektoré plazenie môžu dosiahnuť 50 centimetrov v priemere. Listy sú silné, na koncoch môžu obsahovať nádobu s rozmermi 4×6 centimetrov.

Kvetenstvo rastú vo forme štítu, farba kvetov bude fialová-červená, tam sú tiež rastliny s ružovými lístkami farieb. Bloom trvá približne 1,5-2 mesiaca od júna. Vo fáze kvitnúce však môže Seduum vstúpiť neskôr vo svetle klimatických vlastností oblasti, kde rastie. Na jeseň sa vytrvalí obnoví svoje listy.

„Tricolor“

Odroda, ktorá sa vyvíja vo výške až 15 centimetrov. Lístie má stredné veľkosti, ale to nezasahuje do závodu v procese vývoja, aby vytvoril atraktívny kvitnúci koberec na Zemi. SUMUME dlhuje svoje meno farbe listov, ktoré sú dosky s pásmi zelených a bielych farieb, as príchodom jesene na hlavné odtiene sa pridáva ružová. Zelená hmotnosť má predĺžený tvar, na koncoch listu sú jar. Vrchol jeho dekoratívnej atraktívnosti kultúry siaha v slnečných oblastiach záhrady. Kvetenstvo majú bielu ružovú farbu.

„RYREUM“

Sukulentné má brúsnejšie stonky, ktoré sú predĺžené 15-20 centimetrov, výhonky obsahujúce kvety, zvyčajne rastú až 25 centimetrov. Kultúra je schopná rýchlo zvýšiť veľkosť. Vo fáze kvitnutia, sedume sa pripojí v júni, zdobené grafom až do konca leta. Blossom bohatý, tak zelená hmota medzi mnohými ružovými kvetmi je možné vidieť zle.

„Coccineum“

Svorky, 20 centimetrov vysoko s oválnymi zelenými listami. Niektorí zástupcovia majú načervenalý odtieň vo farbe. Rastlina kvitne s krásnymi ružovými kvetmi, ktoré v jeho vzniku vyzerajú ako hviezdy, s priemerom najviac 1 centimetra.

Počas kvitnutia, kultúra vyžaruje príjemnú vôňu. Spravidla bude diabol zdobený kvetmi od júla do augusta.

„Zelený plášť“

Sukulentná malej veľkosti, ktorá rastie až 10 centimetrov. Hrúbka lístie, má smaragdovú farbu so zaoblenou formou dosky. Bloom bude spočiatku biely, potom kvetenstvo zmení svoj odtieň na ružovej.

  Aj medzi odrodami dopytu stojí za zvýraznenie:

  • „Fuldaglut“;
  • „Červenať“;
  • „Voodoo“ a ďalšie.

  Ako zasadiť?

  Pre všetkých sukulentov je dôležité, aby miesto zvolené na zakorenenie bolo s maximálnym prístupom solárnej farby, pretože v tieňovej kultúre stráca svoje odvolanie. Ak bude osvetlenie v záhrade alebo dome jasné, potom kvitnú a odtiene budú takto nasýtené.

  Pokiaľ ide o výber vhodného typu pôdy, trvalka je dokonale prispôsobená všetkým zložením pôdy, hlavnou vecou je, že záhradník sa stará o prítomnosť dobrej drenáže v studni. Od pristátia by sa malo zrušiť zúčtovanie v nížinách, pretože vlhkosť môže byť uvedená na takýchto miestach v zemi.

  Môžete pochopiť závod kedykoľvek v roku, avšak najpriaznivejšie obdobie bude jar, pretože mladá rastlina bude mať čas na prispôsobenie sa novým podmienkam na leto, ako aj zvýšenie zelenej hmoty.

  Landing algoritmus zahŕňa prehlbovanie kultivácie rezania s predľahlými dnami v pôde. Potom sa pôda pohybuje, hydratuje. Obvykle sa široké hrnce alebo iné kontajnery používajú na domáce riedenie, ale ich hĺbka by nemala byť veľká, pretože kultúra má koreňový systém plazivý: nehlbuje sa do zeme a nachádza sa v blízkosti povrchu.

  Ako sa starať?

  Po zakorenení príplatok na pestovanie kultúry, bude potrebné poskytnúť mu primeranú starostlivosť. Agrotechnické udalosti by nemali spôsobiť žiadne problémy ani s nováčikmi, ale v prvých niekoľkých týždňoch po pristátí sa odporúča venovať pozornosť maximálu. Hlavné práce starostlivosti sa týkajú niekoľkých udalostí.

  Burina

  Počas prvého mesiaca pre rastlinu zakorenenú v otvorenom pozemku, bude dôležité mať burinu, pretože vymaže tráva môže zničiť pomoc, prevenciu jeho zakorenenia. Až do okamihu, keď Seduum netvorí tesný zelený koberec na pozemku, záhradník musí byť odstránený v blízkosti všetkých burín.

  Zalievanie

  Sukulentné nevyžaduje časté vlhkosti. V prípadoch, keď kultúra rastie v oblastiach s vysokou vlhkosťou a teplota vzduchu zriedka stúpa nad značkou + 22 ° C, zalievanie trvalky, vo všeobecnosti nebude potrebovať. Zavedenie vlhkosti bude vyžadovať závod v horúcich mesiacoch.

  Takáto práca je správna stráviť večer, aby sa zabránilo tvorbe kôry na povrchu pôdy.

  Zmena ročných období

  Kultúry, ktoré sa pestujú v miestnosti, si vyžadujú dodávku kvetov do závodu prirodzenej zmeny ročných období. Takže trvalka mala príležitosť byť v špičkovom fáze, ktorá je nahradená aktívnym rastom a časom kvitnutia. V prvom prípade, pre kultúru, je potrebné zabezpečiť teplotu vzduchu do + 8 … 15 ° C, pre pestovateľské obdobie bude dostatočné na to, aby obsahoval kvet v rozsahu teplôt od + 22 … 25 ° C.

  Hnojivo

  Ak bola kultúra pôvodne zasadená do úrodnej pôdy, potom nie je potrebné zaviesť kŕmenie. Ak sú stopové prvky v nadbytku, môže to viesť k aktívnemu skrutke zelenej hmoty bez kvitnutia.

  V zlej pôde alebo v oblastiach so kamenskou pôdou je najvhodnejšia ako fáza kvitnutia, zmizne rastlinu so špeciálnym minerálnym komplexom odporúčaným pre sukulenty.

  Orezávanie

  Na udržanie príťažlivosti sa bod odstráni nadváha výhonky. Takáto práca sa môže kombinovať s hygienickým orezávaním, keď sa kultúra odstráni suché listy alebo kvetenstvo.

  Metódy chovu

  Trvalé bude vyvolané niekoľkými spôsobmi.

  Žiarivý

  Na získanie pristávacieho materiálu musíte oddeliť mladé výhonky z materského kríka s koreňmi. Alebo si vyberte hornú časť dĺžky úniku približne 10 cm, zakorenenie do mokrého substrátu.

  Metóda semien

  Aby ste nezávisle dostali kultúru, môžete tiež použiť možnosť kultivovať semená zo semien, ktoré praktizovali chovateľov na odstránenie nových odrôd. Zmontovaný alebo získaný materiál je zasiatený na jar v nádobách, pravidelne hydratuje pôdu s postrekom. Ak chcete vytvoriť skleníkový efekt, sa používa sklo alebo film. Obsahujú kontajnery odporúčané pri teplotách + 5 … 7 ° С na vytvrdnutie. Vzhľad výhonkov čaká na indoors pri izbovej teplote. Kultúra s tromi listy sa už môže transplantovať do samostatnej nádoby na vývoj.

  Divízia Bush

  Predpokladá sa, že možnosť kopať dospelých trvalých s následným rozdelením na niekoľko častí, ktoré majú korene a 2 obličky. Každá kultúra po spracovaní umiestnení rezu sa okamžite zakorenila na zvolenom mieste.

  Choroby a škodcov

  Všeobecne platí, že kultúra sa vyznačuje imunostom mnohým chorobám, ale presahujúci vlhkosť môže trpieť hubou. Známky choroby sú tmavé škvrny na zelenej hmote. Liečba je odstrániť postihnuté časti, ako aj normalizáciu frekvencie zavlažovania.

  Medzi hmyzom, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre úradníka, stojí za to zdôrazniť:

  • Výlety;
  • Tru;
  • Zver.

  Na zničenie škodcov, odporúča sa použiť roztok mydla na striekanie alebo uchovávanie insekticídov s veľkým počtom hmyzu.

  Použitie v krajinnom dizajne

  Strorné môže byť úspešne pestované v záhrade s nízkymi dekoratívnymi stromami, ktoré tvoria kvitnúce zelený koberec pod nimi.

  Dokonca aj miniatúrne odrody šťavnaté sú schopní zdobiť kvetinový záhon kvôli ich vonkajšej príťažlivosti a jasného kvetu.

  Poháre dokonale kombinované so záhradnými plodinami, vo svetle, z ktorého s pomocou trvalky v záhrade budú môcť vytvoriť malebné kvetinové kompozície.

  Ako pestovať falošnú haváriu, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár