Umiestnenie domu na pozemku

Nákup stránky je možnosť začať výstavbu s čistým zoznamom. Človek, ktorý kúpil pôdu, sa nevyhnutne začne robiť plány, kde bude každá z plánovaných budov, vrátane domova sám. Zároveň mnohí, ktorí nakupujú stránku prvýkrát, môžu umožniť množstvo chýb v dizajne. Takže sa to nestane, musíte dodržiavať niektoré všeobecné pravidlá a požiadavky.

Umiestnenie domu na pozemku

Umiestnenie domu na pozemku

Základné pravidlá a požiadavky

V prvom rade, čo by mal majiteľ stránky venovať pozornosť, je to právne predpisy. Stavebné normy a pravidlá Znížené Snip – Toto je kombinácia týchto právnych aktov, ktoré by mal nasledovať jednotlivý staviteľ. Pre pohodlnejšie čítanie týchto dokumentov boli všetky regulačné akty kombinované do skupín. Každá skupina je druhom súboru pravidiel podobných jej podstate. Každá konštrukcia na pozemku, vrátane garáže, stodoly, kúpeľa a domu, musí byť v súlade s nasledujúcimi všeobecnými požiadavkami.

 • Poskytovať bezpečné ubytovanie doma a graf.
 • Poskytovať bezpečné živé susedov.
 • Nebráňte pohybu ľudí a vozidiel vo verejných priestoroch.
 • Byť legitímny v štáte, kde je pôda.

Umiestnenie domu na pozemku

Od majiteľa pozemku sa vyžaduje, aby spĺňala správnu vzdialenosť medzi zariadeniami. Hlavnou vecou je správne merať.

Tam sú niektoré jemnosti. Ak potrebujete určiť vzdialenosť medzi budovami, potom sa meranie vykonáva buď zo základne, alebo zo steny, ak nie sú žiadne ďalšie konvexnosti a nadstavby.

Stromy a kríky sa merajú od stredu ich trupu. Tam je zaujímavá poznámka: ak bol strom vysadený vo všetkých normách a pravidlách, ale následne bola susedná oblasť, potom majiteľ stromu je právne správny a nie je povinný sa ho zbaviť. Aby ste riadne usporiadali dom a iné budovy na stránke, musíte sledovať nasledujúce typy požiadaviek.

Umiestnenie domu na pozemku

Sanitárny

Tieto normy sú zamerané na zachovanie bezpečnosti života ľudí v biologickom pláne. Po prvé, regulujú minimálne vzdialenosti medzi budovami, ktoré môžu po ich použití najať osobu akýmkoľvek spôsobom.

V prítomnosti domácich hospodárskych zvierat v tejto oblasti je potrebné dodržiavať vzdialenosť 12 m medzi domom a oblasťami chovu zvierat – ako sú hydinové domy, majitelia a t. D. Je potrebné, aby sa vôbec a škodlivý výber zvierat narušil ľudské zdravie.

Umiestnenie domu na pozemku

Najmenej 12 metrov by malo byť vzdialenosť medzi domom a kúpeľňou. Tu rovnaká situácia ako COWRS. Nepríjemný zápach a prítomnosť množstva baktérií na mieste toalety môžu poškodiť osobu s blízkou umiestnením domu. Samotný dom musí byť tiež umiestnený 8 metrov a viac z miest prania – duša, vaňa, sauny.

Ak má lokalita dobre alebo budovu, ktorá vykonáva svoje funkcie, potom by sa do kúpeľne a kompostu mali byť umiestnené 8 m. Tu je bod zrejmý – dobre potrebuje čistú vodu. V prípade, že hnilobný odpad sa nachádza v blízkosti, ich humus sa môže dostať do studne. Pitie takejto vody bude nebezpečná.

Preto by sa mali dodržiavať túto normu, ako nie iné, predovšetkým by sa malo urobiť pre vaše vlastné zdravie, a nie len aby dodržiavať zákon.

Umiestnenie domu na pozemku

Ďalším dôležitým aspektom: Umiestnenie domov v susedných lokalitách by sa malo zohľadniť aj pri výstavbe takýchto štruktúr. No, ak sa môžete dohodnúť so susedmi a ak je to možné, požiadajte ich, aby pomohli vyriešiť problém. Ďalšia vec, keď sused nemôže pomôcť v zásade – v tomto prípade je výstavba WC alebo stodola lepšie pohybovať od hranice so susedným pozemkom.

V prípadoch, keď zvieratá majú spoločnú stenu s domom, vstupy do obytných priestorov a dobytok musia byť rozdelené 7 metrov. Od susedov by mala byť vzdialenosť tohto druhu konštrukcie najmenej 3 m. Ak neexistuje centralizovaná voda voda a organizácia odtoku odpadových vôd, potom sa umiestnenie vlastných budov na tento účel riadi Snip 2.04.02 – 84 a Snip 2.04.01 – 85, ako aj v Snip 2.07.01-89.

Umiestnenie domu na pozemku

Požiarne požiare

Samozrejme, že hovoríme o vzdialenosti medzi budovami, a ešte viac medzi domami, musíte spomenúť protipožiarne pravidlá. Ich úloha je jednoduchá a zrozumiteľná – aby sa zabránilo šíreniu požiaru v okolitých budovách. Musí sa zohľadniť materiál materiál materiál – môže byť odlišný, a v závislosti od toho bude nastaviť vzdialenosti medzi domami.

Aby ste riadne umiestnili rezidenčnú budovu na pozemku, môžete použiť špeciálnu tabuľku. Obsahuje tri typy materiálu, z ktorých môžu byť vyrobené domy.

 • ALE – budovy z kameňa, betónu, tehál a iných nehorľavých a nehorľavých materiálov.
 • B – budovy z toho istého prostriedku, ale s jediným rozdielom, že majú niektoré vložky, prechody, spojenia, ktoré sú vyrobené z horľavých materiálov.
 • V – Štruktúry z dreva alebo rámu, sú považované za najviac požiarov.

Umiestnenie domu na pozemku

Samotná tabuľka je pomerne malá, môžete zistiť, koľko by mala byť vzdialenosť medzi podrobnými materiálmi domov. Napríklad, Vzdialenosť medzi betónovou a kamennou štruktúrou je 6 m, medzi dreveným a betónom – 8 m a medzi dvoma rámami – 10 m.

Pre príslušné a optimálne umiestnenie obytných budov sa zákon prijal, že ak majú 2 alebo 4 susedné domy jeden alebo dva, spoločné steny, potom táto možnosť je povolená zákonom.

V tomto prípade je v tomto prípade kombinované do jedného veľkého domu.

Umiestnenie domu na pozemku

Ak sú na akomkoľvek mieste dva domy a následne zdieľali iným plotom, pravidlá pre vzdialenosť medzi nimi budú rovnaké ako pravidlá na diaľku medzi dvoma susednými obytnými budovami. Budovanie viacpodlažných domov musia spĺňať dve požiadavky.

 • Poskytovanie susedných domov s dostatočným svetlom, pretože vysoká konštrukcia môže zlikvidovať veľký tieň.
 • Zabezpečenie požiarnej bezpečnosti.

To všetko je tiež napísané v jednom z Snips, a to v Snip 2.07.01-89. Pre 2 alebo 3-podlažné domy, vzdialenosť medzi nimi je 15 m, a ak podlahy 4, potom sa vzdialenosť zvyšuje na 20 m.

Umiestnenie domu na pozemku

Niekedy nie je v mieste bydliska žiadne centrálne dodávky plynu. V tomto prípade musíte použiť plynové valce. Ak objem takéhoto balónika presahuje 12 l, potom musí byť uložený na mieste pridelenom pre neho.

Môže to byť samostatná malá budova z tepelne odolných materiálov alebo veľkej kovovej krabičky, v ktorej bude uložené.

V prípade valcov sa môže objem menší ako 12 litrov povolený uložiť ich skladovanie v dome, v kuchyni. Vzdialenosť medzi ním a vstupné dvere by mali byť 5 m.

Umiestnenie domu na pozemku

Družstvo

Nepochybne, Dôležitým bodom výstavby domu v záhradnom pozemku je preventívne opatrenia proti prírode. Obmedzenia uložené štátom sú zamerané na udržanie sveta okolo nás. V prítomnosti pozemku v blízkosti lesného pásu stojí zalievanie do vzdialenosti 15 m od nej. Toto opatrenie umožňuje lesom chrániť les v prípade požiarnych štruktúr na území.

Ďalšou požiadavkou je prerokovaná výstavbou v blízkosti jazerá, riek, nádrží a t. D. Na základe právnych predpisov Ruskej federácie, a to z vodného kódu, V blízkosti pobrežia nemožno umiestniť kompostom jamy, prehltnúť pozemok na pestovanie plodín, prechádzky zvierat. Tieto opatrenia neumožňujú poškodenie vodných pozemkov, pretože škodlivé látky, ktoré môžu byť pridelené v týchto činnostiach, nespadajú do vody. Tiež zakázali akúkoľvek súkromnú konštrukciu vo vzdialenosti 20 metrov od brehu. Tento priestor je považovaný za stav.

Umiestnenie domu na pozemku

Umiestnenie domu na pozemku

Ako zariadiť na bokoch svetla?

Stále v dávnych dobách bola tradícia umiestniť dom, so zameraním na stranách sveta, vlhkosti a párty, odkiaľ sú hlavne vietor. V súčasnosti neexistuje dôležitá potreba týchto faktorov. To všetko môže dať len pohodlie, ktoré je určite potrebné aj pre osobu.

V snahe o úsporu miesta na pozemku sa majiteľ pokúša používať. To vedie k tomu, že dom postavený na konci je v nie je veľmi pohodlné miesto a neprináša v ňom splatné pohodlie.

Orientácia domu na plochu chaty na strane na strane je potrebná z nasledujúcich dôvodov.

 • Úspora paliva, zvýraznenie tepla, ako slnko, s riadnym umiestnením budovy, to bude ohrieva viac ako obvykle.
 • Lepšie osvetľovacie izby v núdzi.
 • V niektorých prípadoch je možné zjednodušiť formu domu.

Umiestnenie domu na pozemku

Umiestnenie domu na pozemku

Tu sú základné odporúčania.

Na juh

Južná strana je oprávnene považovaná za haldu a svetlo. Časť domu v takejto párty bude samotná svetlá miestnosť. Aj v zimnej sezóne bude teplejšie a jasnejšie ako iné časti. Tu je lepšie umiestniť vstup do domu. To je užitočné, pretože kvôli lepšiemu vykurovaniu v zime bude rýchlejší na topenie snehu, ktorý pomôže zachrániť silu na jeho čistenie. Vynikajúca možnosť bude tu na uverejnenie obývacej izby alebo odpočinku.

Voliteľne si môžete zariadiť tu a spálňu, ale musíte byť pripravení na možné vysoké teploty v lete.

Umiestnenie domu na pozemku

Umiestnenie domu na pozemku

Severný

Severná strana – úplný opak na juhu. Je to najchladnejšie. Niektoré moderné domy sú postavené takým spôsobom, že v severnej časti nie sú žiadne okná vôbec – to bude lepšie ušetriť teplé. Na tejto strane nielen priestory, ktoré potrebujú zima, ak existuje, ale nemusia byť ani teplo alebo chlad. Môže to byť napríklad garáž, kotolňa, sklad alebo skladová miestnosť.

Umiestnenie domu na pozemku

Umiestnenie domu na pozemku

Východný

Celkom cenná strana. Je dobré, pretože dostane dostatok tepla a svetla, zatiaľ čo bez ich busty.

Tu si môžete ubytovať spálňu, izbu pre zábavu alebo jedáleň.

Umiestnenie domu na pozemku

Umiestnenie domu na pozemku

Západ

Západná časť domu je považovaná za mokré a chladné. Je lepšie vyhnúť sa ubytovania spálňa, obývacie izby. Je lepšie uľahčiť toto miesto a nevyžadujú si veľkú starostlivosť o ekonomické priestory. S cieľom lepšie si predstavte systém vášho budúceho domu, môžete ho zobraziť na papieri, označený po stranách svetla. Pri plánovaní domu na oblasť krajiny je dôležité pochopiť, aký formulár bude doma. Najčastejšie je námestie. Existujú však aj uhlové typy. Domy takejto formy budú mať vlastné vlastnosti miesta v porovnaní so stranami sveta.

Umiestnenie domu na pozemku

Umiestnenie domu na pozemku

Je tiež dôležité zvážiť veľkosť stránky. Pre majiteľov Zeme v 15 a viac vo výške, nie je nič, čo by sa o to starať – majú možnosť dať svoj domov s veľkou zaujatosťou po stranách sveta. Pre 8 akrov, môžu sa objaviť ťažkosti – niektoré pravidlá pre budovanie domu budú musieť porušovať, aby sa ušetrilo miesto.

Majitelia 4 akrov a menej by sa mali replikovať, ako je lepšie umiestniť dom, takže potom, čo je stále miesto na mieste, a potom ho v závislosti od strany svetla.

Umiestnenie domu na pozemku

Umiestnenie domu na pozemku

Umiestnenie domu na pozemku

Čo sa stane, keď normy zlyhajú?

V prípade nedodržania požiadaviek umiestnenia domu od Snips musí majiteľ oblasti zničiť výstavbu alebo odmeniť demoláciu. Okrem toho, vlastník predpokladá administratívnym trestom vo forme pokuty, ktorej výška určuje súd. Takže v neprítomnosti práv na krajinu na svojom „hostiteľovi“ je pokuta vo výške 1,5% katastrálnej hodnoty prekrytá alebo do 10 000 rubľov., Ak to nie je definované.

Pri porušovaní environmentálnych a technických noriem je uložená pokuta 1000 až 2000 rubľov. Ak porušenie pravidiel viedli k vytvoreniu nebezpečných podmienok hostiteľov stránok a ich susedov, ako aj zvieratá a rastliny, sa ukladá pokuta až 4 000 rubľov.

Umiestnenie domu na pozemku

Umiestnenie domu na pozemku

Umiestnenie domu na pozemku

Porušenie iných položiek SNIPA tiež vedie vo väčšine prípadov na pokutu, ktorá definuje Súdny dvor.

   Nesprávna orientácia domu na bokoch sveta, samozrejme, nebude viesť žiadny trest. To bude schopné ovplyvniť pocity obyvateľov sami z toho, že žijú v ňom. Pri nákupe prázdneho miesta a plánovanie ďalšej výstavby na ňom je veľmi dôležité dodržiavať normy a požiadavky predpísané v právnych predpisoch Ruskej federácie. Nesplnenie ich môže viesť k administratívnej zodpovednosti.

   Umiestnenie domu na pozemku

   Umiestnenie domu na pozemku

   Umiestnenie domu na pozemku

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár