Všetko o Holly Golden

Existuje asi 400 typov holly na svete. Väčšina z nich rastie v tropických zemepisných šírkach. Ale záhradníci sa naučili pestovať v iných regiónoch.

Popis

Holly je tiež známy pre mená Ranat a japonskej ostroha. Táto rastlina je krásny evergreen ker vysoký od 3 do 5 metrov.

Stojí za zmienku, že tento druh Holly je uvedený v červenej knihe, pretože je to kontrola.

Rastie silný muž veľmi pomaly. V dospelých Knotte, hustá koruna. V priemere sa rovná dvoma metrom. Listy rastú až 1,5 cm dlhé a až 3 cm na šírku. Zvyčajne majú oválny tvar. Na vrchole lesklých listov a zo spodnej časti matnej.

Kvety v Holly Golden White. Blossom začína na konci jari alebo začiatkom leta. Na konci augusta sa objaví ovocie – živica bobule.

Prehľad najlepších odrôd

Záhradníci najčastejšie rastú nasledujúce odrody tejto rastliny.

  • „Glory Jam“. Dospelý Holly tejto odrody je ker, ktorý rastie vo výške jedného a pol metrov. Rastie pomerne pomaly. Tmavý smaragd opustí rastliny málo, majú lesklý povrch. Blossom začína na konci mája.

Táto odroda Holly môže rásť pod slnečným svetlom a na polovicu.

  • „Zlatý džem“. Krk sa pomaly rozvíja. Listy rastú až 2 cm. Spočiatku majú zlatý tieň, ale časom začínajú zelenú. Je to najlepšie na rastlinu rukavice „Golden Jam“ na dobre osvetlených pozemkoch.

Rastlín odolný voči mrazu a chorobám.

  • „Zelená last“. Výška tejto odrody Holly je rovná 1,5 m. Rastlina sa vyvíja pomaly, má zelených oválne listy. Stojí za zmienku, že strom nebude ovocie.

Najčastejšie sa používa pre skupinové vykládky av horolezení.

  • „Hetssi“. Táto japonská rozmanitosť Holly je obzvlášť krásna. Malý ker má veľa výhonkov. V polovici mája, rastlina hodí kvety so žltým odtieňom. Ovocie tmavej modrej sa začína dozrievať v polovici augusta. Môžu byť použité na varenie. Listy svetlej zelenej farby, hrany majú pichľavý. Zatvoriť rastlina môže byť v tieni a na slnku.

V zime získavajú načervenalý tón.

Pristátie a starostlivosť

Výber miesta pre Holly Golden, stojí za to zapamätať si, že nemá rád rovné slnečné svetlo. Takže výsadba stromu je najlepší na polovicu. Pôda by mala byť ľahká a mierne zvlhčovaná, ako aj bohatá na užitočné látky.

Pristátie

Jamky pre sadenice je potrebné zbierať od jesene. Na dne, potrebujete položiť vrstvu drenáže. Môžete použiť veľký piesok a drvené tehly. Ďalej musíte zaspať vrstvu pôdy. Mal by zahŕňať rašeliny, hnoj a humus, vzatý v rovnakých častiach. Ak sa semenádlo nevysaje, potom by mala byť vzdialenosť medzi jamkou najmenej 2 metre.

Na jar, keď sa zahrievate, môžete ísť pristáť. Použitie pre to lepšie ako ročná rastlina. Mladý Holly je potrebné inštalovať uprostred jamiek. Tam musí tiež naliať vedierku vody, až potom, čo by mal byť naplnený otvorom s vrstvou pôdy.

V blízkosti každého sadenice musíte pochovať podiel na podväzok v budúcnosti.

Starostlivosť

Keďže rastlina nie je príliš náladová, každá osoba sa o neho môže postarať.

  1. Zalievanie. Je veľmi dôležité poskytnúť strom s potrebným množstvom tekutiny. Voda Holly potrebujú raz týždenne. Urobte to najlepšie skoro ráno alebo neskoro večer.

  2. Podkord. V celej sezóne môžete urobiť hnojivá. Na jar môžete použiť organické podávače alebo špeciálne riešenia. Ďalej, po 3-4 týždňoch je potrebné vytvoriť komplexné hnojivá. Špecialisti neodporúčajú používať čerstvý hnoja, pretože je to príliš veľa dusíka, ako aj pesticídov.

  3. Tvorba žeriavov. Aby rastlina vždy zostala krásna, na jar je potrebné orezať svoje pobočky. Počas sezóny letnej jesennej sezóny zostáva len zachovať zadanú formu koruny.

  4. Zimný. Padabica je nádherne tolerovať malé mrazy. Ale ak je zima príliš studená, rastlina sa bude musieť dobre skryť. Použitie pre to môže byť konvenčné piliny, listy alebo rašelina. Ak nie je možné skryť Holly na zimu, mala by byť transplantovaná do kontajnerov a dať ju do miestnosti.

Reprodukcia

Môžete pestovať stromček z semien as odrezkami. Druhá možnosť je jednoduchšia.

Na prípravu nových sadeníc, prvá vec, ktorú potrebujete znížiť malé odrezky. Musia byť až 5 cm dlhé.

Použitie pre chov najlepšie mierne výhonky.

Každé kotlety musia mať dve medzery. Všetky časti by sa mali vykonať pod miernou zaujatosťou.

Billety musia byť uviaznuté v kontajneri s vareným substrátom z 2 dielov humusom a 1 časť piesku. Zakorenenie trvá 20-30 dní. Z času na čas. Keď sa objavia silné korene požadovanej veľkosti, môžete transplantovať zariadenie na otvorenie zeme.

Choroby a škodcov

Takáto rastlina, ako je Holly, môže trpieť titmi, whiteflies, bezšné kliešťom a miernym cherwellom. Ak sa chcete zbaviť sa stromu, musí sa liečiť špeciálnymi insekticídmi.

A je tiež potrebné zapamätať si, že príliš časté zalievanie môže viesť k takémuto javu, ako je koreňový hniloba.

Akékoľvek hubové ochorenia môžu udrieť. V tomto prípade by mali byť všetky postihnuté listy zlomené a popáliť. Samotná rastlina musí byť liečená fungicídom.

Zhrnutie, môžeme to povedať Paduba je nádherná – to je krásna evergreen rastlina, ktorá umožní všetkým okolo neho obdivovať svoju krásu po celý rok, ak poskytnete správnu starostlivosť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: