Všetko o javorovom striebre

Strieborný javor je veľmi často používaný na krajinu v domácnostiach, vrátane parkov, záhrad a uličiek. Tento strom je nenápadný v starostlivosti, a to tiež rastie veľmi rýchlo po pristátí. V tomto článku sa pozrime podrobnejšie s popisom Silver Maple, zvážte jeho súčasné odrody, odporúčania na pristátie a starostlivosť, a tiež sa dozviete o reprodukcii a možných chorobách tohto stromu.

Popis

Maple Silver označuje listnaté rastliny patriace do rodiny javorov. Tento strom sa nachádza predovšetkým v Spojených štátoch amerických a Kanade, ale tiež rastie v našej krajine napriek tvrdému zimnému prostrediu v niektorých regiónoch.

Titul strom dostal vďaka svojim listom. Majú danú škálu javor na jednej strane majú zelenú farbu, a na druhej – sú to biele-striebro. Na jeseň, rovnako ako mnoho ďalších stromov, žltá, získava jasno šťavnaté žltkasto-oranžové farby.

Maple Silver – to je vysoký a rozmetací strom, siahajúci 20-35 metrov na výšku, často ešte viac. Mladé javorové stromy zvyčajne rastú veľmi rýchlo, rýchlo získava rast. V priemere za rok môže strom rásť o 80-100 cm. Dospelé stromy vyrastú pomalšie, ale je to slušne zvyšujúce sa šírky. V priemere – až 25-30 cm.

Koruna patrí do operácií. Kvitne strom s malými žltými kvetmi, ktoré môžu ľahko vidieť.

Je známe, že pre priaznivé pestovanie tohto stromu potrebuje dostatočnú vlhkosť, a preto to môže najčastejšie upozorniť v blízkosti nádrže, vrátane blízkych rieky a jazier. Konverzačný názov tohto stromu je považovaný za „bažina“, pretože sa nebojí mokrej pôdy.

Strieborný javor označuje odolný voči mrazu, ako aj rastliny s ľahkým a dlho. V priemere tento strom žije asi 100-120 rokov, ale existujú prípady a dlhšie rastúce.

Populárne odrody

K dnešnému dňu sú známe niekoľko odrôd strieborných javorov, ktoré sa líšia v niektorých vlastnostiach. Zvážte ich v najpodrobnejšie.

Z dekoratívnych odrôd strieborného javoru, jeden z populárnych je „pyramídový“, Dosiahnutie 20 metrov vo výške, v priemere – nie viac ako 8 metrov. Je to veľmi často používanie na terénne úpravy Urban Streets. Pôvodný názov javor prijatý pre formu svojej kompaktnej koruny, ktorá sa nakoniec začne podobať pyramídu, zatiaľ čo je to veľmi hrubé. Listy sú hlboko rezané, ich svetlo strieborný odtieň je. Táto odroda je vhodná pre slnečné pozemky, ako aj to, že perfektne rastie v regiónoch Ruska s miernym podnebím. Odroda môže byť použitý pre jednu alebo skupinovú pristátie s inými rastlinami.

Prečítajte si viac  Iberis Umbrella: odrody a kultivácia

K dispozícii je tiež nízka trieda javor javor „laziniatum valy“. Vzťahuje sa na dekoratívne, má prázdny tvar koruny a strieborných listov z nesprávnej strany. Typicky, strom rastie nie viac ako 15-20 metrov. Magle rozrezal, má veľmi krásne listy. Keď sú rozpustené, možno poznamenať, že majú ružový odtieň, ale časom je úplne mastné. Strom Bloom príde na rozpustenie listov, kvety majú svetlý červený tieň.

Táto trieda perfektne rastie v podmienkach mesta, nenáročné pre pôdne podmienky, dokonale prenáša tieň, zimné predmety.

Pravidlá pristátia

Záhradníci veria, že javor je najlepšie zasadil pod zima, konkrétne na jeseň. Ale v drsnej klíme sa však odporúča, aby sa jarné obdobie odporúča, aby strom bol potrebné aklimatizovať počas leta pred začiatkom jesenného chladu.

Pri výbere miesta pre budúci strom by sa prednostne nemali uviesť príliš slnečné a nie príliš veterné miesta – je najlepšie vybrať si pol sedenia. Nebojte sa umiestniť strom v blízkosti domácej nádrže alebo rybníku.

Pri výsadbe stromu, jeho koreňový Cerv by mal byť na úrovni zeme. V jamke na pristátie by ste mali vopred dať hnojivo, môžete si kúpiť akékoľvek výživné pre stromy a kríky. Aby ste nasýteli pôdu v jamke na pristátie, môžete tiež pridať rašelinu. Kyslosť v pôde by mala byť optimálna – to nestojí za to príliš veľa.

Stojí za zmienku, že javor nie je veľmi dobre rastú na hlinených pôdach a na pieskoviskách. Je tiež žiaduce, aby som sa zasadiť tento strom na otvorenom návrhu, inak to bude musieť byť zranení niekoľkokrát ročne, rezanie rozbitých pobočiek a výhonky.

Starostlivosť

Early Jar Silver Maple ukazuje sanitárne orezávanie. Výber jarného obdobia je odôvodnený skutočnosťou, že strom sa stále „zobudil“ z zimy a má silnú imunitu. A to znamená, že je to malé orezávanie, ktoré môžu v lete, napríklad bez riadnych liečby infikovať rastlinu.

Okrem toho, že strom rástol bez sťažností, a tiež nevyžadoval zbytočné problémy, po ňom je potrebné dbať na ňu.

Zalievanie

Ihneď po pristátí av prvých rokoch bude rastlina potrebovať hojné zavlažovanie, nemali by ste na to zabudnúť, pretože javor nemá rád sucho veľmi veľa. Odborníci odhadujú, že na jednom strome je v priemere 15-20 litrov vody, so všetkým, so silným suchom a horúcom počasí, by sa malo zvýšiť množstvo zavlažovania. Dospelé stromy, na rozdiel od mladých, vody tak často nepotrebujú. Je tiež veľmi dôležité vykonávať mulčovanie, zvyčajne s cieľom urobiť javor. Na to môžete napríklad použiť MOSS.

Prečítajte si viac  Vlastnosti volebnej miestnosti

Podkord

Prvý podávač sa odporúča urobiť až po roku po výsadbe stromu. Na tento účel môžete použiť hnojivá s draslíkom, dusíkom a superfosfátom. Draslík zvyčajne nie viac ako 15-20 gramov a dve ďalšie zložky – v rovnakých častiach 50 gramov. Hotová zmes sa mieša a potom vstúpi do predpravenej zeme pod mladým šéfom.

Aby hnojivo fungovalo, ako by malo byť, predtým, ako to robí Zem, stojí za to prepnúť na približne 10 cm. S následným zavlažovaním, hnojivo spolu s vodou piť korene mladého stromu.

V priemere by mal byť dospelý strom zdvihnutý najviac 3 krát bez potreby, inak môže mať rastlina nadbytok vitamínov, ktoré môžu viesť k ochoreniu koreňového systému.

Uvoľnenie

Pôda, ktorá nie je vykonaná príliš veľká hĺbka, aby nebola zraniť koreň. Zvyčajne na konci jari a začiatkom leta, počas uvoľnenia, môžete okamžite urobiť hnojivá.

Reprodukcia

Strieborný javor môže byť vynásobený niekoľkými spôsobmi.

Je známe, že v prirodzených prírodných podmienkach sa javor sa vynásobí bez problémov s použitím semien. Po vstupe do semena do pôdy sa takmer okamžite začne priviesť. Prvý deň v zemi sa semeno už začína dávať výhonky, hlavná vec je, že je dobre navlhčená.

Tiež pre reprodukciu strieborného javoru používajte časovo testovanú metódu – posunutie. Táto technika sa používa v jesennom období, je žiaduce pripraviť materiál v septembri. Odrezky sú rezané pozdĺž dĺžky približne 20-25 cm. Je dôležité, aby na nich prítomné niekoľko listov. Pred nástupom na odrezky, dať do pohárov s vodou. Ak chcete urýchliť proces vzhľadu koreňov, je žiaduce pridať rastový stimulátor do vody. Môže byť zakúpený v akomkoľvek záhradníckeho obchode.

Mladé sadenice sú zvyčajne zasadené na hĺbku nie viac ako päť cm, fossa na pristátie by mala byť dobre uvoľnená, navlhčená, a tam by malo byť dostatok hnojiva.

Choroby a škodcov

Je známe, že v prírode javor je skutočná spása pre mnoho druhov vtákov, ktoré ho kŕmia semien, ale škodcovia sú často napadnuté vtákmi. Ako je známe, Zabráňte uľahčovaniu choroby, než priamo vytvrdzovať tržnicu, a preto sa mnohí záhradníci odporúčajú dodržiavať preventívne opatrenia. Takže môžete použiť rôzne ľudové opravné prostriedky. Môže to byť napríklad harmančeková infúzia, púpava alebo zemiakové vrcholy. Tieto prostriedky sú pre rastlinu úplne bezpečné, ale veľmi často znevýhodnené na nepríjemný hmyz.

Prečítajte si viac  Pri kopaní a ako uchovávať hyacint žiarovky?

Maple je často napadnutý bielym hrdlom, Torment Cherver a LEAF WEEPING. Môžu sa vyskytnúť iné škodcov. S nimi môžete nekonečne bojovať proti ľudovým prostriedkom, ale je lepšie použiť dobrý insekticídny.

Pokiaľ ide o chorobu, strieborný javor môže získať skilnejšie rosy a čierne miesto. V závislosti od kauzačného činidla je potrebné zvoliť správnu liečbu. NNapríklad špeciálne antifungálne činidlá sa používajú na zbavenie sa pulzného rosy. Ak neberiete akcie včas, strom môže zomrieť. Charakteristickým znakom tejto choroby je číry biely plak na listoch rastliny.

Tiež na pozemku môže začať kliešte, ktoré tiež veľmi často môžu zaútočiť na javor a iné rastliny v okolí. Typicky je veľmi ťažké vidieť kliešte, ale môžete vidieť, ako sa strom pomaly začne vyblednúť a dokonca klesá listy. Na listoch môže byť viditeľní blistre. Pre to Ak chcete bojovať s galiacou tick, môžete použiť špeciálne biologické prípravky, ako napríklad „fytodeter“. Zvyčajne, po 12-24 hodinách, všetky kliešky zahnijú. Chemické prípravky sa však považujú za najsilnejšie, ale môžu byť toxické pre rastliny, najmä ak ich používate niekoľkokrát za sezónu.

Pri práci s akýmikoľvek liekmi na spracovanie liekov je nevyhnutné sledovať pokyny a nezabudnite na bezpečnostný technik. Je veľmi dôležité pracovať v ochrannej maske, rukaviciach a vždy, keď je to možné v obleku.

Všetko o Maple Silver Pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: