Typy a používanie sejačiek na trávnik

Zelený trávnik môže vždy zdobiť veľké územie krajiny alebo chaty. Lawn je skvelé pozadie pre altánok, kvetinové záhony, ROCARIA. Môžete manuálne dať čerstvý rastlinný koberec, ale v dôsledku toho je jednotný trávnik vždy nefunguje, v niektorých prípadoch je vegetácia zviazaná a vyzerá to nečinne. Preto je lepšie pre tento postup používať špeciálne techniky semien.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Zvláštnosť

Zníženie výsadbového materiálu a zároveň hnojenie pôdy manuálne – to je skôr komplikovaná a nepohodlná práca. Ak chcete tieto postupy kvalitatívne a rýchlo, je lepšie použiť námorný sejačik. V tomto type zariadenia môžete regulovať rýchlosť výsadby výsadby, piesok, kŕmenie a iné výrobky v granulách.

Toto univerzálne zariadenie môže byť použité tak pre výsadbu vegetácie na trávniku a na distribúciu hnojív, chemikálií na odstránenie škodcov.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Pri dizajne blbec sejačky, existuje rám, nádrž materiálu, coulters, ktoré sú vyrobené z brázdy, prvky na kŕmenie semien na diplovanie semien, vstavaný dávkovač. Dizajn prispieva k univerzálnosti jednotky a jednoduchosť jeho uplatňovania. Vďaka mechanizácii procesu siatia môže záhradník nielen šetriť čas a silu, ale tiež znižuje jeho kontakt s chemickými látkami. Nákup tohto typu technológie vám umožní rýchlo, jednoducho a efektívne urobiť starostlivosť o trávnik.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Odrody

Odteraz rastie dopyt po agregátoch na siatie trávnej trávy, výrobcovia produkujú tovar v niekoľkých typoch. Retroxsers sa môžu od seba líšiť s rozmermi, výkonom, funkčnosťou, návrhmi a nákladmi. Môžete nájsť rozptylu techniku ​​pre traktor a mini-sejačky. Takmer akákoľvek jednotka je vhodná na výrobu minerálnych hnojív, trvalých semien, medových bylín.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Manuálny

Manuálna sejačka pre trávnik je celkom kompaktné rozmery, takže môže byť prepravovaný v ruke. Ak chcete stroj na akciu, stačí stlačiť špeciálny kľúč. Konštrukcia manuálnej jednotky obsahuje kontajner na siatie materiálu, malý motor, ktorý beží z batérií alebo batérií. Pomocou manuálneho sejačky sa môžete spoľahnúť na jednotný rozptyl semien rotorom.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Všetko ostatné, zamestnanec má možnosť nastaviť rozsah variácie materiálu v rozsahu od 0,5 do 4 m. Ale nie všetky modely sejačiek majú takúto funkciu. Zvyčajne v kontajneri môže pojať približne 1000 g semien. Manuálne svietidlo sa považuje za optimálnu možnosť pre usadzovanie a hnojenie trávnika s rozlohou až 10 akrov. A tiež sa často používajú na postrpenie ciest počas ľadu.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Mechanický

Mechanický typ rozmetadlo má typ vozíkov vybavených kolieskami. Vďaka nim je technika pohodlne prepravovaná a presunutá pozdĺž trávnika. Seeker na mechanike má priestranný bunker s objemom až 30 litrov. Pre prevádzku zariadenia, zamestnanec bude musieť jednoducho prevrátiť na trávnik. Mechanický ovládač jednotkových dávok nezávisle a šíri materiál.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Sejačky tohto typu sú rotačné a presné, používajú sa vo veľkých priestoroch s dokonale hladkým povrchom. Pre pohyb alebo zastavenie zariadenia, záhradník bude stačiť na stlačenie tlačidla.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Profesionálny

Na spracovanie trávnika s veľkou plochou je lepšie získať profesionálny výhľad na sejačku. Má výskyt malého prívesu a je upevnený na malý alebo stredný traktor. Zistite tiež modely typu samohybného pohonu, ktoré majú integrovaný motor. Prostredníctvom použitia takýchto sejačiek bola získaná vysokokvalitný výsledok práce.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Bunker má profesionálny sejačku, sa vyznačuje veľkým objemom, takže môže byť umiestnený v ňom; zmes pristávacieho materiálu a hnojiva. Takéto zariadenie sa často získava na spracovanie futbalového ihriska, golfového ihriska, pristátie parku. Jednotka stlačí oblasť so šírkou 3 alebo viac metrov. Rozmetadlo má schopnosť regulovať hĺbku odpadových vôd.

Profesionálne rotačné modely vykonávajú distribúciu semien v určitej vzdialenosti, v takom prípade môže byť rast trávy uvoľnený. Modely presného výsevu sa vyznačujú jednotným pokládkom zrna. V dôsledku toho má územie vždy ten druh hustého zeleného koberca.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Prehľad najlepších modelov

Použitie sejačky – rozmetadlo – to je záruka krásneho trávnika s úhľadnou hustou trávou. Práca tejto jednotky, môžete zdobiť oblasť krajiny, aby usporiadanie parkovacieho priestoru alebo padaním do poľa hry. Vyberte pohľad na sejačku stojí za zváženie finančných možností a vlastností územia. V hodnotení najvyhľadávanejších modelov rozmetadiel je niekoľko.

 • Verve, 12l. Tento model seeker je správny a vysokorýchlostný vyskatkovací materiál na mieste. Často sa používa na prácu v území krajiny a krajiny. Dizajn jednotky vám umožňuje pracovať s semenami rôznych veľkostí. Tovar je vyrobený z vysoko kvalitného plastu, preto sa vyznačuje dlhou životnosťou.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Typy a používanie sejačiek na trávnik

 • Wolf-Garten We-B. Spotrebitelia ocenili tento model rozmetávania pre jednoduchosť použitia. Používanie jednotky bude zamestnanec schopný rýchlo spracovať približne 750 akrov územia. Tento typ semien je charakterizovaný jednoduchosťou kontroly, nízkej hmotnosti, ako aj fungovania zo štandardných batérií.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

 • Wolf-Garten We-300 – Jednoduchý zostava kolesa, ktorý je určený na šírenie semien. Model s nízkou hmotnosťou prispieva k schopnosti uložiť v pozastavenom stave. Nemecký tovar sa vyznačuje jednoduchosťou riadenia a schopnosť pracovať s komplexnými a nerovnomernými územiami.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

 • GARDENA CLASSIC 300. Tento model semenníka má schopnosť rozptýliť výsadný materiál vo vzdialenosti 0,45 m. Technika je vybavená plastovými kolesami, takže sa ľahko pohybuje pozdĺž lokality. Súhrnný kontajner je schopný ubytovať až 10 kg výsadbového materiálu alebo kŕmenia.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

 • „Garden Comfort-800“. Pomocou tejto jednotky môžete zasiať semená na území s rozmermi približne 800 m 2. Šírka kanalizácie je 0,5 m, zatiaľ čo kontajner môže ubytovať 20 litrov. Technika je vybavená veľkou rukoväťou, takže nevytvára problémy v manažmente.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

 • Brigadier 86020. Model rotačného rozmetania je vybavený systémom nastavenia otvoru, cez ktorý sa podávajú semená. Spotrebitelia sa už podarilo oceniť možnosť jednotného rozptylu semien. Tento model sa môže stať vynikajúcim pomocníkom pre každého poľnohospodára, pretože môže byť použitý na prácu s materiálmi na trávu, látkami pre zemský obliekanie a dokonca kvetové zmesi.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Ako použiť?

Len správna činnosť techniky umožní získať jednotný a atraktívny graf. Použite rozmetadlo na siatie nákladov na trávu v súlade s určitými požiadavkami.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

 • 7 dní pred výsevom Dezinfikovať s touto jednotkou, nebude poškodený rozptýliť na úseku hnojív na základe potašov a fosfátov. A tiež v malej dávke, aby sa podávač obsahujúci dusík. Musíte to urobiť na jeseň.
 • Stojí za to kúpiť vysoko kvalitné semená. Zvyčajne chytí 1000 g spievať tkáčske územie. Výsadný materiál by mal byť ošetrený vopred s fungicídmi, táto udalosť zlepší životne dôležitú odolnosť rastlín na trávniku. Byliny Lugie sa považujú za najlepšiu možnosť pre zelené pľúca.
 • S pomocou semenníka musíte urobiť jednotnú distribúciu semien v celom trávniku. Pôvodne je územie spracované pozdĺž a potom.
 • Takže výsadný materiál je dobre upevnený v zemi, že miesto je potrebné liečiť klzitou.
 • Špeciálne hnojivá, stimulujúci rast rastlín prispieva k tej istej semenáčke.

Seeker musí byť vyčistený zakaždým po jeho použití. Ak sa to nerobí, potom v dôsledku akumulácie prachu a nečistôt sa môže znížiť životnosť jednotky. Rozmetadlo je možné uložiť v garáži, skladovacej miestnosti alebo stodole, čo je najdôležitejšie – takže miestnosť je suchá a cool.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Ako to urobiť sami?

Urobte manuálny mechanický semenník môže byť nezávisle doma. Ak chcete pracovať, bude potrebné získať nasledujúce objekty:

 • Hnacie koleso;
 • Coulter a dosky;
 • kolesá;
 • kovový pás;
 • 2 bicykle hviezdy;
 • Kanister;
 • Bulharčina;
 • Zariadenie na zváranie;
 • KĽÚČOVÉ KĽÚČY.

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Typy a používanie sejačiek na trávnik

Pomocou vyššie uvedených prvkov môžete urobiť jednoduchý, ale funkčný seeker pre trávnik. Práca sa vykonáva podľa špecifickej schémy.

 • Urobte koliesko typu jednotky, vďaka ktorému bude rozteplár fungovať. Na tento účel sa odporúča otáčať prvok zo starého disku.
 • Vyrobené koleso na zváranie náboja jedného z diskov na gauči. Aby sa zabránilo rozbitiu jednotky švov, ktoré sa týkajú obzvlášť vysokej kvality.
 • Ako hlavný dizajn mechanizmus, ktorý potrebujete použiť reťaz s hviezdami z bicykla.
 • Použitie zváracieho stroja, z tenkých trubíc, ktoré potrebujete zvárať oceľový základ. Rukoväť a nádobu budú zaznamenané.
 • S párom malých kolies, musíte urobiť tesniacu klzisko a pripojiť ho k zadnej časti vyrobenej konštrukcie.

Veľkosť základne a dĺžka rukoväte by sa mala vybrať v súlade so svojím rastom. V prípade potreby môžu byť podrobnosti nahradené inými údajmi s podobným účelom.

Ako sa vysporiadať s lietadlom pre trávnik s vlastnými rukami, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár