Valcované trávnik: Technológia

Usporiadanie miestnej oblasti miestnych trávnikov nepochádza z módy mnoho storočí. Avšak, málokto vie, že rastúci trávnik od nuly je dlhý a starostlivý proces. Najprv si musíte vybrať vhodnú zmes semien, v závislosti od cieľa a lokality. Potom opatrne pripravte zem.

Rovnomerne klesať (približne 50 g na 1 m2) a starať sa o 1-1.5 rokov pred tým, ako zákonný trávnik nadobúda jeho atraktívne druhy. Je to, ak sa priblížite k otázke klasicky. Ale na šťastí netrpezlivých ľudí je možné náter trávnika zakúpiť v hotovej forme a po mesiaci, usporiadať pikniky na zelenej tráve.

Vlastnosti a zariadenia

Pripravené trávnik je faderom trávnika v priemere 0.8 m2. Na rozdiel od klasiky sa pestuje v špeciálnych škôlkoch na jednu a pol alebo tri roky. Toto obdobie je dostatočné na vytvorenie pevne skrúteného koreňového systému, ktorý vydrží rezanie a transplantáciu. Najčastejšie sa dokonca nachádza hotový trávnik v roliach. To je najvhodnejší spôsob dopravy, ktorý vám tiež umožňuje udržať koreňovú vlhkosť.

Rozmery valcovaného trávnika závisia od jej účelu. Napríklad, pre dávkovanie, parky používajú štandardné 48 cm široké valce a 1-2 m dlhé. Avšak, pre stránky s veľkou plochou, ako sú štadióny, športové polia, môžete si objednať šírku až 1 m široké a až 15 m dlhé. Hrúbka rezu v oboch prípadoch je od 2 do 4 cm.

Výhody valcovaného trávnika sú zrejmé:

 • jednotný, hustý bylinný náter na mieste už za mesiac;
 • neslušná starostlivosť a odolnosť voči zmenám teploty;
 • Pevne skrútený koreňový systém potláča rast burín;
 • Povlak sa ľahko obnoví, keď je poškodený. Na to, aby ste znížili deformovanú oblasť a nahradil celý.

Hlavný mínus je potreba čo najrýchlejšie od okamihu rezania na dodanie a náteru na mieste budúceho biotopu. Oneskorenie zvyšuje pravdepodobnosť nerovného zakorenenia alebo smrti. Ak je územie príliš veľké a v ten istý deň nie je možné dokončiť pokládku, potom by mali byť nasadené a veľa.

Existuje niekoľko odrôd valcovaných trávnikov:

 • Partnerský trávnik – najintenzívnejší vzhľad, ktorý tvoria hlavné časti (hlavné uličky, územie pred domom). Má hladký zamatový povrch v dôsledku úzkostných a nízkych obilnín. V takomto povlaku nie je povolená nehomogenita farby a kichety. Jedným z najdôležitejších etáp jeho stohovania je príprava pôdy (oculting, zničenie burín). Partnerský povlak vyžaduje pravidelné kŕmenie a účesy, denne, ale mierne zavlažovanie.

 • Športový trávnik Navrhnuté pre zvýšené záťaže. Používa odrody najviac odolné voči poškodeniu a ťahaniu.

 • Univerzálny trávnik. Tento druh možno nájsť v parkoch, záhrade a štvorcoch, jeho meno hovorí za seba. Je to odolný, pekný, odolný voči rôznym teplotám a poškodeniu, nenáročný.

 • Tieňový trávnik. Vlastnosti tých, ktorí sú súčasťou tieňových bylín, umožňujú, aby ho dali do tieňovaných častí záhrad a parkov. To môže vydržať zvýšenú vlhkosť a nepotrebuje častý účes.

Ako si vybrať?

Je potrebné pristupovať k výberu trávnika s osobitnou starostlivosťou, pretože vzhľad vonkajšej časti uzatváracieho územia závisí od. Inšpirujte z neúspešného nákupu, pomôže znalosti niektorých nuans:

 • Väčšina technických dokumentov odráža v kontrolách kontroly kvality, ako aj umiestnenie škôlky.
 • Veľa z trávnika povie vizuálnu kontrolu rezu. Homogénne cez celú hrúbku dĺžky, hustý plexus koreňov bez čistenia, bez prestávok a iných deformácií pri trepaní – znamenie kvalitného tovaru. Prítomnosť mladých koreňov bude veľká plus (líšia sa biela). To znamená, že tráva bude po transplantácii rýchlejšia.
 • Význam je tiež dôležitý. Bedty sa treba vyhnúť s veľkým počtom burín, s prítomnosťou zhoraných sekcií alebo správne. Povlak by mal mať jednotnú farbu, z tmavo zelenej na smaragd, s hustotou 100 výhonkov o 10 cm2. Ďalší ukazovateľ – výška trávy. Ak je to menej ako 3 cm, pravdepodobne sa výrobca pokúsil skryť nevýhody.

Koľko bude potrebovať?

Výpočet počtu rolí nevyžaduje zložité matematické vzorce. Stačí rozdeliť oblasť pozemku do oblasti jedného rolka. Napríklad vrstva štandardných rozmerov – 0.4×2 m = 0.8 m2. S plotom, povedzme, že v 50 m2 dostaneme: 50/0.8 = 62.5 roll.

Ale ako akýkoľvek iný materiál, trávnik je lepšie kúpiť s rezervou. V závislosti od geometrie stránky bude musieť skutočná oblasť hodiť od 5 do 10-15%.

No, ak potrebujete maximálny presný výpočet pre trávnik zložitej konfigurácie, môžete čerpať podrobnú oblasť oblasti na stupnici. Potom tiež pomocou škálovania, usporiadať obdĺžniky povlaku na diagrame. Takýto výkres jasne zobrazí požadovaný počet rolí pre konkrétne územie.

Predpokladá sa, že valcovaný trávnik môže byť položený kedykoľvek v roku, okrem zimy, samozrejme. Spring – dobrý čas začať pracovať. S priaznivými podmienkami pre klíčenie koreňov bude potrebné asi tri týždne, potom môžete stráviť prvý účes.

Ale tu je snag – predtým, než je ťažké kúpiť materiál. Po zime výrobca potrebuje mesiac a polovicu, aby priniesol trávnik na komoditný pohľad. Počas tejto doby sa v minulom ročnom suchom tráve česali, hnojivá sú vyrobené a očakáva sa, keď čerstvé výhonky klíčia.

V lete, dajte valcovaný trávnik nebude tiež problémy, ak budete dodržiavať pravidlá. Odporúča sa začať čo najskôr, kým to vstúpilo do správneho letného tepla. Zatiaľ čo tráva nebola akceptovaná, voda sa bude oheň, aby sa rýchlo odparil, takže osnovený trávnik bude vyžadovať denne, a dokonca aj dvojzriadelné zavlažovanie. Po niekoľkých týždňoch bude možné znížiť zalievanie až raz za štyri alebo päť dní.

Najpohodlnejší čas na prácu je začiatkom jesene. Teplo už spalo, pôda je teplá a vlhká. V tejto dobe je tráva dobre akceptovaná a naďalej rastie, kým teplota neznižuje na 5 stupňov. Nemusíte znížiť jesenné trávnik, výhonky by mali byť dostatočne vysoké, takže trávnik by bezpečne prežil prvú zimu. Jarná stará Pokrov bude musieť starostlivo vyčistiť, aby sa oslobodila cesta s mladými výhonkami.

Príprava pôdy

Tým, že rozhodnutie položiť pred domami trávnika v roliach, nemali by ste sa ponáhľať do obchodu. Ak chcete začať, malo by sa starostlivo pripraviť miesto na výsadbu byliniek a je veľmi dôležité, aby ste to urobili pred nákupom, pretože dlhé skladovanie je škodlivé pre materiál:

 • Po prvé, Pozemok vyčistený od odpadu, Peňažné buriny, kamene, pne a kríky. Osobitná pozornosť by sa mala venovať rhizome rastlín (púpava, pitie, plantain). Sú veľmi prežili a môžu klíčiť cez turín trávnika, takže sa bude ťažko zbaviť. Tento problém bude pomáhať pri riešení herbicídov pevnej akcie.

 • Pripravený trávnik nemá rád nadmernú vlhkosť, takže ak podzemné vody ležia vysoko buď buď pôdna íl, bude potrebovať Urobte odstránenie vody. Na to je rez horná vrstva asi 30 cm hrubá. Odvodná vrstva štrku a piesku (≈ 10 cm) zaspí do výslednej súpravy. Potom zaspíte skoršiu pôdu s hrúbkou najmenej 10 cm.

Ak je to potrebné, piesok a rašelina je v ňom, pretože obilniny milujú ľahšiu pôdu. A naopak, ak je Zem príliš voľná, „hmotnosť“ s čiernou pôdou alebo humusom. Najviac vhodný pre valcovaný trávnik bude nasledujúca kombinácia: 50% Chernozem a 25% rašelina a piesok. Každý je dôkladne vyhladený, v miestach explicitných depresie alebo svahov, pôda sa vytrhne (je vhodné navigovať na úrovni alebo natiahnuté povraz).

 • Približne týždeň pred položením hotového trávnika Zadajte špeciálne hnojivo, Mierne zmiešané a dobre potiahnuté klzitou. Hustota pôdy by mala byť taká, že beh osoba neopúšťa stopy. To pomôže vyhnúť sa posielať trávnik. V rovnakom štádiu by sa malo prijať inštalácia zavlažovacieho systému.

Ako ležať správne?

Technológia pokládky valcovaného trávnika je taká jednoduchá, že môžete vykonať všetku prácu s vlastnými rukami bez prilákania špecialistov. Avšak, na vybavenie nezávisle v jednom dni je príliš veľa územia ťažké, takže pár asistentov príde zle:

 • Kúpené valce lepšie zložené čo najbližšie k stránke, časté transportéry môžu poškodiť náteru a korene.
 • Začnite pracovať najlepšie z okraja. Prvý roll je dôležitý pre to, aby čo najviac, pretože bude slúžiť ako odkaz na zvyšok. Bences a skrútenie materiálu nie sú povolené. Ak existuje graf s komplexnou geometriou alebo prekážkou vo forme kvetinového zábudu alebo stopy, valc sa naďalej valí rovno a nadbytok je odrezaný (vypočítali sme počet zátok s maržou).
 • Každý ďalší riadok naskladaný na princípe muriva, to znamená, že s bezvýznamnou polovicou. To bude rovnomernejšie povlak. Pád alebo medzery – to je hrubé porušenie technológie. Vrstvy musia ísť do konektora, maximálna prípustná nezrovnalosť – 1.5 cm. Švy zaspávajú rašeliny a zem s trávou.
 • Ak sa dosiahne veľa veľkého orezávania, je lepšie umiestniť ich bližšie k stredu, trávnik je ťažšie na okrajoch, takže je lepšie používať tuhé pruhy tu.

 • Zistené počas práce nezrovnalostí, a jamy zaspávajú. Pre každý čerstvo lemovaný riadok by ste mali navštíviť k valčeku, aby ste sa zbavili vzduchových dutinách, ktoré sťažujú prežiť rastliny.
 • Choďte priamo na nový povlak nemôže. Aby ste to urobili, dosky sú umiestnené na ňom, ktoré sú navyše utesňujú trávu a zabraňujú umiestneniu iného krehkého trávnika.
 • Konečným štádiom pokládky je hojné zalievanie. Dernina a pôda zdola by mala byť dobre navlhčená. Približne jeden meter štvorcový opustí jeden vedro vody.
 • Ak nie je čas ani túžba stať sa, môžete sa odvolávať na výrobcu. Často, spolu s rastúcim trávnikom, sú zapojené do svojho zariadenia na zákazníka. Balík služieb zahŕňa všetky predbežné práce, inštaláciu zalievacích systémov a ich údržbu.

Starostlivosť

V prvom roku po položení trávnika vyžaduje viac pozornosti. V prvom mesiaci je lepšie zdržať sa chôdze. Pravidelné denné zavlažovanie je jednoducho potrebné, pretože korene ešte nie sú dostatočne silné na oddialenie vody. A na horúcich dňoch bude musieť vziať hadice dvakrát.

Nepochybne starostlivosť uľahčí systém automatického zavlažovania. To vám umožní ľahko pokryť celú oblasť súčasne. Avšak, musíte ho nainštalovať do prípravy fázy.

Po 2-3 týždňoch sa môže zalievanie znížiť raz týždenne. Potom môžete najprv prejsť kosačkou na trávniku na konch výhonkov. V budúcnosti je výška zvolená na Will. Ideál je považovaný za výšku 4-5 cm.

Od druhého roka sa účes pravidelne vykonáva: od polovice jari do októbra. V období dažďov je tráva narezaná, v suchých mesiacoch, vyššie. Kvalifikovaná tráva musí byť odstránená, pre veľké plochy si môžete zakúpiť špeciálne vysávače.

Najprv by sme mali sledovať buriny. Sú dosť Survovo, takže aj napriek všetkým trikom, môžu prelomiť cez stránku. V budúcnosti, keď sa posilní koreňový systém, problém bude postupne zostúpiť..

Pre blahobyt trávnika je potrebné pravidelne kŕmiť hnojivá a prevzdušňovaním. Povrch je periodicky prepichnutý špeciálnym nástrojom na zabezpečenie prístupu kyslíka v pôde. Milovníci vonkajšej chôdze môžu kombinovať príjemné s užitočnými topánkami pre prevzdušňovanie.

Výroba

Farmy zapojené do rastúceho pokrytia trávnika sa nazývajú „trávniky“. Výrobcovia používajú dve metódy kultivácie: na syntetickej mriežke a bez neho, keď je hustý trávnik tvorený odovzdaním koreňov. Mriežka umožňuje kratší čas, aby sa dostal na turbínu so silnou štruktúrou. Používa sa aj na plodiny so slabým koreňovým systémom.

Pri výrobe valcovaného trávnika môžete prideliť dve etapy: príprava poľa a pestovanie.

 • Účelom prípravnej fázy je vytvorenie pôdy priaznivé pre pestované rastliny. To je uľahčené tým, že pracuje na orbe a rozrezaní hornej vrstvy, ktorá nielen nasýti zem s kyslíkom, ale tiež zničiť škodcov a burín. Problematika burín je veľmi dôležitý pre povlak na trávu, pretože môžu zabrániť tvorbe koreňového systému a jednotného rastu rastlín. Pôda sa preto dodatočne ošetruje herbicídmi a približne dva roky o probléme je možné zabudnúť. To stačí pre koreňový systém rastlín trávnikov posilniť a bojovať nezávisle s burinami.

V rovnakom štádiu je pole rozdelené na časti a konštrukčné zavlažovacie potrubia. Ak sa trávnik plánuje robiť na báze mriežky, potom veľkosť pozemkov musí byť viac rozmerov mriežky.

 • Keď je dokončená všetky predbežné práce, môžete začať rásť. Ak chcete začať, pole je zakryté pomocou presného sejačka. Ich vlastnosťou je, že semená sú vysadené na určitú hĺbku s rovnomernou hustotou. Je to dôležité na zachovanie úrodnej pôdnej vrstvy, keď trávnik.

Ďalej, správanie budúceho trávnika závisí od starostlivosti o to. Niekoľko rokov sa povlak vystaví pravidelné zavlažovanie, kŕmenie a účes. Oblasť pozemku zahŕňa použitie stacionárneho automatického zavlažovacieho systému, ktorý sa vypočíta individuálne pre každú farmu. Na kŕmenie, viac a viac používanie spôsobu ferrácie, keď sú hnojivá v kvapalnej forme zavedené súčasne s zavlažovaním. Účes je dôležitý pre lepší rozvoj koreňov a tvorí hustú bylinnú vrstvu.

Keď trávnik dosiahol správny stav, je pripravený na predaj. Rezné prúžky, z ktorých sa rolia vykonávajú a prepravujú na miesto predaja.

Potrebné materiály a náradie

Pre úspešný rozvoj tohto druhu podnikania sú potrebné významné pozemné pozemky (žiaduce horizontálne) a špeciálne vybavenie. Technika bude užitočná: stroje pre zemné práce (pluhy, brány, kultivátory, sejačky), starať sa o trávu, na rezanie, postrekovače pre chemikálie a hnojivá, zavlažovací systém, čerpacia stanica, nákladná doprava.

Hlavnou zložkou úspechu pri výrobe pokrytia trávnika je správnym výberom byliniek. Pre luxusné trávniky sa najčastejšie používajú viac ako dva typy kultúr. Top je povlak 100% lúky mäty. Toto je trvalka s dobre vyvinutým koreňovým systémom. Je zrejmé pre homogénny kryt bohatej farby smaragdov, odolnosť voči teplotným rozdielom a poškodeniu. Jediný mínus je dlhá formácia (do 3 rokov).

Najčastejšie miešanie odrôd charakterizovaných homogénnou textúrou a maľbou. Všetky rastliny v zmesi sú vybrané takým spôsobom, aby sa navzájom vyrovnali. Najčastejšie sa môžete stretnúť so zmesou lúky lúky, červených ovsených vločiek a handier.

Ovseyant môže byť všeobecne nazývaný univerzálny rastlín. Ona je nenáročná, nebojí sa ťahania, sucha a mrazu. Rastie aj na chudobnej pôde, rýchlo sa rozvíja, kompenzuje pomalý rozvoj mincovne a vďaka koreňovému systému, burín.

Ryrtov žije maximálne tri roky, ale rýchlo rastie a už v prvom roku dáva trávnik dobrú hustotu. Jeho úloha v trávnatej zmesi, aby sa zabezpečila potrebná hustota bylinného krytu, doteraz na základe Matik s ovseným ovseným.

Nasledujúce charakteristiky sú neoddeliteľné vo vysoko kvalitných cestovateľoch:

 • jednotnosť zárodkov;
 • Vytvorenie hustého trávnika čo najskôr;
 • Odolnosť voči poveternostným a prevádzkovým podmienkam;
 • Homogénne sfarbenie;
 • Odolnosť voči chorobám a škodcom.

Ako dať valcovaný trávnik, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: