Všetko o Baghnik Japonci

Krásna záhrada – vážna investícia, a to nielen v najbližšom prostredí, ale aj v jej psychologickom zdraví. Niekedy sa upokojiť alebo získať silu, stačí sedieť na lavičke v milovanej záhrade a vidieť krásu vytvorenú vami. A ak existujú také neuveriteľne očarujúce plodiny v záhrade, ako japonské buggy, nie inšpirovať jeho eleganciu je jednoducho nemožné.

Popis

Japonský bugger (s jedným „H“ je tiež správna) – východná rastlina, charakteristika Japonska a Čínskych záhrad. Ale dlho to bolo zaznamenané ďaleko za ázijské hranice. Ker alebo strom sa v rôznych európskych regiónoch široko pestuje, je distribuovaný v Severnej Amerike.

Ale v Rusku, táto kultúra ešte nie je tak populárna, aj keď, keď v nejakej záhrade na detekciu takéto strom, dojem bude v stupni obdivu.

Botanické charakteristiky rastlín:

 • Koruna Bagrynik – silný, široký, pyramídový tvar;
 • Na samotnej báze je vytvorených niekoľko kmeňov;
 • Zrelý strom má tmavú šedú kôru s trhlinami;
 • Mladý bugger výhonky sú skôr hnedé, nahé;
 • Výkonný koreň, tyč, v Rhizme Mnoho pobočiek umiestnených na povrchu pôdy;
 • Listy sú malé, srdcové, približne 5-8 cm dlhé;
 • Vonkajšia strana listov je tmavo zelená s modrou subtade, vnútorná – sisaya s bielou;
 • Na začiatku vegetácie majú letáky krásnu ružovú farbou fialovej subtaze, obsadenie saténového trblietky, na jeseň sa stanú zlatým žltým alebo dokonca crimsonom;
 • To zvlášť rozlišuje tento strom od iných, je to jeho aróma, v dôsledku čoho je rastlina často nazývaná „perník“ (naozaj má zápach pripomínajúci perník alebo vanilku);
 • V bezkartách kvetenstvo zbierajú nevyslovené kvety bez perianth;
 • Ovocie bugger je box v tvare pod s množstvom okrídlených semien;
 • Kultúra je rýchlo rastúci;
 • Je neoddeliteľnou zimnou ťažkosťou, ale ak je zima drsná, a zároveň bez snehu, strom môže začať zmraziť;
 • Ovocie BUGGER Japonský začne len 15-16 rokov života;
 • Kvitnutie závodu trvá dlhšie ako týždeň, tento čas spadá na apríl – máj;
 • Ovocie zrelé na začiatok jesene alebo o niečo neskôr (v závislosti od klímy).

Zvlášť náročná plodina Bagrynik nebudete volať. Ale celé všetko, on uprednostňuje pozemky s dobrým osvetlením, na ktorom nie sú žiadne squable winds (aspoň tam je ochrana pred týmito).

Ak je rastlina zatienená, nebude pre neho škoda. Mladé kultúry shadte prvých pár rokov, inak kmene a unikne ohrozené popáleniny.

Populárne odrody

Je možné povedať, že rastlina je relatívne zriedkavá, pretože množstvo odrôd nebude. Predpokladá sa, že Akonáhle je Bagrynik sotva všade, ale ľadovec urobil svoju prácu a vážne znížila populáciu.

K dnešnému dňu existuje niekoľko odrôd japonského bagrymana.

 • „Zväčšiť“ (alebo nádherné bugger) – charakterizované za Honshu Island, uprednostňuje rásť vo výške, vedľa riek a potokov. Má hladkú vetvu a skromnú vetvu, letáky sú veľké.

 • „Pendula“ . Strom nie je obzvlášť vysoký a jeho odolnosť proti mrazu nie je taká vysoká ako divoká forma.

 • Groneswood GLOOD – Táto odroda bola tiež odstránená v Severnej Amerike, odlišuje jeho robustný tvar koruny. Je to takmer trpaslíkový strom, ktorý môže stále vyrastať s časom.

Ak sen premení dizajn stránky s pomocou tohto stromu už nevychádza z hlavy, je čas vziať si. Začať, samozrejme, s kompetentným pristátím.

Pristátie

Dekoratívna rastlina je úžasná na bohatých, úrodných pozemkoch, ktoré sú hojne pití s ​​vodou. Ak voda nestačí vody, rastlina žije v kontexte sucha, bude sa správať. Bude napríklad resetovať krásne listy. Úroveň pôdnej kyslosti musí byť neutrálna, hladina vlhkosti je vysoká.

By mali zohľadňovať vlastnosti pristátia.

 • Miesto. Priestranné územie s dobrým osvetlením – to je to, čo potrebujete túto kultúru. Ale ak priame slnečné lúče svietia od rána na večer, je to tiež nebezpečné, rastlina sa bojí popálenia. Na začiatku sezóny vegetačného sezóny môžu glod lúče zničiť strom. Preto je celkom možné zasadiť bugger na polovicu, kde dobré osvetlenie, ale strom nebude neustále pod ultrafialovým pištoľou.
 • Pravidlá. Pre strom musí byť pripravený vopred, aby mu pomohol s humusom alebo kompostom (dobre prepracovaný). Nie je potrebné ponoriť koreňový krk, úroveň pristátia bude rovnaká ako pred transplantáciou. Semenádlo by malo byť inštalované vertikálne, posypať pôdu, zem je mierne utesnenie, stlačte nohu. Zavlažovanie je dosť veľké, nie menej ako vedro pre každé sadenice.

Samozrejme, nič zložité. Prvé dni po pristátí potrebujú kontrolovať zem, nedávajte mu rozptýliť. Potom bude kultúra rýchlo prichádzať do normálu po takomto stresu a bude aktívne ísť do rastu.

Starostlivosť

Starostlivosť je niekoľko bodov, najmä pre rast a rozvoj kultúry. Strata v jednom z nich môže zničiť všetky ostatné úsilie.

Zalievanie

Bagrynik je vlhkosť milujúci rastlina, ktorá v neprítomnosti vlhkosti môže resetovať listy doslova v jednom momente. Preto je pravidelné zavlažovanie povinné, najmä pozorné, je potrebné byť prioritnou zónou na kmeňu – opatrne. Mulčovanie tiež nebude zbytočné. To pomôže chrániť koreňový systém „perník“ strom z prehriatia a obzvlášť dôležitý, oneskorený vlhkosť.

Podkord

Iba mladé stromy to potrebujú v čase, keď sa aktívne zvyšujú zeleň. Optimálna bude špeciálne komplexy s nízkym percentom dusíka (inak mladé vetvy začne rásť nadmerne). Nebezpečný dusík vo veľkom počte a skutočnosť, že mladé, aktívne rastúce pobočky môžu jednoducho nemajú čas na pestovanie.

Musíte plánovať plán na jar, môžete to urobiť na začiatku leta (až do jeho rovníka). Potom všetky kŕmne zastavenia – vetvičky by mali byť oneskorené.

Orezávanie

Orezanie BUGGER sa predpokladá skoro na jar, až kým sa nepáči hnutie šťavy. Je potrebné znížiť všetky vetvičky, ktoré pozreli, odstráňte, čo surové nezvratne škodcovia. Je možné orezávaním, aby ste dali Krone požadovaný formulár – experiment v dizajne.

Reprodukcia

Najjednoduchšie reprodukcie Bagrymana je šiling. Môže byť v júni, ako posledná možnosť v júli, znížiť zelené pobočky. Sú umiestnené vo vode, v surovom piesku buď vo vhodnej zmesi živín. Predbežné rezanie je potrebné odolať v epinennom roztoku („Corneseser“ a „heteroaceuxin“). Pre tvorbu root sú takéto opatrenia veľmi dôležité a efektívne.

Odrezky by mali byť pokryté polyetylénovými vreckami, môžu byť plastové poháre. Vytvára skleníkové podmienky s vysokou vlhkosťou. Takéto akcie tiež nútia formáciu koreňov.

O mesiac neskôr, sadenice poskytnú mladým výhonkom – to znamená, že rastlina je dobre zakorenená.

Zvážte, ako pestovať dedinu zo semien.

 1. Zber semien plánuje na začiatku októbra, sú okamžite sessolované v krabici pre sadenice. Jarná hĺbka – 1-2 cm.
 2. Krabica je vyňatá do záhrady, pokrytá vrstvou lístia. To prispieva k prírodným stratifikácii, na jar bude trvať približne 65-70% semien.
 3. Keď príde rozmrazenie, semená je oslobodená od prístrešia. Môžete ho preniesť do domu.
 4. Môžete urobiť stratifikáciu semien av chladničke. Sú uchovávané v mokrej prírodnej tkanine, ktorá je zabalená v obale.
 5. Na domácich výhonkoch sa bude rozvíjať pomaly – je to absolútne normálne. Keď sa nakoniec objaví 2-3 skutočné listy, rastliny sú vyhľadávané vázami na chov. Dopravná kultúra je potrebná spolu s hlinenou miestnosťou. Obzvlášť opatrný potrebujú byť s koreňom.

Prejdite na trvalé miesto Skupiny budú skoro na jeseň. Pred nástupom vážneho chladného počasia, strom bude musieť byť pokrytý listmi a sladkosťami. Ale niektorí záhradníci sa rozhodnú napredovať a zasadiť mladé chyby len na jar. Možem to spraviť.

Choroby a škodcov

Táto rastlina má závideniahodnosť imunity: škodcovia a patogény útok, nie je taký aktívny ako mnoho susedov na stránke. Ale je možné, že ak externý nepriateľ zasiahol bugger, potom to bude slovo. Ak je vidieť na strome, musíte určite odstrániť všetky poškodené oblasti. A použitie systémových insekticídov problém radikálne vyrieši: škodca opustí strom.

Ak strom schováva listy, môže to byť z nedostatku vody. Buď z príliš aktívneho slnka, ak by bugger chýba zatienenie.

S včasnou starostlivosťou a pravidelnou situačnou sanitárnou liečbou susedných kultúr nie je pre bugger takmer bez ohrozenia.

Použitie v krajinnom dizajne

Krásna bude živý plot z Bagrynik – najlepšia zónová možnosť pre stránku sa nenašla. Nie menej krásne, obec vyzerá v dizajne hranice. Lached pozdĺž tratí a uličiek, Bagryman vytvára živý plot, ktorý sa stane vrcholom územia.

Na pozemku, Bagrynik harmonizuje s jasným forssee, majestátne Rhododendron, zelené všetky ročné obdobia SAMSIT. Toto je strom – veľký sused, ktorý robí jedinečný graf. Avšak, v Rusku je Bagrynik stále považovaný za exkluzívny, pretože bude víťaznou akvizíciou.

A ak chcete najromantickejšie, útulné jeseň, dáva zmysel zasadiť bugger v krásnom kontajneri. Ukazuje sa z dediny v hrnci, malý ker, ktorý môže ozdobiť terasu, napríklad, aby sa stala v blízkosti domu a bola to najjasnejšia a nezvyčajná dekor pre neho. Že zlatá jeseň – skvelý čas pre záhrady – ukáže bugger vo všetkých jeho sláve.

Japonská taška v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: