Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Je ťažké prejsť na oblúky, zhora nadol k dne s kvetmi pokrytými ružami kvetmi, alebo okolo smaragdovej steny, na ktorom „napáliť“ fialové a šarlátové lucerny – blizzard kvety. Predstavte si, že útulný dom sa utopil v húštinách Clematis a veľkého hrozna. Unikátne obrázky sú vytvorené trvalých rastlín, ktoré budú diskutované v tomto článku.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Vlastnosti kučeravých rastlín

Výsadba trvalých kučeravín na mieste Vykonáva niekoľko funkcií.

  1. Dekor. Kučesné rastliny reorganizujú ploty, oblúky, arbors, steny budov.
  2. Zablokovať. Striekajúce rastliny pomôžu skryť pred podivnými očami kompostu, staré non-zerosted budovy, vodné barelky.
  3. Ochrana. Zbíjanie steny budovy, rastliny ju chránia pred prachom a zlepšujú zvukovú izoláciu.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Pri výbere fúzie trvalky pre svoje stránky je potrebné vziať do úvahy, že sú rozdelené do skupín: brúsenie (používa sa na krajinu horizontálnych povrchov), lezenie (na kmeň, špeciálne prísady, s ktorými sú pripojené k vertikálnym povrchom) a držanie (pre nich, prítomnosť podpery).

Pred začiatkom pristátia by sa malo myslieť. Jej sila závisí od typu kvetu. Rastliny s jemným kmeňom môžu byť vytiahnuté tenké šnúry, plastové mriežky; s hrubými kovmi alebo drevenými konštrukciami. Pre niektoré rastliny sú okrem podpory potrebné špeciálne clothespins, ktoré pomôžu opraviť výhonky na podporu.

To všetko je potrebné myslieť vopred, dlho pred nadobudnutím trvalých kučeravín, pretože sa nepáči transplantácia a budú rásť na vybraných miestach mnohých rokov.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Populárne druhy

Podrobne zvážiť najobľúbenejšie druhy rastlín, Používa sa na vertikálne úpravy.

Ruže

Zo všetkých dekoratívnych kvitnúcich trvalých rastlín, množstvo ruže zaberajú dominantné miesto. To je úplne nenársná rastlina, ktorá môže dokonca rásť v krajine aj neskúsenej kvetu. Rose Rose sa dokonale cítite nielen v slnečných oblastiach, ale aj zo severnej strany budov.

Z času na čas je Rose žiaduca na kŕmenie komplexného hnojiva alebo infúzie kovboja, na hojne. Pred mrazom, príliš dlhé výhonky skracujú, zabalite ich so spunbondom a flex na zem.

Existuje mnoho druhov veľa ruží, odlišných tvarov, farby, kvitnúce obdobie. Tam sú ruže, ktoré kvitnú len mesiac, a niektoré sú spokojní s ich kvetom od začiatku leta k najviac mrazom.

Na tkanie ruží je potrebné nainštalovať TRELLIS alebo ARCHES, vezmú sa k sebe v horizontálnej polohe – stimuluje tvorbu viacerých púčikov.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Clematis

Neobvykle krásna Liana Clematis (Lomonos), rovnako ako ruže, je obzvlášť populárny s kvetom kvetov. Veľká škála druhov a odrôd Clematis zahŕňa tak malé spálňu, ale bohaté vzorky a rastliny s veľkými kvetmi, niekedy veľkosť s veľkým tanierikom. Počas kvitnutia Clematis, nie listy alebo výhonky rastliny nie sú viditeľné za svieži kvetom.

Lomonos podivné zdobia Gazebos, ploty, dokonale zdobia oblúky. Clematis je dokonale držať na rezačky a listové dosky pre nosiče poskytnuté, ktoré by mali byť menšie ako 3 cm v priemere. Príliš veľa z hrúbky Celodever, list Lomonosu nebude schopný slniť. Vďaka rôznym clematisom veľkosti a farbe kvetu, rovnako ako načasovanie kvitnutia, môžete vytvoriť nepretržite kvitnúce stenu vo vašej záhrade.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Gól

Wisteria – plazivá liana s zvetraným barelom z rodiny strukovín, ktoré k nám padli z Ázie. Napriek tomu, že je pomerne citlivá na zníženie teploty na juhu, existujú niektoré odrody, ktoré sú odozrení štyridsať-vyblednuté mrazy. Časť Wisteria sú veľmi ťažké a dosahujú 15 cm v priemere, rastú až 20 metrov dlhé. Preto by mala pre túto Lianu urobiť masívne vysoké podpory.

Najlepšie je zasadiť túto rastlinu zo silných kamenných stien alebo okolo pergolu. Ak Wicinia porastie pozdĺž múru, môže poškodiť časti budovy. Hrá sa v blízkosti altánok alebo pergoly WIPERIA vytvorí silný tieň a zhora bude visieť nádherné voňavé kvetenstvo až do výšky 40 cm dlhé, fialové, lila, modré odtiene, pripomínajúce kvety Acacia. Môžete obdivovať kvetu Wisteria od začiatku apríla a pred začiatkom jesene.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Campxis

CampXis – rýchlo rastúci fólia Alajy Liana. Korene jej zjasňovačov sú toľko, takže ošípané sa môžu objaviť vo vzdialenosti niekoľkých metrov od materskej rastliny. Kvety CampXis všetky letné veľké rúrky zozbierané v zväzkoch Kvety žltých, oranžových a červených odtieňov. Kvety sú veľmi voňavé a priťahujú veľa hmyzu do záhrady. Je to bohaté kvitnutím tejto Liana len na otvorenom, dobre osvetlených slnečných oblastiach.

Keďže CampXICE rastie veľmi rýchlo, je potrebné ju plodiť v celej sezóne. Pre zimu si vyžaduje prístrešok. Campxisove vzdušné korene sú silné toľko, že je ľahšie preniknúť do muriva, čím zničí stenu. Preto je najlepšie využiť tento LIAN pre dekor plotov, arbors, oblúky.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Zimolez

Honeysucke Hipper patrí do inej verzie vertikálnej terénne úpravy. Toto je kučeravý ker, ktorého výhonky rastú na 8 metrov. Plechová doska má zelenú farbu zhora a nižšie – modrasté. Biele, žlté a červené odtiene kvety sa zbierajú v kvetenstve na koncoch výhonkov. Po kvitnutí sa vytvárajú dekoratívne šťavnaté bobule. Zimolez sa cíti dokonale v plnej miere a dokonca aj v tieni, ale kvitnú hojne na slnečných pozemkoch.

Zimolez je pomerne nenáročné, odolné voči mrazu, ale nemá rád transplantáciu, takže je vhodné okamžite ho zasadiť na trvalom mieste, myslenie vopred zloženie s kapucňou. To netvorí vzdušné korene, ktoré zničia steny, takže si môžete ozdobiť zimolez akékoľvek vertikálne štruktúry: steny budovy, ploty, altány, balkóny, okenné otvory, terasy.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

GRAPES DEVICHI

Dievča Grapes – Liana, najčastejšie používaná v mestskej krajine budov. Táto rýchlo rastúca ťažšia rastlina dosahuje dĺžku 20 metrov. Zároveň môže byť ročný nárast 3 metre. Táto Liana má prísady a fúzy, s pomocou ktorej „stúpania“ aj na hladkých vertikálnych stenách. Existujú odrody dievčenského hrozna s leteroy sfarbením, ako aj druhy, ktoré menia farbu listu v páde citrón-žltej alebo crimson-red.

Dievča hrozno sú úplne nenáročný rastlina: môže rásť na akýchkoľvek pôdach, za všetkých poveternostných podmienok, bez toho, aby sa kŕmenie. Táto multifunkčná liana reorganizuje všetky vertikálne štvorce, staré stromy, vytvorí dobrú zvukovú izoláciu, chráni pred prachom a dažďom. S pomocou panenského hrozna môžete vytvoriť krásne zelené tunely, zdobiť pergoly, altány, balkóny.

Pod diablom hrozne, buriny nerastú a dekoratívne rastliny dobre rozvíjajú. Preto na pozadí tejto Liana môžete pristáť dekoratívne rastliny, ako sú ruže, hydrangea, phloxes.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Brečtan

Ivy Garden (Heder) – Dlhodobá Curly Curly Liana. Niektorí mylne označili jeho brucho (Bink). V skutočnosti patrí Ivy do rodiny Aralia.

Ivy je cenná pre svoje dekoratívne listy zelených a sivých odtieňov s bielymi pruhmi. Existujú rôzne formy IVY. V závislosti od typu sú Heders nízke (snímajte len až 1 meter) a vysoký (Dĺžka Liana – až 30 metrov).

Rastlina nie je náročná na pôdu, ale netoleruje konštantnú suchosť. Ivy – tepelná milujúca rastlina, musí byť ukradnuté na zimu a mnohé odrody netolerujú mrazy vôbec, takže ich potrebujú udržať ich v miestnosti.

Ivy je široko používaný vo vertikálnej krajine, výsadba na stenách budovy, kmene stromov, oblúky, pergol, arbors.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Hop

Hop-silné rýchlo rastúce liana až 10 m dlhé, v ktorom nadzemná časť zomrie nájazdy na prvých mrazoch. Mocný plazivý rhizome dobre zimy a nevyžaduje prístrešok. HOP je nenáročný rastlina, ktorá sa môže vyvinúť na akýchkoľvek pôdach za akýchkoľvek podmienok s minimálnou starostlivosťou. Sazha Vo svojom pozemku chmeľu, je potrebné pripomenúť, že v budúcnosti to bude veľmi ťažké zbaviť sa toho, pretože koreň ide do pôdy pre väčšiu hĺbku. Chmeľ robí dekoratívne nielen jemné zelené lístie, ale tiež tvorené hrbole prvý šalát, potom hnedý.

Hop nevyžaduje podväzok, chráni podporu s jeho drsným stonkom. Práca s touto rastlinou musíte nosiť oblečenie s dlhými rukávmi a rukavicami, aby ste sa vyhli škrabancom z hop výhonky.

Vo vertikálnej terénne úpravy sa chmeľ používajú na skrytie nesmierne oči v záhradnom pozemku, na zdobenie plotov, arbors.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Čo si môžete vybrať?

Výber trvalého vážiaceho závodu pre vašu záhradu, musíte zvážiť podmienky zadržania, schopnosť poskytnúť ho podporou, klimatických podmienok regiónu.

Pre obyvateľov Sibíri sú vhodné kučeravé trvalky, ktoré sú dobre tolerované drsné zimy.

  • GRAPES DEVICHI, ktorý rastie za akýchkoľvek podmienok bez toho, aby si vyžadovalo osobitnú starostlivosť.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

  • AKTINIDIA KOLOMYKTA, taible. Toto je Liana, ktorá sa dosahuje 15 metrov. Ona dekoratívna kvôli ich meniacej farbe v priebehu sezóny listov. Čoskoro jar sú bronz, potom sa farba zmení na zelenú, pred kvitnutím listy pol biele, a po kvitnutí je ružová alebo červenaná. Z aktinondiu bude nádherná obrazovka, oddeľujúca záhradný graf na požadované zóny.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

  • LUNOSYANKA DAURSKY – kučeravé polotovary. Pre sezónu, výhonky rastú do výšky 4 m, do zimy zomrieť takmer na zem. Rhizome je dobrá zima. Po kvitnutí sa vytvárajú malé čierne bobule. Všetky jedovaté rastliny. V krajinnom dizajne používanom pre vertikálne terénne úpravy stien budov, živých plotov.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

  • Kirkazon (Aristorochia) – vytrvalý opláchnutie. Dekoratívnosť aristológie je nezvyčajná poloha listov – sa navzájom prekrývajú ako dlaždice, tvoria bizarné vzory a neobvyklé exotické kvety vo forme zakrivenej rozširujúcej trubice, zhoršujúc nepríjemný zápach a opelené muchy, komáre, chrobáky. Za podmienok Siberia, nadzemnej časti Kirkazónu zomrie v zime, ale na jar rýchlo rástol, výkrmové oblúky, živý plot, altány. Aristolochia, nasledovne z mena, je považovaná za zázračnú liečivú rastlinu.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

  • TRERCH ČISTENIE REGEL – Pomalé rastúce nízke listnaté liana. Jeho výška dosiahne o niečo viac ako 2 metre. Rastlina je veľmi rozvetvená, vyžaduje podväzok na podporu. Mladé sadenice Lepší kryt z mrazu, dospelé rastliny sú dostatočné odolné voči mrazom. Tri zabitie môže byť zdobené plotom, verandou, altánkom.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Možnosti pre krásny záhradný dizajn

Záhradný pozemok je nemysliteľný bez horolezectva.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Brána môže pristáť s množstvom ruží, clematis.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Kemps sa kolaps, zimolez.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Steny budov pre domácnosť dokonale reverzne brečtan, chmeľ.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Bytový dom dotiahol z nepriaznivého počasia. Giroba Grapes.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Vertikálne záhradníctvo – neoddeliteľná súčasť dizajnu krajiny.

Trvalé kučeravé kvety pre záhradu

Nižšie sú uvedené typy kučeravých rastlín.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár