Tuya Western Miriam: Popis, pristátie a starostlivosť

Každý majiteľ záhrady sníva, aby to bolo krásne a nezvyčajné. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť prírodné výsadby z TUI. Tieto rastliny dopĺňajú rôzne kompozície, a tiež naplňte vzduch príjemnou ihličnou arómou.

Popis

Tuya Western „Miriam“ je stálegreen trpaslík ker s sférickou formou. Táto rastlina sa vyznačuje malými veľkosťami, rastie do výšky 80 centimetrov. Skoré výhonky sa zvýšia o 5-10 centimetrov. Ihly majú tenký, vertikálny ker, má dobrú hustotu a poškriabanie. V lete sú ihly natreté zlatým zelenou farbou, v zime – červeno-zelená s bronzovým odtieňom, keď sa teplo koofy vráti do predchádzajúcej farby. Hlavné charakteristiky s nízkym kerom:

 • schopnosť prenášať opálený a kontaminovaný vzduch mesta;
 • nedostatok substitúcie na substrát;
 • dobrá tolerancia sucha, preprava;
 • schopnosť rásť v kontajneri s obmedzenými rozmermi;
 • pomalé zvýšenie;
 • Zimná ťažnosť;
 • Vynikajúca tolerancia tépových účesov.

Miriam je mimoriadne krásny zástupca flóry. Závod má dobrú imunitu choroby a škodcov. V lete, s cieľom zabrániť tomu, je potrebné postriekať „karbofos“ alebo „fundazol“.

Pristátie

Výsadba západnej Tyu stojí na jar roku, najlepší čas na to bude mať. Aj pristávací ker sa môže konať na jeseň v septembri. Optimálna verzia pôdy v tomto prípade bude rašelina, hlinitý substrát alebo suchý piesok. Pôda na výsadbu „Miriam“ by mala byť pripravená vopred, pretože je potrebné zmiešať nasledujúce komponenty:

 • 2 kusy trávnika, listová pôda;
 • 1 časť rašeliny;
 • 1 časť piesku.

Zmes stojí za to pridať komplexné minerálne hnojivá v množstve 5 gramov na liter. Alternatívne môžete použiť nitroammophos, ktorý vyžaduje 0,1 kilogram na zástupcu zariadenia rastlín. V prípade, že pôda je ťažká a podzemná voda, stotožňuje, stojí za to vybaviť drenáž. K tomu, na spodnej časti jamiek, musíte vyložiť 15-centimeter vrstvu ílu, štrku, tehál.

Vykopať pristátie dobre vyžadované 14 dní pred pristátím. Hĺbka jamy by mala byť od 0,6 do 0,8 metra a mala by stačiť na voľné umiestnenie celého koreňového systému rastliny. V strede jamy sú korene TUI inštalované spolu s hlinenou miestnosťou, cez materiál je posypaný pripraveným substrátom, ktorý sa pohybuje a zavlažuje. Nezabudnite, že pri nástupe k kerom, nie je možné ponoriť koreňový krk, stojí za to opustiť na úrovni zeme. Mulčovanie prioritného kruhu je potrebná rašelina, hriechy.

Metódy chovu

Thuja „Miriam“ sa môže množiť Nasledujúcimi spôsobmi:

 • zastavenie;
 • semená;
 • s pomocou poslov;
 • Vecí.

Vo väčšine prípadov sú semená chovateľov chovateľov. Amatérske záhradkári častejšie používajú metódu výkresu. Pre plánovací postup stojí za to vykonávať množstvo akcií.

 • V lete, zber pestovania materiálu. Semi-nepokojné tuhosti potrebujú rezať alebo odrezať, opustiť dĺžku materiálu 0,3-0,4 metra. Ak je strieľačka mladá, potom jej dĺžka by mala byť asi 15 cm. Päty musia byť prítomné na kotletoch, prispieva k dobrému zakorenenia závodu.
 • Z každej z odrezkov je potrebné odstrániť listy z nižších úrovní. Spracovanie koncov musia byť ponorené do vlhkej zmesi pozostávajúcej z piesku a rašeliny rovnajúcej sa pomeru. Pred prijatím tohto postupu by sa stimulátory mali namočiť do stimulátora rastu.
 • Puffy sú vysadené do zeme pod uhlom 60 stupňov, fúkajú jeho hrot na 3 centimetre a kryt filmu. Najpohodlnejšia teplota za zakorenenie TUI je 23 stupňov tepla. Rovnaká schéma činnosti je vhodná na reprodukciu pobočiek.
 • Skrýže sa čas od času na vetranie a pôdu zvlhčuje s práškovým materiálom. V jesennom období sú greens pokryté polyetylénovým filmom.
 • Na jar môžete začať transplantáciu dospelého kríka, ktorý sa otočil 5 rokov.

Pestovanie a starostlivosť

2-3 roky, po pristátí Ut, je potrebná intenzívna starostlivosť, ktorá zahŕňa zalievanie, kŕmenie, boj proti škodcom a chorobám, ako aj príprava na zimné obdobie. Udržiavanie optimálnej vlhkosti zariadenia musí byť sprevádzaná v priebehu sezóny, pretože nedostatok vlhkosti môže spôsobiť vyblednutie. Zavlažovací ker, stojí za to, že je to hodnotenie koruny, pretože kvôli nadmerným pútačom s ňou rýchlo sa odparí kvapaliny. V situácii, keď chýbala s horúcim počasím, plody môžu rásť na Miriam, čo urobí korunu neatraktívneho.

Na zlepšenie priepustnosti pôdy, ako aj eliminovať následky ostrých rozdielov teploty, v blízkosti koreňov Thuja, môžete urobiť mulčovanie s skosenou trávou alebo smrekovej zeleniny. V prvom jarných dňoch kríky poškodia rovné lúče slnka, čo vedie k popáleniu. A v zime pre ihličnatý reprezentant, snehové pásy, ľadové dažde sú škodlivé. Aby sa predišla tejto situácii, v chladnom období roka stojí za to organizovať prístrešok alebo kravatu mladých ihličnatých vegetácií.

Do Krona ker, aby sa stal hustým a hustým, mala by byť orezaná na tretiu časť dĺžky. Odporúča sa skoré jar, aby vykonali sanitárne orezávanie, v ktorom výhonky poškodené v zimnom období. Tuya nemusí byť stimulovaný rast, keď je potrebné merať kroviny. Iba hnojivá obsahujúce dusík nestačia, zvyčajne im bush krmivo na konci zimy.

Uprostred najhorúcejšieho času roka môže byť Miriam oplodnený potašom hnojiva. V situácii, keď rastlina zmení svoju farbu, stáva sa viac nudnými, môžeme hovoriť o nedostatku fosforu.

Choroby a škodcov

Západná Thuja je charakterizovaná pretrvávajúcou imunitou, Niekedy to môže zaútočiť na nasledujúce choroby a parazity.

 • Hubová infekcia. Thuja môže ublížiť fuzariášu, pľuvať hnedé. Údaje o chorobách na začiatku jari sa prejavujú, v tomto čase ihiel rastlín sa môžu zmeniť žlté, a strieľa – voda a zmizne. Poškodené časti Thuu by mali byť orezané a blízky kruh posypte vápnom. V apríli je potrebné vykonať profylaktický postrek pomocou kvapaliny Borobo. V lete stojí za to uplatniť „Fundazol“.
 • Hračka falošná škola. Vzhľad tejto škodcov je dokázaný tvorbou miest na krovke a strate jej dekoratívnych vlastností. V tejto situácii by sa mal Miriam liečiť pomocou „Carboofos“, „Actellica“. Rozdiel medzi procesmi by mal byť asi týždeň.
 • Všímavý. Pri boji proti hromadnému útoku rastlín môže Tleňa použiť „Carbofos“ alebo „Decy“.

Žiadosť

Západná Thuja je schopná zapadnúť do akéhokoľvek dizajnu územia, záhrady, pričom je to nažive, originálne a atraktívne. Malé ihličnaté, môžete zdobiť bylinný trávnik, pričom ker jeden jedným alebo skupinou. „Miriam“ efektívne vyzerá v mixtore, na okraji záhradnej cesty, v horolezectve, Rocarii, ako aj v zložení s bielymi kamienkami. Thuja – skvelá možnosť pre dizajn nízkych živíc. Môže byť použitý na pestovanie v otvorenom prostredí, kontajner. Táto rastlina môže byť umiestnená na balkónoch, verandy, terasách. Ihličnatý v kombinácii s malými ružami, tulipánymi, lupínmi, jazmínom. Miriam tiež zapadá do Juniper, Larch, FIR. NEPOUŽÍVAJTE ĎALŠIEHO POTVRDENIA PEONIES, DAHLIAS, ASTRAMS.

Western Tuya „Miriam“ je jedným z najobľúbenejších rastlín záhradníkov a krajinných dizajnérov. Recenzie týchto majiteľov rastlín obsahujú iba pozitívne informácie. Krov je charakterizovaný atraktívnosťou vzhľadu, jedinečnosti, jednoduchosť starostlivosti, takže jeho kultivácia bude zomrieť dokonca neskúsených záhradkárov.

O tom, ako sa riadne starať o západný Miriam, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: