Všetko o elektrikárom

V priemysle alebo v súkromných záležitostiach je často potrebné spracovať pôdu v akomkoľvek lokalite, vykonávať extrúziu Zeme. Elektrický pasca – typ zariadenia, ktoré sa používajú na to vo veľkej výstavbe, v každodennom živote av záhradníctve. S ním sa stalo možné automatizovať ťažké vreckové práce.

Čo to je?

Elektrický efekt je automaticky operačný nástroj, ktorý sa používa na vyriešenie takejto úlohy ako vytváranie hlinených yamov rôznych typov a cieľov.

Zariadenie je reprezentované dizajnom z tyče, rukoväte a diskov. Je vybavený elektrickým motorom, ktorý je jeho charakteristickým znakom. Na sklade (názov tyčovej časti rámca) Priložené špeciálne čepele na ťahaných ložiskách, ktoré sú zostavené a pôda stúpa, keď jednotka spadla do terasu v procese vývoja jamy.

Vŕtací mechanizmus je inštalovaný vertikálne a rozdrví pôdu pomocou špičky.

Mechanizmus upínacieho zariadenia upevňuje smer vŕtania v zemi. Princíp práce je založený na skutočnosti, že jednotka je aktivovaná, a čepele prijímajú rotáciu a začínajú otáčať, čo poskytuje prevodovku – mechanizmus pripojený pomocou spojky s motorovým zariadením. Čím väčšie je vstupné napätie, tým viac krútiaci moment. Rýchlosť otáčania s takýmto motorom nie je synchrónna rotácia magnetického poľa statora, ktorá je vysvetlená špeciálnym rotorovým zariadením.

Účinnosť využívania elektrických zariadení v studniach je vysvetlená použitím elektromotora. Jeho dizajn je premyslený: dutina má vysokú tesnosť, vnútri dobrej izolácie, vrátane prenikania pracovnej tekutiny, je tiež poskytovaný konštantný tlak. V hlavných zhromaždeniach jednotky na kopanie je prúd pôdy privádzaný drôtom.

V súčasnosti sa elektrický pracovníci široko používajú v zemných prácach. Keďže najprv vstúpili do používania, výrobcovia a používatelia vymysleli mnohé spôsoby, ako vytvoriť svoju prevádzku na maximálnu výhodnú, ekonomickú z nákladov na ľudské zdroje a čas.

Účel

Pri prevádzke elektrického kladiva je možné vykonávať mnoho typov práce bez napätia, vďaka tomu, že zariadenie môže byť použité ihneď po tom, čo bol zapnutý, navyše sa vyznačuje vysokým výkonom.

Počas prevádzky sú uvedené malé mechanické náklady, čo je plus: účinnosť sa rovná sedemdesiatim percentám.

Je ťažké manuálne pracovať s pôdou hustoty mletosti, najmä ak je podporovaná vŕtacími prvkami (kamene alebo iné plemená, korene) a používanie agregátu ju uľahčuje rozvoj pôdy.

Electrobur bude musieť „ísť na dvor“ na Dachas av záhradníctve. Môžu uvoľniť pôdu a urobiť jamy požadovanej hĺbky na výsadbu rôznych plodín, či už dekoratívne kríky alebo mladé stromy. Preto je používanie agregátu v lete veľmi bežné, patrí medzi majiteľov pozemkov. Uzemnenie je možné vysadiť na vŕtanie alebo skrutkovač a použitie na akýkoľvek účel, kultivovať pôdu.

Elektrický Yamobur sa používa, keď sa vykoná inštalácia plotov a musíte sa prehlbovať v zemi pre plot. Podobne pri zapustení základov akejkoľvek štruktúry sa základom stane nevyhnutným vŕtaním pôdy pre hromady. Niekedy sa stane nevyhnutným na vŕtanie ľadu, čo nástroj s elektrickým pohonom pomáha pomáhať. Pohodlie je spôsobené tým, že môžete použiť rôzne čepele.

Aby ste mohli úspešne využiť nástroj, musíte rozhodnúť, ktoré špecifikácie budú potrebné na úspešnú prácu na účel. Tak, priemer a typ nožov sa líšia, dĺžka tyče. Pre zemné práce rôznych typov sú zodpovedajúcim spôsobom vybrané vhodné agregáty.

Odnímateľné vrtné čepele môžu byť skrutkové, šuky alebo disk.

V prípade, keď je potrebné, aby sa dostala diera s hladkými hranami, ktoré by neboli sa posadili, tryska sa aplikuje, čo je potrubie so špirálovou čepeľou okolo neho – to je skrutka. Môžu byť vŕtané tunely v zemi, používa sa pre dobre pod vodou a je vhodný aj na to, aby sa póly pre piliere.

Počas vážnej práce sú najužitočnejšie, s ich pomocníkmi sú najužitočnejšie, s ich pomocou je ľahšie zdvihnúť tesné pôdy ako jeden chorý.

Šaur musí byť vybraný podľa typu pôdy, s ktorým sa musí vysporiadať. Napríklad pre Zem, ktorá zmrazená a pokrytá ľadom, existuje vždy samostatný typ trvanlivého dýzy v obchode.

Skrutkové čepele sú veľmi populárne, pretože väčšina praktických a univerzálnych. Záhradný bur je schopný urobiť vybrania v zemi na meter, takže môžete robiť jamy na báze svetlých návrhov: hojdačky, lavičky. Takáto príručka, pôdna elektrická pasca je vhodná na letné obyvateľov, môže byť použitý aj v kamenici.

Typ disku je reprezentovaný dýzou vo forme lopatiek pripevnených k tyče umiestnenej v uhle k sebe navzájom. Môže byť užitočná pre záhradu.

Dĺžka tyče je zvolená na základe rastu používateľa a požadovanej hĺbky vrecka. Nie je vždy vhodné pracovať v sklone elektrikárov a okrem nebezpečnej dĺžky tyče je dôležitou charakteristikou. Pre vŕtanie vrtov bude optimálne vybrať tyč 1,5-2 m.

Elektrické motorové jednotky pracujú z siete. Batérie vŕtačka je veľmi pohodlná, pretože môže byť vŕtaná aj bez pripojenia k výstupu. Ak je plánovaná dlhá práca, je lepšie použiť rozšírenie, pretože batéria môže byť vypustená.

Obľúbené značky

Dnes, elektrické konštrukcie umožňujú mnoho práce. Ak neexistovali žiadne tieto nástroje, účinnosť riešenia mnohých úloh by výrazne znížila. Vzhľadom k tomu, že teraz dodávatelia ponúkajú vybavenie zodpovedajúce potrebám spotrebiteľov, produktivita práce sa výrazne zvýšila, ľudská sila sa vynakladá menej.

Burov výrobcovia súťažia o majstrovstvá na trhu a pokúsiť sa zlepšiť nové modely zariadení. Značky používajú najväčšiu požiadavku:

 • Stihl;
 • EFCO;
 • Echo.

Stihl – prvá domáca spoločnosť, ktorá vyrába rôzne technické vybavenie za atraktívne ceny. Modely prezentované touto značkou dostávajú mnoho pozitívnej spätnej väzby. Kupujúci oslavujú slušnú kvalitu produktu. Pokiaľ ide o elektrických pracovníkov, STIHL zaručuje dlhú životnosť agregátu.

Existuje veľký výber modelov vrtákov určených pre rôzne formáty.

Technika pre akejkoľvek dokonca aj najdôležitejšej chuti je implementovaná nasledovnou značkou – EFCO, špecializujúca sa predovšetkým na vybavenie pre záhradu. Nie je prekvapujúce, že táto talianska značka je známa na ruskom trhu: oficiálne zastúpenia obchodu s jeho výrobkami v rôznych krajinách. Borance tejto spoločnosti sú veľmi trvanlivé a aplikujú na úlohy rôznej miery, od dverí na rybolov zodpovedným odbornej práci.

Tretí, japonský výrobca, Dodávky elektrických pracovníkov, ktoré, podobne ako iné pravidlá tovaru, si zaslúžili uznanie na medzinárodnej úrovni. Nie je to náhodou: technika sa vyznačuje jednoduchosťou zariadenia a zároveň výnimočnou spoľahlivosťou. Premyslený dizajn Bers pre Zem a ľadu sľubuje ochranu pred akýmkoľvek náhodným poruchám. Okrem toho sú agregáty veľmi silné, používajú sa aj pre zemné práce so suchou a kamenou zemou.

Bison, Fiskars značky sú populárne, sú úspešne ovládané pri vytváraní jadrového cieľa (pre studne, hromady atď.).

Aby sa nebola náhodne oklamaná a na nákup vysokej kvality, uspokojovanie všetkých charakteristík elektrických vlakov by sa mali vyhnúť netestovaných dodávateľom.

Slávne značky sa stali populárnymi vďaka spoľahlivosti osvedčených produktových časov, spolupráca s oficiálnymi predajcami takýchto značiek poskytuje záruku kvality.

Dieťa Nuances

Keď sa otázka výberu príslušného elektrického manžela čelí, je dôležité určiť podmienky, v ktorých sa jednotka bude uplatňovať. Na základe typu pôdy sa vyrieši prevládajúca oblasť, ktorá je optimálna sila zariadenia. Závažné rozsiahle práce sa vykonávajú pomocou zariadenia s mierne veľkou veľkosťou ako elektrický domov pre domáce miesto určenia.

Parametre zariadenia určujú jeho náklady a rozsah prevádzky. Elektrická energia (približne 1,5 kW) bude teda dobrou voľbou na riešenie nekomplikovaných úloh, ako je robiť jednotlivé jamy pod semenáčikov v oblasti krajiny. Ak sa výrobok musí používať vo veľkom stavebnom projekte, kde môže byť požadované, môžu byť potrebné, ďalšie hlboké otvory v zemi, potom budú potrebovať kapacitu najmenej 2 kW.

Zariadenie jednotky tiež hrá menej úlohu a dávajte si pozor na to pri výbere. Napríklad pre domáce úlohy môže byť priemer dýzy nie viac ako 15 alebo 20 mm.

Od masivosti konštrukcií, praženie závisí priemer dýz. Týka s elektrickým vlakom môže byť nahradená novým podľa potreby.

Ak chcete využiť všetky výhody, ktoré sú elektrické vlaky v porovnaní s inými vrtákmi, nekupujú jednotku, ak pochybujete svedomitosť dodávateľa. Potom môžete vyhodnotiť bonusy, ktoré používajú elektrickú boru. Konkrétne – Efektívnosť spotreby elektrickej energie, tichosti a environmentizmus pre životné prostredie, pretože pri prevádzke v atmosfére nie sú rozlíšené otravy výfukové plyny.

Prevádzkové pravidlá

Použitie takýchto zariadení ako elektrických vlakov je dôležité dodržiavať pravidlá pre skladovanie a bezpečnosť počas aplikácie. Nasledujúce jednoduché odporúčania umožnia rozšíriť životnosť nástroja, aby sa zabránilo predčasnému zlyhaniu, ako aj na zabránenie zranenia.

 1. Kovové časti zariadenia môžu podliehať deštruktívnemu účinku koróznych procesov. Preto, aby ste ochránili čepele a tyče z hrdzavej, sú pokryté špeciálnym antikoróznym povlakom alebo farbou na kov.
 2. Aby bolo možné vŕtanie, ktoré sa majú ľahko vykonávať, ostrenie čepelí pravidelne kontroluje a v prípade potreby zaostrie.
 3. Dôvodom neočakávaného poškodenia zariadenia môže byť prácou nevhodného čepele pre tento typ pôdy. Pred vŕtaním pôdy sa preto najprv skúma a horná vrstva bude dostatočne lepšia na prestávku.
 4. Elektrobér vyvoláva pôdu na poschodí a môže sa zlomiť, ak pracuje bez prerušenia a odstavenia na odstránenie nahromadené pôdy z šneku. Periodicky zastaviť vŕtanie a odstrániť nadbytok Zeme. To pomôže vyhnúť sa infračke a poruchám.
 5. Dávajte pozor, aby ste neboli zranení.
 6. Po ukončení práce je dôležité čistenie z inulipole pozemku a kontrolu stavu zariadenia.

Rovnako ako v prípade obehu s akýmkoľvek iným vybavením, elektrické nepriatelia si vyžaduje pozornosť počas prevádzky a včasnej základnej starostlivosti.

Ako to urobiť sami?

Ak je Yamobur s elektromotorom v prítomnosti, potom už nie je potrebné namáhať, zadné pozemné lopaty. Nástroj teraz robí všetko sám, s ním môžete urobiť pozadia na rôzne účely, môžete stráviť vodu na stránke, položiť na mieste, položte základ domu a usporiadať záhradu, výsadbu stromov.

Namiesto nákupu, ako možnosť, elektrické konštrukcie to robia z priateľky. Navrhovanie vysoko kvalitnej jednotky – úloha sa vykonáva pre všetkých. Domáce vŕtanie nie je horšie ako ten, ktorý ste si kúpili.

Navyše, Sloboda sa poskytuje vynálezcovi, aby sa zmenili: úpravy poskytli prístrojom dodatočnými funkciami a uľahčujú prácu.

Takéto užitočné modifikácie sú: zvýšenie počtu nožov čepelí; Pridanie krabice, v ktorom pôda ide a pr.

Môžete vytvoriť len taký agregát, ktorý ideálne prešiel na vŕtanie. Nezávisle určené typu dýzy a veľkostí čepelí, výkonu, rozmerov zariadení, charakteristikami motora podľa pôdnych vlastností.

Ak chcete získať nové spoľahlivé elektrické práce, musíte takéto detaily zozbierať ako reznú pozemnú časť, tyč, rukoväte a motor. Čepele môžu slúžiť kruhovým diskom a pre seba-vytváranie šneku, môžete hľadať vhodný model – hotové výkresy sa používajú na vytvorenie na šablóne pracovných tokov. Elektromotor je vyrobený z perforátora, aj výkonný motor sa získa zo štartéra a vŕtačka prevodovky.

S vlastnými rukami z elektrokultivatora je ľahké vytvoriť efektívny stroj na spracovanie Zeme, vrátane jeho nenávideného a odstraňovania z neho korene, s ktorými sa vŕta. Čo potrebujete na začatie dizajnu?

Nástroje a materiály

Jednou z najjednoduchších verzií domácej vŕtačky je agregátom vŕtačky. Nástroj je ideálny pre použitie, aby sa vytvoril svoju vlastnú silnú techniku.

Je určený na dlhé vykorisťovanie, umožňuje použiť rôzne typy trysiek pre boru. Ale tá istá kosačka na trávu nie je taká jednoduchá, pretože sa zdá na prvý pohľad, a ak je z neho elektrický odpad, potom ťažkosti môžu vzniknúť z dôvodu prevodovky.

Takže, kým začnete, budú potrebné tieto materiály:

 • vrták;
 • červ reduktor, ľahko sa inštaluje;
 • Bulharský;
 • Oceľové kotúče požadovaného priemeru v závislosti od veľkosti jamy.

Môžete začať pracovať.

Štádiá výroby

 1. Na diskoch, ktorých počet zodpovedá počtu úrovní reznej časti, aby sa v strede otvorov pod prúžkom. Otvor musí byť rovný priemeru tyče.
 2. Rezané disky tak, aby ste získali sektor kruhu.
 3. Variť kolesá so špirálou, pripojte ich s krúžkami.
 4. Ideálna verzia špičky bude kovová vŕtačka, uľahčuje proces vŕtania. Sharped pík menej pohodlný.
 5. Tip je umiestnený pod dýzou skrutky pre 5 cm.
 6. Strih špičku vrtáka, šneku.
 7. Teraz je tryska nainštalovaná na vrtáku s prevodovkou.

Universal Electrobur pripravený na použitie.

Prehľad elektrického ramena pre zimný rybolov Pozri viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár