Všetko o indoor cypress

  Evergreen ihličnatý rastlín z rodiny cyprusových stromov v prírodných podmienkach rastie až do 80 metrov. Externe sa pripomína bežné cypress, pretože z ktorých kultúry sa ľahko zmiasť. Pobočky Cypresovka ploché, menšie veľkosti, Croon pyramída, ako Thuy. Cypresians pochádzajú z východnej Ázie, Severnej Ameriky. V XVIII storočia sa začal proces kultivácie stromu ako záhradného a vnútorného rastliny.

  Zvláštnosť

  Vnútorné Cypresívy – znížené kópie divokých kolegov, ktoré si vyžadujú vhodné podmienky obsahu. Zvlášť potrebný studený zimovanie, pretože rastliny často zomrú, keď sú držanie v apartmánoch. Japonské a severoamerické cyresívy sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči mrazu v porovnaní s konvenčnými cyprusmi, nevyžadujú prístrešok na zimu. Kultúrne kužele kolo, počet semien je malý, schopný strieľať v roku pristátia, ihlou palec, príjemná na dotyk.

  Akékoľvek typy cypresíov sú ostro reagovať na suchý letný čas, netolerujú mleté ​​sušenie, príliš nízku vlhkosť vzduchu.

  V závislosti od odrody, kvetina v hrnci môže mať rôzne vetvy v tvare a farbe. Existujú odrody s riediacim a otvorenými vetvami, syrom v modrej, zelenej a žltej tóny. Kmeň cypress ženy je natretý vo svetlohnedom alebo hnedej. V mladých plodinách je plechová doska reprezentovaná vo forme ihly, dospelí majú chev-tvar.

  Kompaktná veľkosť kultúry je spojená s používaním stimulantov, ktoré ohromujú rast rastliny. Po transplantácii a usporiadaní obce na novom mieste je rastlina mierne vytiahnutá, vetvy sú položené, artikulácie sa predĺhali. S týmito vonkajšími zmenami sa dekoratívnosť kultúry nezmení, pri zachovaní svojej pyramídovej formy.

  Populárne druhy a odrody

  Keď vylodenie kontajnera cyprus na záhradný pozemok, každá odroda s vhodnou starostlivosť rastie do veľkého stromu s priloženými vlastnosťami (výška, farba ihiel, tvar koruny, a tak ďalej).

  Cypresians predávajúci vo farbách obchody nie sú vždy označené pod skutočnými odrodovými menami. V zime, LAVSON’s Cypresívne možno predávať Silvestra. V každom prípade stojí za to diagnostikovať závod na odrodové rozdiely na zostavenie plánu starostlivosti o kvetinu.

  Gorokhoploda

  Cypresian pochádza z japonských ostrovov. Rastú až do výšky 3000 cm, obsedantný trup je zmiznutý do červeno-gamutu, Croona Cone, vetvy sú v horizontálnej polohe.

  Odrody sú nasledujúce.

  • Bullard (Boulevard). Výška kultúry 500 cm a viac. Vo forme Krone sa podobá prístrešku. Ihly strieborné-modré, ihly na koncoch ohnuté vo vnútri. Spočiatku, kultúra, ktorá je v kontajneri, má malú veľkosť a je náchylný k pomalému rastu, ale ako dospelí kvetov, rast sa zrýchľuje, pridáva až 10 cm ročne. Bigh Kipharovik – Nie je to stupeň odolný voči mrazu, je žiaduce, aby sa počas zimu pri zidení pri teplote neboli nižší ako -10 stupňov.
  • Sungán.
  • Nana. Nízka rastlina s pomalým rastom. Korunný squat, ako vankúš. Maximálna výška kultúry je 60 cm, dokonca vo veku 60 rokov, šírka rastie až 150 cm. Cypresian Nana je ideálny pre pestovanie doma v dôsledku obmedzeného rozvoja. Ihly Kiparisovka má modrastý odtieň.
  • Nana Grazilis.
  • Plyšový macko.
  • Fiata. THAW HIGHT 500 cm. Tvar kužeľa. Kultúra sa vyznačuje pomalou rýchlosťou rastu, ihly sú sivasto-zelené, konce vetiev. Od roku 1861 je rastlina masívne pestovaná.

  Lavson

  Cypresian zo Severnej Ameriky. Výška kraja – 700 cm. Krone Snain, spodné vetvy idú dole na zem.

  Triediť.

  • Modrý prekvapenie. Nízka rastlina s hustou korunou pyramídového tvaru s zúženeným okrajom, v priemere kultúry dosahuje 150 cm. Kôra je natretá v červenom hnedej odtiene, náchylnej na praskanie. Strieborné ihly.
  • EVUDI. Ďalší trpaslík cypressian, výška stromu nepresahuje 300 cm. Vetvy sú náchylné na klesanie, rovno. Modré ihly. Odrody: Elwood Gold, Pyjami, Biela, Pilier.
  • Fletkový. Vysoká kultúra (8000 cm) s korunou v tvare hrubého čreva, vetvy sú zamerané ako topoľ. Hlavným rysom Cypress Filethery – Zmena farby ihiel v jesennom období, v tomto okamihu nazývané vločky sú natreté v fialovom gaute.
  • IVONNA.
  • Snehovo biely.
  • Aldmiful.
  • Globoz.
  • Stĺpec.

  Tupý

  Rovnako ako Gorokhorn, tento cypresian je z Japonska. Maximálna výška rastliny 5000 cm. Kultúrne vetvy hojne rozvetvené, ihly pevne priľahlé k stonke a pokryté pruhmi.

  Triediť.

  • Piesňový. Trpaslík cypresívny s inhibovaným rastom. Vetvy rôznej hrúbky, v tvare vody, rastú v horizontálnom smere. Modro-zelené ihly, v zimnom období je natretý v červenej a fialovej gama.
  • Kancelária. Kiparisovik Kelet-tvarované, ihly sú hustá, svetlo zelená.
  • Albul. Ďalšia nízka kvalita s zeleným syrom, hrbole suchých okuliarov svetlo žlté. Vetvy rastú horizontálne.

  Č Tuchoid

  Severne od Severnej Ameriky. Považuje sa za nízku rastlinu (len 2500 cm), kmeň kultúry je úzky, ako Krone, červená kôra.

  Triediť.

  • Červená staršia.
  • Eldelaiensis. Trpaslík s krátkymi ventilátormi v tvare ventilátora. Ihly sú zelené s modrastým tumpom, sú naproti.
  • Konica. Kultúra trpaslíkov. Krony-tvarovaný korunný tvar, hlúpe ihly, ohnuté dole knihy.

  Nutín

  Inak sa nazýva ďaleko východne žlté cyprus. Rastlina žije v pobrežnom páse Tichomoria. Vysoká cirkev je charakterizovaná hustou korunou, ktorá uvádza kôru a syr s nepríjemným zápachom.

  Odrody sú uvedené nižšie.

  • Pendula (zabalené). Táto odroda je odolná voči suchu a dymu, 1500 cm dosiahne výšku. Ihly tmavo zelené, lesklé, malé.
  • Glauca. Cypresian s úzkym, kužeľovým tvarom koruny. Hnedé hnedé so sivým odtieňom. Barbed ihly modrasté zelené. Výška kultúry prichádza do 2000 cm, s priemerom až 600 cm.

  Horný bod

  Trpaslík cypresívny s tvare hrubého čreva (kužeľové) hustá koruna. Modré ihly, pekné na dotyk. V každom ročnom období roka ihly tejto odrody mení svoju farbu, na jar – striebro-modrá, leto – zelene-modrá, na jeseň maľovanú do medi gamut. Dospelá kultúra rastie na 150 cm.

  Pravidlá starostlivosti

  Pred pestovaním cypresie doma je potrebné zabezpečiť, aby sa ukázalo, že sa ukáže, že je v súlade s pravidlami zimov, pozostávajúcej z obzvlášť zníženej teploty, ako aj umiestnenie kvetu vo vzťahu k strane sveta. Tieto tipy pomôžu udržať rastlinu až do jari a prejsť dobe aklimatizácie.

  Odporúčania o tom, ako sa starať o závod doma.

  Teplotný režim

  V lete je kvet obsiahnutý pri teplote nepresahujúcim 18 stupňov tepla. Rovnako ako všetky ihličnaté, táto kultúra vyžaduje čerstvý vzduch, chlad. S teplom rastliny zomrie rastlina. Odporúča sa v lete vydržať cypresie na otvorené vetrané miesto: balkón, záhrada, veranda. V zime by mala byť teplota v priebehu 10 stupňov, nižšia teplota je vhodná pre obsah hydrochlorovín cyprus.

  Krátkodobé mrazy nepoškodzujú kultúru za predpokladu, že rastlina nie je vo vlhkom.

  Osvetlenie

  Závod vyžaduje svetlé rozptýlené osvetlenie. V horúcom období sa odporúča k najnižšej kultúre. V zime, Cypresian je obsiahnutý v osvetlenom mieste, je možné mať južné okná, ale mimo zdrojov tepla.

  Zalievanie

  Zalievanie rastliny sa odporúča ako horná vrstva pôdy zvýšená, je žiaduce, aby substrát v nádobe nikdy nepredstavila, ale nebol pokrytý. Úplné sušenie Zeme Koma vedie k smrti závodu. V lete sa znižuje zavlažovanie hojnosti v zime. S zvýšením teploty vzduchu do 20 stupňov tepla a vyššej, môže byť zavlažovanie vykonané niekoľkokrát (pri zohľadnení veľkosti kontajnera a stromu). Voda sa používa izbová teplota, čistá alebo odhadovaná na 3-4 dni, mäkké.

  Uzemnenie

  Cypresians vysadené vo voľnom, vlhkosti a vzduchom priepustnom substráte. Pôda musí byť výživná, slabo kyselina alebo neutrálna. Prípustné použitie špeciálnej hotovej pôdnej zmesi pre ihličnaté stromy. Ak substrát neobsahuje rašelinu, potom by sa tento prvok mal pridať do pôdy v pomere 1/5 časti rašeliny pre celý objem Zeme.

  Pre nezávislú kompiláciu pôdnej zmesi potrebujete:

  • humus;
  • List (alebo ihličnan);
  • rašelina;
  • Piesok (umytý).

  Kŕmenie a hnojivo

  Hnojiť Cypresian by mal byť výlučne v letnej sezóne, látky sa mesačne. Závod môžete kŕmiť špeciálnymi hotovými minerálnymi kvapalinami pre farby miestnosti, zmesi pre ihličnaté plodiny, granulované látky. Výživové prvky sú zhrnuté vo vode s koncentráciou niekoľkokrát nižšie, ako je uvedené výrobcom, alebo sa pridáva priamo do mokrej pôdy.

  Hlavnou úlohou nie je zosúladiť rastlinu, nadbytočné hnojivá spôsobujú, že koreňový systém chemický popáleniny vedúci k smrti cypress.

  Vlhkosť

  Iba dospelé rastliny sú odolné voči suchému vzduchu. Mladé kultúry potrebujú vysokú vlhkosť. Vytvorenie vhodných podmienok sa vyskytuje v dôsledku konštantného postreku teplej vody Cypresovky, mäkkej vody alebo ubytovania v blízkosti kvetu tekutého nádrže. V zime sa postupy neuskutočňujú, aby nepodporovali rozvoj plesňových infekcií. Ďalším spôsobom, ako zachovať vlhkosť, je umiestniť hrniec s kultúrou na palete s vlhkým kamienkovým alebo substrátom citlivým na vlhkosť.

  Vodné postupy vo forme kúpania sa vyrábajú raz týždenne, s povinným prístreškom pôdy pred vniknutím prebytočnej vlhkosti.

  Tvorba a orezanie

  Cypresáni sami sú dobre rozvetvení a nevyžadujú formatívne orezávanie. Ak chcete dať jedinečnú formu korunu závodu, mali by ste pridať vrcholy výhonkov. Ak chcete zachovať typ dekorácie, musíte odstrániť všetky sušené vetvy.

  DÔLEŽITÉ: Ihla nie je nikdy rezaná. Nápravné ihly vedú k sušeniu a eliminácii stoniek, pobočiek.

  Aj rastlina nevyžaduje podporu. Ak sa rastlina pestuje zo semien, najprv môže byť mladý sex testovaný na podporu, aby sa zabránilo zakriveniu trupu v dôsledku umiestnenia kultúry v blízkosti jedného zdroja svetla.

  Reprodukcia semien

  Pestovať cypresie zo semien je pomerne ťažké a väčšinou táto metóda používajú chovatelia. Ak je stále v prítomnosti semien, potom musia byť sušené pri vysokej teplote a prejsť na nádobu s pevne zatváraním veka. V týchto podmienkach semená nestrácajú svoje vlastnosti 20 rokov.

  Ako nasadiť?

  Vykonajte plodinu na jar. Na transplantáciu rastliny, stojí za to zvážiť faktory vysoko menších koreňov rastliny, ktorých poškodenie môže viesť k zhoršeniu v stave cypresie na novom mieste a dotiahnite periódu adaptácie.

  Pristátie do nového hrnca vnútorných plodín sa vyskytuje niekoľko týždňov po nákupe kvetu. Transplantácia sa uskutočňuje v nádobe vhodnej veľkosti a tvare do koreňového systému po dychu a naplnených čerstvým výživovým substrátom. Odstráňte starý hlinený nie je odporúčaný, pretože sa snažia rozlúštiť korene. Prechodom je nevyhnutné umiestnením kultúry do nového kontajnera.

  Po transplantácii pôdy zvlhčuje.

  Cypresívna transplantácia v budúcnosti sa vykonáva len po úplnom telesných koreňoch Zeme ComA.

  Choroby a škodcov

  Kvôli náročnému obsahu ihličnatých rastlín v podmienkach miestnosti podliehajú vývojom infekčných a iných ochorení. Najčastejšie problémy sú spojené s sušiarňami. Zvážte viac škodcov a metód záchrannej kultúry.

  Problémy so syrom

  The ihly suché a žlté v dôsledku nedostatku živín alebo poklesu pôdy, zníženej vlhkosti. Na zastavenie procesov sušenia sušenia sa odporúča revidovať systém zavlažovania rastlín, pridajte ďalšie zdroje tekutiny na zvýšenie vlhkosti alebo zvýšiť počet postrekovaní za deň. Kultúra na transplantáciu v čerstvej pôde alebo robiť hnojivá v starej krajine.

  Ak sú tieto akcie vykonané, ale ihla naďalej vysuší spolu s vetvami, potom je potrebné skontrolovať pojemový na mechanické poškodenie vetiev alebo zastaviť tvarovacie orezávanie.

  Zberný systém

  V prípade tohto ochorenia by mala rastlina okamžite preniesť do nového kontajnera, predbežne zabalila starú hlinenú miestnosť uteráky, aby odstránili prebytočnú vodu a odrezali poškodené oblasti koreňov. Uhlie rany. Čerstvý základný primér na prvý deň po transplantácii by nemal byť zvlhčený, ak je okolo koreňov stále vlhkej krajiny.

  V lete môže Cypressovik vyzdvihnúť pavúk, štít. Hmyz sa živí na šťavy. Pri prvých príznakoch vzhľadu miernych a lepkavých nájazdov, malých pohyblivých hnedých chýb, kultúra je umiestnená od všetkých rastlín a je liečená vhodnou insekticídnou liečivou pri viacerých príležitostiach, aby sa zachránili od choroby.

  Ale infekcia ihličnatých rastlín v hmyzu sa vyskytuje extrémne zriedkavo.

  Pre domáce cypress nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: