Všetko o IWE

Čo vyzerajú rôzne typy vôle, je to dobre známe, ale mnohí snaha o nich vedieť. Tieto rastliny, ktoré požadujú minimum pozornosti, sa líšia mierou rastu, len elegantná koruna, ako aj milosť pobočiek a špeciálnej krásy listov. Stromy sú najčastejšie uprostred Ruskej federácie. Väčšina odrôd, vrátane obyčajného IVA, Love Vlhkosť a uprednostňuje surové miesta. Básnici dokonca venovali básne starému IWAM, ktorý sa sklonil svoje pobočky do vody.

Čo to je?

Prvé vŕby sa objavili na planéte dlhú dobu. Ich traces vedci sa nachádzajú v kriedovej formácii. Rod IV obsahuje najmenej 3,5 stovky druhov. Rastliny žijú prevažne v chladných oblastiach severnej pologule, kde sa biotopy prichádzajú na polárny kruh. Mimochodom, niektoré odrody možno nájsť v trópoch.

Veľmi často sa výška vŕby dosahuje 15 metrov pri kmeňovom priemere asi 30 centimetrov. Niektoré kópie (spravidla je relevantné pre divokých zástupcov rodu) na 40 metrov. Priemerná dĺžka života je asi 50 rokov. Jeho lístie najčastejšie kučeravé, hustá a tmavo zelená.

Tieto charakteristiky sú určené podľa veku a stavov, v ktorých rastie IVA.

Pobočky rastliny sú tenké, dvadsať tvarované, rovnako ako veľmi flexibilné, ale odlišujú sa s krehkosťou. Obličky, ktoré sa na nich objavujú, majú načervenalý tón. Kvitnúce vŕba začína skoro na jar a často pred tým, než sa objaví na pobočkách lístia. Kvety samotné sú veľmi malé a zlé. Výsledok kvitnutia – ovocie, ktoré sú boxy, vo vnútri, ktoré vznikajú a dozrievajú semená. Ten vzhľadom na ich malé veľkosti sú schopné odletieť na impozantné vzdialenosti.

Vlastnosti pomerne rôznorodého koreňového systému priamo závisia od typu rastliny. Napríklad koza IVA má slabo rozvinuté korene, ktoré po dvoch alebo troch desaťročiach života takmer prestanú vykonávať svoje hlavné funkcie. Zvyčajne sa obvyklé tvarovanie líši od iných odrôd výkonného koreňového systému, rastúce a posilnené až do nálezy vlhkosti.

Hovoríme o prestojoch, čo znamená existenciu mužských a ženských jednotlivcov. Prvá má athers, zatiaľ čo druhá sú plodná. Obrne inštancie možno nájsť menej. Vetvy niektorých druhov na jar môžu byť zdobené náušnicami. Súčasne, muž prvý smerom von podobný guľám so strieborným odtieňom, ktorý veľmi čoskoro žltý a pád. Yves POOH sú schopní poskytnúť výhradne ženské osoby.

Popis druhov a odrôd

Ako už bolo spomenuté, existuje mnoho odrôd Yves. Rozdiel medzi nimi prichádza k mnohým parametrom.

Jedným z kritérií je teda rozmery – od skutočných gigidov a na kroviny na zemi, ktorej výška neprekročí pár centimetrov.

Stojí za zmienku, že v Rusku rastie viac ako sto druhov.

biely

V tomto prípade sa izolujú 2 formy CALAZ, ktoré sa tiež nazýva vietor.

 1. Strieborný, Najviac vysoký (až 12 m) a najmenej požadovaným podmienkam dekoratívnych typov. Názov predvídateľne určil zodpovedajúcu farbu lístia.
 2. Plod. Výška stromov s veľmi krásnou, klesá CC Crown, dosahuje najčastejšie 5-7 metrov. Dĺžka pobočiek visí takmer na samotnú zeminu je až 3 metre. Kľúčové charakteristiky zahŕňajú nenáročnosť pôdy, obsahu vlhkosti, ako aj zimnú ťažnosť. Zasadené v otvorenom prostredí, vrátane tieňovaných oblastí.

Ale stojí za to zvážiť, že s nedostatkom slnečného svetla Krone nebude tak krásna.

Sharovoid

Hlavným rozlišovacím rysom Rakita – hustá koruna správnej klenutá alebo sférického tvaru. Výška multiformných stromov sa často dosahuje 7 metrov. Pohľad je charakterizovaný skutočnosťou, že to nie je ani dosť chladných zimy.

Rovnako veľkolepé vyzerá ako pristátie Single a Skupiny. Použiť aj pri vytváraní živých elevácií.

Koza

Tento druh sa môže s dôverou nazývať veľkolepý. Jeho výhonky stúpajú v živom stane na návrhu strabov, ktorých výška často nepresahuje jednu a pol meračov. Podľa štatistických údajov je popularita tejto závodu v Rusku v súčasnosti rastie s rekordným tempom. To je do značnej miery spôsobené dovážaným výsadbovým materiálom. S dostatočným slnečným svetlom nie je vytvorená veľmi široká koruna, visí stan a klesá takmer na zem.

Počas obdobia kvitnutia sú výhonky husté pokryté našuchoreným kvetom, otáčaním rastlín do obrovských púpav.

Krehký

V tomto prípade hovoríme o malých stromoch a kríkoch, ktoré rastú dosť rýchlo. Preferuje vzhľad zaplavených, slnečných pozemkov, ale môže rásť na polovicu. Krone zlomil vŕby mäkké a vonku niečo ako oblak. V tomto prípade sa listy zelenej farby, a na jeseň sa stáva jasným žltým. V období od apríla do mája na stromoch sú kvety žltého zeleného tieňa. Stromy sú schopné pestovať až 15 m a priemer ich koruny dosiahne 12 m.

Fialová

Tento druh je ker, výška rastúca až 2-2,5 m. Wyva fialová má dostatočne silnú korunu takmer sférického tvaru s červenkastým, lesklým lístím. Zrejmé výhody zahŕňajú schopnosť rásť v tieni. Ale zároveň sa rastlina nelíši v dobrej zimnej ťažkosti. Zároveň, na zimu, kríky nemôžu byť zakryté, pretože po zamrznutí je forma dobrá a rýchlo obnovila.

Rastlina odporúčaná na stránkach, ktoré nie sú zablokované.

Willow veľa má dve formy.

 1. Matsouds s zlatým odtieňom strieľa, že twist v špirálách a trochu skrútené letáky. Je dôležité zvážiť, že tento veľkolepý cudzinec je veľmi citlivý na mrazy a môže zmraziť na úrovni snehového krytu. Na základe toho je potrebné chrániť ho pred chladom a na. Plán a koreň takáto IVA nasleduje osvetlený a neprodukovaný graf.
 2. Kŕče Urals, nie je horší ako príbuzný pri príťažlivosti, ale upravenej na tvrdé klimatické podmienky. Malé (do 3,5 metra) stromy vyzerajú veľmi estetické, bez ohľadu na rok.

Soliste

Tento druh (odroda Hakuro-Nishiki) je nezvyčajná a atraktívna. Na konci jeho výhonkov, doslova snehobiele listy, zatiaľ čo stred a pozemky zdobia. Rastlina je nízka (až 1,5 metra) kríky alebo strom, ak bola vykonaná vakcína vakcíny.

V oblastiach s chladnými zimami je lepšie pristáť ker a zakryť ho.

Švajčiarsky

Táto odroda sa vzťahuje na kategóriu trpaslíka. Žiariaci švajčiarsky pomaly a preferuje dobre osvetlené pozemky. Ideálne podmienky pre ňu bude voľná, úrodná pôda a zvýšená vlhkosť. V kombinácii s ihličnatými rastlinami. Táto vŕba má kolo vo forme koruny so strieborným lístím. Nízke kríky (až 1 m) Zdobiavajte pomerne široké (až 1,5 m v priemere) „Cap“.

Ostroán

Je strom alebo ker, ktorý má tenké, červenkasté výhonky s voskom nájazdom. Mimochodom, ten druhý je pomerne vyslovený a dá sa ľahko vymazať. Mnohí hovoria tieto rastliny verbou. Oválna koruna s podlhovastými zelenami listovými listami. Stromy sú schopné dosiahnuť 10 m. Širší po zime „sa prebudí“ pred mnohými z ich „kolegu“.

Na základe toho, jej výhonky s našuchoreným obličkami, ktoré sa nazývajú „citácie“, často zdobia obydlia.

Babylonský

V tomto prípade hovoríme o rozľahlých stromoch, ktorého hlavnou dekoráciou sú dlhé pobočky, zostupne veľmi nízke. Z ich vrcholov a takmer so Zemou je vytvorený účinok vodopádu zo zelených, červených alebo žltých výhonkov. Jednou z kľúčových výhod druhov je odolnosť voči mrazu. Kolo vo forme Krone s predĺženými, tmavo zelenými listami (sivé dno), najmä v tandeme s bielymi žltými náušnicami počas obdobia kvitnutia vytvára jedinečný pohľad.

Plížiť sa

Na základe mena môžeme dospieť k záveru, že je ker, ktorý má flexibilné pobočky. V ohromnej väčšine sa Class Weps pestuje na strabích. Napríklad, Armando Rôzne možno často nájsť nielen v záhrade, ale aj v skleníkoch, izbách alebo balkónoch. Lístie zhora je zelené a spodná časť plechu má strieborný odtieň. Rastlina je milujúca a líši sa v odolnosti proti mrazu. Na jar, v období kvitnutia na výhonkoch, ružovo a strieborných a našuchorených kvetov.

Keď Heights v rámci metra, IVA má korunu, ktorá dosahuje v priemere troch metrov a vyžaduje si formáciu.

Sibírsky

Nízka, ale zároveň dostatočná na rozľahlú kultúru. Cronu formulár flexibilné, červené alebo fialové výhonky. Willow rastie veľmi pomaly, ale je charakterizovaný stabilitou na chladný a silný vietor. Priame a ploché listy majú zužovanie dvoch strán, ako aj malé delo. Kvety sibírskej krásy v máji, a potom náušnice sa objavujú na to, že majú výraznú vôňu. Nízka (v rámci metra) Rastlina má korunu, ktorej priemer môže dosiahnuť štyri metre.

Pravidlá pristátia a transplantácie

Je dôležité si uvedomiť, že z väčšej časti vŕby nie je príliš náročné pôdy. Najpriaznivejšie podmienky pre rast však bude stredne a ľahká hlinka. A najmä to je relevantné, ak nie je zabúdať na kŕmenie organických látok. Nie je zlá rastlina cíti ako blízka strana podzemnej vody.

Pri vypracúvaní sadenice skorumpovaných pamiatok, budete musieť vykopať pit 0.5×0,5 metra. V prípadoch s vysokými stromami sa tieto parametre zvýšia o 10 cm. Hĺbka je 40 cm.

Je dôležité zvážiť, že pri pristátí veľkých kópií s vhodnou zemitú miestnosť by mala byť jama širšia ako 40-50 cm široká a hĺbka je viac ako 30-40 cm. Ak je plot vytvorený alebo hustá uličkou, je to výhodnejšie urobiť výkop.

Časť jamy (od tretej do polovice) je naplnená zmesou pôdy pozostávajúcej z pôdy, rašeliny a kompostu v rovnakých pomeroch. V prípadoch s ťažkými pôdami sa pridá až 20% piesku. Ďalšia integrálna zložka musí byť minerálne hnojivá. Ako príklad môžete citovať Azophosku pridaný vo výške 150-200 g.

Zobrazenia, ktoré majú uzavretý koreňový systém, sú dobré kedykoľvek od apríla do októbra. Kľúčovým bodom je, aby sa ubezpečil, že sa korene sami a koho nevysušili. Ak hovoríme o rastlinách s otvoreným koreňovým systémom, budú správne zasadiť na začiatku jari – pred rozpustím obličiek. Alternatívou je pristátie v septembri, keď padlý list.

Vlastnosti starostlivosti

V zásade je ľahké sa starať o rastliny. Stojí však za zmienku V prvej sezóne kultivácie si vyžaduje hojné zavlažovanie. V závislosti od veľkosti je objem vody 20-50 litrov. Zavlažovanie budete potrebovať každé 2 týždne a každý týždeň v suchých obdobiach. Potom to bude stačí mierne zavlažovanie.

V kontexte by sa kŕmenie malo zvážiť, že komplexné hnojivá sú zvyčajne vyrobené na jar av lete 2-3 krát. Koncom augusta, kŕmia sulfát draslík a superfosfát. Dôsledky dažďových období na listoch sa môžu zdať sivé a dokonca aj čierne škvrny. Vráťte závod Pôvodný vzhľad pomôže striekať oxychom alebo medeným chlorokisom.

Na jeseň bude užitočné odstrániť z miesta, ktoré fond. Aj v letných a jesenných mesiacoch sa musí starať o včasnú elimináciu divokého rebrovaného.

Ďalším dôležitým bodom je ochrana druhov, nedostatočne nesie zimu. Sú pokryté v októbri alebo začiatkom novembra.

Reprodukcia

Opísaná rastlina, bez ohľadu na jej odrody, sa vynásobí semienmi alebo zastavením. Prvým spôsobom, samozrejme, je možné pestovať veľrybu, ale je urgentná zriedka. Ako pravidlo, semená stromy a kríky plemeno nezávisle. Je dôležité zvážiť, že osivo žije najviac týždeň. Okrem toho stačí identifikovať niečo vhodné na pristátie.

Ak sa rasajú, potom sa pozitívne výsledky takmer vždy zaručujú. Odrezky sa zbierajú v offseason, v tom istom čase Mart and November považujú optimálny čas.

Je dôležité, že v tom čase je útek už dobre vytvorený, to znamená, že by mal mať minimálne 2 roky. Dĺžka Cherenkov je asi 25 centimetrov.

Choroby a škodcov

Keď rastie vŕba, potrebujete vedieť, čo mám robiť a ako sa s ním zaobchádzať, ak je chorá. Najčastejšie sa popísané rastliny poškodia húsenice, chrobáky, muchy, vlny a slony. Wetr ohrozených takýchto škodcov.

 • Pólové popoly, čo je chrobák s telom až 12 mm, červenkastý náznak krídel, ktorých vertexy majú na čiernom škvrne.
 • Aspen listované, čo je o niečo menej ako nadzemná a nemá žiadne miesta na krídlach.
 • Lesklý priadky múr (leták). Vo väčšine prípadov bude poškodenie crudoid. Je to o húseniciach, ktoré otáčajú vrcholy letákov do kukly a začnú zbierať vrcholy výhonkov.
 • IVVA, sania šťavy z lístia, mladých výhonkov a obličiek. Pest je schopný v priebehu celého roka vzdať až 10 generácií.
 • Čistiaci roztoč, poškodenie listov, ktoré sa zúzbrali (niekedy nakreslené), suché a pád.
 • Bindweed – obzvlášť nebezpečné pre závod v prvom roku života, tráva burinu. Zabalí plut, zanecháva špirálové stopy v rovnakom čase, vrátane dreva. Výsledkom je, že výhonky prestanú rásť.
 • Európska reailovaná – parazitická rastlina, spustenie zdanlivých koreňov v dreve. Často môžete pozorovať, že všetky IVA sušené.
 • Wasp Waxhaw – motýľ s bielymi krídlami, ktorých dĺžka dosiahne 2,5 cm.

Tam je tiež nebezpečenstvo kôry, kmene a pobočiek, ktorého vznik vyvolávali rôzne huby.

Zoznam prejavov plesňových ochorení spôsobených vysokou vlhkosťou zahŕňa:

 • Trápenie;
 • Hrdza;
 • Rôzne typy škvŕn;
 • chrast.

Okrem uvedených, stojí za zmienku Pennica – larvu, ktorá vytvára malé množstvo peny na ochranu. Ona, rovnako ako IVA sama, uprednostňuje miesta s vysokou vlhkosťou. Podobné „pruhy“ sa začínajú objavovať na konci mája a júna. Aj na listoch môžete stretnúť sférické stehná (neoplazmy). Takéto hovädzí prvky sú najčastejšie dôsledkami uhryznutia hmyzu.

Použitie v krajinnom dizajne

Každý je dobre známy, že hlavné vinič zistil, že používa ako veľký tkanie materiálu. Avšak, rôzne typy tejto rastliny sa úspešne používajú pri vytváraní rôznych krajinných kompozícií. Napríklad, Tradične sa vysadzujú v blízkosti vodných útvarov na mnohých oblastiach záhrady a parku.

Vŕba, zasadená intervalom najviac 2 metrov, premeniť na estetický živý hedge. Ak sa nachádzajú v dvoch riadkoch, dostanete nádhernú tiennú uličku. Jednou z úspešných možností v tomto prípade bude skrútená biela s bližšími korúnmi.

Aby sa dosiahol takýto účinok, počas 2-3 rokov po vylodenie v nadmorskej výške asi 3 metre, vetvy zamerané na seba navzájom spojené metódou ablácie, ktorá neposkytuje porušenie integrity výhonkov.

Stojí však za to, že takáto očkovanie si vyžaduje určité vedomosti a skúsenosti. Na základe toho často jednoducho prepíšte vetvy, upevnenie polyetylénovej fólie (stuha). Ako výsledok, živá, open práce tunel. V neprítomnosti miesta pod takýmto uličkou oblúka, vytvorené rovnakým spôsobom, bude zdobiť akékoľvek územie.

Najpozoruhodnejších živých plotov sa získavajú z kerov Yves. Vynikajúci materiál bude napríklad spletitý, fialové alebo kaspické odrody. Takýto prístup k krajinnému dizajnu umožní oddelenie, ozdobu a čiastočne ostré. V rovnakej dobe, kríky veľkolepé vyzerajú jednoducho pristál pozdĺž stôp alebo v skupine s inými rastlinami. Vedľa malého prúdu alebo fontány v ROKARII bude viac ako úspešne umiestniť trpaslík vŕby.

Zaujímavosti

Osobitná pozornosť by sa mala venovať terapeutickým vlastnostiam opísaných rastlín. Napríklad, napríklad, kôra stromov sa používa ako pomerne účinné protizápalové činidlo a antipyretické. Ďalším dôležitým bodom je, že herecká zložka kyseliny aspirínu – salicylová má svoj názov z latinského Salixu, čo znamená „IVA“.

Okrem iného je táto rastlina vynikajúcim medom. Jeho našuchorené kvety sú bohaté na nektár.

Nezabudnite, že IVA’s Wrapper je takzvaný kvôli schopnosti plakať. Takže strom sa zbaví prebytočnej vlhkosti.

Vyzerajte ešte viac informácií o IVAS v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: