Všetko o geológovi

K dnešnému dňu sa použije usporiadanie miestnej oblasti, ktorá sa používa vozovka a konštrukcia objektov v nerovnomerných oblastiach Geosette. Tento materiál vám umožňuje zvýšiť životnosť krytu cestnej premávky, ktorá ďalej výrazne znižuje náklady na jeho opravu. Geogin je prezentovaný na trhu v obrovskom sortimente, každý z jeho druhov je odlišný nielen materiálom výroby, technických vlastností, ale aj tým, že pokládka, cena.

Čo to je?

Geogin je syntetický stavebný materiál, ktorý má plochú sieťovú štruktúru. Vyrába sa vo forme role 5 * 10 m a má vysoké výkonové charakteristiky, v mnohých ohľadoch prekonávajú iné typy sietí. Materiál obsahuje polyester. Jeho vo výrobnom procese je dodatočne impregnovaný s polymérnou kompozíciou, takže mriežka sa získa odolné voči zmrazeniu a odoláva zaťaženiu medzery pozdĺž a cez 100 kN / m2.

Geogin má široký účel, Napríklad upevnenie z tohto materiálu umožňuje prevenciu zvetrávania a umývanie úrodnej pôdy na svahoch. Tento materiál sa používa a na posilnenie cestnej bielizne. Teraz v predaji môžete stretnúť geografiu od rôznych výrobcov, môže sa líšiť v závislosti od výšky rebru, ktorá sa líši od 50 mm do 20 cm. Inštalácia mriežky nie je veľmi zložitá.

Vyžaduje sa len na správne vykonávanie výpočtov a dodržiavať všetky pravidlá zodpovedajúcej technológie.

Klady a zápory

Geogin získal rozšírený v spotrebiteľoch rozšírený, pretože má mnoho výhod, ktorého hlavné zvažuje Dlhá životnosť. Okrem toho má materiál nasledujúce výhody:

 • vysoká odolnosť voči teplostným poklesom (od -70 do +70 ° C) a vplyv chemikálií;
 • Jednoduchá a rýchla inštalácia, ktorá môže byť vykonaná vlastnými rukami kedykoľvek v roku;
 • Odolnosť proti opotrebeniu;
 • schopnosť odolávať nerovnomernému zmršťovaniu;
 • eracie;
 • flexibilita;
 • Odolnosť voči účinkom mikroorganizmov a ultrafialových lúčov;
 • Vhodné v doprave.

Nevýhody materiálu nie sú, okrem toho, že je to náročné na podmienky skladovania.

Geogin, ktorý bol uložený nevhodne, môže stratiť svoje vlastnosti výkonnosti a stať sa náchylným na externé faktory, s výhradou deformácie.

Názory

Je prezentovaný polymérny geológ, ktorý sa dodáva na trh, aby sa posilnili svahy a vystuženie asfaltového betónu Niekoľko druhov, z ktorých každý má svoje vlastné funkcie prevádzky a inštalácie. Podľa výrobného materiálu je takáto mriežka rozdelená do nasledujúcich typov.

Sklo

Vyrába sa na základe sklolaminátu. Najčastejšie sa taká sieťová sieť slúži na posilnenie zástrky, pretože môže znížiť vzhľad trhlín a zabraňuje oslabeniu základne za klimatického vplyvu. Hlavný plus tohto typu sieťoviny sa považuje za vysokú pevnosť a nízku elasticitu (jeho relatívne napínanie je len 4%), pretože je možné zabrániť naočkovaniu povlaku pod vplyvom veľkého tlaku.

Nevýhoda – cena je vyššia ako priemer.

Čadič

Je mriežka vyrobená z čadiča impregnovaných bitúmenom. Tento materiál má dobrú priľnavosť a má vysoké pevnostné vlastnosti, čo zabezpečuje trvanlivosť povrchu vozovky. Hlavnou výhodou čadičovej siete je tiež environmentálna bezpečnosť, pretože výroba materiálu sa používa suroviny zo skál. Pri použití tejto mriežky v cestnej konštrukcii môžete ušetriť až 40%, pretože je oveľa menej z iných materiálov.

Neexistujú žiadne mínusy.

Polyester

Považuje sa za jeden z najobľúbenejších geosyntetických materiálov, ktoré sú široko používané v cestnej výstavbe. Má trvanlivosť a odolnosť voči negatívnemu vplyvu vonkajších faktorov. Okrem toho je polyesterová sieťovina absolútne bezpečná pre pôdnu vodu a pôdu. Vytvárajte tento materiál z polymérnych vlákien, je to rám pevných buniek.

Neexistujú žiadne nedostatky.

Polypropylén

Mriežky tohto druhu sa používajú na posilnenie a stabilizáciu pôdy, ktorá má nízku nosnosť. Majú bunky 39 * 39 mm, šírka na 5.2 m a schopný odolať zaťaženiam od 20 do 40 kN / m. Hlavná vlastnosť materiálu sa uvažuje Cestujúci, Kvôli tomu sa môže aktívne použiť na vytvorenie ochranných vrstiev a drenážnych systémov.

Neexistujú žiadne mínusy.

Mriežka SD

Má bunkovú štruktúru a vyrobené z polymérnych materiálov extrúziou. Kvôli vysokým prevádzkovým vlastnostiam, ideálne na výrobu výstužnej vrstvy. Často sa používa pri výstavbe ciest ako oddeľovač vrstiev medzi pieskom, sutou a pôdou. Geogrift SD je k dispozícii vo forme valcov s veľkosťou buniek od 5 do 50 mm. Plusy materiálu zahŕňajú vysokú odolnosť voči vplyvu negatívnych environmentálnych faktorov, vysokých a nízkych teplôt, mechanického poškodenia a vysokej vlhkosti, Mínus – vystavenie ultrafialovým lúčom.

Nájde aj na predaj a Plastové geomrid, čo je rôzne polyméru. Jeho hrúbka nepresahuje 1.5 mm. Pokiaľ ide o výkonové charakteristiky, je to odolný materiál, ktorý je možné zakúpiť za prijateľnú cenu.

Geoplete tiež klasifikované orientáciou priestorových uzlov a stane sa únie (Veľkosť jej buniek je od 16 x 235 do 22 x 235 mm, šírka od 1.1 až 1.2 m) alebo Bozomorientovaný (Šírka na 5.2 m, veľkosť buniek 39 * 39 mm).

Sa môže líšiť Materiál a výrobca. V niektorých prípadoch je Geogor prepustený odlievanie, v iných – Tkanie, Oveľa menej často – Nodálna metóda.

Žiadosť

K dnešnému dňu má Geogin široký rozsah používania, napriek tomu, že vykonáva len Dve hlavné funkcie – oddeľovanie (slúži ako membrána medzi dvoma rôznymi vrstvami) a výstužou (minimalizuje deformáciu plátna).

V podstate sa tento stavebný materiál používa pri vykonávaní nasledujúcich prác:

 • Počas výstavby ciest (na posilnenie asfaltu a pôdy), výstavba násypov (pre slabé základne zemských plátnov a posilnenie svahov), keď je z neho stanovená vrstva pre lámanie trhliny) );
 • Pri vytváraní ochrany pôdy pred lúhovaním a poveternostným vplyvom (pre trávnik) to platí najmä pre oblasti umiestnené na svahoch;
 • Počas výstavby vzletových a pristávacích pásov (výstužná mriežka);
 • Pri budovaní rôznych zemských štruktúr (dvojjasový priečny úsek je vyrobený z neho a pripojený k kotvu) na zvýšenie mechanických vlastností pôdy.

Výrobcovia

Pri nákupe geogorov je dôležité nielen zohľadniť jeho cenu, operačné vlastnosti, ale aj recenzie na výrobcov. Tak, V Rusku sa v Rusku osvedčili tieto továrne.

 • „Plasttechno“. Táto ruská spoločnosť je známa svojimi výrobkami v mnohých krajinách sveta a existuje na trhu viac ako 15 rokov. Hlavná časť výrobkov vyrobených v rámci tejto ochrannej známky je geosentátový tovar, vrátane geogínu používaného v rôznych oblastiach výstavby. Popularita na geológovi z tohto výrobcu je vysvetlená jeho vysokou kvalitou a prijateľnou cenou, pretože rastlina je zameraná na ruských kupujúcich a domáce ceny.
 • „Armostab“. Tento výrobca sa špecializuje na prepustenie geografie na posilnenie svahov, ktoré sa usadili s najlepším operačným výkonom, najmä sa vzťahuje na vysokú odolnosť proti opotrebeniu, odolnosť voči teplotným rozdielom a vysokej vlhkosti. Jednou z hlavných výhod výroby je aj za prijateľnú cenu, ktorá vám umožní kúpiť materiál nielen v hromadných kupujúcich, ale aj majiteľov stránok krajiny.

Medzi zahraničnými výrobcami si zaslúži Spoločnosť „TENSAR“ (USA), ktoré okrem uvoľnenia rôznych biomateriálov je zapojené do výroby geografie a dodáva ju všetkým krajinám sveta vrátane Ruska. Veľa dobrých recenzií prijalo UNIAXIAL Ux a re, Je vyrobený z vysoko kvalitného etylénu a odkazuje na prémiovú triedu, takže to stojí drahé. Hlavnou výhodou mriežky z tohto výrobcu je dlhá životnosť, sila, ľahkosť a odolnosť voči negatívnym vplyvom na životné prostredie. Môže byť použitý pri výstupe zjazdoviek, svahov a násypov.

Triaxialová sieť pozostávajúca z polypropylénov a polyetylénových vrstiev je tiež veľkým dopytom, poskytuje záložnú silu, vytrvalosť a dokonalú izometriu.

Vlastnosti položenia

Geogin sa považuje za najbežnejší stavebný materiál, ktorý je charakterizovaný nielen vynikajúcim výkonom, ale aj jednoduchým stohovaním. Inštalácia tohto materiálu sa zvyčajne vykonáva metódou pozdĺžneho alebo priečnym valcovým valcom. V prípade, keď je základňa jemná, je najlepšie položiť mriežku v pozdĺžnom smere, na posilnenie rovnakých oblastí krajiny umiestnených na svahoch, krížové valcovanie materiálu je dobre hodí. Cestná webová výstuha môže byť vykonaná ako prvá aj druhá metóda.

Montážne práce s priečnym Klamaním Začnite z Browch, pre to musíte znížiť plátno vopred. Pri valcovaní mriežky v pozdĺžnom smere je potrebné zabezpečiť, aby hniezdo bolo od 20 do 30 cm. Canvas je upevnené každých 10 m pomocou konzoly alebo kotvy, ktoré by mali byť vyrobené z trvanlivého drôtu s priemerom viac ako 3 mm. Nesmiete zabudnúť na montážny roll na šírku, musí sa zaznamenať na niekoľkých miestach. Po položení GEOGOR sa pôda zloží s hrúbkou 10 cm, vrstva musí byť jednotná, aby sa zabezpečilo, že je uzemnený kryt požadovaného režimu vlhkosti.

V oblastiach krajiny počas ťažkých dažďov často hromadí vodu, ktorá stojí na povrchu. Je to spôsobené podzemnou podzemnou vodou, ktorá bráni absorpcii vody do pôdy. Zabrániť tomu, Odporúča sa vypustiť povrch, ktorý položil drenážny priekopy lemovaný geograficou. Materiál sa môže len prevrátiť na predpracovaný a purifikovaný povrch základne, a ak šírka priekopy prekročí šírku valca materiálu, musia byť hrany položené s 40 cm. Na konci práce je potrebné čakať aspoň jeden deň a potom začať zaspávať pôdu.

Počas výstavby cestnej cievky sa geografia umiestni na základňu predtým spracovanú bitúmenom. Poskytuje lepšiu fixáciu medzi povlakom a materiálom. Ak je rozsah práce malý, potom sa pokládka môže vykonať manuálne, pre veľký objem, kde sa geogín používa šírka viac ako 1.5 m, musíte použiť špeciálne vybavenie. Po inštalácii Je tiež dôležité poskytnúť prenosovú chodbu na prechádzanie ťažkých strojov, pretože prvýkrát na povrchu geografie nie je dovolené presunúť nákladné vozidlá. Okrem toho sa na geoscone umiestni cez buldosnú vrstvu, musí byť distribuovaná rovnomerne pomocou buldozéry, potom je základňa električkou so špeciálnymi valcami.

Ďalšie informácie o cestnej geológ, môžete zistiť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: