Typy a zariadenia motorových kultivujúcich

Práca v oblasti krajiny nie je len práca, ale aj potešenie. Týka sa však len tých prípadov, keď stránka neprekračuje štandardnú 6 akrov. A ak je pozemok veľký, alebo jeho majiteľ je starší muž, potom spracovanie sejacej oblasti sa zmení na ťažkú ​​povinnosť.

V tejto situácii sa stane skutočne nevyhnutným kultivátorom motorov.

Popis

Motor-kultivátor je poľnohospodárska technika určená na orbu a plač. Jednotka pracuje na nízkom výkone s plynovým motorom, ktorý sa líši od 1,5 do 7 litrov. s. Hĺbka Uvoľní je 8-25 cm.

Motorové kultivátory sú k dispozícii v niekoľkých možnostiach.

V závislosti od hmotnosti zariadenia sa rozlišuje:

 • Super svetlo – váženie menej ako 15 kg;
 • pľúca – od 16 do 40 kg;
 • Mediterrian – 41-60 kg;
 • Ťažký – agregáty s hmotnosťou viac ako 60 kg.

Mnohí sa domnievajú, že motor-kultivátor je rovnaký ako MOTOBLOCK. Napriek tomu, že je však nepochybne blízko k sebe na štrukturálne znaky a účel agregátu, ale majú pomerne významné rozdiely.

Hlavným rozdielom je návrh inštalácie. MOTOBLOCK má vyvinuté upevňovacie systémy, mnoho rôznych zariadení, ako je pluh, semenník, zemiaky so zemiakmi, brány, kosačkou, snehový ventilátor a mnoho ďalších. Vo svojej podstate, Motoblok v jeho funkčnosti je mini traktor bez samostatného sedadla vodiča. Motor-kultivujúci má obmedzený súbor možností, môže sa použiť výlučne na spracovanie Zeme.

Motor-kultivátory sú spravidla vybavené ďalším elektrickým pohonom, hlavnou výhodou elektrického modelu sa považuje za neprítomnosť škodlivého výfuku, čo robí zariadenie s verným asistentom pri práci v skleníkoch a skleníkoch, ako aj v blízkosti dom.

Majte na pamäti, že takýto motor-kultivátor je spojený so sieťou elektrického prúdu a kŕmenia, takže všetky práce by sa mali vykonať veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu kábla s ostrými nožmi nožov.

Konštrukcia kultivujúceho obsahuje nasledujúce prvky:

 • rám;
 • motor dieselového alebo benzínov;
 • palivová nádrž;
 • P-tvarovaná rukoväť s agregovanými ovládacími tlačidlami;
 • Rotor na upevňovacie frézy;
 • Špeciálny držiak z upevnenia Coulter;
 • kolesá.

Ako si vybrať?

Pri výbere motora-kultivujúceho, v prvom rade pokračovať z charakteristík spracovaných pôdy, zaplatiť samostatnú pozornosť na druh pôdy a veľkosti oblasti, ako aj na prevádzke motora a výdavkov paliva.

 • Pokiaľ ide o veľkosť lokality, všetko je jednoduché – tým menšie územie siatie, tým viac manévroví by mala byť vaša jednotka. Zároveň, tým ťažšia pôda je potrebné spracovať, tým silnejší motor by mal byť. Tradične sa tento indikátor líši od 1,5 do 10 litrov. s., Ale najčastejšie vyrábalo motobloky s kapacitou 4 konských síl, len menej často – 5 a 6 litrov. s.
 • Najčastejšie sa motor-kultivátory visia vertikálne benzínové motory, ktoré môžu byť dvojtaktné a štvortaktné s elektrickým výbežným hriadeľom, ako pravidlo, sú prví, aby sa na výrobkoch z ľahkých tried , keď sa záležitosť primeranej spotreby paliva pozostáva zo zásadne.

 • Fúkanie parametrov – Motor-kultivátory sa uvoľňujú pri vybraní 15-35 cm, zatiaľ čo šírka zachytávania môže byť od 15 do 95 cm v závislosti od modifikácie.
 • Upravírenské potreby pre manévrovanie – tu môžu byť rukoväte s tlačidlami umiestnenými na nich, ako aj páky rýchlosti, rukoväte spojky a iné prvky.
 • Pokiaľ ide o spojku, najpraktickejšie je obvyklé na zváženie spojky a prevodoviek, sú pripojené k ťažkým vybaveniu. V strednej triede je najlepšie ukázať si mechanizmus pásu, ale zapaľovač je dosť červovej prevodovky a konvenčnú odstredivú spojku s reťazou prevodovky.

 • Bezpečnosť sa považuje za dôležitý faktor pri výbere vhodného modelu, preferencia by sa mala udeliť výrobkom s ochranným puzdrom – chráni ľudí pred hrudkami hrudiek pôdy počas kontroly motorového kultivovača.

Okrem toho sa odporúča kúpiť modely vybavené ochrannými diskami – takže uložíte zelené vykládky z rozbitia počas práce medzi lôžkami.

 • Osobitná pozornosť by sa mala venovať mlynom, musia sa vykonať z ocele. Samostatné zariadenia a tzv. Husacie labky. Prvá sa uskutočňuje z uhlíkovej ocele, charakterizovaná zvýšenou pevnosťou a spravidla sú zahrnuté do základnej súpravy. Druhá je optimálna pre spracovanie panenských pozemkov, ale ich pevnostné charakteristiky sú o niečo nižšie, takže sa často zlomia.

Výrobcovia

Väčšina motora pestovateľov sa vyrába v európskych krajinách, ako aj v Japonsku, Číne a Rusku.

Medzi európskymi ochrannými známkami Rozšírení spotrebitelia dostali francúzsky moto kultivatory pubert, taliansky benassi, nemecký MTD a dánsky Texas. Medzi najvyhľadávanejšie americké jednotky, môže byť remeselník pridelený, rovnako ako partner, az japonských značiek Palm Championship je nerozhodnutý Honda.

V našej krajine sa MOOK Malokultivatori vyrábajú, „Leader“, „Favorit“, „Neva“ a „Majster“.

Samostatne by sa mal zvýrazniť v čínskych jednotkách. Čína je krajina, kde je veľa malých fariem, takže motor-kultivujúci v krajine našli najširšiu aplikáciu.

K dnešnému dňu sú čínske motorové kultivátory najlacnejšie na svete, ale majú niekoľko nedostatkov.

Po prvé, agregáty sú vyrobené z kovu svojej vlastnej výroby, ktoré bohužiaľ, ponecháva veľa, aby boli žiaduce, takže stroje sú výrazne horšie ako analógy z iných krajín s pevnosťou a parametrov odporu. To isté možno povedať o plastových prvkoch a táto nevýhoda sa vzťahuje na produkty vyrobené v značke slávnych amerických a japonských značiek vyrobených pod kontrolou materských podnikov.

Výnimka Toto pravidlo predstavuje len motorové kultivátory zozbierané z náhradných dielov vykonávaných na európskych a japonských podnikoch.

Ako ukazuje prax, Najčastejšie rozbité kolesá, cylintronové krúžky a reťaze. Často sa to stane tak, že sa upevňovače v uzloch a karburátora vyrábajú nespravodlivé.

V rovnakej dobe, veľký počet malých podnikov pôsobí na trhu tejto krajiny, ktorý jednoducho kopíruje staré vzorky slávnych značiek, spravidla sa vyrábajú na vyváženie do Ruska a iných krajín CIS, takéto motorové pestovače sú zvyčajne Nosenie slovanských mien – „Bison“, „Aurora“, „SADKO“ s „BULAT“, ako aj „Giant“, „protón“ a niektorí iní, stoja 2-3 krát lacnejšie analógy z európskych štátov.

Všetky vyššie uvedené však neznamená, že čínske výrobky sú určite nízko kvalitné a krátkodobé. V tejto krajine sú v tejto krajine veľké značky, ktorých výrobky získali vysoké hodnotenia spotrebiteľov na svete, ktoré potvrdzujú európske normy kvality.

Týka sa to predovšetkým na výrobky vyrobené v značke WEIMA – tieto motorové kultivátory boli úspešne vyvezené už mnoho rokov vo viac ako 50 krajinách sveta.

Princíp prevádzky

Hlavná úloha motocultivatora sa znižuje na voľnú zo Zeme podľa hviezdnych mlynov. Na rozdiel od toho istého pluhu, frézy neotáčajte plastom Zeme, chráni pôdu pred eróziou a považuje sa za oveľa spoľahlivejšiu a modernú metódu agrotechnického spracovania lokality.

Motor-kultivátor ovláda operátora pomocou tlačidiel umiestnených na rukoväti. Dizajn neposkytuje pristávací priestor pre ľudí.

Na rukoväti sa nachádzajú mechanické tlačidlá spojky, ako aj rýchlostný spínač, vrátane predného a reverzného. Mimochodom je veľmi dôležitý, je veľmi dôležitý – je potrebné v situáciách, keď je kultivujúci povýšený v ťažkej pôde, potom, aby sa zabránilo členenia, mali by ste poslať auto späť so zníženým prenosom pomocou reverznej výbava.

Active horizontálne mlyny s nožmi sú na nich upevnené, sú schopné kopať priekop na rastliny zemiakov, ktoré možno ľahko naplniť uzemňovacím chrbtom – pre to potrebujete len zmeniť ľavé a pravé diskové rezačky.

Veľmi dôležitou konštrukčnou časťou motorubulitátora je považovaná za gauč, je to kovová tyč vyrobená na ráme v blízkosti rezačky. Jeho úlohy zahŕňajú brzdové činy, vďaka ktorej mlyny zadajte maximum.

Vystavenie jednej alebo inej dĺžky coulter môžete nastaviť krajinu plastu. Ak naraz nainštalujete dve coulters na moto kultivátor, môžete ľahko manévrovať zariadenie, stlačiť vpravo, potom na ľavom paneli tlačidiel.

S podrobným prehľadom kultivujúceho motora MTD môžete zmraziť, pri pohľade na video trochu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: