Všetko o Birch Karlikova

Vedzte všetko o brezovej trpaslíkovi potrebujú nielen pre všeobecný rozvoj, jeho opis je veľmi dôležitý pre milovníkov mimoriadnej krajiny dizajnu. Zaujímavé je, že všetky, kde rastie breza druhov trpaslíkov, čo je malá breza „nana“ a iné poddruhy. Malo by sa tiež venovať pozornosť typu húštiny v tundre, zlatým pokladom, zlatým snom a iným druhom.

Popis

Trpaslík Birch – tento druh drevín, ktoré podľa modernej klasifikácie životného prostredia „spôsobí najmenšie obavy“. Je však nepravdepodobné, že taká všeobecná charakteristika uspokojí záujemcov o ľudí. Iné mená tohto druhu – malé a trpaslíkové brezy. Mimo botanickej literatúry (v každodennom živote) hovoria o:

 • bridlica;
 • Jörnik;
 • bridlice;
 • Carlo;
 • Yernik;
 • breza erynik;
 • Svorka Yernik.

Twarf Birch rastie takmer v celom európskom a kanadskom území. Výnimkou je najviac južného terénu EÚ a Kanady. Tento druh prebýva v prírodnej zóne tundra. Jeho prítomnosť je uvedená v:

 • Severozápadné regióny Ruska;
 • Západné sibírske a jakutové lokality;
 • Rôzne oblasti Chukotka a Kamchatsky Peninsulas.

Mimo severných regiónov možno trpasličí breza v Euróziách v nadmorskej výške najmenej 300 m. Vhodné biotopy pre to je vytvorené v nadmorských výškach až 835 v škótskych horách. A v Alpách sa tento nízky ker objaví až na úroveň 2,2 km nad morom.

Twarf Birch tvorí veľmi hrubé húštiny v oblastiach tundry. Sú tiež vidieť v Alpine Zava a na močení Moss.

Rastlina sa vzťahuje na počet listov kríkov s intenzívnym rozvetvením. Jeho výška sa zvyčajne líši od 0,2 do 0,7 m. Záznam rastu je oficiálne zaregistrovaný 1,2 m. Korene sú postavené na vyvýšenej alebo šírenej schéme. Na samom začiatku vývoja sú pokryté zamatou alebo hrubou vrstvou. Vzhľadom k tomu, výhonky sú silne odobraté, tmavo hnedá sa získava alebo načervenalá s tmavohnedou farbou; sú povinní tento bore. Listy sa nachádzajú v type typu a majú výraznú okrútnosť. V niektorých prípadoch sa nájdu zaoblené oválne listy. Ich dĺžka sa líši od 0,5 do 1,5 cm a šírka od 1 do 2 cm. Bližšie k základni je typická zaokrúhlená alebo široko-klínová tvaru, horná časť listu sa točí. Hrany zubov sú prítomné, ale dosť poprášené.

Najvyššia tvár listu je maľovaná v tmavozelenej zelenej, má lesklý príliv. Na spodnom povrchu typickejšie svetlo zelené sfarbenie s viacnásobnou chlebotou. Rovnaký sex trpaslík brezové kvety majú malú veľkosť a nie príliš atraktívne. Dĺžka hrubých váh nie je väčšia ako 0,25 – 0,3 cm. Ovocie sa vzťahuje na kategórie orechov, jej dĺžka je 0,2 cm a šírka je 0,1 cm a strana „krídla“ sa detegujú pri starostlivom zvážení. Kvitnúce trpasličí breza naďalej rozpúšťanie lístia. Krépum prichádza do apríla, mája a júna. Koreňový systém je postavený na type moču, je distribuovaný skôr styling ako hlboko do. Závod určite prispôsobila podvodu severnej klímy. Takže, to môže byť bezpečne pestované vo viac južných miestach – hlavnou vecou je vybrať si odrody.

Krunky z miniatúrnych brezov sú nielen nízke, ale tiež odmietnuté bloky. Existuje veľa výhonkov, a sú dobre rozvetvení. KRONE nemá charakteristickú konvexnú konfiguráciu, ale zdá sa, že je „rozšírená“. Takáto štruktúra je prispôsobenie sa silným chladom a znižuje riziká pre koreňový systém.

DÔLEŽITÉ: Prírodné odrody rastliny, na rozdiel od modifikovaných chovateľmi, nie sú vôbec neschopní vydržať teplo aj veľmi krátky čas.

Poddruhy a populárne odrody

Little Birch „Golden Treas“ je veľmi populárny. Rovnako ako iné druhy Golden Group, je to veľmi pomalý rast. Do konca prvej dekády života sa obec stúpne na maximálne 0,3 m na výšku. Šírka nepresahuje 0,7 m. Najvyššie kópie Golden Treas sú schopné rásť až 0,7 m a dosiahnuť 1,5 m v obvode.

Takáto kultúra vyzerá čo najpôsobivá. Niet divu, že sa často považuje za svetlé akcenty krajiny. Ker sa rozlišuje žltými listami pripomínajúcimi čipkou. Je hodnotený pre zvýšenú dekoratívnosť a vizuálny jas. Rozmanitosť je zriedkavá a silno vetva, ročný nárast dosiahne až 0,1 m. Blossom sa vyskytuje v máji a končí rozpúšťaním lístia.

Je dôležité vedieť, že „Golden Treasure“:

 • optimálne vhodné pre slnko a polovicu;
 • neukladá špeciálne požiadavky na kvalitu pôdy;
 • veľmi sa vyvíja pri miernych mokrých podmienkach.

„Zlatý sen“ – ďalší malý dekoratívny pohľad na druhú brezu. Bolo zistené, že jeho výška môže byť až 1,2 m. Varenie obce, ako v predchádzajúcej odrody, je schopný dosiahnuť 1,5 m. Horná časť listu je mierne zaoblená a jeho nadácia sa podobá širokému klinu. Letné lístie zelené, s charakteristickou čiernou hranicou v centre a žltom konci. Blossoms „sen“ rovnakým spôsobom ako „poklad“, ale je možné ho chovať s semenami a odrezkami.

Okrem odrôd je dôležité vedieť o poddružení. Twarf Birch „Nana“ (Nana) Formuláre znížené, ale nevylížili sa lepivosťou, výhonkami. Jeho listy sú relatívne dlhé, dosah 25 mm a šírka je približne rovnaká. Môžete sa stretnúť s týmto typom trpaslíka Birches:

 • na severovýchode od Ázie;
 • Vo vysoko nadmorskej časti alpských hôr;
 • Na ostrove Grónsko;
 • Na kanadskom bafíne.

Čistosť je typická pre exilis podĺbať brezy s jedným vlasom. V niektorých prípadoch sa tieto výhonky vyznačujú úplným nedostatkom. Listy nepresahujú 12 mm, zvyčajne sú dlhšie ako široké. Závod sa nachádza na severovýchode Ázie av Severnej Amerike. Prevažná časť trpaslíka Berez pestovaná v našej krajine patrí k absolutómu Exilis. Počet nízkych kríkov zahŕňa squat stupeň. DÔLEŽITÉ: Tento typ závodu je vložený do červených kníh viacerých regiónov Ruska. Preto sa neodporúča extrahovať svoje sadenice vo voľne žijúcich živočíchov. Rastlina tvorí kríky, ktoré nie sú vyššie ako 1,5 – 2 m. Na povrchu valca je vytvorená sivá biela kôra. Pre vetvy je charakteristický červený hnedý tón.

Listy squat trpaslíkov brezy sú malé a bližšie k forme oválu ako na plné stromy. Obličky tejto kultúry majú liečivý účinok. Náušnice sú relatívne hrubé a umiestnené vo vertikálnej rovine. Squat Birch sa nachádza v centre a na východe Európy, v Sibíri av Mongolsku, najmä pozdĺž rieky Shores. Predpokladá sa, že sa objavila počas ľadového obdobia. Plač o rôznych trpaslíkových brezach, prezentovaných predovšetkým odrodou Jung. Výška zariadenia nepresahuje 6 m. Na rozdiel od očakávaní, miniatúrne rozmery tohto druhu neznižujú svoje estetické výhody. Kultúra je optimálna pre malé miesta.

Jung’s Grade je dokonale kombinovaný s rôznymi ihličnatými a listnatými stromami.

Vlastnosti pristátia

Minimálne klimatické požiadavky neznamená, že je možné zasadiť trpasličí brezy a navždy. Táto rastlina je veľmi citlivá na osvetlenie a rásť podmienok. Nemožné počítať s jej normálnym vývojom v tieni. Je to žiaduce, že okolo bol polčas, a ešte lepšie – jasné slnečné svetlo. Samozrejme, môžete dať do tieňa, ale potom trpaslík breza neustále zranený a jej rast sa spomalí.

Odporúča sa vybrať grafy, kde sa na jar koncentruje. V dobre osvetlenej doline, kde nie je možná možnosť vylodiť cennejšie plodiny – miniatúrny breza. Tento ker bez rizika zažíva krátke suchá. Ale len krátko – dlhšia suchá suchá je kontraindikovaná. Na nízkych miestach sa odporúča poskytnúť vysoko kvalitnú pôdu a drenáž. Ale nemožno použiť hlinené pozemky a iné vlhkosti. Faktom je, že trpasličí breza na nich sa vyvíja zle. Okrem toho, že má tendenciu hniť z konvergencie. Substrát pre túto rastlinu by mal mať kyslú alebo slabo kyslú reakciu. Pristátie je možné a vegetatívne a generatívne.

Semená používajú a ihneď po zbere a na jesenných mesiacoch. Výsadný materiál chladenia a nevyžaduje zvýšenú izoláciu pôdy. Ale do SEVA je potrebné starostlivo skontrolovať semená, aby ste znížili zlé vzorky, a tiež dôkladne pridať vybrané vzorky. Starostlivo si vyberiete miesto, pripravte rad brázdy, hĺbka, ktorej dosiahne 0,05 a šírku 0,1 m. Drážky rozdeľujú šírku šírky najmenej 0,3 m.

DÔLEŽITÉ: Čím menej času prešiel medzi kolekciou semien a ich siatím, tým viac ich klíčenie bude. Ak je zvolené výsadby sadenice, potom je kritická správna voľba. Vzorky kontajnerov sa najlepšie prejavujú. Sú spoľahlivo chránené pred mechanickým poškodením alebo sušením koreňového systému.

Poradie pristátia je nasledovné:

 • Niekoľko dní pred postupom je yat 100-10 cm široký;
 • Spodná vrstva pôdy sa odstráni;
 • Horná časť pôdnej hmotnosti sa zmieša so špeciálnym substrátom, ktorý eliminuje ctigáciu koreňov humusom alebo minerálnou hmotnosťou.

Ako podklad platí:

 • rašelina;
 • humus;
 • Záhradná pôda;
 • Minerálne hnojivá vybrané správne;
 • Čistý premytý piesok.

Ak je to možné, v procese pristátia, koreň com. V neprítomnosti pôvodne, korene vo vode vo vode niekoľko hodín. Vytvorenie tvorby drenáže z:

 • sutiny;
 • hlinka;
 • kamienky plytké frakcie.

Dosť 0,15 – 0,2 M pre potrebné drenážne charakteristiky. Potom, Hollyk opuch z pôdy, uprostred, z ktorých môžete položiť stromček. Pozorne sledujte, že nie je orientovaný na boku. Zvyšok pôdneho miešania sa vyžaduje mierne kompaktný. Vyložený Bush je okamžite napojený, a potom je mulčovaný (voliteľné).

Pravidlá starostlivosti

Zalievanie

Zavlažovanie je veľmi dôležitý stav, bez ktorého je prakticky neskutočný. Stojí za zmienku, že vyššie uvedený opláchnutie rastliny do hniloby z spojenia neznamená, že môže byť udržiavaná v suchosti. Okrem toho je aj menšia drenáž pôdy neprijateľná. Na dosiahnutie tohto cieľa nie je ľahké – stále trpasličí breza na sezónu je schopná odpariť na 250 litrov vody. Ale ak voda a tak sa akumuluje na správnom mieste, zavlažovanie robí len v letných mesiacoch.

Hnojivo

S začiatkom vegetatívnej sezóny sú hnojivá položené na báze dusíka alebo komplexného zloženia. Dobrá alternatíva je použitie kompostu alebo humusu. V jesenných mesiacoch sa nitroamhosy pridávajú do zeme alebo jeho analógov. POZOR: Bez ohľadu na počiatočnú výživu sa vyžaduje ročná spätná väzba.

Orezávanie

Ker je schopný tvoriť husté a husté húštiny. Je potrebné ju pravidelne plodiť a už – od druhého roka vývoja. Nevyhnutne vyrezané:

 • chorý;
 • deformované a uschnuté výhonky.

Postupy sa vykonávajú pred začiatkom pohybu šťavy, to znamená, že najskôr na jar. Potom zvyčajne robia tvorbu koruny. Kondicionovanie podľa požadovanej formy sa niekedy vyrába a posledný letný mesiac. V každom prípade Twarf Birch prenesie takýto postup extrémne dobrý. Používať banálne tajomstvo.

Reprodukcia

Twarf Birch Birch Birch v Tundre sa normálne vyvíja, potom v strednom pruhu, už nebude zažiť problémy. Semená padnú na jeseň po prvom skorých mrazoch. Uľahčite sa však množiť kultúru vegetatívnu metódu. Len si vezmite vetvičky priamo z kríka. Uchovávajú sa vo vode pred tvorbou koreňov a ihneď po tom, čo transplantovali do voľnej pôdy.

Choroby a škodcov

Vopred zabránenie porážke vykládok s nebezpečnými faktormi pomáha spracovať insekticídy. Ak to nebolo vykonané včas, stojí za strach z útokov:

 • obilniny;
 • tli;
 • vápno brahnik;
 • Psidenitsa.

Na prvých príznakoch útoku by sa mali použiť aj špeciálne lieky. Akýkoľvek zodpovedný záhradník „aktellik“ a „aktara“ existujúce v arzenáli. Môžete tiež vziať menej známych „istý“, „ENVIDOR“ a „Karate“. Na vedomie: Najviac agresívnejšia škodca je lopatka, len o niečo menej horšia ako jej chrobák. Aplikácia insekticídov musí nevyhnutne všimnúť aspoň jeden z ich jednotlivca.

Trpasličí breza často trpí hubami a inými infekciami. Ale toto nie je problém pre skúsených záhradníkov – akékoľvek univerzálne fungicídy sú nasadené. Osobitná prevencia škodcov a patológií by sa mala v ideálnom prípade konať raz mesačne. To je zvyčajne dosť na odstránenie akýchkoľvek problémov. Rastlina je dostatočne odolná voči notorijnej „chémii“, ak bude nasledovať pokyny.

Stále by sa mali starať o ochranu od:

 • výlety;
 • Sipingworms;
 • plechovi;
 • Infekcia trávy trápenia.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Dwarf Birch sa používa v záhrade nie príliš často. Obtiažnosť je zrejmé: záhradníci vedia málo, ako s ním pracovať, a s tým, čo kombinovať. Avšak profesionáli poznajú niekoľko trikov a predovšetkým skutočnosť, že táto rastlina je najflexibilnejšie kombinovaná s väčšinou ostatných druhov. Vynikajúci Erick výsledok dáva na Alpine Hill (Roky). Hlavnou vecou je, že zároveň krajina nie je len zrekonštruovaná, ale aj reprodukovaná prírodná vegetácia.

Dwarf Birch sa stáva vynikajúcim sémantickým stredovým zložením. Jeho listy sú vynikajúce pozadie pre iné plodiny. Alternatívna – Japonská záhrada. Miniatúrny ker zdobia zloženie kamienkových a dlažieb. Veľmi dobré, ak je doplnený Heather. V niektorých prípadoch sa pristátie vykonáva v blízkosti nádrže, potom bude trpasličí breza napodobniť prirodzený pôvod potokov alebo rybníka.

Okrem svojich vykládok na brehu zásobníka sa odporúča uplatňovať: \ t

 • Súkromia;
 • Badan;
 • Camelight.

Vynikajúca voľba môže byť „rohová tunna“. Je logické vybaviť, kde je na jar vytvorený „Bolotze“. Ostatné záhradné a záhradné plodiny na tomto mieste sú bezvýznamné, ale trpaslík breza spôsobí taký vplyv. Môžete zadať ako prísady:

 • Miniatúrne paprade;
 • brusnice;
 • Moss (v okolí ker je vnímaný organický).

Z malých kríkov môžete vytvoriť veľký život. Ale vyžaduje si pravidelný účes. V opačnom prípade je ľahké dosiahnuť rozvetvenie. Vegetačný plot bude veľmi mercored, ale zároveň pomerne nízky.

Nie je možné počítať so spoľahlivým ochranným účinkom – ale dekoratívne vlastnosti sú veľmi vysoké.

V ďalšom videu nájdete stručný prehľad o trpasličí breze „Zlatý strom“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár