Typy a odrody lapovania

Rastlina Phackle si zaslúžila svoje meno kvôli vonkajšej podobnosti s labkou zvieraťa alebo ľudskou dlaňou. U ľudí sa tiež označuje ako päť-stotina, Kurilový čaj, „mačková labka“, Dubrovka. Viac ako 300 odrôd tejto rastliny je známe a aby sme ich opísali všetko, museli by sme napísať knihu. Článok bude tiež zvážiť najobľúbenejšie typy nemocníc s popisom.

Typy a ich opis

Pokračujte na známe.

Cargan (rovný farmaceutický, rovný)

Biotop – Európske krajiny (s výnimkou južných regiónov), Kaukazu, Malaya Ázia; V Ruskej federácii sa stretáva v Sibíri, v strednom jazdnom pruhu (Non-Black Earth). Žlté malé kvety do 1 cm v priemere korunované predĺžené kvety. CHOHELISTIKA OVEROID, EXTERIOR užší ako vnútorný. Uprostred kvetu je klastra s výškou (až 20 kusov).

Calgana lístie v koreňoch Trochy, Long-Meshkin, na kmeňovom sedení. Listy sú podlhovasté, zdobené látkou. Výška drieku je asi 30 cm. Kvitnúce obdobie – jún-júl, vyvinenie – júl-august. Plody Calganiva v tvare vajíčka, vrásčité.

Rastlina preferuje žiť v miestach s vysokou vlhkosťou: na bažinach, v surových lesoch, na zaplavených glades, puzdro.

Wilica Lapchak

Trvalka. Výška môže rásť až 25 cm. Časti stonky, ktoré sa nachádza pod zemou, vážením, nad zemou sú len na základni. Kmeňové letáky, s koňmi, dospievajúci, nahý top. Kvetine divokého korenia je žltá, dosahuje priemer 1,5 cm, okvetné lístky späť vajíčko.

Kvety závod v júni – august. V prírode rastie na východe Sibíri, v niektorých európskych regiónoch Ruskej federácie, ako aj v Dagestane, Transcaucsia, Stredom ázijských regiónoch.

Medziprodukt

Malé žlté kvety sa zbierajú v kvetenstve v hornej časti kmeňa, ktorej výška je asi 20 cm. Korene letákov sú dlhé uhlie, pozostávajú z 5 sekcií klinového typu s zubom; Na stonkách listov troch set, dospievajúcich na oboch stranách, striedavo.

Lupa rastie na strane ciest, s okrajom poľa alebo lúky, v lese na okraji. Miluje suchú a piesočnú pôdu.

Vonku

Kvety žlté, až 1,5 cm v priemere, zozbierané v rozmazaní štítu. Na stonkách a tuhosti listov súčasného vstupu. Ovocie hladké. Závod v stepnej zóne je obývaná na spojitých lúkach, na okraji borovicového lesa.

Multi-rezaný

Rastie až 20 cm na výšku, stonky sú mierne ohnuté a oblúk, listy rezačky. Látky samotné, rozrezané, 2 páry na petizle, predĺžené, znížené znížené.

Kvety majú priemer až 1 cm, zozbierané v kvetenstve. Chaselistics mimo podlhovasté, lineárne, dĺžka sa rovná vnútornému ovoidu.

Pestovanie na slané pôdy, trávniky, hrany, kamenové svahy.

Nízke (ležiace)

Rastie až 50 cm na výšku. Kmeň je zdvihnutý, s malým flush, ľadovým. Typové letáky nepackingu, s tkaninami, majú až 11 sekcií na domáce zviera. Kvety žlté, až 1 cm v priemere, päťbaliť, zozbieraný v rozmazaných kvetenstve.

Na likvidácii nájdete v lúke. Bootop je Sibírsko a Európska časť Ruskej federácie.

Piesčitý

Nízka rastlina (len 5-15 cm výška), trvalka. Má zvýšený stonok, dospievajúci, servírovanie. Korene listy majú 5 sekcií, na stonku – 3. Forma – klinový tvarovaný, reverzný ovoid, s utierkami na koncoch. Svetlé zlaté malé kvety (až 1,5 cm) sedieť na dlhé kvety. Obdobie kvety Peppers Sandy – marec – apríl.

Rastlina rastie v lesnej stepi s dobrou izoláciou, v skalnatom suchom teréne, na pastvinách.

Goldencellive

Výška rastliny-Trvalo 15-40 cm. Vyznačuje sa jemnými zdvihnutými stonkami, na ktorých je malý vstup a oddelené dlhé vlasy. Korene listov sú päť lôžok, dlhý meher; V strede – to isté, a na vrchole troch vedro, prakticky sedí na stonku bez strihu (alebo je to veľmi krátke). Kvety tohto druhu notebooku, vyplývajúce z mena, maľovaného v zlatej žltej farbe. Kvitnúce obdobie – máj – júl. Môžete sa stretnúť s rastlinou na lúkach, svahoch, v hrubých lesoch.

Dlhý olej

Vysoká (nahor polovica metra) trvalka s tepelnými stonkami. Korene a spodné listy sú dlhotrvajúce, tri alebo päť pokovované, majú 2-3 sekcie na vrchole stonky. Kvetina malá, žltá, s kamarátmi v tvare vajec. Doba kvitnutia spadá do júna – august.

Pestovanie na lúke, solárnych lesných hrán, trávnatých a kamenných svahov.

Jahod

Dostal taký názov pre listy, pripomínajúce jahody. Rastie vo výške na 25 cm, kvety majú priemer 0,8-1,2 cm. Lístky maľované žlté, zelené listy. Doba kvitnutia rastlín – jún-júl. Sa stretáva na západe a na východ od Sibíri, na Ďalekom východe. Lovely Loves Lúka, kamenné svahy, ker húštiny.

Uviesť

Celkom vysoké trvalky (až 65 cm). Stonky vzpriamené, dospievajúci. Listovačka sú skrátené pri približovaní sa k hornej časti stonky, sú rozdelené do 3-5 sekcií. Jeho meno notebooku sediaceho prijatého pre vzhľad listov, ktoré sú pripomínajúce biele plsti. Žlté kvety, malé, šálky kratšie ako okvetné lístky.

Doba kvitnutia – júl-august. Môžete sa stretnúť na strane ciest, v stepných zónach, na lúke, poľa.

Strieborný

Rastlín-trvalka s zvýšeným stonkom s výškou až 30 cm. Letáky predĺžené, manžety. Kvety malé, s priemerom len 1-1,2 cm, žltkastý, s odhadovanými okvetnými lístkami. Chystáte sa do kvetenstva. Kvitnúce obdobie – jún-august.

Rozsiahly

Ako jasne z mena sa rastlina môže pochváliť kvetmi, nadradené v priemere všetkých vyššie uvedených druhov. Takže existuje: ich veľkosť sa pohybuje od 3,5 do 4.5 cm. Vo výške laptop veľké kvetov rastie až 20-30 cm. Stonky zdvihli, listy – v tvare srdca, zaoblené, dospievajúce. Kvety sa varia do kvetenstiev štítu.

Kotopat rastliny je dosť úzky – rastie na Sakhalíne, Kurilských ostrovoch, na severe Japonska. Doba kvitnutia – máj – jún.

Rubbolistické (pyzhmaliste)

Nízka (až 15 cm) trvalka s rovnými stonkami a veľkými časovými letákami. Okvetné lístky farieb zaoblené tvar, preplnené, zozbierané v kvetenstve. Ovocie sa podobá malej hladkej matici, vajíčkovom tvare.

Návyky area závodu – západné a východné Sibíri, územie Altai, ďaleko východné regióny Ruskej federácie.

Trpaslík

Tento druh zahŕňa niekoľko poddruhov, ale sú kombinované s odolnosťou voči duff a mrazu, nenársnosť. Môžete nájsť rastliny s kvetmi rôzneho tieňa – nielen obyčajná žltá, ale aj oranžová, biela a dokonca červená.

Triediť

Takže sme sa dostali do opevnených odrôd nemocnice. Zvážte najobľúbenejšie odrody hybridov, ktoré boli získané od prechodu rôznych typov notebookov.

 • „Majster Floris“ – bohatý-tečúci rastlina, kvety sú obyčajné, skôr veľké, žlté červené.

 • Yello kráľovná – Má jasné žlté lesklé kvety, rastie až 30 cm na výšku.

 • „Flamboyyant – priemerná výška (30-40 cm) kvitne v júni-august. Často používané ako pôdny priemysel. Má kvety veľmi nezvyčajné pre notebooku tieňa – tmavo červená.

 • „William Rollysson“ – pestovať až 40 cm, kvetinové lístky červeno-oranžové, polo svet.

 • „Letný motív“. Toto je zmes niekoľkých odrôd. Charakterizované nenáročným, rýchlym rastom. MIX Výška – 15-40 cm. V období apríl-september. Kvitnúce možno očakávať 2 roky po vynesení. Vhodné pre amatérske záhradkárov ako prvá záhradná kultúra.

 • „Kobold“. Trvalý druhu. Má hustú korunu v tvare vankúš s priemerom 120 cm, bohato kvitne s veľkými nasýtenými žltými kvetmi. Vo výške „kobold“ môže rásť až 60 cm. Svetelné svetlo zelené. Doba kvitnutia spadá do júna až júla, ale jednotlivé kvety zostávajú na kríku takmer až do októbra.

 • „Nebesty“. Peňažná výška 20-50 cm. Rovno rovno, tenšie. Zo dna listov sedem- a päť pokovovaných, nafúknutých, na vrchole ich sladkostí sú skrátené, letáky sú podlhovasté, v tvare back-vajec. Kvety žltého odtieňa až 1,5 cm v priemere, tvoria kvetenstvo.

 • „Tilford CROP“. Trvalý druhu. Má zaoblený tvar, výška môže rásť až 100 cm, v šírke – až 80. Päťkruhové listy (zriedka existujú 3- a 7-), bielym krémovým kvetom, od 3,5 do 5 cm v priemere. Môže rásť jednu aj „žlčovú“ v súkromných kvetenstve. Kvitnúce obdobie – máj – október.

 • „Hadice Orange“. Trvalý druhu. Výška dosahuje 80 cm. Kvety majú nezvyčajnú farbu – sú červeno-oranžové, veľmi svetlé. Letáky malé, otvorené. Odporúčané skupinové pristátie.

 • „Summerflor“. Iného ker. Výška – až 80 cm, šírka koruny – až 100 cm. Milovníci malé, vankúš, vankúš v tvare, hustá. Kvety sú veľké, asi 5 cm v priemere, žltá farba. Kvitnúce obdobie – jún-október.

 • „Legenda“. Herbaceous hybridné trvalky s výškovými stonkami do 50 cm. Ružové červené kvety, skôr veľké (až 4 cm), tvar buggy kvetenstvo. Rastlina sa vyznačuje dlhými listami (až 30 cm). Odporúčané vykládky. Doba kvitnutia – máj – september.

 • „Trekzuby“. Často používané ako pôdny priemysel. Výška stoniek z 5 do 30 cm. Zelené letné lístie podľa jesene nájde načervenalý hopa. Kvety sú veľmi malé – až 0,8 cm v priemere, bielej, zozbierané v kvetenstve. SunMealube rastlina. Kvitnúce obdobie – jún-september.

 • „Goldppcich“. KRUB PRÁCE. Rastlina môže rezať, čo dáva rôznorodú korunujú rôzne formy. Skvelé pre vylodenie ako „Alive Hedge“. Päť-pokovované listy, zelené, žlté na jeseň. Žlté kvety, rastú od seba alebo tvoria kvetenstvo v tvare podobne. Kvitnúce obdobie – jún-september.

 • „New Down“. Ďalšie kroviny. Výška môže dosiahnuť 90 cm, má korunu s priemerom 130 cm. Kvety sú ružovo, biele nižšie, s veľkosťou až 3 cm. Listové listy sú rozdelené do 3-7 sekcií, lancetons. Odolný voči rastlinám, ktorý nie je náročný na zloženie pôdy. Preferuje osvetlené miesta, ale môže rásť na polovicu. Kvitnúce obdobie – jún-október.

 • „Tonga“. Vodiča pôdy, trvalky. Má zaujímavú farbu kvetov – sú oranžovo-žlté, a v strede – burgundsko. Rastlina môže rásť až 20 cm na výšku, kvety v polovici júna. Zimný zimný.

Aké farby sú tam?

Klasická farba divokého notebooku – žltá. Avšak, s príchodom orezávaných odrôd palety, sa zmenilo a odrody, ktoré by ste boli bieli, krémové, ľahké a svetlé ružové, oranžové, červené a burgundové kvety. Existujú rastliny a so zmiešanými z kôlia a dve farby. V tejto rozmanitosti je len modro-modrá gama.

Použitie v krajinnom dizajne

Pepper je veľmi milovaný krajinnými dizajnérmi. Rýchlo rastie, nenáročný, má dekoratívny vzhľad. S pomocou tejto rastliny je možné implementovať mnohé zaujímavé nápady.

 • Živý plot. Lapovanie je pozoruhodne zdobia dekoratívnu inštaláciu alebo celý graf. Ker sa hodí do oboch zakrivenia pristátie. Odporúča sa ho umiestniť na určitú vzdialenosť od cesty alebo načrtnuté hranice, aby mohol vyrastať viac.

 • Alpine Gorka. Nepochtieka bude dokonale dopĺňať skalnaté horolezectvo, stanoviť „farebné škvrny“ v ihličnatých pristátiach a pôdnych pracovníkov.

 • Kvetinový. NEPOKTKA môže byť použitý v kombinácii s inými krásnymi rastlinami a byť kompozícia centrálneho spojenia.

 • Vylodenie rôznych typov Nepochki na jednom kvetine. Ak vyzdvihnete odrody kvitnúce v rôznych hodinách, môžete si vychutnať pohľad na svetlé kvetinové postele, vždy pokryté kvetmi rôznych odtieňov.

 • Výzdoba vody. Ak máte umelý rybník na vašich stránkach, môžete pristáť dlaň na jej hrany. Pamätajte však, že to bude potrebné na vodu je oveľa menej často kvôli prítomnosti veľkého množstva vlhkosti v pôde.

 • Krok. Zaujímavým spôsobom, akým sú rastliny umiestnené v špeciálnej štruktúre zloženej vo forme krokov s oddielmi. V tomto prípade budete musieť znížiť dlaň a vytvoriť krásnu „snímku“.

 • Jediný bush. Môžete sa zamerať na jediný krídlo notebooku. Aby ste to urobili, stačí si vyzdvihnúť vhodnú odrodu, padajúce na trávnik so špeciálnou trávou alebo zaspať s malými kamienkami.

 • Zdobenie altánok. Môžete pristáť voňavé tarátky, petunia, pelargonium a umiestnenie palety.

Starostlivosť o pristátie a odchod na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár