Tulip Twarf: funkcie, popis odrôd a pravidiel

Každý jar nás víta teplo, kvapôčky a, samozrejme, tulipány. Táto trvalka žiarovka získala slávu a popularitu medzi záhradkami kvôli kráse a obrovskému množstvu odrôd. Existuje viac ako dvesto druhov na svete a odrody sú viac ako tisíc. Pozornosť ľudí priťahuje pravidlo, jasné hybridné rastliny. Menej inštancií záujmu. Hoci sú tepelné, silné a nepotrebujú ročnú transplantáciu. Jeden z nich – trpaslík tulipán. Miniatúrny zástupca tohto druhu harmonicky existuje na kluboch hrncov a alpských diapozitívov.

Botanické funkcie a popis

Tulip Twarf inak volať nízky tulipán, TULIP CRYPROG. Patrí k typu tulipány rodiny Lily. V prírode rastú trpasličí tulipány v juhozápadnej Ázii (Turecko, Irán), v Kaukaze. Ich hlavná odolnosť – vo výške nad hladinou mora asi 2500-3000 metrov, na kamennom povrchu. To je dôvod, prečo sa trpasličí tulipáni nazývajú obyvatelia alpského pásu.

Každý prvok tejto rastliny je charakterizovaný minimalizmom vo všetkom. Výška rastliny je len 10-12 centimetrov, priemer drobných vaječných žiaroviek je 1-2 centimetre.

Ak sa pozorne pozeráte na žiarovky, môžete si všimnúť vzácne chĺpky, ktoré vytvárajú zamatový povrch. Táto funkcia vám umožňuje správne vybrať tento typ, nie je mätúce s inými.

Listy v trpasličí tulipách sú tiež miniatúrne, v dĺžke asi 5 až 12 centimetrov. Maximálna šírka 1 centimeter. Tvar lineárny, na kmeňoch, zvyčajne, zvyčajne 3-5 kusov. Sú bližšie k koreňu, niekedy jednoducho ležia na zemi na základni. Najprv opustíte zelené listy so strieborným odtieňom. Ak na pristátie si vybrať slnečné miesto, potom sa na letákoch objaví červená frakcia na letákoch z priamych lúčov.

Kvety široké, zvonček, s špicatými lístkami. Rôzne palety vo vnútri drahých prekvapení a dokonca fascinuje: od bielych až tmavých burgundov. Farba v strede sa môže líšiť od hlavnej farby. Niektoré odrody predstavujú farebnú asymetriu, a tam sú také, keď kvet namáhadlá a keď sa dotkol, je ako zamat. Kvetinové tyčinky sú tiež odlišné vo farbe: z béžovej do fialovej. Toto je funkcia rozlišujúca pre trpasličí tulipán v porovnaní so zvyškom.

Prečítajte si viac  Druhy a odrody pivoni

Vzhľad okvetných lístkov je radikálne odlišný. Nie je to podobné farbe vnútornej strany. Strany môžu byť úplne odlišné, čo dáva mnohostranným farebným gamutom s celkovým typom tulipánu. Ráno, keď sa kvet prebudí, môžete pozorovať jeden obraz, a v noci, keď sú okvetné lístky zatvorené, kvet je už získava iný tieň. Kvety trpasličí tulipán veľmi krásne. Táto etapa spadá do mája alebo júna. Doba kvitnutia je od 2 týždňov pred mesiacom. Indikátory závisia od tepelných podmienok. Planéty a snežienky sa prenášajú v kvetov tulipánoch.

Trpaslík tulipán nie je jediný vlastnou cestou. Má niekoľko odrôd. Samozrejme, nemôže sa pochváliť obrovskou odrodou ako jeho kolegovia. Ale jeho výhodou je, že všetky odrody vyzerajú originál, jedinečne a nádherne. Každý amatér nájde rastlinu podľa chuti. Pri výbere odrody je medzník zameraný na farebnú paletu, dekoratívne charakteristiku a na individuálnych potrieb záhradníka.

V arzenále sú froté kvety ako Dahlia, kvety s tenkými listami a možnosti, ktoré majú nezvyčajnú asymetriu v tvare a farbe.

Populárne odrody

Dávame najobľúbenejšie odrody trpaslíkov tulipátov:

 • Modré dieťa – jemný kvet s neba farebnými lístkami;

 • Žlté dieťa – svetlé strúhanke so slnečnými lístkami;

 • Odlučný – stredné a okvetné lístky farby čerešňa;

 • Perzská perla – úzke listy s fialovými lístkami;

 • Violeacea – Prevaha v fialových lístkoch a v strede svetlej oranžovej;

 • Tet – Velvet Scarlet Kvety;

 • Lilliput – Vyznačuje sa úzkymi šarlátovými lístkami, tmavým pohonom a jasne modrým jadrom;

 • ALBA CEERULEA OCULATA – Dark Blue Center s dvojitým okrajom na lístkoch.

Pristátie

Pri reprodukcii Twarf TULIPS sa vykonávajú dve možnosti:

 • semená;
 • LUKOVITSA.

Pri chovom semenách nie sú rozlišovacie odrody uložené. Takáto metóda sa používa v priemyselnom meradle na identifikáciu základnej odrody, stala sa hlavným odstránením zostávajúcich druhov trpasličí tulipány. Bulletin Reprodukcia je považovaná za optimálnu možnosť pre amatérsky kvet. Je potrebné kopať a vyrezať každú žiarovku ako nezávislú rastlinu. Metóda je jednoduchá, ale celkom účinná pri klíčovaní a pri získavaní požadovanej odrody.

Prečítajte si viac  Sklopné vybavenie pre motoklocks "neva": druhy a charakteristiky

Odporúčania pre pristátie

Koniec septembra alebo začiatkom októbra – správny čas na výsadbu trpaslíka tulipány. Postup sa musí vykonať na mieste, s dostatočným množstvom svetla. Ideálna možnosť bude južný alebo orientálny sklon, ktorým nie sú žiadne zdroje vody. Pri pristátí sa odporúča použiť drenáž, zabráni nadmernej vlhkosti. Je dôležité vziať do úvahy hlavné ukazovatele pôdy: voľnosť a plodnosť s kyslosťou pH 7.0.

Na zlepšenie zloženia pôdy môžete pridať piesok, ílu alebo caustobolit.

Dôležité požiadavky na pristátie sú.

 • Žiarovka individuálne umiestnená v malej diere v hĺbke 4-6 centimetrov. Umiestnenie by malo byť voľné, nie je možné tlačiť na žiarovku a stlačte. Vzdialenosti medzi jamkami nie viac ako 10 centimetrov.
 • Pred nástupom na stravovanie je potrebné vytvoriť slabý roztok mangánu a približne 40 minút na zníženie žiarovky.
 • Vynikanie so skupinami 8-10 kusov. Ďalej rastliny môžu rásť, meniť sa na mini-lúku trpaslíka tulipánov.

Starostlivosť

Základné pravidlá starostlivosti sú.

 • V apríli, akonáhle sa letáky stávajú viditeľnými, je potrebné odstrániť prístrešok a starostlivo skontrolovať rastlinu a zem na prítomnosť škodcov.
 • Povinné kŕmenie s minerálnymi hnojivami počas obdobia topenia a na fáze tvorby rozpočtu. A kŕmenie s pridaním fosforu v okamihu kvitnutia.
 • Povinné vypísané z burín.
 • Je potrebné poskytnúť závod s pravidelným zavlažovaním. Najmä potrebnú dostatočnú vlhkosť vo fáze bootonizácie a tvorby kvetov.
 • Pre dostatočný príjem kyslíka je dôležité pravidelne explodovať pôdu.
 • Akonáhle je dokončená kvitnúca sezóna, vyžaduje sa odstránenie kvetov v nadmorskej výške 5 centimetrov.
 • V kopaní žiaroviek nie je potrebná. Nízke tulipány môžu rásť a kvitnúť na jednom mieste niekoľko rokov. Ale stále sa odporúča každé 4 roky na ich transplantáciu.

DUG-IN Žiarovky na chov alebo transplantáciu uloženú na suchom chladnom mieste. Ako možnosť, môže to byť suterén, sklad alebo podkrovie. Pred uskladnením potrebujú sušiť a balenie v kontajneri. Každá odroda je špecifická vo svojom zime. Napríklad, dovezené potrebujú teplejšie podmienky. Preto Pri nákupe žiaroviek je lepšie objasniť dôležité informácie o požiadavkách na teplotu.

Prečítajte si viac  Motor Kultivátory: Vlastnosti a tipy na výber

Ak ste pri hľadaní univerzálnej vegetácie, potom optimálna voľba bude trpaslík tulipán. V jeho starostlivosti je nenáročný a nevyžaduje ročnú transplantáciu. Koniec koncov, táto kvetina je ideálna pre samostatný hrniec a môže pôsobiť ako prvok v komplexných kvetinových kompozíciách, a tiež sa deje na terase a trávniku. Kvety s neobmedzenou fantázou našli použitie tohto typu a v krajinnom dizajne. Po uprednostňovaní trpaslíka tulipátu dostanete nielen krásu vizuálnej, ale aj vôňa púčikov, ktorá vyplní vzduch jeho jemnou arómou.

O tom, ako nájsť žiarovky trpaslíka tulipány, pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: