Typy a odrody Coles

Možno, ak zbierate niekoľko odrôd a odrôd OCULA, bude ťažké si predstaviť, že je to tá istá rastlina. Jeho výška sa pohybuje od 20 cm do 1 m, farba listov – z jemnej béžovej na fialové, takmer čierne odtiene. Áno, Koleos pestuje hlavne kvôli kráse kvetenstva, ale ušľachtilý „vzhľad“ zamatových listov.

Zvláštnosť

Coles sú rastliny vo forme malých kríkov. Jeho rozlišovacia vlastnosť je svieža a početné listy, externe podobné. Koleus sa však môže pochváliť rôznymi odtieňmi týchto listov. Mimochodom, kvôli podobnosti Koleusa, ľudia sa často nazývajú „žihľava“.

Ďalším menom je „Croton chudobný“, ako keby naznačil, že krása a luxusná rastlina môže konkurovať viac ušľachtilého – kódu.

Koleos sa pestuje ako ročný a ako trvalky. Napriek tomu, že jeho vlasť je považovaná za tropické, domáce kvetflowers a záhradkári všimli nenáročnosť rastliny, jednoduchosť starostlivosti o neho. Vo voľnej prírode dosahuje rastlina 50-100 cm. A hoci kvitne, hlavná dekorácia Divica je považovaná za listy. Kvetenstvo je malé a nenápadné.

Rastlina sa rozlišuje svetelným pridruženým náladou. S nedostatkom svetla mení jasnú farbu svojho listu na výstrelok. Podobné možno pozorovať v zime. Avšak, jasne sfarbenie listov v rovnakom čase umožňuje rastlinku brániť proti UV žiareniu. Avšak, aj napriek podobnej trvanlivosti, v horúcom letnom tepelnom hosťom je lepšie kňaz.

Optimálna teplota pre tkaninu je rozsah + 20 … +25 stupňov. Zároveň sa nebojí menších teplotných rozdielov. Kritická prahová hodnota na zníženie teploty +12 stupňov, zariadenie môže zomrieť aj s pružinovými mrazmi. To je dôvod, prečo rastlina rastlinná rastlina v otvorenej zemi na konci mája, keď Zem a vzduch popáleniny na 15-17 stupňov.

V horúcom čase, Koleus vyžaduje zvlhčovanie ako Zemská kóma. Zároveň sa stáva krátkodobými suchými rastlinami ľahšie ako nadmerné zavlažovanie. Aj keď ideálne by sa hlinená mala byť vždy mierne mokrá. V letnom tepla si môžete posypať vzduchom okolo bliká vodou, vyhnúť sa vlhkosti vstupu do listov. Ten nie je možné utierať vlhkou handričkou, môže ich ľahko poškodiť.

Treba sa vyhnúť zavlažovaniu metódy kvapiek. Pred zavlažovaním a po dlhotrvajúcich dažďoch sa odporúča stratiť pôdu. Reprodukcia Rastlina je produkovaná semienmi alebo reznými odrezkami. Semená sa zvyčajne uchyľujú k skúseným záhradkárom, zatiaľ čo druhá metóda bude pomerne jednoduchá a zrozumiteľná pre každého.

Hlavné odrody

Koleus má až 150 odrôd. Zvážte ich najobľúbenejšie medzi nimi.

Colseus Bluma

Názov závodu zaslúženej na počesť Botany Karl Blum, pod vedením, ktorý bol odvodený. Je ker vysoký až 0,8 m, so štvorstranným stonkom a veľkým, v tvare vajíčka, listy. Tento druh – anteelter väčšiny dekoratívnych odrôd. Charakterizované bohatou paletom listových odtieňov. Zahŕňa mnoho odtieňov, z fialovej a tmavej červenej na jemnú ružovú a bielu.

Vhodné na pestovanie v otvorenom prostredí, odlišné v tejto nenáročnejšom zaobchádzaní a odolnosti voči mrazom (prežiť až do prvého jesenného mrazu). Pre sezónu dáva veľa odrezkov, ktoré môžu byť zakorenené vo vode, a potom závod v zemi (počas leta) alebo koreň ako hrniec.

Na konci sezóny vegetácie môže byť rastlina maternice transplantovať do hrnca a vyzdvihnúť až po zimnú miestnosť na jar opäť padá na kvet.

„Reneneta“

Táto odroda zahŕňa všetky arpelové odrody areálu, ktorý umožňuje aktívne aplikovať závod na umiestnenie parkov, lodkov, terás, nákupných centier a kancelárií. Srí Lanka sa považuje za. Pri prechode tohto druhu s ostatnými sa objavili dekoratívne odrody Ampel, určené pre domáce kultiváciu. Tento WREETCHER možno nájsť v charakteristickej farbe – nasýtená červená farba v kombinácii so zelenou lemovaním.

Hybrid

Pre pohodlie môžu byť všetky odrody hybridných odrôd rozdelené na vysoké, stredné a nízke.

 1. Vysoké trvalky – Je to Bush vysoký až 60-80 cm, tvorený treskavými multifunkčnými stonkami. Listy hybridných foriem môžu byť rôznorodé – široké v tvare vajec alebo užšie. Usporiadané na dlhé tuhosti. Majú vlnité hrany a zamatový povrch, ich maľba môže byť Monofonic a Motley.
 2. Stredné veľkosti Koleus Hybrid dosiahne výšku 30-50 cm. Môžu byť pestované v otvorenej pôde av podmienkach izby. Zoznámte sa s relatívne nenáročnými a viac rozkaloví kríky v starostlivosti o kríky.

Pre pestovanie miestnosti sú zvyčajne zvolené nízko-temperamentné hybridy (až 30 cm). V tomto prípade je rastlina kompaktnejšia, odolná voči skrátenému dňu osvetlenia.

Forskolia

Pomerne prideliť závod v samostatnom druhu. Dnes sa Forskolia aktívne používa ako aditívum spaľovania tukov. Voľne žijúcich živočíchov rastie v horských oblastiach Thajska, Indie, Nepálu. Listy sú charakterizované vysokým obsahom esenciálnych olejov, a preto veľmi voňavé. Vôňa je možné porovnať s vôňou gáformu.

Rastlina je ker vo výške až 70 cm. Na rozdiel od dekoratívnych analógov Forskolia nemajú Motley, ale monople zelené listy. Farba, skôr smaragd, mäta ako bylinná. Kvety krásne modré alebo levanduľa „Spikelety“.

Populárne odrody

Z COLEUS BLUMY

 • „SABLE“. Miniatúrne kríky, ktorých výška nepresahuje 15-20 cm. Charakterizované farebnou farbou listov – v centrálnej časti sú čerešňa-ružové, a v okrajoch maľovaných v šalát a žltkastý farby.

 • „Čierny drak“. Jedna z hybridných odrôd tejto odrody. Veľkolepý ker s tmavými fialovými, takmer čiernymi vlnitými listami a ľahkými ružovými žilami. Na dotyk, sú zamatovo, pozdĺž okrajov výstroja, existujú viac zaoblené a podlhovasté. S touto odrodou často zmätená trieda „Velvet noc“. Rastliny naozaj podobné.

 • „Velvet noc“ – To sú rovnaké zamatové listy tmavého fialovej tieni. Avšak namiesto ružových žíl, majú fialové „jadro“.

 • „Vizard“. Malá (až 30 cm) rastlina s našuchorenými listami. Táto odroda má niekoľko odrôd, z ktorých každý je charakterizovaný odtieňom.
 1. Odroda vizard nefritídy sa rozlišuje bielym zeleným farbou, hlavnou časťou listu je mliečne biela, postupne sa farba ide do Jade-Emerald Kaima;
 2. Vizard večer Zarya je červeno-alaty „lístie“ so zlatým okrajom na okraji;
 3. „Vizard Golden“ prekvapí žlté zlaté farby listov;
 4. „Visage PinNeaple“ má zelené listy s čerešňou;
 5. „Vizard Scarlett“ stále známy ako „Visard Velvet“ (zanecháva viac čerešne s jemným zeleným žltým okrajom).

 • „Motýľ“. S jeho menom (preložené z anglického – „motýľ“) musí byť tento druh neobvyklý formou listov – podobajú sa krídlam motýle.

 • „Kong“. Tento druh dostal svoje meno kvôli veľkým veľkostiam – vysoký ker s dlhými listami vyzerá impozantné. U dospelých rastlín môže byť šírka a výška koruny rovná.

 • „BatterKap“. Ďalší „gigant“ medzi Koleusovom. Výška rastliny tohto druhu môže dosiahnuť 50 cm. Ďalšie znamenie je svetlo zelená s bielym, niekedy takmer úplne biele lístie.

 • „Ohňovzdorné“ („Burning Bush“). Názov závodu je vysvetlený vzhľadu jeho listov – sú podobné tanečným plameňom, majú oranžovú žltú farbu.

V kvetinových slučkách nájdete odrody kobercov – „Yulia“ (krásne nízkozdvižné kríky s tmavými zelenými zamatovými listami a zlatými okrajmi) a „hrdina“ („koberec“ z tmavých fialových listov).

Ampelové odrody alebo odrody raplte

 • „Pumile“. Je ampel ker s ležiacimi stonkami. Vzhľadom na zvláštnosti umiestnenia výhonkov môžu mať inú formu.

 • „Renheltianus“ a jeho odroda „RAPELLIZUSUS SUPERBUS“. Vnútorná úbohosť s červenohnedými listami a zelenou hranicou okolo okrajov. S náležitou starostlivosťou, tieto odrody kvitnú, hádzanie jemnej modrej kvetenstvo podobné striebovi.

 • Koleus brilantný. Dekoratívna odroda charakterizovaná menšími listami. V rovnakej dobe, ker je pokrytý ich veľmi hojne, čo je dôvod, prečo to vyzerá veľmi veľkolepé. Listy môžu byť citrón alebo burgundové farby.

Hybridné odrody

 • „Bezstarostné série“. Malý ker (výška 25-30 cm) s vlnitými listami – optimálnu možnosť pre pestovanie v hrnci.

 • „Séria Fairway“. Silnejšie hybridné, doslova ukradnuté listy. Vďaka tomu, krík vyzerá svieži. V tomto prípade výška nepresahuje 20 cm a počet listov sfarbenie dosiahne 10 druhov. Medzi najpôsobivejšie – „Losos Rose“ (nasýtené ružové listy so zeleným rezom), Ruby (Scarlet Listy majú tenký žltý bope).

 • „Rainbow“. Hybridná odroda, jeden z „predkov“, ktorého je fľaša Blum. Trojfarebné listy majú tmavú ružovú „strednú“ a svetlú zelenú kaym. Prechod z ružovej do zeleného komplementu Burgundsko.

Hybridné odrody, ktoré rozlišujú medzi chorobami a nenáročnými v starostlivosti, sú tiež „tmavé elf“, „Morgan Le Fay“, „Hot Embers“, „Flamingo“, „Hedwig“.

Hovoriť o nezvyčajných a populárnych odrodách Coles, mali by ste prideliť „henna“. Listy rastlín tejto odrody sú dvojfarebné – na jednej strane, maľovali do hlbokej farby vína, z vonkajšej strany sú listy nazelenalé, so zlatým striekaním. Rozmanitosť „Bonnie Gold“ je jemný zelený leták s červeným okrajom okolo hrany. Neuveriteľný „vzhľad“ sa môže pochváliť a „pele“. Listy sú natreté v príjemnom odtieňoch šalátu a pokryté klipmi burgundy. Hrany listu vlnitého, pripomínajúce ryusi.

Márnosť veľkolepého luxusu by mala venovať pozornosť odrodám „čokoládová mincovňa“.

Závod má tmavo burgundsko, červeno-hnedasté listy. Na okraji listu je tenký zelený pás, ktorý sa zdá, že načrtáva každý list a zdôrazňuje jeho granulované hrany.

Cleaus Care Tipy Pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: