Vase – Štýlová dekorácia pre Chata a ulici

Dobre premyslené terénny dizajn oblasti krajiny umožňuje zdôrazniť veľkoleposť a harmóniu záhrady. A na to sa používajú všetky druhy spôsobov dekorácie a odrážajúce sa územie. Každý hostesky krajinnej oblasti snov zabezpečiť skutočný „raj“ v blízkosti domu, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si prívesku ďaleko od mesta Bustle.

A tak, že územie je atraktívne a dobre udržiavané, je potrebné zasadiť rôzne kvety, kríky a stromy. No, ďalšie dekorácie vo forme originálnej kaše a zdobené pouličné hrnce vytvoria úžasný pocit pohodlia a pohodlia.

Čo to je?

Vázy sa používajú na výsadbu rastlín, farieb a stromov, ako aj na funkčné účely, aby poskytli dekoratívnu oblasť. Používa na výzdobu prednej zóny, vstupnej skupiny domu, schody, terasy a dovolenkových miest. Ulice vázy s kvetmi dávajú dokončenie dizajnu dizajnéra rezidenčnej zóny.

Oni neobsahujú veľa miesta a môžu byť umiestnené pozdĺž trate, pod oknom, v blízkosti verandy alebo altánok. Akékoľvek usporiadanie kvetov v pouličnej váze alebo kvetinovej zábere môže diverzifikovať krajinu krajiny. Veľké a široké vázy dokonale diverzifikujú vstanňu so zelenou trávou.

Sú navrhnuté nielen pridať krásu na pozemok, ale aj obnoviť dizajn krajiny a priťahujú pozornosť okoloidúcich a susedov.

V pouličných hrnciách sú dokonale kvitnúce ročné kvety. Okrem, Vázy sa starajú o vonkajšie rastliny. Udržiavajú skládky a podporujú optimálnu mikroklímu.

Názory

Záhradné pouličné hrnce môžu byť použité na pestovanie akýchkoľvek rastlín, farieb a dokonca aj pre stromy. Rozmanité domáce pneumatiky vázy, starý riad, plastové fľaše a vededy zdobia záhrady, detské ihriská, trpaslíky a pars. A zároveň nemusíte mať špeciálne zručnosti, dostatočne skladovať trpezlivosť a voľný čas.

Mať nejaké fantázie a dekoratívne materiály, môžete jednoducho robiť kvetinové vonkajšie vázy, ale pôvodná kaša.

A nezáleží na tom, aký štýl je pozemok zdobený, rôzne dekoratívne pouličné farby, aby sa územie jasnejšie a lepšie.

Že spodná časť hrnca sa nekvitne a nepilo sa z vlhkosti, môžete zdvihnúť vázu na nohe.

Závesné hrnce môžu byť použité pre pracovníkov v pôde a malé ročné farby.

Okrem toho, vázy môžu byť použité pre dekoratívne zeleninovú záhradu, nebudú vytvárať len krásne územie, ale pomôžu pestovať užitočné a čerstvé výrobky.

Môžete rozbiť graf do samostatných kvetinových lôžok, kde namiesto farieb pestujú pikantné byliny a zeleninu. A môžete vytvoriť viacúčelové vázy pre rôzne plodiny.

V každom prípade sa dekoratívne pouličné hrnce stanú konečným akordom pri vytváraní úžasného zeleného rohu.

Materiál

Vytvoriť váza môže byť vyrobená z akejkoľvek priateľky: plast, drevo, kovové, betón, íl. A nie je potrebné, aby bol materiál prirodzený. Hlavnou vecou je, že v holistickom zložení pouličných kvetinových lôžok vyzeral harmonicky.

Najobľúbenejšie je plastové, drevené a kameň.

A najlepšie zo všetkého zapadajú do prírodných tém keramiky, hliny a kameňa.

A každý z materiálov má svoje výhody a nevýhody.

Drevené vázy sú vhodné pre ľubovoľné miesto. Najvýznamnejší mínus z dreva – nestabilita na vysokú vlhkosť. Preto pred výsadbou kvetov je potrebné spracovať povrch vazonu špeciálnou impregnáciou a potom zakryte lakom.

Najbežnejšia možnosť pre oblasť krajiny – plastové vázy. Sú k dispozícii, pľúca av prípade potreby môžu byť umiestnené na akomkoľvek mieste av žiadnom sezóne vstúpiť do domu. Často sú vyrobené v jasných nasýtených odtieňoch a už sami bez kvetov sú pôvodnou dekoráciou krajiny. Plastové je skvelé na výsadbu trvalých rastlín, drží vlhkosť a neumožňuje rozptýliť koreňový systém.

Hlavná výhoda plastových váz je nízka cena a nízka hmotnosť. A vďaka moderným metódam výroby plastových nádob na prvý pohľad je ťažké rozlíšiť od kameňa alebo hliny. Ale plastové vázy nie sú schopné odolať nízkym teplotám, preto s príchodom mrazov sa odporúča, aby sa ulice hrnce dostali do domu.

Najviac odolné vázy sú vyrobené z kameňa. Takéto drahé a luxusné pouličné hrnce si môžu dovoliť nie každý. Podobné môže byť nazývané kvetinové postele z betónu a kameni. Povrch pouličných hrncov je zdobený zložitým reliéfnym vzorom a ozdobami.

Takéto hrnce sú dobre zachovajúcou vlhkosťou a neumožňujú, aby sa pôda vyschla, a aby ochránili korene rastlín z hniloby, je potrebné spracovať vázu z umelého kameňa s antiseptikou. Zároveň sa korene farieb neprehriať na horúcom dni, takže takéto vázy môžu byť umiestnené na slnečné časti záhrady. Najdôležitejšia výhoda – trvanlivosť a trvanlivosť.

Betón a kameň sa nebojí teploty kvapiek a vysokej vlhkosti.

Pouličné hrnce betónu a kameňa majú veľkú veľkosť a pôsobivú hmotnosť, takže vhodnejšie pre veľké otvorené oblasti. Veľmi originálne hrnce cementu a tkaniny vyzerajú veľmi originálne, zatiaľ čo na povrchu môžete urobiť textúru a ozdobiť vázy s rôznymi vzormi. A môžete vytvoriť úžasný a jedinečný hrudník originálneho tvaru.

Keramické hrnce sú považované za klasickú možnosť pre miesto pre domácnosť. Tento prírodný a bezpečný materiál neovplyvňuje nadmernú vlhkosť v pôde a poskytuje prirodzené vetranie pre pôdu. Veľká váza vhodná pre veľké farby a rastliny s výkonným koreňovým systémom. Zloženie akejkoľvek keramickej vázy musí byť hlinitý materiál.

HLY sa často používa pri vytváraní vonkajších váz. Toto je veľmi plastový materiál, z ktorého môžete vytvoriť pary jedinečnej formy, veľkosti a textúry. Pri vypálení hotového hrnca je možné získať veľmi odolný materiál, takže RASE vás bude trvať mnoho rokov.

Ak chcete použiť hlinený hrniec na ulici a na miestach s ostrou kvapkou teplôt, musí byť povrch liečený špeciálnou polevou. To tiež pomôže udržať vlhkosť v pôde a ušetriť koreňový systém pred sušením.

A porézna štruktúra hrnca vám umožňuje nasýtiť pôdu kyslíkom a kvety uložia filmy. Ale je lepšie, aby takéto hrnce vložili pod priamym slnečným lúčom, zem sa bude vyschnúť oveľa rýchlejšie.

Kované železné vázy vyzerajú neuveriteľne štýlové a nádherne. Je však dôležité si uvedomiť, že kov je rýchlo vyhrievaný pod pravým svetlom, takže takéto kvetinové postele sú lepšie dať do tieňa a v horúcich letných dňoch neopúšťajte bez neustáleho zavlažovania.

Zo všetkých uvedených materiálov môžete urobiť ulicu vázu nezávisle. Výsledok závisí od fantasy, pocitov farby a zručností práce. Street Flower Postele vyzerajú harmonické, ak sú vyrobené z jedného materiálu av jednej farebnej schéme. Vďaka tomu sa získa dobre premyslený a štýlový kompozícia.

Takže dokonca z zbytočného, ​​ako by sa zdalo, odpad môže urobiť skutočnú prácu krajiny umenia alebo objektu umenia. Napríklad, z pneumatík, môžete vytvoriť originálne dekoratívne objekty: hromadné kvetinové postele, labute, vázy. Guma je veľmi plastový a kujný materiál, ktorý môže trvať bizarné. ale Lepšie pre dekoratívne účely. Dovezené pneumatiky sú vhodné. Domáce pneumatiky sú hrubšie, takže je s nimi ťažšie.

Najjednoduchšou možnosťou kvetinových postele z pneumatiky – maľba pneumatiky, zaspať s pôdou a dať do vnútra kvety. Rezanie pneumatiky automobilu môže byť transformovaná nad rámec uznania, že aj susedia nehádajú, že východiskové materiály boli stará pneumatika.

Rozmery

Veľkosť pouličného hrnca závisí priamo z oblasti miesta alebo samostatnej zóny, ktorá musí byť doplnená na živizzové farby.

Veľká a objemná váza na malej oblasti pritiahne veľkú pozornosť a vyzerá nevhodné a príliš rušivé. A Little Flower Bed sa stratí na dlhom pozemku a bude vyzerať nevyslovené. Najdôležitejšia vec, váza musí zdôrazniť krásu stránky.

Veľkosť a umiestnenie vázy závisí od iných zariadení na mieste. Napríklad blízko veľkých vysokých stromov je lepšie vytvoriť veľké pouličné hrnce a v blízkosti kríkov – miniatúrne a ľahké vázy.

Pre veľké vázy sú potrebné dva alebo tri typy rastlín. Pre nízke vázy v blízkosti záhradných ciest, fialky sú vynikajúce. Tieto nenársné, svetlé a malé kvety sú ideálne pre zdobenie schodov, detských ihrísk a balkónov.

Hlavná úloha však hrá nielen veľkosť, ale aj farbu pouličného hrnca.

Farby

Nezahviezdte za dúhou. Dizajnéri ponúkajú vybrať pokojné odtiene pre pouličnú krajinu, aby sa krajina neprekročila s jasnými farbami a nebola reštartovaná nadbytočnými prvkami. Farby nadváhy budú v rozpakoch z celkového vzoru stránky. V ideálnom prípade by sa farba mala kombinovať s rastlinami, stonkami alebo budom a priblížiť sa celkovým typom pozemku, terasy alebo otvoreného dvora.

Je lepšie si vybrať jasnú pokojnú paletu: béžová, olivová, krémová, mäta, terakotová alebo hnedá odtiene. Takéto farby sa môžu ľahko spojiť a vytvoriť zaujímavé a krásne kompozície. Koniec koncov, hlavnou úlohou je zdôrazniť krásu a citlivosť zasadených kvetov.

Tiež zaujímavá možnosť – kombinovať kontrastné farby, napríklad čiernobiele vázy jednej kompozície. Ale je lepšie, ak sú pouličné hrnce vyrobené z jedného materiálu a majú podobný tvar.

Formulár

Vázy môžu mať jednoduchú a komplexnú formu. Klasická verzia hrnca okrúhleho, obdĺžnikového alebo hexagonového tvaru vyzerá estetické a vhodné na akomkoľvek pozemku. Hrnce rôznych tvarov a veľkosti môžu vytvoriť jedinečnú zloženie.

A dokonca aj tie najpodivnejšie formy môžu byť vytvorené vlastnými rukami. Napríklad váza v tvare slimáka alebo tvarov zvierat bude vyzerať veľmi originálne a atraktívne na pozemku v blízkosti zásobníka. Hlavná vec sa má kombinovať v tvare a štýle a priblížil sa k všeobecnému dizajnu stránky.

Štýl a dizajn

Kvetinové vázy a kvetinové záhony slúžia nielen na výsadbu rastlín, ale sú akýmsi akcentom, pomáhajú pridať jas a atraktívnosť do záhradného pozemku. Môžu mať iný tvar, veľkosť a farbu, ale ich dizajn bude dopĺňať a zdobiť zloženie záhrady a parku v krajinnom dizajne.

Oči: Classic, Antique, Avantgard, Mobilné, stacionárne vázy rozbité z variantov rozmanitosti. A najkomplikovanejšie je správne usporiadanie kompozícií na mieste.

Ako dekor, ktorý môžete použiť zrkadlové fragmenty, mince, korálky, malé kamene, morské mušle, leštičky na nechty. Každá časť a prvok môže byť fixovaný s stavebným lepidlom alebo epoxidovou živicou.

Táto možnosť bude skutočným letom fantázie. Krásne, môžete kombinovať rôzne menšie predmety: mince, tlačidlá, zlomené jedlá alebo keramické dlaždice a rôzne mozaikové vzory.

A aby ste mohli dať zaujímavý povrch povrchu hrnca, môžete posielať steny s reliéfnymi listami, kvetmi alebo tenkými vetvami stromov. Po farbení budú všetky položky skvelé a atraktívne.

Od multicolosed morských kamienkov, mušlí a sklári môžete ozdobiť sklenenú vázu v morskom štýle. Krásne a jemne pozrite sa na hrnce s mozaikou vitráže, keramiky a kamienkov. A prútené z veľkých vás viniča zdôrazňujú romantické prostredie na pozemku.

Ale venovať veľkú pozornosť dekorácii vázy – nie najdôležitejšia vec. Hlavnou dekoráciou akýchkoľvek kvetinových záhonov je terénne a krásne dobre upravené kvety.

Čo je lepšie?

Pre každú vázu, musíte si vybrať rôzne rastliny: vo veľkosti, pufly púčov, farby, výšky a kmeňové pohľad.

Pri výbere farieb je potrebné zohľadniť niektoré funkcie:

 • Koreňová rastlina rastliny by mala byť malá, pretože bude obmedzená na rozmery hrnca na ulici;
 • Kvety by mali byť nenáročné a odolné voči vlhkosti alebo suchosti pôdy;
 • Ideálne tesnenie teplomerák a ampel rastliny;
 • Je lepšie si vybrať kvitnúce rastliny v priebehu sezóny alebo ich kombinovať, aby sa vytvorili kontinuálny efekt kvitnutia;
 • Rastliny by sa nemali báť teploty kvapiek.

Tipy

Rôzne vázy môžu byť vyrobené z drevených boxov, pitie fliaš, sudov, jedál a t. D. A ak sa rozhodnete vytvoriť pouličný hrniec priateľky s vlastnými rukami, predpokladom – pripravená váza musí byť ošetrená antiseptikom a srsťou s lakom alebo olphoi. Až namiesto pouličných vás môžete použiť trvanlivé a odolné teploty.

Pre ulicu a krajiny vázy je lepšie si vybrať rôzne rastliny kvitnúce celé leto. Najvhodnejšie nepresahujúce 50 cm vo výške rastliny. Nasledujúce rastliny sú vhodné na pestovanie u pouličnej vázy:

 • Geranium – nenáročné pri odchode a veľmi krásne v kvitnutí. BUDKY majú inú farbu a poteší celé leto.
 • ASTRA A GEORGINA – Môžete zasadiť rôzne farby v jednom hrnci. Bright Bush len dáva prvú mráz.

 • Trpaslík alebo médium – Ideálne pre malé a malé vázy.
 • Pyšňa – Môže byť zasadený len na vonkajšom okraji hrnca a dopĺňať zloženie kvetu s ďalšími farbami.
 • Lobelia – Je to jemné malé kvety bielej, modrej alebo ružovej farby. Dokonale vyzerajú samostatne aj v skupine s inými rastlinami.
 • Ageratum – jemné modré a biele pompony sú hojne zdobené malým kríkom.
 • Materský – milovaní záhradníci za nenársnosť, blungant bloom a slnečnú farbu.
 • Petún – veľmi rozmarné na pestovanie, ale vyzerá skvele v pouličnej kaše, a to samostatne aj s inými farbami.

Tvorba kompozície dochádza na základe farby a veľkosti púčikov. V betónových vás môžete zasadiť tri typy farieb, ktoré sú v poriadku. Napríklad Gazan, Dorphotheki a Trpaslík Urasinia. Tiež susedí so všetkými farbami môže byť usporiadané Georgina. Vysoké kvety sú lepšie pristáť v blízkosti domu a malých letničiek – v strede záhrady. Pre vysokú kašu je lepšie vybrať huňaté závesné rastliny: Lobelia, Begonia, Petunia, Bell, Tunbergia a Fuchsia.

Pred výsadbou rastliny je potrebné pripraviť vázu. V spodnej časti hrnca je potrebné naliať odvodňovaciu vrstvu: dokonale vhodné claympsit alebo kamienky. Potom je hrncia hrnca naplnená pripravenou pôdou. Pre túto, plodnú pôdu, perlit a vermikulit, je najvhodnejší – ten poskytne rastliny vo vlhkosti a mineráloch.

Krásne príklady a možnosti

Volumetrické amfory pre pouličné rastliny vyzerajú vynikajúce na akúkoľvek stránku krajiny. Plastové vázy majú rôzne odtiene a seba môžu byť považované za dekoráciu stránky. Zdvihnite príslušnú možnosť z rôznych odtieňov a foriem pre akýkoľvek štýl bude jednoduché.

Osvetlené vázy – vynikajúca funkčná myšlienka na letné chaty, deň, keď zloženie vyzerá ako len kvetinový záhon s kvetmi, a v noci osvetľuje graf. Fantasy stavby z betónu a originálnych autobusov vo forme bustov s kvetmi vyzerajú veľmi originálne a zábavné a môže byť skutočnou atrakciou na stránke.

Betónové kocky môžu byť vynikajúcou dekoráciou na pozemku, ak je kompozícia doplnená o živé farby. Konštrukcia plastových hrncov vám umožňuje umiestniť ich kdekoľvek. A dokonca aj obyčajné svetlé plastové snímky zdobia akýkoľvek plot.

Zaujímavá možnosť sa získava z rezaných stromov a starých trumpov. Ale nemali by ste pristáť kvety priamo v drevenom spánku. Z vysokej vlhkosti kvety nebudú žiť dlho, a strom sa rýchlo zrúti.

Je lepšie dať hrniec dovnútra a povrch stromu je spracovaný špeciálnym riešením, ktorý bude chrániť pred vysokou vlhkosťou.

Zaujímavé a odvážlivé riešenie – zdobia stenu domu na ulici s viacfarebnými drevenými boxmi s kvetmi.

Staré a zdanlivo zbytočné veci a položky môžu byť použité na vytvorenie vázy. A akýkoľvek starý záznam sa môže stať originálnym hrncom, ak vydláždite malú fantáziu a sily.

Je teda možné dať nový život starým veciam. Akýkoľvek zdanlivo záhradný odpad môže byť zdobený a používaný na zdobenie stránky. Ako príklad – staré hrdzavé vedrá. Dokonca aj malé lyže jasných farieb sú vynikajúce pre usporiadanie kvetov. Stará nespoľahlivá stolička môže byť základom krásneho usporiadania kvetov. Rovnako ako staré gumené topánky, ktoré už boli opotrebované.

O tom, ako urobiť kvety pre kvety s vlastnými rukami, pozrite sa na toto video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: